Akce 17.4.2010 v Roztokách u Prahy

Založil peki, 05.04.2010, 18:59:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

17. dubna proběhne pod patronací kostky.org doprovodná akce. Její součástí budou:
- hry (o drobné ceny) pro veřejnost
- burza (registrace prodejců probíhá u Jindry)

Pokud by chtěl někdo ještě ukázat něco dalšího v případě příznivého počasí tak se nápadům a aktivitám meze nekladou :
-   jezírko je již napuštěno
-   venku se mohou prohánět modely demonstrující možnosti LEGa
-   u vitrín s exponáty je možné poskytnout veřejnosti detailní výklad (hmotnost, počet kostek, doba stavby, pohlaví a finanční situaci autora  ;D)

peki

#1
Nyní k organizaci her

Vzhledem k tomu, že je očekávána rekordní návštěvnost, měl by padnout náš Roztocký rekord který byl víkend před velikonocemi 740 lidí v neděli, vycházím z následujícího předpokladu.

Pro soutěžící mám od sponzorů připraveno 700 cen. O ceny budou soutěžit děti ve věku do 15 let (platící dětské vstupné), hrát a vyzkoušet si úkoly mohou samozřejmě všichni. Kostkaři pomáhající s výstavou nebo soutěžemi 17.4  mají u mne jednu hrací kartičku zadarmo.

Akce bude začínat v 10:00 její konec je ohlášen na 15:00

700 dětí
5 hodin
je potřeba zvládnout 140 dětí za hodinu

hry budou na 4 stanovištích, na každém stanovišti bude moci soutěžit najednou 5 dědí.
Najednou zabavíme 20 dětí

140/20 = 7 musíme to stihnou sedmkrát za hodinu

60/7 = 8 minut na dítě a 4 soutěže

Propočet je orientační, ve skutečnosti nikdo neví a ani nedokáže odhadnout jak to bude 17 vypadat. Nicméně muzeum, pokud bychom počítali na jedno dítě jeden dospělí tedy 700 + 700  tvrdí že takový počet lidí nebude samo schopno odbavit.

Cílem je disciplínu absolvovat. Dle potřeby a návalu na místě pak může dozorující stanovit operativně podmínku splnění (např. počet poskládaných kostek, časový limit atd.)
Soutěže by měli být jednoduché.

Za absolvování disciplíny obdrží soutěžící razítko na hrací kartičku. Po obdržení 4 razítek si soutěžící půjde vylosovat cenu.

peki

#2
Losování cen

Losování/vydávání cen bude "on-line" nebude se tvořit žádná výherní listina, žádné vyzvedávání cen po ukončeni akce atd. Nevýhodou je, že ceny jsou "pouze" pro prvních 700 soutěžicích. Více soutěžních kartiček nebude distribuováno.
 
650 cen (dokud bude z čeho vybírat) je tvořeno:
Pirát 8396
Duplo koník 30060
SW creator 8033
Lego magnet
Pytlíček s kostkami

Dalších 50 cen jsou setíky (ne vše je nafoceno) viz foto 

peki

 
1) nápady/materiální pomoc na hry
2) dobrovolníky kteří budou pomáhat/dohlížet na soutěžící
    - dopoledne (9:00 – 12:00)
    - odpoledne  (12:00-15:00)
3) info jestli by chtěl v muzeu někdo udělat nějakou ukázku čehokoliv (co bude potřebovat)
4) zájemci o prodej na burze zaregistrovat do 11.4.2010
5) info o kostkařích, kteří pomáhali s výstavou nebo budou pomáhat 17.4 s organizací her a přijdou si zasoutěžit.

peki

Citace od: peki kdy 05.04.2010, 19:02:34
O ceny budou soutěžit děti ve věku do 15 let (platící dětské vstupné), hrát a vyzkoušet si úkoly mohou samozřejmě všichni. Kostkaři pomáhající s výstavou nebo soutěžemi 17.4  mají u mne jednu hrací kartičku zadarmo.

