shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Robbed

Hm, tak po dvou týdnech jsou jediné dva Lego sety, které se daly pořídit za VIP body, vyprodané :D zbytek (plakáty, vstupenky,...) nikdo asi nechce.

Jedná se o tyto dva sety:
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=40178-1 za 500 bodů
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=5004590-1 za 15000 bodů

Ondrej

Bohužel jako vždy změna k horšímu...
Mám tam nějaký body a zkoušel jsem v objednávce zadat slevu za body a nejde to. Jak jsem jim psal do průzkumu tak se tam ani nevyplatí nakupovat  pokud tam není zajímavý dárek.

Robkteryten

A TO SE VYPLATÍ!!! :(
Abrakadabra! Tvoje věci zmizely v útrobách tašky. Členové LEGO® VIP získají tuto modro-žlutou oboustrannou plátěnou tašku s novými kouzelnými VIP postavami na každé straně. Dej si do ní věci a cestuj jako pravý LEGO VIP. VIP oboustranná plátěná taška zdarma k nákupům nad 5200 Kč.

Robbed

Moc nepobírám, jak efektivně pracovat s těmi vouchery, to si budu muset před každým nákupem zajít do VIP sekce a konvertovat body na voucher?

Navíc to rozložení je dost zvláštní:
125 czk za 750bodů
1000 czk za 6000bodů
1250 czk za 7500bodů
2500 czk za 15000bodů

nic mezi tím (250, 500??) a předpokládám že 2 vouchery zároveň uplatnit nepůjdou.
Zatím mi tento systém přijde o dost horší :(

MLT

Citace od: Ondrej kdy 01.08.2019, 22:01:22
Bohužel jako vždy změna k horšímu...
Mám tam nějaký body a zkoušel jsem v objednávce zadat slevu za body a nejde to. Jak jsem jim psal do průzkumu tak se tam ani nevyplatí nakupovat  pokud tam není zajímavý dárek.

Měl jsem ten samý problém, až mi to bylo jejich hotline vysvětleno.
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě  :(

On kód který obdržíš na "zboží" zadáváš hned na titulní stránce.
Kód který obdržíš na slevu (finanční), tak se nezadává hned na začátku, ale až téměř u konce objednávky, tuším teď že je to asi třetí krok.....
Pak to funguje, rovněž nechápu princip, proč tak složitě, zmateně atd.

MLT

Citace od: Robbed kdy 02.08.2019, 10:19:54
Moc nepobírám, jak efektivně pracovat s těmi vouchery, to si budu muset před každým nákupem zajít do VIP sekce a konvertovat body na voucher?

Navíc to rozložení je dost zvláštní:
125 czk za 750bodů
1000 czk za 6000bodů
1250 czk za 7500bodů
2500 czk za 15000bodů

nic mezi tím (250, 500??) a předpokládám že 2 vouchery zároveň uplatnit nepůjdou.
Zatím mi tento systém přijde o dost horší :(

Přesně tak, vždy konvertovat, ale použít lze vždy jen jeden. Pokud objednáš 2 různé odměny (plakáty), tak musíš vždy co obj. tak jedna odměna (aspoň zatím)

MLT


Kdysi se tu řešila změna přepravce z ČP na PPLko. Tehdy jsem byl rád, jelikož PPL skutečně fungovalo.
Nevím jak u Vás, ale u nás v regionu za poslední rok a půl, možná 2 roky se z PPLka stala snad ta nejhorší doručovací společnost vůbec.
Arogantní řidiči, nadávají když člověk nestojí před barákem, jak do minuty nejste u dveří tak odjedou atd.

