Společný projekt: Město z MOC modulárů - Lipno

Založil Igorus, 30.10.2014, 22:01:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

Citace od: šipka kdy 11.12.2014, 08:17:32
... 
Byl bych pro použití silničních baseplate a na stranu nejblíže ke sklu by mohlo mimo event. cedulek být klasické městské harampádí ( tel. budka, stánky- tabák, hot dog atd. lavičky, bus zastávka ....)
...

Fajn, konečně názor a slovo do pranice ;D  >:D Je pravda, že městský mobiliář a auta na silnicích to hodně oživí (viz M-Tronův příspěvek).

Citace od: Mtron kdy 11.12.2014, 11:00:34
...
jenom mám malinko odlišný názor na rozložení. Pro upřesnění a inspiraci, možná k zamyšlení přikládám fota.
Díky za morální podporu  ;) Co se týká toho rozložení, tak tohle je sice kompaktní, ale nevyužije se dostatečně hloubka vitrýny.

MÍLA

#31
Citace od: Igorus kdy 20.11.2014, 14:58:42
Výšku bych navrhoval jako u modulárů (kromě town hall). Doba současná, oblast Evropa.

můžu vědět bližší určení v Evropě ? aby jsme neměli třeba ulici s rakouským obchoďákem vedle polské lékárny a hlídanou četníky.

germik

Vzhledem k tomu že je to zasazeno do dnešních dnů, v minifizích problém snad nebude, a třeba v Praze jsou ty slohy tak namíchaný že ani tam by nic nemělo moc trhat oči ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

MÍLA

Já ve slozích problém nevidím, například tady u nás ve městě máme původní historické městské opevnění co jde kolem zchátralého plavečáku postaveného ještě za komoušů v akci Z.

Igorus

#34
Citace od: MÍLA kdy 17.12.2014, 16:02:59
můžu vědět bližší určení v Evropě ? aby jsme neměli třeba ulici s rakouským obchoďákem vedle polské lékárny a hlídanou četníky.

Bližší určení není snad nutné. Prostě Evropa, ergo se tam neobjeví čínská pagoda, osmanské domy nebo modulární iglů...

Prostě se bavíme o architektuře od románského do neofunkcionalistického slohu.

Igorus

#35
Jako další krok navrhuji rozdělení parcel. Připravil jsem schéma, které vychází z mého původního návrhu. V přední části bude klasická silniční baseplate, hloubka čtyři baseplate. Pokud bude překážet nosník, bude se řešit operativně (říznutí atd. :)). Jinak to stále nemusí být finální podoba, pokud přijde někdo s dobrým nápadem, může se ještě upravit.

Na čelní straně preferuji moduláry o šířce 32 studů. Moduláry do ulic můžou být poloviční, ale i dvojnásobně široké. V rámci otázek slohů, parcely 1 - 5 by bylo dobré osadit historicky vypadajícími budovami.

EDIT - aktuální podobu naleznete v prvním příspěvku

waf

Jak se dívám na to schéma... co ten park zkrátit a udělat za ním celou řadu domů otočených směrem k divákovi, případně stejně tak posunout kostel vpřed (nebo natočit a posunout vpravo) a přidat za něj zase řadu domů - vypadalo by to tak kompaktněji, kdyby pozadí tvořily domy a ne prázdná deska nebo co tam bude.

šipka


Igorus

#38
Citace od: šipka kdy 18.12.2014, 09:31:24
poprosím o parcelu č. 7.

Díky, budeš schopen zajistit i sousedící silniční baseplate?

šipka

jo, to by šlo, ale mám jen starší light gray silnice. Není v plánu nová vozovka ?

Igorus

Citace od: waf kdy 17.12.2014, 23:13:06
Jak se dívám na to schéma... co ten park zkrátit a udělat za ním celou řadu domů otočených směrem k divákovi, případně stejně tak posunout kostel vpřed (nebo natočit a posunout vpravo) a přidat za něj zase řadu domů - vypadalo by to tak kompaktněji, kdyby pozadí tvořily domy a ne prázdná deska nebo co tam bude.

Možnost udělat řady i u zdi pochopitelně je. Ale je to o množství udělaných modulárů. Ten můj návrh je řekněme startovací, pokud bude dost účastníků, můžeme udělat zadní řady, případně rozšiřovat směrem doleva (případně doprava, pokud nebude kostel).


Igorus

Citace od: šipka kdy 18.12.2014, 10:28:18
jo, to by šlo, ale mám jen starší light gray silnice. Není v plánu nová vozovka ?

