Zbierka Villa Legina

Založil Villa Legina, 14.05.2013, 12:39:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Villa Legina

618 Police Helicopter, 1977 - nálepku som nalepila iba z jednej strany, druhá je na aršíku
602 Fire Truck, 1970
608 Kiosk, 1971
646 Mobile Site Office, 1971
650 Car with Trailer and Racing Car, 1972-3

Všetky dieliky originál Pat.pend.

Villa Legina

360 Gravel Quarry, 1974

31003 Red Rotors, 2013 - k tomuto musím povedať na vysvetlenie: ako dieťa som vždy túžila po helikoptére z roku 1974 viď obrázok. Neviem si to vysvetliť, je mi to až smiešne, ale toto je jeden z nových setov, ktorý mi dokáže emocionálne nahradiť set 691 tak, že už po ňom netúžim.

Villa Legina

#212
O tejto veci som dlho (naozaj dlho) premýšľala, až vzniklo toto - nálepky sú custom, zo setu Inside Tour 2013 (Willy alebo Villy Thomsen, zjavne tam majú tlačovú chybu), preto som aplikovala len nálepky kde je to s "W", aby to bolo jednotné.
Celé to začalo vlastne tak, že Stickery k tomuto modelu ma úplne nadchli ale samotný set 400008 považujem za otrasný, diletantský a škaredý. Preto som si chcela postaviť niečo, kde sa nálepky dajú pekne použiť, ale na modeli, čo vyhovuje môjmu vkusu.

Ako model mi poslúžil 1552 Maersk Truck z roku 1985. Farebne pozmenené. Yellow "panely" (vlastne bricky 1x6x5) a Brown Window Frame, Green Shutters sú známe z Homemaker setov zo 70ych rokov, preto mi je to sympatické (tieto "okenné" diely sa vyrábali okrem LG aj v modrej farbe - takže veľký výber som nemala). Aby tieto elementy neboli rušivé, minifig dostal torzo a šiltačku takisto v kombinácii zelenej a hnedej.

Inštrukcií som sa držala cca na 95 percent, iba zopár dielikov som vymenila za "modernejšie" (aby model pôsobil oblejšie, jemnejšie).
Pôvodné návesy mi nevyhovovali, jeden bol príliš malý a druhý sa mi zdal enormne predimenzovaný. Tak som to upravila podľa mojich predstáv.
Čo sa týka Lego balíčkov, Tan je príliš moderná farba a nepáčila sa mi do tohto prostredia - hoci ako kartón by vystihovala odtieň najlepšie - napriek tomu som použila radšej klasickú žltú.

milanv

Jůůů, paráda!!!

Ani nevíš, jak jsem se těšil, až pošleš fotky nějakého nového modelu. A tohle se ti opravdu povedlo, nejvíc se mi asi líbí ta fotka s odklopenou kapotou, ale celkově se ten modýlek povedl. Ten zakulacený spoiler na střeše mi vykouzlil úsměv: je to přesně tak akorát, aby to bylo nenápadné a přitom aby to začalo AFOLům vrtat hlavou: je to teda model ze začátku 80. let nebo ne? :)

Barevně je to taky sladěné pěkné, máš pravdu třeba s těma balíkama. Kdyby byly v Tan, tak už je to právě příliš nápadné.

Chybí mi jen fotka zezadu. Prosím tě, odhaduju teda správně, že to okno, o kterém mluvíš, je toto (a k němu okenice)? Za lidovou cenu se dá sehnat i žluté, jedno jediné :)
Pán na Žlutém hradě

Villa Legina

#214
Citace od: milanv kdy 13.09.2017, 13:52:02
Jůůů, paráda!!!

Ani nevíš, jak jsem se těšil, až.... A tohle se ti opravdu povedlo...
Chybí mi jen fotka zezadu. Prosím tě, odhaduju teda správně, že to okno... se dá sehnat i žluté, jedno jediné :)

Veľmi ďakujem. Pridávam detail zozadu, áno je to ono čo si označil.

Villa Legina

#215
Dnes vkladám trochu zvláštnu kombináciu vecí. Ale jeden môj kamarát na fóre pozná celú tú bizarnú historku, a ja sa rozpisovať nebudem, nie je to ani dôležité.