Nebudu popisovat, co se děje nyní když se mi 3 balíky za poslední 2 měsíce ztratily (nebyly doručeny) ikdyž tracking číslo říká, že doručeny byly. Řeší to přímo LEGO s PPLkou.
Jen zmíním to, že PPLko poslalo do LEGA doklady (mnou) podepsané o převzetí zásilky. Naprostý šok pro mne, jelikož PPLko zfalšovalo moje podpisy na dokladech.
To jsem sdělil i do LEGA s tím, že si myslím že to již hraničí s trestným činem pozměňováním dokladů atd.
Budou to s nimi řešit po vlastní ose, prý pokud se zboží nedohledá, bude mi zasláno nové nebo vráceny peníze, to nemám mít strach.
Proč to zde ale píši, zároveň mi LEGO udělalo velkou radost, počínaje 1. srpnem totiž změnilo dopravce v rámci celé EU z problémové PPLky na DPD.

DPD u nás funguje skvěle, takže pro mne takové "vítězství" i když se balíky dohledají.

Jaky

Před chvílí jsem mluvil se zákaznickým servisem Lega a bylo mi sděleno, že na jeden nákup mohu nakombinovat zároveň i více voucherů podle počtu svých VIP bodů, zaslán je pak pouze jeden slevový kód, který se vyplňuje v kroku 3. Platba.

Pool

Citace od: MLT kdy 02.08.2019, 10:41:07

Proč to zde ale píši, zároveň mi LEGO udělalo velkou radost, počínaje 1. srpnem totiž změnilo dopravce v rámci celé EU z problémové PPLky na DPD.

DPD u nás funguje skvěle, takže pro mne takové "vítězství" i když se balíky dohledají.

Nechci kazit ideály, ale DPD je úplně stejně problémové jako PPL a ještě možná více. Tady to není ani tak o těch dopravcích, ale o tom řidiči. Tobě to tam evidentně doručuje nějaký idiot, takže pak to stojí za to, co popisuješ. Jedině co proti takovýmto řidičům jde asi dělat, je sepsat stížnost na toho konkrétního řidiče a poslal ji vedení firmě. Jinak reklamaci řešit normálně přes odesílatele, že adresát sám nic nevyreklamuje, ale to je ti jasné. Takže aby ses pak nedivil, až toho řidiče od PPL vyrazí a půjde dělat k DPD, aby ti to zase nedoručoval  >:D. Jinak pro mě špatná zpráva, že co má PPL ty Parcelshopy, tak s nimi nemám žádný problém a stačí mi vždy nechat si zásilku uložit v nejbližším ParcelShopu, že doma stejně v doručovací čas nebývám. Pokud něco takového nemá DPD, tak to potěš koště, to se na DPD vůbec netěším  :-\.

Chairudo

To není o firmě ale o lidech, já mám svého DPD řidiče vypiplaného že zavolá předem a když nejsem doma, zaveze mi to do práce  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MLT

Citace od: Chairudo kdy 02.08.2019, 15:07:48
To není o firmě ale o lidech, já mám svého DPD řidiče vypiplaného že zavolá předem a když nejsem doma, zaveze mi to do práce  :D

Jasně že je to jen o lidech, jako vše. Já před dvěma lety byl s PPLkou 100% spokojen.

Ale LEGO k tomuto kroku přikročilo v rámci celé EU z důvodu právě problémové spolupráce s PPLkou všeobecně.
Takže nejen o řidiči, ale problém je zřejmě i jinde ... výše, nebo možná stále se opakující stížnosti, reklamace atd.

MLT

Citace od: Pool kdy 02.08.2019, 15:00:58
Citace od: MLT kdy 02.08.2019, 10:41:07

Proč to zde ale píši, zároveň mi LEGO udělalo velkou radost, počínaje 1. srpnem totiž změnilo dopravce v rámci celé EU z problémové PPLky na DPD.

DPD u nás funguje skvěle, takže pro mne takové "vítězství" i když se balíky dohledají.

