Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Nemáte někdo fotku/odkaz na pytlíky ze setu Hobby train 10138, potřebuji ověřit kompletnost setu po sáčcích.

znouzectnost


otaznik

Já ten set mám v MIB verzi, tak můžu zjistit vše potřebné, pokud bude někdo chtít.

peki


Jezevec

Doporučil by mně někdo zkušenější prosím nějaký slušný foťák na focení modelů a tak obecně? Něco co člověka finančně nepoloží, ale na druhé straně to není zase nejlevnější křáp. S fotkama z mobilu si totiž moc parády a radosti nenadělám. :) Děkuji pěkně.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peter

Citace od: Jezevec kdy 07.08.2018, 13:25:02
Doporučil by mně někdo zkušenější prosím nějaký slušný foťák na focení modelů a tak obecně? Něco co člověka finančně nepoloží, ale na druhé straně to není zase nejlevnější křáp. S fotkama z mobilu si totiž moc parády a radosti nenadělám. :) Děkuji pěkně.

Předpokládám, že obrázky chceš jen pro internetové galerie a pro sebe. Osobně si myslím, že to není jen o foťáku. Valná většina dnešních mobilů jsou naprosto v pohodě a dělají minimálně srovnatelné fotky, jako dřívější digitální foťáky. Fotil jsem své modely od mobilu přes levné kompakty, přes dražší kompakt až po zrcadlovku. Neříkám, že mé fotky jsou profesionální či vhodné pro velkoformátový tisk, ale pro výše uvedené jsou více než dostatečné. Každopádně tím podstatnějším je dobré světlo, stativ a samospoušť nebo lépe externí spoušť. Dobré světlo jsem hoodně dloudlo suploval jen denním světlem, kdy jsem fotil u okna na bílém podkladu s plynulým přechodem do pozadí v době, kdy do něj slunce nesvítilo přímo. Samospoušť pak ve spojení se stativem zaručí pěkně ostré fotky i při horších podmínkách a eliminuje rozmazaní v době stisku spouště.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

networ

Učím se stavět ...

otaznik


Strider

Citace od: Chairudo kdy 03.08.2018, 08:49:22
Do LEGO store ve Vídni se můžeš zeptat na store.donauzentrum@LEGO.com, případně online najít mail na store v Nemecku.
Pokud to půjde objednat, je to po 6L krabicích = cca 5,5 kelímku, není podmínkou brát vše, ale vzít z extra objednávky třeba jen půl kelímku bys jim zas moc radost neudělal.
Jen pro informaci: psal jsem do Donauzentra a odpověděli mi, že leider können wir diese Farbe von Steinen nicht bestellen. Budu zkoušet jinde. V každém případě děkuji všem za rady.

Jezevec

Překlad by prosím nebyl? Pro ty, kdo neumí německy? :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Clermont

Pan Google a jeho strejda Translator  ;D

Chairudo

Tuto barvu vám bohužel nemůžeme objednat :)

Lego store má velice omezené možnosti, takže tuto odpověď dostanete u většiny dílků co nejsou základní bricky a plate.  :-\
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Strider

Pardon za ten nepřeložený text. Nemáte někdo emaily i na Lego Store v SCS, případně na německé Lego Story? Snažím se je odněkud zjistit, ale nějak se mi nedaří. Děkuju.

Chairudo

Citace od: Strider kdy 17.08.2018, 15:46:47
Pardon za ten nepřeložený text. Nemáte někdo emaily i na Lego Store v SCS, případně na německé Lego Story? Snažím se je odněkud zjistit, ale nějak se mi nedaří. Děkuju.

SCS by měl být někde v tomto vlákně http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49937.0
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Citace od: Clermont kdy 17.08.2018, 15:44:18
Pan Google a jeho strejda Translator  ;D

Předpokládal jsem, že Strider německy umí, když to sem dával, proto jsem dotaz směřoval sem a panu překladači ušetřil práci. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Strider

Citace od: Jezevec kdy 17.08.2018, 15:50:25
Předpokládal jsem, že Strider německy umí, když to sem dával, proto jsem dotaz směřoval sem a panu překladači ušetřil práci. :D
Tolik ještě umím a příště už to napíšu i s překladem. Zajímavé je, že německy jsou kostky Steine = kameny.
Chairudo, díky za tip na link. Prohledám, případně jim do těch Storů zavolám a požádám o email.

jerzeeg

Nemecky kameny, anglicky cihly, cesky kostky :)

Jezevec

Kdo ví o nějakých povedených modelech letadel jakéhokoliv druhu v inventáři Kostek, nahoďte mně sem prosím link. Díky
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.


Jezevec

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki


peki

Od Marka Novotného (MeNadruhou) mám video které prezentuje pohyb těchto technic modelů. Obdobné prvky jsou použity u stíhačky a Vodního Letadla od Měcha. Zde jde o tovární set. Zajímavostí je, že autorem stavebnice je český dizajnér   ;)
https://www.youtube.com/watch?v=6rMQHwV9-dU&feature=youtu.be

Jezevec

Dotaz ke Kostkám. Je nebo bude někde k vidění v akci GBC případně jiné pohyblivé technic modely?

Sedlčany teď, na podzim Olomouc, Pardubice, Brno?
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

LukaMull

Můžu mít dotaz kdo se stará o FB kostek?   :)

Jezevec

Citace od: peki kdy 24.08.2018, 11:16:59Začínají se dávat pomalu do pohybu některé věci:
1) pěkně se díky jezevcovi rozjíždí FB stránka kostek

Facebook je pod správou lesa. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Jezevec

Je někde k dispozici pěkná fotka té veliké lego mozaiky mapy Československa? Viděl jsem to kdysi na fotkách, ale už nemám páru kde přesně (v jakém tématu nebo galerii na flickru). Využil bych to k propagaci na facebooku v rámci stoletého výročí vzniku Československa v říjnu. Díky
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

Mám své fotky mozaik, jak mapy CS, tak všech znaků - dával jsem je na zadní obálku knížky 10 let kostky.org. Kdybys chtěl větší velikost, napiš mi mailovou adresu v SZ.
Pán na Žlutém hradě

Jezevec

Je tu na foru nějaké téma týkající se podpurného systému velkých staveb? Díky
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

#658
Citace od: Jezevec kdy 07.09.2018, 20:16:24
Je tu na foru nějaké téma týkající se podpurného systému velkých staveb? Díky
Pod Karlštejnem je dřevo ne Lego. Je to levnější a podle mne i linhiho rychlejší. Lego nosná konstrukce je vidět u chairudo Minas tirith.
Je to v castle v TOP.
28.9.2012 fotka s demostrací nosnosti  >:D

Jezevec

Kolejiště v Praze (Hamleys) tam pořád ještě je? Někdo se ptal, jestli máme něco blíže k Praze. Tak jsem si kromě Pardubic vzpomněl ještě na toto.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.