Takže sem dávam, aby som to mohla v kľude založiť:

5005233 Hamleys UK Royal Guard Polybag, 2018

5002948 SW C-3PO, 2015

CMF Series 18 - Policeman, 2018,  2 kúsky. Uvedomujem si, že to v tých sáčkoch vyzerá nijako - ale sorry, neotvorím to.

5005358 Minifigure Factory, 2018 + detailný záber MIB krabice

Foton

Tak Minifigure Factory mě pobavila.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

david.zeman

Citace od: Villa Legina kdy 13.09.2017, 09:38:59
O tejto veci som dlho (naozaj dlho) premýšľala, až vzniklo toto - nálepky sú custom, zo setu Inside Tour 2013 (Willy alebo Villy Thomsen, zjavne tam majú tlačovú chybu), preto som aplikovala len nálepky kde je to s "W", aby to bolo jednotné.
Celé to začalo vlastne tak, že Stickery k tomuto modelu ma úplne nadchli ale samotný set 400008 považujem za otrasný, diletantský a škaredý. Preto som si chcela postaviť niečo, kde sa nálepky dajú pekne použiť, ale na modeli, čo vyhovuje môjmu vkusu.

Každý Lego Inside Tour set má svůj příběh spojený s historií společnosti. Na samolepkách je stejná chyba jako na originálním nákladním autě.


Villa Legina

Vďaka david, veľmi zaujímavý príbeh. Takže originál malo byť už vtedy "V". Mohli to už vtedy skorigovať, oprava písmen by nestála veľa. A potom škoda, že ten set neurobili poriadne. Oproti originálu je skutočne škaredý.

Villa Legina

Nejak sa mi toho za posledné roky nahromadilo...a nestačím sa tým zaoberať. Tak aspoň dnes niečo - nechcem to priveľmi obchytávať a i skladať kvôli tým háklivým body wear plášťom, sukniam etc., putovalo to po odfotení hneď naspäť do sáčkov.

Simpsons CMF, 2014

Villa Legina

Simpsons Series 2 CMF, 2015

Villa Legina

DFB Series CMF, 2016

Anatyt

RÝCHLO TO ROZPOJ, LEBO POPRASKAJÚ TRUPY!!! :o :o :o

Villa Legina

Citace od: Anatyt kdy 25.04.2018, 13:59:45
RÝCHLO TO ROZPOJ, LEBO POPRASKAJÚ TRUPY!!! :o :o :o

Správne.  ;)

Villa Legina

42043 Mercedes-Benz Arocs 3245, 2015 MISB

Toto je môj druhý technic set v zbierke. Je nádherný, tak preto.

Villa Legina

Toto je môj prvý technic set v zbierke. Bola som presvedčená, že to tu už mám, ale prešla som si celé vlákno a nenašla som, je to strašné priznať si, že človek stráca prehľad. Musím si to dôkladnejšie evidovať (Zatiaľ evidujem predovšetkým s dôrazom na to, aby som nekúpila veci duplicitne - ktoré už mám). Zanedbala som to očividne - a pri tejto príležitosti teraz nachádzam veci, o ktorých som si myslela, že ich mám už dávno odprezentované.

9398 4x4 Crawler, 2012 MIB (Môj staviteľský elán vtedy skončil v momente po otvorení krabice)

otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 03.05.2018, 10:13:54
9398 4x4 Crawler, 2012 MIB (Môj staviteľský elán vtedy skončil v momente po otvorení krabice)
Za mě jeden z těch horších technic setů. Nezáživná stavba (duplicitní nápravy a pak karosérie bez nějakých zajímavějších funkcí), nic moc jízdní vlastnosti, zejména směšný rejd, který jen trochu vynahrazuje to, že zatáčí obě nápravy.
Mnohem lepší se mi zdá např. Grohlův set 42069, Extreme Adventure, případně, ze stejné doby, jako je Crawler, 9397, Logging Truck a o rok novější 42009, Mobile Crane Mk. II.

Villa Legina

Citace od: otaznik kdy 07.05.2018, 10:13:41
Citace od: Villa Legina kdy 03.05.2018, 10:13:54
9398 4x4 Crawler...
Za mě jeden z těch horších technic setů. Nezáživná stavba (duplicitní nápravy a pak karosérie bez nějakých zajímavějších funkcí), nic moc jízdní vlastnosti...
Mnohem lepší se mi zdá např. Grohlův set 42069, Extreme Adventure, případně, ze stejné doby, jako je Crawler, 9397, Logging Truck a o rok novější 42009, Mobile Crane Mk. II.

