(vlastni) Mala para, Garrat Steamer, Swiss Regional Electric - HOBBY TRAIN

Založil Colonel32, 02.09.2007, 16:06:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

postaveno ze zbytku ze dvou hobby trainu pote, co jsem postavil 2 osobni vagony podle navodu.


nesquick

moooc pěkná lokomotivka ;)

Colonel32

tak jsem udelal jeste sestricku... bohuzel, to, jak pouzitelne dily dochazeji, zacina byt na lokomotive videt...

***Banana.com

Dnes jsi jednoznačně borec na konec. My kecáme o jazycích, a ty stavíš Lego. Máš bod. ;)

Colonel32

Male pary a osobaky uz jsou rozebrane... dale jsem zkusil svycarskou regionalni elektriku

Colonel32

a ze zbylych dilu jsem postavil parni lokomotivy typu Garrat

(na prvnim obrazku je teze videt takzvany "Lodni kufr", ktery jsme za $9.99 zakoupili v Goodwillu, a ve kterem prijelo cca 2/3 meho americkeho nakupu, zbyla zavazadla za dokumentaci nestoji)


Skyder

Skyder

Radek Hejret

Nádhera, náááádhera!
Inu, když jsou dílky a předloha, dobře se to staví. Na Hobby Train mám políčeno, tak se těšíme na Vánoce :-))

Colonel32

Citace od: Skyder kdy 13.10.2007, 13:57:30
Je to nadhera!!! ako dlho si to robil???  ;)

parni lokomotiva s tendrem zabraly hrubym odhadem tak 4 hodiny, elektricka lokomotiva s vagonem cca 2, ale tam navic nebyla presna predstava, co vlastne stavim, takze spoustu casu zabraly stornovane napady a pokusy.

Citace od: Radek Hejret kdy 13.10.2007, 20:06:24
Nádhera, náááádhera!
Inu, když jsou dílky a předloha, dobře se to staví. Na Hobby Train mám políčeno, tak se těšíme na Vánoce :-))

Dilu je i ve dvou hobbytrainech jen 2000, takze se clovek porad musi prizpusobovat... ale je to takovej docela dobrej vlakovej "BASIC", nebo spise creator, jak se rika ted.

...akorat predloha nebyla zadna, stavel jsem cele z hlavy. Jedine, co bylo dulezite bylo, ze se mi libil podvozek, ktery jsem delal pro vyse zminenou malou paru, a pokud jsem chtel postavit velkou, tak jsem dosel k zaveru, ze vzhledem k nabidce dilu je nejidealnejsim resenim udelat dva nezavisle podvozky, protoze to bude mozne udelat nejrealistictejsi.

hobby

Ta lokotka není systém Garrat, nýbrž Mallet. Garrat je lokomotiva třídílná (střední díl je kotel, oba koncové díly samostatné pojezdy) Malletka je lokomotiva s dělenými pojezdy. Oba typy byly pro malé oblouky.
Garrat
Mallet
A právě proto, že je pro malý oblouk, měl bys tam udělat funkční ojnice, tady to jde krásně. Vyhoď ty legrační tyčky, co to mají simulovat. Pára bez hnacího soustrojí je principiálně totéž, jako helikoptéra bez vrtule (nebo s vrtulí, s kterou nejde točit- tvůj případ). 

Colonel32

dekuji Hobbymu, ze podporil moji tezi, ze jsem nedelal podle predlohy  ;D , popleteni typu Garrat a Mallet ma na svedomi to, jak se mi starim kazi pamet...


Citace od: hobby kdy 13.10.2007, 21:59:30
...měl bys tam udělat funkční ojnice, tady to jde krásně. Vyhoď ty legrační tyčky, co to mají simulovat. Pára bez hnacího soustrojí je principiálně totéž, jako helikoptéra bez vrtule. 

Omlouvam se, ale Hobby Train dle meho nazoru neobsahuje dily, ktere by mi dovolily udelat funkcni ojnice.

Vasyk

Kolik a jaké druhy lokomotiv/vagonů jde postavit z jedné krabice HOBBY Trainu ?
Nebo jde postavit vždy jeden jediný model ? Postavil jsem krokodýla a zbylo mi asi tak půl krabice dílků, tak mě zajímá, zda to někdo zkoušel jestli jde postavit více modelů najednou.