Nechci kazit ideály, ale DPD je úplně stejně problémové jako PPL a ještě možná více. Tady to není ani tak o těch dopravcích, ale o tom řidiči. Tobě to tam evidentně doručuje nějaký idiot, takže pak to stojí za to, co popisuješ. Jedině co proti takovýmto řidičům jde asi dělat, je sepsat stížnost na toho konkrétního řidiče a poslal ji vedení firmě. Jinak reklamaci řešit normálně přes odesílatele, že adresát sám nic nevyreklamuje, ale to je ti jasné. Takže aby ses pak nedivil, až toho řidiče od PPL vyrazí a půjde dělat k DPD, aby ti to zase nedoručoval  >:D. Jinak pro mě špatná zpráva, že co má PPL ty Parcelshopy, tak s nimi nemám žádný problém a stačí mi vždy nechat si zásilku uložit v nejbližším ParcelShopu, že doma stejně v doručovací čas nebývám. Pokud něco takového nemá DPD, tak to potěš koště, to se na DPD vůbec netěším  :-\.

Mrkni na jejich parcel shopy, u nás je třeba totžný co má PPL, uloženka, zásilkovna atd.
https://pickup.dpd.cz/

Johny650

Teď jsem vytvořil objednávku a do PROMO kódu jsem vložil VIP setík za Body a naskočil do objednávky a při přidání druhého (přivěšek MUSTANG) už mi to nejde. Takže jde jenom jedna věc? nevíte ? děkuji

Strider

Nevím, já jsem neměl 2 kódy. Ale zkus to obráceně. Zadej nejdřív Promo kód na přívěšek a těsně před placením se objeví další takto divně nadepsaná kolonka: "Máte nebo VIP slevový kód?". Tam zkus zadat ten druhý kód a dej prosím vědět, jak to dopadlo.

Miketuk

Citace od: Johny650 kdy 02.08.2019, 18:27:22
Teď jsem vytvořil objednávku a do PROMO kódu jsem vložil VIP setík za Body a naskočil do objednávky a při přidání druhého (přivěšek MUSTANG) už mi to nejde. Takže jde jenom jedna věc? nevíte ? děkuji

Ve FAQ VIP programu je tohle zodpovězeno:

"VIP slevových poukazů můžete u jedné objednávky uplatnit, kolik chcete, na jednu objednávku na stránkách LEGO.com však můžete vždy přidat vždy pouze jednu fyzickou odměnu."

Matthes_CS

#1155
Obchod se přemístil na lego.com.

A koukám další skvělý dárek za 5499Kč pikniková deka na stavění.

Anatyt

No pekné. Už len blbec nakupuje u nich. Amazon, Toys R Us atď. sú jednoznačná voľba pri nákupe Lega!

MiHo

Citace od: Matthes_CS kdy 16.08.2019, 09:42:41
Obchod se přemístil na lego.com.

A koukám další skvělý dárek za 5499Kč piknikovádeka na stavění.

Už dlouho si říkám, proč LEGO neprodává piknikové deky. Je to lepší než prodávat nějaké malinkaté kovové osičky. Nač otvírat BRICKS & PIECES, když se před vánoci zas stejně zavře. Je vidět, že noví manažeři jsou opravdoví odborníci, piknikovou deku na konci srpna.

Matthes_CS

Citace od: miho kdy 16.08.2019, 09:58:55

(...) Nač otvírat BRICKS & PIECES, když se před vánoci zas stejně zavře. (...)

Vypadá to, že zase otevřeli.

Pool

Citace od: Matthes_CS kdy 18.08.2019, 08:54:29
Vypadá to, že zase otevřeli.

To jim to tedy trvalo, letos to bylo snad více zavřené než otevřené. Už jsem si říkal, jestli si na ně nestěžovat, že tím nejspíš porušují pár nařízení EU. Pokud se nepletu, tak podle aktuálních nařízení EU pokud stát prodává v rámci EU, nesmí žádný stát diskriminovat. Takže buď by to měli mít zavřené pro všechny země nebo pro všechny otevřené, ne jenom to otevřít pro pár států. Ale jsem líný ty nařízení pořádně nastudovat, takže mají štěstí  ;D.

