(Cizí) Zajímavé stavební techniky

Založil Jindroush, 05.08.2005, 21:10:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Hacislav

Duplo zeleň, v rámci kola Iron Builder se mi vážně líbila, ale nejvíc mě rozsekala tato skřítčí vesnička.


The Root Kingdom by Jonas Kramm, on Flickr
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Anatyt

Pekné tie strechy! Originálne.

Hacislav

#153

wall technique no. 7 and 8 by Simon NH, on Flickr

Ještě jsem to pro jistotu repostnul sem, tady to tak nezapadne jako v lugbulk vláknu.
Mrkněte k Simonovy do alba má tam i další zajimavé techniky.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

Jo, tam jsou parádní nápady. Já jsem použil lehce upravenou zdící techniku č. 6 např. v betlému na staveništi.
Pán na Žlutém hradě

Foton

V čem je kouzlo té techniky 7 (vlevo). Myslím oproti skládání 2x2 plates cik-cak.
Že tam vznikají škvírky?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

VojtaBeton

Ano. Se dvěma plate 2x2 by tam ty škvírky nevznikly. Jakejkoliv tile má spodní hranu vykouslou.

otaznik

Citace od: Hacislav kdy 14.11.2017, 21:38:19

Ještě jsem to pro jistotu repostnul sem, tady to tak nezadne jako v lugbulk vláknu.
Mrkněte k Simonovy do alba má tam i další zajimavé techniky.
Díky za ty odkazy, je to fakt parádní. A přitom tak jednoduché.  :)

Foton

Citace od: VojtaBeton kdy 15.11.2017, 00:02:01
Ano. Se dvěma plate 2x2 by tam ty škvírky nevznikly. Jakejkoliv tile má spodní hranu vykouslou.
No úplně každý ne. Je to vykopávka, ale https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?id=17081#T=C .
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

otaznik

Navíc ani není řeč o tile, ale o Plate 1 x 2 with 1 stud (jumper), případně jiné modifikované plates. Nicméně jde přesně o ten "groove", které nové verze těchto dílů mají.

Hacislav

Když už jsme u těch odkazu na zajimavé stavební techniky.
Mohl bych svůj zdroj zamlčet a spamovat toto vlákno ještě řadu let.
"Modří už vědí"
Že mám na pinterestu 30+ na Lego specializovaných nástěněk...
A ta co je specializovaná na stavební techniky (s lehkou příměsí "kam s tím") má  900+ špendlíků...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Jezevec

Páni, oči hore, pusa dole, úžasný obrázky.  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

Hači, díky! To je mravenčí práce, tohle všechno posbírat!
Akorát si neodpustím osobní povzdech: přišel jsem si fakt jako magor, když jsem zjistil, že tak cca 80-90% těch technik nejen znám, ale znám i ty konkrétní obrázky. Kolik jsem nad tím internetem strávil času? Raději jsem přestal počítat :) a užil jsem si "ta zbylá procenta", jsou tam další perly, úplně super.
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

#163
No dost těch technik/obrázků je tam duplicitně. Což se semo tamo snažím odvšivovat, ale né moc často.

Citace od: milanv kdy 16.11.2017, 11:36:37
přišel jsem si fakt jako magor, když jsem zjistil, že tak cca 80-90% těch technik nejen znám,
No ještě aby je neznal náš "mistr alternativních spojení bricků".
Já jsem taky hodně s toho znal ještě před přišpendlením na nástěnku, některé jsem dokonce sám nezavisle oběvil. "Nezajímá mě nějaký Kryštof Kolumbus ani Amerigo Vespucci, osobní pocit vytězství z oběvu Ameriky si nenechám vzít...

Jedna věc je vědět, že taková technika existuje, druhá je vspomenout si ve zprávnou chvili na tu techniku.
Tu nástěnku jsem vytvořil primárně pro sebe na prvotní "brainstorming" možných řešení. Ale proč se o tento "nástroj" nepodělit s ostatními.

Od dob co má tadle nástěnka 500+ pinů, tak je to jedna z mých nejsilnějších. (nejčastěji jsou z ní piny repinovány na jiné nástěnky a nejčastěji sbírá sledování)
Proč asi?  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav


LOM UC: The Final Assault by ~Brick, on Flickr

zajimavá a přitom tak jednoduchá technika
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#165

Moc01dk by Ralf Langer, on Flickr
Toto je jedna ze sekcí  většího Castle MOCu.
Na snímkucelého MOCu, když se podíváte na nejvýše položenou hrázděnou tan chaloupku, najdete odpověď k čemu jsou dobré zažloutlé kostky. :-)

Dnes, jsem díky Flickru objevil, zajimavého stavitele Ralfa Langera (komentoval mi můj MOC), na flickru má jen pár fotek svých MOC, zato co kus to zajimavý počin.




moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#166
Další zajimavý počin od Ralfa.


BrokenHome by Ralf Langer, on Flickr


Broken Home The car incident by Ralf Langer, on Flickr


Broken Home Beer by Ralf Langer, on Flickr

Máte někdo představu jak je udělaná ta zídka za pahýlem stromku, lépe řečeno do čeho jsou to zasunute Tile, Round 1 x 1 Quarte.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

yoshimaka

Lust och fägring stor

Hardegon

Pár nápadů na kruhové tvary. :)

Hacislav

Citace od: yoshimaka kdy 22.05.2018, 07:02:45
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=4175&idColor=11#T=C&C=11

Jak prosteé, ano teď když jsi mne pošťouchnul, tak si říkám jak jsem to mohl nevidět. :-)

Harde,  děkuji za zajimavý typ, moc se mi líbí řešení zakončení vrcholku té věžičky.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav


Café shop by César Soares, on Flickr

Tenle MOC je přímo nacpaný zajimavými a netradičními použitímy dílků...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Robbed

Tips & Brick mají novou webovou stránku, kde je všech víc jak 400 tipů na zajímavé modely a stavební techniky na jednom místě:

https://www.tipsandbricks.co.uk/

Robbed


Togaran

Citace od: Robbed kdy 16.11.2018, 21:17:37

by Letranger Absurde, on Flickr

Kredit Tips&Bricks

Fakt pěkný, konečně rozumný využítí pro ty střílítka :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed


Matthes_CS

Tak volant by mě rozebírat nenapadlo, a že jde ještě poté takto použít:

fulda

Pizza, je zajimave sledovat, co je pouzito za dilky
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Matthes_CS


poMOCník

Tenhle motor vůbec nechápu z čeho je udělaný. Na čem je ten řemen? Z čeho jsou válce? A co ta černá záhadná věc mezi satelity z chromu?

https://www.flickr.com/photos/92767814@N02/34001484380/in/photostream/

EDIT: Mimochodem celý ten photostream stojí za prolistování!

Anatyt

Uchytenie remeňa a valce sú minifig doplnky do rúk, medzi chrome satelitmi je golier na minifiga. Nechce sa mi to hladať na BL.