Na základě dotazů upřesňuji  ;)
- v četně 15 let věku
Dále doplňuji  8)
- SŠ,VŠ (platící také dětské vstupné, po doložení stavu "student")

Jindroush

Případně jakýkoli člen kostek prokazující se platnou žebračenkou, plus Béda Trávníček, ten to má zadarmo. OMFG.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peki

Zítra budu mít info zda se na plánované akci nějak projeví případný státní smutek k uctění obětí leteckého neštěstí.

peki

Citace od: peki kdy 12.04.2010, 20:28:43
Zítra budu mít info zda se na plánované akci nějak projeví případný státní smutek k uctění obětí leteckého neštěstí.

Akce 17.4.2010 proběhne podle plánu, muzeum bude otevřené, děti budou soutěžit o drobné ceny. Bude burza.

peki

Zatím je zaevidováno 746 cen/výher. Některé další ceny jsou ještě na cestě a dorazí v sobotu. Výherní č. je čistě evidenční. Ceny nejsou řazeny podle nominální hodnoty, ale podle toho jak jsem je chytil do ruky  ;)  Děkuji  sponzorům a všem kteří příjdou v sobotu pomoci. 

Jamesek

Jenom nejapný dotaz: ono už to tu nějak zaznělo nebo jsem to někde slyšel (nebo se úplně pletu) - ale nabízel někdo na sobotu možnost zakoupení baterek do pohyblivých modelů (lodě, auta)?
Pokud ne, nic se neděje a vezmu své nabíjecí + nabíječku.

Ptám se jen proto, že mám postavených více aut + loď než baterek doma ;) V nejhorším bych přehazoval BB...

peki


Ptal jsem se jestli jestli se mám zeptat na možnosti nákupu, ale nedostal jsem žádnou odpověď  ::) takže jsem dál neřešil.

Jamesek

Citace od: peki kdy 15.04.2010, 15:41:33

Ptal jsem se jestli jestli se mám zeptat na možnosti nákupu, ale nedostal jsem žádnou odpověď  ::) takže jsem dál neřešil.
OK, nebudou. Zařídíme se ;)

peki

#12
Dneska vrcholí přípravy na zítřejší akci  :o Před výstavní síní vyrostl stan kde bude připraveno 5 stolů pro soutěže/hry. Další 4 stoly budou připraveny jak jsem informoval dříve uvnitř, v místnosti která je naproti dveřím naší výstavy (za vstupem hned v pravo).

Mám připraveno 8 soutěží/her, pro 4 - 8 dětí dle prostoru :
- stavění věže
- kompletace figů (v krabici je zapotřebí hmatem najít příslušné komponenty)
- z hromady různých dílků stavba autíčka dle fantazie (nebo domečku)
- popelka-legulka třídění dílků (mám připravené svoje, pokud by chtěl někdo pomoc přetřídit nějaký kiloware ať se mi když tak ozve  ;) )
- Stavba naslepo
- stavba minikreatoru podle návodu
- stavba v igelitu
- výběr dílků hmatem
- další (9) disciplinou bude pravděpodobně řízení nějakého modelu (pokud Shmade stihne postavit něco co jezdí). Jestli máte něco co se dá řídit a jezdí a chcete se do aktivity zapojit domluvte se spolu, případně vemte model s sebou, včetně baterek. Modely se mohou dne třeba i střídat.

Na stanovištích bude připravena i nějaká varianta soutěže z DUPLA pro nejmenší.
Za účast v hře dostane bude uděleno razítko. Losovat cenu je možné po obdržení 4 razítek.
Majitel hrací kartičky má dopředu garantovanou výhru - může si klidně zkusit všechny hry.
Zahrát/vyzkoušet disciplinu si mohou samozřejmě všichni :o

Hrací kartička se fasuje na pokladně k zakoupenému lístku 20 Kč:
==============================================
- dítě zdarma do 6 let (spodní hranice 3 roky ale bude na rodičích jestli se budou chtít zapojit i menším capartem)
- dítě do 15 let včetně
- student (studentská sleva - musí doložit že studuje )

Kostkaři pomáhající s výstavou nebo organizací dne 17.04 mají jednu hrací kartičku  u mne zdarma:
===============================================

Pomocníci/dobrovolníci se hlási u mne, uvítám když mi napíšete SZ že s vámi mohu počítat (případně na jak dlouho) Zatím se mi ozvalo 5 lidí.



