(Vlastní) Bradavický hrad

Založil Hardegon, 25.01.2014, 20:13:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vasyk

Bricky 2x2 nebo 1x2, to je myslím hlavní problém, kroutí se to nezávisle na délce. Řeším to zadní řadou co nejdelším brickem, protože to kroucení dělá opravdu paseku.

martinlx

Praktickou zkušenost nemám, ale z obecného strojařského pohledu na uplatnění tolerancí atp. mi vychází nejlíp tvůj poslední pokus - obě strany ze stejných kostek. I tak může být problém - různé barvy, různá série atp.
Zjednodušeně jsou tam nějaké tolerance, pružnost a vůle a výsledný stav je ten s nejnižším napětím.
U takhle dlouhých zdí bych možná zvážil i nějakou vnitřní ne-lego výztuhu.

Hardegon

Stavba pokračuje, nyní na Lipně. Za poslední dva večery vznikla větší část hlavní síně. Už jen zastřešit a doladit detaily.

Luky1987

Citace od: Hardegon kdy 19.06.2014, 23:55:33
Už jen zastřešit a doladit detaily.

Ha ha  ;D
Jak to vypadá s návštěvníky, nedělají nějakou neplechu, když je to víceméně nechráněné?

Hardegon

Citace od: Luky1987 kdy 20.06.2014, 07:34:43
Jak to vypadá s návštěvníky, nedělají nějakou neplechu, když je to víceméně nechráněné?

Občas nějaký malý dítě zkouší proběhnout provazem, ale ještě se nic neztratilo ani nerozbilo. Dílky se asi ztrácejí jen u volného stavění a hlavolamů. Na modelech zatim nic viditelně nechybí.  ;)

Maxsel

Letos jsme byl na Lipně poprvé (prohodili jsme osobně pár slov o stavění), ale za rok se určitě vrátím. Do té doby držím palce.

Hardegon

Citace od: Mxl kdy 06.07.2014, 13:44:25
Letos jsme byl na Lipně poprvé (prohodili jsme osobně pár slov o stavění), ale za rok se určitě vrátím. Do té doby držím palce.

To jsem moc rád. I rád vidím, že moje propagace kostek org funugje  ;)

Hardegon

Hrad stále roste. Od pondělka se snažím dokázat nemožné a dostavět hrad do konce září. Fotky níže jsou právě z pondělk a ze dneška. Povede se? >:D

Aki

Taky jedna momentka. Rád jsem pokecal.  ;)

Petronel

To je velký pokrok mezi těmi dvěma fotkami!
Ale opravdu doufáš, že hrad bude dokončen do konce září? To toho asi moc nenaspíš.  >:D

Hardegon

Protože vedení Lipna nechce, abych u modelu stanoval (a možná i umřel na vyčerpání) dostavba plánována na podzim. Do konce výstavy tedy hrad bohužel nebude  :(

Kuba

Jsem rád, že neumřeš na vyčerpání.  ;) Dej si šlofíka, zajdi na pivo a to intenzivní stavění zvolni... Však podzim a zima bude dlouhá, nebo jses v tom období chystal už na něco dalšího? Většího?  >:D

Hardegon

Takovéhle kolosy už nikdy více. Další stavby už mam vymyšlené, ale na to je času dost. Tak do vánoc bude určitě hotovo  ;)

Luky1987

Citace od: Hardegon kdy 28.08.2014, 09:48:47
Protože vedení Lipna nechce, abych u modelu stanoval (a možná i umřel na vyčerpání) dostavba plánována na podzim. Do konce výstavy tedy hrad bohužel nebude  :(
Počítám pro tebe s místem na stavbu v TEPu ;D
Tam mûžeme potom stanovat spolu ;D

Hardegon

Stavba se nezastavila, naopak. Každý den se snažím s tím pohnout. Pořád je ale na tom víc a víc problémů a oříšků k řešení. Kde nedělá problém kvalita/nekvalita lega, tam dělá problém postavit to co nejvěrněji tak, aby to vůbec drželo. Přeci jen nikdo u fil ařů nepočítal s tím, že to bude někdo replikovat z kostiček.

