(Vlastní) Alternativní modely ze setu 40468

Založil Tomik, 12.04.2021, 19:37:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Set 40468 je jeden z těch letošních Creatorů, který se nejprve objevil na LEGO shopu v kategorii Creator Expert, než ho přesunuli do do sekce Creator 3 v 1 i když žádné oficiální alternativní modely nemá. Někde jsem se dočetl, že byl vydaný speciálně k příležitosti otevření Legolandu v New Yorku a tudíž se dá koupit pouze přes LEGO shop nebo ve zmíněném Legolandu (za předpokladu, že je už otevřený). Pro mě to vedle lva 31112 druhý set ze série Creator, který mě letos zaujal natolik, abych si ho hned z kraje roku koupil. Po otevření a postavení taxíku přišlo drobné zklamání - set je koncipován tak, že obsahuje minimum různých kostek zastoupených ve větších počtech a dokonce i samolepky, které jsem samozřejmě nelepil. Nakonec jsem taxík rozebral a postavil mu celkem 10 alternativních modelů.



Prvním bylo obligátní vrtulové letadlo, které jak podotknul jeden komentující na rebrickable nemá vrtuli. Já se nadal o odpověděl mu, že vrtuli má a točí se tak rychle, že je z ní vidět pouze její středová část. >:D



Následoval další model z mého obvyklého repertoáru, a to vrtulník. Ten už sice obě vrtule má, ale pro změnu se nemohou volně otáčet, protože k tomu nejsou v setu vhodné díly.



Třetí a čtvrtý model jsou variace téhož závodního tahače. Nejprve jsem postavil ten delší, a protože mi přišel opravdu příliš dlouhý, tak jsem ho zkusil zkrátit o dva study. Nakonec jsem zveřejnil obě varianty, ať si každý vybere tu, která se mu líbí více.





Pátý v řadě je velikonoční speciál - žlutá kachnička. Ta se dá snadno modifikovat i na verzi plavající ve vodě (tím ale netvrdím, že skutečně dokáže plavat na vodní hladině). ;)



Číslo šest patří formuli. K jejímu postavení mě vyprovokoval stavitel "Keep On Bricking", který též postavil formuli z tohoto setu, ale stavěl jí vzhůru nohama. Mně to nedalo a zkusil jsem jí postavit klasickým způsobem za pomoci trošky SNOTu.



Sedmou v pořadí je průzkumná loď s druhým vrtulníkem na palubě.



Osmý model je asi ten, na který jsem pyšný nejvíce - proudová stíhačka inspirovaná sovětským MiGem 29.)



Devátý model je další auto - GT Coupe. Snažil jsem se mu dát sportovnější vzhled, než měl původní taxík a předek je inspirovaný Porschetem.



Poslední, desáté, místo patří druhému velikonočnímu speciálu - zajícovi.



A teď mi můžete říct, který model je vaším favoritem, nebo který se mi třeba vůbec nepovedl. ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

hobby

Všechny ty alternativy jsou dobré a povedené. Tenhle tvůrčí způsob - stále nové kreace z jedněch kostek - je původní poslání lega, jak ho pánové Christiansenové vymysleli. Škoda, že se kostky u toho dost opotřebují, ale s tím také počítali, no. 
Myslím, že ani dizajnér nečekal, kolik různých modelů jde udělat z jedné krabice, když se zapojí hlava a vůle. Nevím, jaký model bych favorizoval; asi také tu stíhačku MiG, ale třeba i zajíce.

Strider

Všechny jsou povedené - nedokážu si vybrat. OK, truck je lepší ten krátký. Jsi technik i umělec, což se pozná hlavně podle soch Tvých tvorů. Tvoje My LEGO story na Buildinstu by si už zasloužilo nějaký update - abych Tě jen nechválil, ta perfekta tam máš většinou blbě ;)

Foton

Modely jsou, jako vždy, vynalézavé a parádní. Mě nejvíc oslovila loď a formule.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: hobby kdy 12.04.2021, 22:55:25
Všechny ty alternativy jsou dobré a povedené. Tenhle tvůrčí způsob - stále nové kreace z jedněch kostek - je původní poslání lega, jak ho pánové Christiansenové vymysleli. Škoda, že se kostky u toho dost opotřebují, ale s tím také počítali, no. 
Myslím, že ani dizajnér nečekal, kolik různých modelů jde udělat z jedné krabice, když se zapojí hlava a vůle. Nevím, jaký model bych favorizoval; asi také tu stíhačku MiG, ale třeba i zajíce.
Díky za komentář. S tím opotřebováním kostek souhlasím, ale pořád mi to přijde lepší je opotřebovat skládáním než tím, že necháš postavený model na poličce a sleduješ, jak ty kostky pomalu praskají... ???

Citace od: Strider kdy 13.04.2021, 06:59:50
Všechny jsou povedené - nedokážu si vybrat. OK, truck je lepší ten krátký. Jsi technik i umělec, což se pozná hlavně podle soch Tvých tvorů. Tvoje My LEGO story na Buildinstu by si už zasloužilo nějaký update - abych Tě jen nechválil, ta perfekta tam máš většinou blbě ;)
Díky za upozornění - jazyky jsou moje slabina a nikdy jsem je neměl moc rád. Nicméně tvůj popis chyby nedokážu dekódovat a budu rád, když mi to přeložíš do srozumitelnější formy, abych to mohl opravit (klidně do soukromé zprávy).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Je to parádní (jako vždy). Opravdu nedokážu vybrat nepovedený model. Je škoda že LEGO nejde tímto směrem. A to propojení LEGA a moderních technologií nevidí například v alternativních modelech. Kdy návody mohou být k dispozici "pouze" elektronicky.