 

FilipS

V kolik hodin tam mají být prodejci ?

peki


peki

Dneska byl posunut rekord návštěvnosti na 1470  :o Nějvětší fronta se tvořila při nákupu lístků. Táhla se od pokladny až k vstupní bráně. Na soutěžích bylo také narváno, ale  vzhledem k paralelním stanovištím a většímu počtu her na stanovišti se to zvládalo. Chvilkami jsme měli co dělat abychom stíhali vydávat ceny  ;D

U trhovců na burze byla taky spokojenost.

Děkuji všem kteří přispěli ke zdárné akci. Sám jsem nestihl udělat ani jednu fotku  :P  snad někdo něco dodá. Zatím pro dokreslení situace -  u stolku kde se losovali výhry ( asi 2 m od vchodu  do výstavy) jsme poměrně často odpovídali na dotazy kde je vlastně ta výstava LEGa  ;D  ;D tak bylo narváno.

Hana129

#16
Citace od: peki kdy 17.04.2010, 22:34:27
Dneska byl posunut rekord návštěvnosti na 1470 

Bych tu návštěvnost pro lepší představu ještě upřesnila asi takto:
od 10-13 hodin zvládlo pokladnou projít snad  1200 lidí,
od 13-15 hodin dalších 200 a pak zbytek  :P
Snad tedy někdo dodá fotky z dopoledne lidu před muzeem a pod stany a hlavně fronty na výdej  cen u Pekiho :o  :P.
Mimochodem dcera se  měla problém protlačit mezi těmi lidmi z místnosti ven a pak zase zpátky(když si potřebovala odskočit ::)).

Citace od: peki kdy 17.04.2010, 22:34:27

... odpovídali na dotazy kde je vlastně ta výstava LEGa 

našli se i takoví, kteří se ptali jestli "musí" na výstavu, když si přijeli zahrát jen hry o lego  ::) :-\



Bery

Včera jsem tam byl, spolu se Shmadem, Petřochem a Jameskem půjčovat vozi pro ltr .Nečekal jsem že o ně bude takoví zájem. 
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Daniel

Citace od: Hana129 kdy 18.04.2010, 07:29:53
našli se i takoví, kteří se ptali jestli "musí" na výstavu, když si přijeli zahrát jen hry o lego  ::) :-\
Účast je super ;), ale připadá mi to trošku jakou "umělý" zvedání návštěvnosti - aby si šli lidi do muzea pro výhry...

Petrjr

   Chtěl bych poděkovat a pogratulovat. Naprosto skvělá akce (a to říkám jako člověk, který miluje "davy" jak osinu v ... a raději takové věci předem vzdává). A také, jak se po poledni trochu uvolnilo, bylo i místečko na prohlédnutí výstavy jako takové. Paráda.

   Takže, ještě jednou. Klobouk dolu před výstavou jako takovou (je rok od roku lepší) a velký dík za pěknou dětskou akci vč výborného zvládnutí té hromadky.

peki

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 18.04.2010, 08:49:04
Účast je super ;), ale připadá mi to trošku jakou "umělý" zvedání návštěvnosti - aby si šli lidi do muzea pro výhry...

A co je na tom umělého ?
- že seženeme sponzory
- zorganizujeme akci
- personálně zabezpečíme 
- připravíme dárek pro 700 - 800 dětí

Nikomu z kostek nejde přece o lámání rekordů v návštěvnosti je to zpětná vazba, která ukazuje jak je akce kterou pořádáme úspěšná. A včera to úspěch byl. Rozzářené oči dětí držící výhru, spokojení rodiče (až na to stání fronty u pokladny  ;)).

 

Zoufalec

I já jsem se včera přijel s přítelkyní a rodiči podívat. Ale byl to marast...takové drobotiny. "Panééé puste mě táám, už tam stojíte dlouho". Dlouho? Asi 20 sekund, abych se podíval na detaily letiště, ale klid Zoufalče, pro děcka je to dělaný... Tak, zaostřit a snad už něco v klidu vyfotím. Drc. "Pardóóón pane". Klid Zoufalče, však je pro děcka. Atd atd ;D

Budu muset jet ještě někdy dopoledne ve všední den, abych v klidu vyfotil a prozkoumal detaily (mimochodem, ten kostlivec v letištním terminálu je taky nějaký ten půlbodík?)

Takže nejsilnější zážitek z výstavy (zatím) byla možnost vidět a potřást si rukou s lidmi z Kostek i odjinud ;) (...sakra dlouho jsem si netřásl pravicí se sparťanem >:D).

Daniel

#22
Citace od: peki kdy 18.04.2010, 11:03:23
...
A co je na tom umělého ?
...

To bylo jen konstatování na to, že někteří umělci příjdou "jen zasoutěžit o Lego" a ani nechcou na výstavu, tak to asi je špatně ::). A tolik cen je neskutečný - to už pak ani skoro není soutěž o ceny, ale ceny za účast ;D.
Ale neber to v žádném případě špatně, nebo jako útok na Tebe a ostatní, co si s tím užili moc a moc práce. Musíme Vám za to být vděčni(teda aspoň já jsem), protože co jsi třeba Ty pro výstavu udělal je neuvěřitelný!! ;)

werrac

No pokud mohu mluvit za tu stranu, co byla u soutěží jako dozor,
a to nepřetržitě, od rána (začalo se před 10h a musel jsem pryč
těsně před 17h), na toaletu jsem ani nemyslel ( prostě jsem
jen razítkoval :-) ), jedl jsem v poklusu razítkujíc, pil razítkujíc,
uhlídal jsem snad většinu kostek i přes pády pod stůl a po
příjezdu domů jsem zjistil, že jsem se krapet připálil :-).
Takže představa, že bych snad měl na výkonu něco hodnotit,
je nemyslitelná a to nejen díky počtu účastníků, ale i nedostatku
dobrovolníků, takže bych byl rád, kdyby příště zejména kritici
přidali spíše předem ruku k dílu ....
Nemluvě o tom, že řada dětí viděla Lego snad poprvé v životě,
a řadu rodičů, prarodičů a dalších doprovázejících, zejména však
rodiček, Lego spíše odpuzovalo.
Tatínkové jsou holt ve většině případů poněkud hravější :-).
A to hlavní nakonec, je to přece o tom si pohrát s Legem .....
Hlavně děti ... :-)
Jinak samozřejmě gratulace Pekimu za zvládnutou akci :-)

Hana129

#24
Citace od: Daniel alias Legacek kdy 18.04.2010, 08:49:04
Citace od: Hana129 kdy 18.04.2010, 07:29:53
našli se i takoví, kteří se ptali jestli "musí" na výstavu, když si přijeli zahrát jen hry o lego  ::) :-\
Účast je super ;), ale připadá mi to trošku jakou "umělý" zvedání návštěvnosti - aby si šli lidi do muzea pro výhry...

Tak to bych tak nebrala jen jsem chtěla říct, že i takoví lidé se najdou co pokud jim je slíbeno něco "zadarmo" tak neváhaj podstoupit vše, aby to získali i kdyby to měli totálně nanic  ::) ;D.

Jinak akce to byla nakonec úplně parádní. Já tedy děkuji především Pekimu za jeho neuvěřitelnou obět.  
asi nikdo ani netuší co si musel s celou přípravou této akce protrpět.  ;D >:D  ;D  a snad se snad včera i konečně vyspal a už jen ze sna volal duplo nebo pirát ?  ;D

Pro příště pokud tedy nějaké bude, tak v prvé řadě bude muset splnit jediný úkol nejdřív Peki a to je ten, že bude muset splnit bobříka mlčení a nebude nikomu a nikde zveřejňovat  kolik a jakých cen sehnal  a jak ceny bude rozdělovat.



Hana129

#25
Citace od: werrac kdy 18.04.2010, 17:04:26
jedl jsem v poklusu razítkujíc, pil razítkujíc,
uhlídal jsem snad většinu kostek i přes pády pod stůl...



;D ;D hodnotím jako skvělý výkon, my ty kostky nestíhaly uhlídat, dcera svými koleny včera pořádně vytřela  muzeum a některé díly skončily i někde v základech muzea  ;D + některé děti z nadšení, že poznali co je to lopatka a smetáček si je přibrali sebou  ;D, ať mohou začít doma uklízet  >:D.(ale to se stalo spíš omylem u těch malinkých).

Ale jinak musím říct, že jsme si to právě dokonale užily.  ;D Dcera dokonce byla z toho tak nadšená, že celou cestu vlakem škemrala ať ji z batohu vytáhnu nějaké  Lego, což byl tedy pro mne zase nepochopitelná změna.

Za což děkuji  některým kostkařům. např. i  PetroviJr, který se alespoň přišel představit a svým výkonem tedy zanechal u dcery nezapomeutelný zážitek  >:D, nejenže mu neměla kam razítko zapsat ba dokonce by jako jedinému asi ani razítko za splnění úkolu neudělila  :o ;D (fakt mamko ty děti byly dobrý, ale někteří ti dospělí no to byla hrůza, ti to vůbec neuměli  8))





Hana129

#26
Tady mám tedy pár fotek co jsem jen  stihla vyfotit  http://picasaweb.google.com/skolakoberice2006/FotkyZVystavy?authkey=Gv1sRgCKWyvefUmNWhag#budu ráda za odkazy, případně meilové zaslání fotek od ostatních.

Své  zveřejnění  a vyhodnocení tady si určitě zaslouží ty nejskvělejší děti toho dne, Petra, Radim a jeho kamarádi,   které sice možná nakonec ani žádné razítko za úkoly nezískali, ale přesto byli nejšikovnější a nejvytrvalejší!!!

Bohužel fotky ostatních pomocníků nemám, tak poprosím Pekiho, alespoň o zveřejnění jejich jmen.....





mirek

Něco fotek uložím zítra. Zatím nestíhám.
Když si pustíte video, kterým dozajista udělám radost Peterovi, a pustíte si zvuk na plný pecky, zažijete dokonalou atmosféru ruchu, který tam od rána vládl.

Video - letiště - (autor Peter):   http://www.youtube.com/user/mirekEnd#p/u/0/Li6iAW8tI0k

Petrjr

Citace od: Hana129 kdy 18.04.2010, 18:28:53
...
PetroviJr, který se alespoň přišel představit a svým výkonem tedy zanechal u dcery nezapomeutelný zážitek  >:D,
... (fakt mamko ty děti byly dobrý, ale někteří ti dospělí no to byla hrůza, ti to vůbec neuměli  8))

Já nic, já muzikant. Jen ty ručičky se trochu klepou, nóó.  ;D

----

   Fakt, bylo to perfektní. Že byla nadšena nejmladší, to se očekávalo.  Ale překvapivě to "strhlo" i syna, který také jinak nemusí podobné akce když je našlapáno a brblá.

Hana129

#29
Citace od: mirek kdy 18.04.2010, 22:13:49
Zatím nestíhám.

vy jste to fakt s Pekim a Cendixem začali rozebírat a přepočítavat?  :o ;D

(Pro pochopení ostatním, Mirek nejen, že vydržel té spoustě lidi ukazovat co kde je a podával informace o všech! vitrínach + odpovídat na různé dotazy, typu kde, že ty díly kupují a shánějí a celé to tam po tom mumraji pak neporozbíjel  ;D, ale dokonce s Cendixem uvažovali nad tím,  že to nakonec ještě rozeberou - spočítaj a znovu postaví   :o8) , aby dokázali, na ty otázky(kolik dílů a času), alespoň u svých výtvorů odpovídat přesně jen jednou větou.   ;D 8)

např. asi takto:
Kolejiště je postaveno z 30 252  031 dílů  a stavělo se celkem 432 072  hodin  ;D.
nádraží HK je postaveno z 55 325 dílů a trvalo mi to celých 24 hodin a 30 minut :o.