Villa Legina

Citace od: Pool kdy 18.08.2019, 11:27:45
...Už jsem si říkal, jestli si na ně nestěžovat, že tím nejspíš porušují pár nařízení EU. Pokud se nepletu, tak podle aktuálních nařízení EU pokud stát prodává v rámci EU, nesmí žádný stát diskriminovat. Takže buď by to měli mít zavřené pro všechny země nebo pro všechny otevřené, ne jenom to otevřít pro pár států. Ale jsem líný...
Presne na toto som aj ja myslela. Ale oni si robia co chcu, neni toho kto by ich dal do richtigu. Nehovoriac o zakaze podmienovat kupu produktu kupou ineho produktu.

MiHo

Na lego.com se dříve dalo jednoduše doklikat k seznamu LEGO Store v jednotlivých zemích. Nyní se mi to v novém webu nedaří najít. Nevíte někdo jak na to?

Pool


Darth

Úžasná nová vlastnost Lego shopu. Hodil jsem do košíku Central Perk, vygeneroval 2x 125Kč VIP slevu, tu tam hodil v placení v košíku (nefunguje v košíku Vložte promo kód, ale až při placení). Zadal placení kartou, potvrdil SMS. Platba byla odmítnutá (měl jsem v bance nastaven limit jen 1500 Kč na internetové platby). Opravil jsem v bance limit, vrátil se, abych znovu zaplatil - a ejhle, VIP sleva byla pryč a kódy z mailu už nefungovaly.

Takže pá pá Lego, znovu za plnou cenu už objednávat nebudu.

Robbed

To jim napiš na zákaznícký servis, body ti musí vrátit.

Darth

#1165
Citace od: Robbed kdy 02.09.2019, 13:54:07
To jim napiš na zákaznícký servis, body ti musí vrátit.

Napsal jsem. Jen jsem chtěl varovat budoucí objednávající před "kvalitami" nového systému.

ditetemnaporad

Stalo se mi to samé s odměnou. Napsal jsem na support, včetně dalších podnětů na zlepšení (trvanlivost voucherů, identifikace těch nepoužitých, atd.). Odměnu jsem dostal vygenerovanou novou, slečna ze supportu byla milá, nicméně nějaké user-friendly změny v systému nepřipustila a doporučila mi si vést vlastní systém, eh. Každopádně, pokud má někdo na ofiku nějaký problém, stačí se ozvat a většinou se to vyřeší k jeho spokojenosti. 8)

Anatyt

Citace od: ditetemnaporad kdy 02.09.2019, 21:44:38
Stalo se mi to samé s odměnou. Napsal jsem na support, včetně dalších podnětů na zlepšení (trvanlivost voucherů, identifikace těch nepoužitých, atd.). Odměnu jsem dostal vygenerovanou novou, slečna ze supportu byla milá, nicméně nějaké user-friendly změny v systému nepřipustila a doporučila mi si vést vlastní systém, eh. Každopádně, pokud má někdo na ofiku nějaký problém, stačí se ozvat a většinou se to vyřeší k jeho spokojenosti. 8)

Aha, čiže toto je riešenie. Oni odžubávajú ľudí, ty musíš vyvolávať, vybavovať sa s nejakou slepicou aby si dostal aspoň to čo ti patrí, ale budeš spokoný, ano? Normálny človek takúto kvalitu služieb rieši ako Darth - viac tam nenakúpi.

MiHo

Tak výsledek je, že BRICKS & PIECES je úplně zavřený a člověk už se nemůže podívat ani na jejich ceny dílků. Je velká škoda, že na fóru je zakázáno používat vulgární výrazy. Protože v tomto případě by se velmi hodily.

Stav jaký je na BRICKS & PIECES  už dlouhou dobu, je zjevná podpora překupníků ze strany výrobce.

Freddy157

Zavreny naporad?