Aktuální info

Založil peki, 20.02.2015, 09:49:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Budeme šít nové "uniformy" = trika a polokošile k 10 výročí kostek pokud máte zájem přihlaste se ve vlákně

Tomik

V souvislosti s výstavou na LP 2015 proběhne soutěž ve stavbě alternativních modelů. Hlavní cenou je Simpsons House. Podrobnosti a diskuze k soutěži je zde.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

#2
Ve Větřní je uzavřená silnice. Doporučuji  (stejně jako správa silnic) jezdit přes Černá v Pošumavý .

peki

Seznam nahlášených a potvrzených ubytovaní (zakázkové stavitele řeší přímo Jana) zde

peki

Všichni vystavovatelé jsou zváni na sobotní večer (hodinu upřesním)

peki

Pokud budete mít zájem o účast na akci v Brně Olympii přihlaste prosím své MOC zde. Bude zajištěn hromadný odvoz z Lipna do Brna.

Hardegon

Jako loni, tak i letos na výstavě pracuji, provázím, předvádím a povídám o modelech. Letos se ale objevuje velmi početná sorta návštěvníků, a to "skrytých legařů". O modelech povídají skoro víc než já (většinou i správně), jakýkoli použitý set v modelu hned rozeznají, označí číslem a hodí průměrnou cenu z BL a na krámku se poptávají po samotstatně prodávaných dílech a na neznalé prodavačky hází mraky čísel a našich legařských názvů. Jestli se sem někdo z vás chystá, klidně se ptejte po Markovi. Rád poznám nové obličeje. ;)

Petronel

A jsou to kostkaři, nebo prostě nějací nezasvěcení afolové, kteří o foru nevědí, nebo sem nechodí? :)

Hardegon

Citace od: Petronel kdy 19.07.2015, 17:01:50
A jsou to kostkaři, nebo prostě nějací nezasvěcení afolové, kteří o foru nevědí, nebo sem nechodí? :)

To sám nevím. Jednou to byl vocucbat, ostatní se se mnou nedali do řeči.

HD

#9
Někdy na konci června jsem tam přítelkyni (snad odborně  ;D ) vyprávěl o autorech předloh GBC modulů (během jejich pravidelné údržby za plného chodu). Tak nevím, jestli jsem tam někoho těsně minul...
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

STARHAWK

Citace od: Hardegon kdy 19.07.2015, 10:45:59
Jako loni, tak i letos na výstavě pracuji, provázím, předvádím a povídám o modelech. Letos se ale objevuje velmi početná sorta návštěvníků, a to "skrytých legařů". O modelech povídají skoro víc než já (většinou i správně), jakýkoli použitý set v modelu hned rozeznají, označí číslem a hodí průměrnou cenu z BL a na krámku se poptávají po samotstatně prodávaných dílech a na neznalé prodavačky hází mraky čísel a našich legařských názvů. Jestli se sem někdo z vás chystá, klidně se ptejte po Markovi. Rád poznám nové obličeje. ;)

No chcel by som sa tam ist pozret aj osobne, tak hadam sa to podari

pryb

Tak jsem se také konečně dostal na Lipno.

Nové zakázkové stavby jsou tradičně velkolepé. Jak jsem předloni zíral na velkostavby jako Minas Tirith, tak letos mi ty starší přišly malé...

Z kostkařských staveb mě nejvíc zaujali "sousedé", tam je opravdu na co koukat.

Ukázala se ale opět naše výrazná slabina - popisky. Loni jsme je jakž takž dávali dohromady na místě s MilanemV až do popůlnoci, kompletní to rozhodně nebylo. Letos mají jakés takés popisky jenom sousedi a historická bitva, jinak nejsou nikde. Zejména u některých staveb mě zajímalo, kdo to vlastně postavil.

Jak to okomentovala moje žena: "Každý má pocit, že genialita jeho díla prýští z díla samotného a netřeba popisků..."
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Petronel

Citace od: pryb kdy 25.07.2015, 22:58:46
Ukázala se ale opět naše výrazná slabina - popisky. Loni jsme je jakž takž dávali dohromady na místě s MilanemV až do popůlnoci, kompletní to rozhodně nebylo. Letos mají jakés takés popisky jenom sousedi a historická bitva, jinak nejsou nikde. Zejména u některých staveb mě zajímalo, kdo to vlastně postavil.

Jsem naprosto stejného názoru. Dost mě mrzelo, že nikde nebyly. Také jsem u některých pak složitě pátral kdo to stavěl, nebo jak se to jmenuje. Ale hlavně by to bylo dobré pro ty návštěvníky. Věděli by kdo co stavěl, mohli to najít i na kostkách a tak...
Na sousedy jsem udělal, ale jinde nebyly a to je velká škoda.

peki

Bourání info zde

Převoz MOC z Lipna do Brna info zde

Stimpi

Nazdar,
v neděli jsem navštívil Lipno a musím napsat že pecka. Pro mě to byla první návštěva, loňskou jsem nestihnul. Ač jsem fanda Technicu, tak mě hodně zaujaly i ostatní exponáty, ať už velikostí, zpracováním nebo vtipnými detaily, například v podobě minifigů. Výstava zaujala i mojí ženu, které Lego moc neříká ... Bradavický hrad ji prostě dostal ;)

Dotaz do budoucna, co se pokusit i o diorama například z technic setů - nemuselo by jít třeba nutně o MOC.

Dík Sti

Bard

#15
Já jsem s rodinou navštívil výstavu o dovolené v červenci. Že to byl nejsilnější žážitek z dovolené, asi nemusím nikomu z Kostek vysvětlovat.
Tím, že jsem tam byl poprvé, tak na mě výstava působila dojmem, že je přímo nabitá špičkovými stavbami. Většinu jsem sice znal už z fotoprezentací tady na fóru, ale realita je realita. Jakožto fanda hradů a staré architektury jsem si přišel na své.
Těžko se dá říct, která stavba mě zaujala nejvíc, protože laťky byly posazené vysoko a víc staveb bylo nějakým způsobem unikátních. A kdybych měšl čas, tak si na každou vyhradím několik desítek minut a zkoumám detaily.
Z estetického hlediska mě asi nejvíc zaujal Karlštejn a Řecký amfiteátr. (EDIT - Názory mé rodiny: Manželce se nejvíc líbil Chrám sv. Víta, synovi Bradavický hrad, dceři Minas Tirith)
Za nejpříjemnější překvapení považuju Bitvu o Hoth, která mi přišla impozantnější než jsem čekal.
Z lidského hlediska jsem rád, že jsem osobně poznal Hardegona a dozvěděl se od něj leccos zajímavého.