A jak jsme na tom? Hrad se úspěšně přestěhoval z Lipna a zaujal čestnou pozici v nových prostorách v Plzni. Půlka zdí a budov má finální výšku, druhá půlka je povětšinou rozpracovaná.

flickr


linhi

Uz se na ne tesim az budou hotove,jaka je odhadovana vyska v nejvyssim bode?
Muj Karlstejn bude vedle tohohle kolosu jako mali bratranec..

Hardegon

Citace od: linhi kdy 25.11.2014, 09:51:02
Uz se na ne tesim az budou hotove,jaka je odhadovana vyska v nejvyssim bode?
Muj Karlstejn bude vedle tohohle kolosu jako mali bratranec..

Výška do 2,5m, hádam. Ta velká kruhová věž by měla ještě o možná metr vyrůst jen střechou.

Ryxe

No, co k tomu dodat dodat :D? Musím se na to dorazit podívat.  Jak budeš řešit střechu kulaté věže?

Chairudo

Citace od: Ryxe kdy 25.11.2014, 17:26:41
Jak budeš řešit střechu kulaté věže?

Ploutvičky ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Nasazení je veliké, každý den minimálně 5 hodin se staví. Ani nestíham fotit pokroky. Střechy předpokládam černé tile a plate. Klasicky lomené plochy. V té černé barvě by se mohlo hodně nepřesností ztratit.

Hardegon

Vánoční pracovní vytížení mě zdrželo minimálně o měsíc práce, ale jedu dál... Budovy jsou nahrubo hotové. Začínám testovat systém zastřešení a už se pomalu začínám těšit na skály kolem.

Na poslední fotce je vidět dnes vystavěný sovín, ze kterého mám celkem radost.

Chairudo

#81
Osobně bych trochu ubral na strakatosti, zdá se mi to trochu těžké pro oči. Třeba kvůli těm Tan brickům všude kolem se ty Tan okna docela ztrácí, viz fotka3 a velká věž, zdá se mi to takové nepřehledné.
Ale to jsou fotky, hotové a v reálu to bude třeba vypadat jinak  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

linhi

No já se moc těším na výsledek,vypadá to hodně zajímavě,je pravda že to určitě bude jinak vypadat na fotkách a jinak v reálu. Tak držím palce se střechama!

Hardegon

Výška 2m překonána. Víc jak 2 třetiny zastřešeno.

Lego town

 :o :o :o nechcem vidieť keď to dostaviaš. :) Výborne si pasák!!! ;)

Mr. Cube

No...tak v tomhle by ti minifigové fakt mohli studovat  ;D  :o

Petronel

Vypadá to výborně, hodně se na tenhle hrad těším. Takže vše stíháš? Budou i minifigové? Pokud jo, tak kolikrát tam bude Harry Potter?  >:D

Citace od: Lego town kdy 24.01.2015, 14:36:29
Výborne si pasák!!! ;)
pasák?  Opravdu? ???
>:D

Ivansliz

Citace od: Petronel kdy 27.01.2015, 12:16:27
Vypadá to výborně, hodně se na tenhle hrad těším. Takže vše stíháš? Budou i minifigové? Pokud jo, tak kolikrát tam bude Harry Potter?  >:D

Citace od: Lego town kdy 24.01.2015, 14:36:29
Výborne si pasák!!! ;)
pasák?  Opravdu? ???
>:D

Myslím, že chtěl napsat "pašák", jako pochvalu. Ale do soukromí Hardegona 100% vidět nemůžeme.  >:D  ;D

Jinak těším se jak blecha na ten konečný výsledek!!  :o  8)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Chairudo

Tak mě napadlo možná by to vypadalo ještě lépe se zimní tématikou, lehce zasněžené střechy a ochozy....
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Citace od: Chairudo kdy 27.01.2015, 12:29:48
Tak mě napadlo možná by to vypadalo ještě lépe se zimní tématikou, lehce zasněžené střechy a ochozy....

To je pravda, ale na to už je trochu pozdě, nemyslíš?  ;D Jedině že by to Hardegon vyložině "zaprášil" jako na tom obrázku.  >:D