Plán jsou nové DBG (44336px4, 44341px2, 44342px2, 44343px3) 

šipka

tak to nemohu sloužit, bohužel  :(  maximálně mohu udělat třeba tel. budku jako doplněk. S tou můžeš počítat. Respektive udělám 2 a někam se pak umístí.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 18.12.2014, 11:45:29
schéma je z mého návrhu s odstraněným blokem B s vozovkou a parčíkem plus zkrácení bloku A  ;D ;D
Tvůj návrh schématu vychází z mého, do kterého jsi přidal blok B. Tolik k souvislostem. Doufal jsem že slovo vychází je dostatečné.  ::)

Citace od: MÍLA kdy 18.12.2014, 11:45:29
Co se týká nosníků ideální by bylo dvůr v bloku A nechat volný a použít do něj pouze tři BS 16x32 a jednu BS 16x8 aby se tím vytvořilo místo pro nosník který se může ještě obestavět pomocí plate a tile čím se BS mezi sebou spojí a nebude tam díra.
Hliníkové profily jsou směrem k divákům, takže ten tvůj návrh je zbytečný. Pokud by to nevycházelo na hloubku, ubere se jeden poloviční modulár v každé ulici. Případné problémy jsou zohledněny.

Ty nové baseplate jsou vítány, jiné podle toho, jestli se bude rozšiřovat v jiném duchu.

MÍLA

Už se taky přihlásím o parcelu než budou všechny dobrý zabraný.  ;)
Vezmu si 15, bude tam dost místa na parkování služebních vozů.

Igorus

Mám ještě jednu zásadní informaci. Jakožto organizátor této aktivity si ponechávám právo veta pro rozdělení parcel. Při rozhodování budu brát v potaz zkušenosti stavitele, jeho dosavadní produkci a spolehlivost.

waf

Já bych si vzal třeba parcelu 10,11 - ale potřeboval bych vědět, jak to bude s těmi sloupky, abych s tím když tak počítal...

Pokud jde o silnice, mám 12 od každé.

Igorus

Citace od: waf kdy 18.12.2014, 19:28:32
Já bych si vzal třeba parcelu 10,11 - ale potřeboval bych vědět, jak to bude s těmi sloupky, abych s tím když tak počítal...

Pokud jde o silnice, mám 12 od každé.

Stav tak, jako by tě žádné sloupky neomezovaly.

Ještě jsem se díval na fotky z letošního Lipna a ty sloupky byly sem tam umístěny i u stěny. Ale nenašel jsem v tom smysl a logiku. Spíš mi to přijde, že to uděli podle toho. Jak řemeslníkům přišly profily pod ruku.

Nakonec se to bude muset stejně řešit na místě podle to, jak připraví vitríny. Napadají mě dvě varianty. Buď by se moduláry široké 16 studů dali na dlouhou ulici a nebo druhá možnost, chodníky na dlouhé ulici by nebyly klasicky široké, ale užší. A moduláry by se částečně podle potřeby umístily z části na silniční baseplate.

A díky za ty silnice, budou se hodit.

MÍLA

Igorusi pokud by tam byli sloupky tak kromě svých dvou variant můžeš klidně myslet i na tu mojí kdy se sloupky dostanou do volných prostorů ve dvorech a třeba i v tom parku, tedy všude kde je možné manipulovat volně s terénem na baseplate, je to jednodušší než bourat baráky nebo je dělat na silniční BS, protože když už to bude mít někdo hotovo tak by to musel na místě odtrhávat aby se to dalo posunout a to zabere čas.

kolem sloupku v parku by se mohl postavit třeba strom aby to minimálně v té dolní části nebylo tak nápadné.  ;)

skmaand

Takže poprosím vykolíkovať parcely číslo 3 a 4 . Ešte uvidím podľa LB , či to bude jedna celá budova alebo dve užšie .

Chairudo

Požádám tedy o parcelu 16, 17, 18, snad se mi podaří sesmolit něco pěkného :).

Co jsou ty bílé čtverce? Měl bych domy udělat s okny z obou stran, nebo stačí vzadu jen stěna?

Jinak bych pro přehlednost navrhl umístit finální obrázek se zabranými parcelami a jiné dohodnuté informace na začátek tématu. díky

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MÍLA

Bílé čtverce jsou dvory a zahrady za jednotlivými domy, zatím nevyužitý prostor který se bude zaplňovat až později.