Jako rodič bych o to měl určitě zájem.

Tomik

Citace od: peki kdy 13.04.2021, 08:35:09
Je to parádní (jako vždy). Opravdu nedokážu vybrat nepovedený model. Je škoda že LEGO nejde tímto směrem. A to propojení LEGA a moderních technologií nevidí například v alternativních modelech. Kdy návody mohou být k dispozici "pouze" elektronicky.

Jako rodič bych o to měl určitě zájem.
Díky za chválu. Ten tvůj komentář ohledně elektronických návodů mi vnuknul nápad na zajímavý koncept stavebního hlavolamu - místo návodu nasdílíš digitální verzi modelu z Lega, kterou si můžeš otáčet a prohlížet ze všech stran, ale nemůžeš nechat zmizet žádné díly, aby ses podíval, co je pod nimi. Potom by k tomu byl seznam všech použitých kostek a "jednoduchý" úkol - postav to, co vidíš na obrazovce v reálu. Mně osobně se tento typ reverse engineeringu velmi líbí a nepotřebuješ k tomu ani vydávat návod. :D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

hobby

Citace od: Tomik kdy 13.04.2021, 08:32:59
.... S tím opotřebováním kostek souhlasím, ale pořád mi to přijde lepší je opotřebovat skládáním než tím, že necháš postavený model na poličce a sleduješ, jak ty kostky pomalu praskají... ???
Samozřejmě, naprostý souhlas, o tom není pochyb a je to tak správné. I když - musím si přiznat - staré a opotřebované kostky ´nemusím´ a nejen já.
Mám jeden dotaz: přidáš něco navíc pokud nutně potřebuješ (o čemž nepochybuji), nebo důsledně dbáš, aby byl obsah kostek jen z původního setu? Což činí stavění pochopitelně těžším. 

Tomik

Citace od: hobby kdy 13.04.2021, 10:15:33
Samozřejmě, naprostý souhlas, o tom není pochyb a je to tak správné. I když - musím si přiznat - staré a opotřebované kostky ´nemusím´ a nejen já.
Mám jeden dotaz: přidáš něco navíc pokud nutně potřebuješ (o čemž nepochybuji), nebo důsledně dbáš, aby byl obsah kostek jen z původního setu? Což činí stavění pochopitelně těžším.
Nepodvádím, takže nepřidávám. ;) Poslední dobou zkouším stavět i bez spare parts (těch pár drobných dílků, co dává LEGO navíc do každé stavebnice, kdyby se při stavění něco ztratilo). Když už přidávám něco odjinud, tak to vždy zmíním, a dělal jsem to snad jen u modelů z Technicu, kam jsem přidával elektroniku a ozubená kola.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Tak to sis dal zajímavý úkol - a pěkné výsledky. Opět se ale potvrzuje, že máme jiný vkus, ze všech těch modelů se mi nejmíň líbí ten Mig, přijde mi takový upracovaný. Nejelegantnější křivky mají formule s GT Coupe, takže v kategorii "auto z auta" bych volil asi tu formuli. V kategorii "z auta něco jiného" je těžká volba. Asi jsou nakonec nejhezčí podle mě obě zvířátka. Ale líbí se mi i vrtulník a ta loď. Loď možná nemá nejelegantnější křivky, ale z těch kostek je to dobrý počin. A já mám rád hratelnost, takže oceňuju minivrtulníček. Hned mi přijde pak model zábavnější. Vrtulník se mi líbí tvarem, jen je škoda, jak se mu nic netočí. To mu asi srazilo body, i když za to nemůže (prostě kde kostky nejsou, ani Tomik nebere...)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 13.04.2021, 18:33:34
Tak to sis dal zajímavý úkol - a pěkné výsledky. Opět se ale potvrzuje, že máme jiný vkus, ze všech těch modelů se mi nejmíň líbí ten Mig, přijde mi takový upracovaný. Nejelegantnější křivky mají formule s GT Coupe, takže v kategorii "auto z auta" bych volil asi tu formuli. V kategorii "z auta něco jiného" je těžká volba. Asi jsou nakonec nejhezčí podle mě obě zvířátka. Ale líbí se mi i vrtulník a ta loď. Loď možná nemá nejelegantnější křivky, ale z těch kostek je to dobrý počin. A já mám rád hratelnost, takže oceňuju minivrtulníček. Hned mi přijde pak model zábavnější. Vrtulník se mi líbí tvarem, jen je škoda, jak se mu nic netočí. To mu asi srazilo body, i když za to nemůže (prostě kde kostky nejsou, ani Tomik nebere...)
Tak ten tvůj citát: "kde kostky nejsou, ani Tomik nebere" mě fakt pobavil. ;D ;D ;D A je opravdu vidět, že co člověk to jiný vkus.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr