otaznik a jeho sbírka

Založil otaznik, 18.07.2007, 21:10:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

tazzy

Tak o tomhle setu jsem až do nýnějška neměl ani tušení vypadá celkem super (což se o Weetabixu říct nedá :-!), tedy až na ta okna v přízemí..

***Banana.com

Pěkný Weetabix, také jsem ho měl, ale v podstatně horším stavu a bez bedny. Když koukám na tu cenu  ;D, tak si ho raději odpustím... :P

otaznik

Další set do mé sbírky Limited and Promotional Releases.

Set 2064, Air Ambulance z první poloviny tohoto roku. Konkrétně tento set jsem sehnal v Izraeli. Stav MISB.

GNOSIS

Tak tento set 2064 mají v letadlech skyeurope za 15e. Letěl jsem z Prahy do Kodaně a vzhledem k tomu že dánové nemají euro tak jsem u sebe neměl eura na zakoupení. Při zpátečním letu jsem si to chtěl koupit, ale za naše koruny a ejhle po přepočtu to stálo 550,-!!!  ::) Což jsem s díky odmítl.

***Banana.com

Citace od: GNOSIS kdy 29.10.2007, 13:17:22
Tak tento set 2064 mají v letadlech skyeurope za 15e. Letěl jsem z Prahy do Kodaně a vzhledem k tomu že dánové nemají euro tak jsem u sebe neměl eura na zakoupení. Při zpátečním letu jsem si to chtěl koupit, ale za naše koruny a ejhle po přepočtu to stálo 550,-!!!  ::) Což jsem s díky odmítl.

To jsi udělal chybu, protože za 550 Kč bych vzal klidně 3  ;)

Colonel32

Citace od: banana.com kdy 29.10.2007, 15:22:42
To jsi udělal chybu, protože za 550 Kč bych vzal klidně 3  ;)

asi tak... uz vim o 5ti...

matny

Citace od: GNOSIS kdy 29.10.2007, 13:17:22
Tak tento set 2064 mají v letadlech skyeurope za 15e. Letěl jsem z Prahy do Kodaně a vzhledem k tomu že dánové nemají euro tak jsem u sebe neměl eura na zakoupení. Při zpátečním letu jsem si to chtěl koupit, ale za naše koruny a ejhle po přepočtu to stálo 550,-!!!  ::) Což jsem s díky odmítl.

Luxusná cena - mohol si ich nakúpiť aspoň pre nás - určite by sme sa, min. s Kanálom one pobili...  ;D

matny

Citace od: otaznik kdy 12.08.2007, 10:00:24
Několik setů z let 1980-1984.

No očakával som, že budeš pokračovať v trende zaujímavych setov v rámci svojej zbierky a nie v setoch, ktoré má každý druhý doma v stave MISB  :P  ;)

otaznik

Poslední rozšíření sbírky.

Set 2585, Track Buggy with Station Master and Cool Kid z roku 1998. Set vyšel jako příloha softwaru-hry LEGO Loco.

Stav: MISB

otaznik

4554, Metro Station - tento set už mám doma více než 2 roky, ale bohužel dříve než teď jsem se nedostal k jeho umytí a postavení.
Umýt snad ani nepotřeboval, stav kostek je stejný jako když je vybalíte nové z pytlíků.  8)

Omlouvám se za kvalitu fotky.

otaznik

Krásné Colonelovo přání k Novému roku:

Citace od: Colonel32 kdy 01.01.2008, 02:18:17
dale preji:

- Otaznikovi nejake nove raritni sety do sbirky (nejlepe v MISBu)


jsem nemohl nevyslyšet a prvním výsledkem je tento luxusní setík:
1831, Maersk Truck z roku 1995. Stav: MISB. Soukromě jsem ho přejmenoval na Maersk Sealand Truck (je to pozdější verze tohoto setu s jinými samolepkami), Maersk (bez Sealand) Truck, ale dříve či později také dorazí.  ;)

Icewalker

Ty sety z let 80. tiše závidím :) Zajímalo by mě, jak je připevněn vozík sajtkáry k motorce, neboť jsem to zkoušel, ale vypadalo to nehezky (vozík daleko od motorky). Je v tom nějaký fígl?
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

otaznik

Citace od: Icewalker kdy 12.01.2008, 16:58:40
Ty sety z let 80. tiše závidím :) Zajímalo by mě, jak je připevněn vozík sajtkáry k motorce, neboť jsem to zkoušel, ale vypadalo to nehezky (vozík daleko od motorky). Je v tom nějaký fígl?

http://www.peeron.com/scans/6622-1/

Icewalker

Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

otaznik

Několik dalších Limited Release setů (vše MISB):

1029, Milk Delivery Lorry (Truck), released 1999 - vydáno pro norskou mlékárenskou firmu Tine.

3442, LEGOLAND California Truck, released 1998 - set, který se neprodával v obchodech, šlo objednat přes S@H a tuším, že byl k mání i v některých LEGOLANDech.

1821, Rally Racers, released 1996 - Limited Release pro severní Ameriku. Jak už tu na foru jednou padlo, možná jediný set (pokud nepočítám baseplates apod.), který má takto pro LEGO netypický tvar krabice.

tomasus

Tak teď už je jen otázka času kdy koupíš toto  ;D
V životě mi chybí jen jedna věc - IGNORE LIST !
SW sety/figy  3/7 :) (doufám že na to neni licence)

***Banana.com

#46
Trojúhelníkovou krabici má i UFO set 6999 s přibalenou maskou, který jsem prodával asi před půl rokem.

otaznik

Citace od: banana.com kdy 19.01.2008, 14:29:01
Trojúhelníkovou krabici má i UFO set s přibalenou maskou, který jsem prodával asi před půl rokem.

Fakt? Tak jsem zase o něco chytřejší.  :)
Ještě někdo víte o nějaké nestandardní krabici? Napadá mě ještě vzducholoď.

marian20

#48
Napríklad aj 1788 má zaujímavú krabicu.

A ešte mi napadol jeden:1906
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Jindroush

No, je totiž otázka, co je neobvyklá krabice... jestli třeba copack SW s kufříkem je neobvyklý...

Nebo Cybermaster v hliníkovým kufříku...

Nebo toto http://www.peeron.com/inv/sets/5909-2?showpic=6477
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Měl jsem na mysli hlavně tvar papírové krabice, která je uzavřená ze všech stran.

tazzy

Uz se to tu resilo - http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=3353.0 . Neni tam ale nic moc noveho (dokonce i ta 1821)

otaznik

Jedna z věcí, kterou jsem koupil před nějakou dobou. Set 6393, Big Rig Truck Stop z roku 1987. Tento set vyšel pouze v USA a Kanadě.
Konkrétně tato moje verze je napůl vyrobena v Dánsku (díly), kompletace balení proběhla v Kanadě firmou Samsonite. To znamená použité jiného plastového výlisku a jiný typ uzavírání krabice - sety od Samsonite neměly sealy - pečeti. K výčtu snad jen doplnění, že instrukce se tiskly v Německu.

Tento set se mi dlouhou dobu nelíbil, nicméně jsem se ho rozhodl získat, přecejen je to určitá zvláštnost. Po postavení musím říci, že je skvělý, náklaďáky vypadají parádně - klasické čtyřstudy a odtahovka s otočnými rameny mě dostala. I jako dioráma to nemá chybu.  :D

Stav dílů odpovídá mému standardu - viz fotky.  ;) Koupeno od prvního majitele.

***Banana.com

#53
O tom, že jsi set získal, od Tebe vím již déle, ale závist mně začala naplno sžírat až po shlédnutí fotek  :-\. Bohužel jsem tento set několikrát propásl díky jiným prioritám, a když dnes vidím vývoj cen, hořce lituji. :'(
Nicméně, jak by řekl pan premiér, "Es kommt der Tag".

Jinak samozřejmě gratuluji!

Skyder

Tiez Gratulujem ved je to nadhera!!! ako sa ti to mohlo nepacit?


PS: Kolko ta asi stal?
Skyder

otaznik

Citace od: Skyder kdy 29.01.2008, 00:21:24

PS: Kolko ta asi stal?

Už si to přesně nepamatuju, řekl bych tak 2500-3000 Kč.

otaznik

Jeden z nepříliš známých "Supplemental" setů z řady DACTA - 9360, Roadplates z roku 1987.

Set je ve výborném stavu (nepoužívaný) a s krabicí.

nesquick

hmmm,pěkný ;) jen by mě zajímalo jestly u toho jsou i ty dopisy a prostě to příslušenství  :)

otaznik

Citace od: nesquick kdy 16.02.2008, 12:14:06
hmmm,pěkný ;) jen by mě zajímalo jestly u toho jsou i ty dopisy a prostě to příslušenství  :)

To je samozřejmost.

Colonel32

aspon muzes na peeron udelat inventorar