Počet oken je na tobě, to si rozhodni podle toho co se bude v objektu nacházet, jediné domy které nemůžou mít zadní okna jsou ty rohové.


Igorus

Citace od: Chairudo kdy 23.12.2014, 01:59:04
Požádám tedy o parcelu 16, 17, 18, snad se mi podaří sesmolit něco pěkného :).
Díky, o pěknosti nepochybuji  ;D

Citace od: Chairudo kdy 23.12.2014, 01:59:04
Co jsou ty bílé čtverce? Měl bych domy udělat s okny z obou stran, nebo stačí vzadu jen stěna?
Dává to smysl udělat do dvorů něco víc než jen stěnu. Ale nemusí to být tak zdobné jako čelní fasáda. Je to na zvážení každého, opět z ohledem na vybranou parcelu. Například já u té 14 dělám v podstatě dům s třemi pohledovými stěnami.

Citace od: Chairudo kdy 23.12.2014, 01:59:04
Jinak bych pro přehlednost navrhl umístit finální obrázek se zabranými parcelami a jiné dohodnuté informace na začátek tématu. díky
Mám to plánu. Rozložení se začíná pěkně plnit, takže během svátků umístím na začátek souhrnné informace.

Chairudo

Dnes večer dorazí Lugbulk a po inventůře začnu pracovat na designu budov.

Než začnu s plánky:
Je tedy domluveno že chodníky budou na protější silniční baseplate? Jaká barva?
Tímpádem by domy měly mít rozměry 32x32 a zadní 16x32?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Zatím nepadlo finální stanovisko, jestli budou chodníky čistě na silniční baseplate, a nebo na silniční i na té co budova (jako u továrních modulárů). A jestli budou stejně široké na dlouhé i na krátkých ulicích.

Řeknu to takhle, pokud by bylo dost nápadů, jak chodníky oživit, tak varianta 6 (silniční baseplate) + 7 (chodník před modulárem) může být. V opačném případě pak jen na silnicích.

Názory účastníků???


Ethan

Jsem rozhodně pro moduláry tak, jak vypadají ty tovární, tedy i s chodníkem a ten chodník následně rozšířit na tu baseplate se silnicí. Přeci jen, modular je modular jen tehdy, když je v tom správném formátu a člověk si to chce pak nechat vystavené i doma.

Chairudo

Citace od: Ethan kdy 30.12.2014, 21:07:54
Jsem rozhodně pro moduláry tak, jak vypadají ty tovární, tedy i s chodníkem a ten chodník následně rozšířit na tu baseplate se silnicí. Přeci jen, modular je modular jen tehdy, když je v tom správném formátu a člověk si to chce pak nechat vystavené i doma.

Souhlasím, pro upřesnění bych navrhl i zadní stěnu udělat jako modulár, takže zepředu 7 studů chodník a zezadu 8 studů volný prostor nebo cokoli člověka napadne.
= téměř stejný vizuální efekt a slušná úspora stavebního materiálu.

Může být?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Já myslím že může být. Jediné kde to bude asi jinak je parcela 14, ale s tím se nějak popasuju.

Takže chodník 7 studů, počet volných studů v zadní části v rozmezí 5 - 8.

Ethan

Citace od: Igorus kdy 31.12.2014, 09:50:50
Já myslím že může být. Jediné kde to bude asi jinak je parcela 14, ale s tím se nějak popasuju.

Takže chodník 7 studů, počet volných studů v zadní části v rozmezí 5 - 8.
Přesně 7 studů? To bude vypadat divně, když budou všechny domy začínat stejně. Myslel jsem, že právě tím, že se jasně řeklo modulární domy, tak jsou pravidla dána a není třeba nic dodávat. V zásadě je dáno jen umístě ní kostek na zasunutíá pinů a velikosti baseplate. Viz třeba dobře sepsaný článek na https://amodularlife.wordpress.com/2010/06/12/modular-standards-for-lego-city-buildings/

skmaand

Pravidlá by mali vychádzať z fabrických modulárov . V prípade slabšej účasti MOCov , môžeme nimi hocikedy vyplniť medzery . Priestor , ktorý ostane na road baseplate je možné v spojoch doplniť ostrovčekmi zelene napr. 6x8 studov , lemovaný šedým obrubníkom . Tam môžu byť stromy alebo kvety . Medzery medzi ostrovčekmi budú parkovacie miesta , prípadne tam môže byť aj autobusová zastávka .