Rešpektujem Tvoj názor, avšak pre mňa nerelevantné. Technic nezbieram kvôli jazdným vlastnostiam, či záživnosti stavby. Pre mňa je (subjekívna) estetika najdôležitejšia. Ak by si mi oponoval napr. modelom 41999, tak áno, uznám, je hádam i 10x lepší než 9398 Crawler, ale stále nestojí mi za to ho zháňať. Dostupnejší bol pre mňa tento model. Alebo - ak by urobili Porsche v čiernej farbe, tiež by už bol u mňa v skrini. Takto nikdy.  Toľko lacnej oranžovej pokope nedokážem ani pohľadom zniesť.

Anatyt


Villa Legina

#229
Po dlhšej dobe sem pridávam fotky modelov, ktoré som postavila z mojich skromných zásob - mne sympatických Ice Planet kozmonautov - úvodom 2 rovnaké modely identicky podľa návodu ku 6898 Ice-Sat, 1993 a model voľne inšpirovaný podľa Classic Space návodu 6842 Shuttle Craft, 1981 v štýle Ice Planet, podľa môjho vkusu.

Villa Legina

#230
Dvaja snežní šéfkovia: postavené podľa návodu ku 1704 Ice Planet Satellite Plow, 1994. Ďalší alternatívny model v Ice Planet farbách postavený podľa Blacktron II návodu 6851 Tri-Wheeled Tyrax, 1991 a mierne zmodifikovaný. Záverom 2 farebne podobné modely v štýle Ice Planet v podstate kopírujú originálny Classic Space model 6801 Moon Buggy, 1981.

Takéto veci ma veľmi bavia, aj keď to nie je nijaké staviteľské umenie, baví ma jednoducho fantazírovať o rôznych variáciách, vždy sa dlho rozhodujem, čo urobiť a do akej miery - a či mi to stojí za to - vždycky nejaký ten dielik chýba a treba ho zohnať, ale som rada, že všetko  to, čo som chcela mať z Ice Planet, a čo mi stačí k spokojnosti, je nakoniec zrealizované a hmatateľné.

Villa Legina

10266 + Patch NASA Apollo 11 Lunar Lander, 2019
40335 Space Rocket Ride, 2019

Strider

Citace od: Villa Legina kdy 07.05.2018, 14:27:43
Pre mňa je (subjekívna) estetika najdôležitejšia.
Ve vláknu jsem nezaznamenal žádné auta z Creator Expert řady. Jak se ti líbí?

Villa Legina

Citace od: Strider kdy 08.06.2019, 07:17:15
Ve vláknu jsem nezaznamenal žádné auta z Creator Expert řady. Jak se ti líbí?
Mám dať stručnú alebo vyčerpávajúcu odpoveď?

Strider

Rád bych vyčerpávající, ale nemusí to být hned.

Villa Legina

Citace od: Strider kdy 08.06.2019, 07:17:15
Ve vláknu jsem nezaznamenal žádné auta z Creator Expert řady. Jak se ti líbí?

Strider, sorry až teraz odpovedám. Po poriadku. Momentálne tá rada pozostáva z:

10187 VW Beetle, 2008
- asi začiatky alebo čo...hrbolatá kapota a vôbec škaredé auto aj v reále, nepríťažlivé, nepotrebujem, netúžim.

10220 VW Camper Van 
- má symbolizovať éru povojnového Nemecka, tzv. hospodársky zázrak, ale pre mňa je to iba živá spomienka na letá 70ych rokov prežité v Taliansku, Grécku, Španielsku a Juhoslávii v rôznych campingoch.
Buď pedantskí nemeckí dôchodcovia pulírujúci svoje dočasné obydlie od rána do večera, komickí a bizarní fúzatí dedkovia a tetičky, ktorí určite neboli takí starí a pokrkvaní ako sa mi vtedy ako dieťaťu zdali, alebo skupinky mladých ľudí, ktorí mali to auto už ako doničenú kraksňu, ošarpanú, ako cigánske obydlie, polepenú kadejakými nálepkami alebo pomalované. Indivíduí, ktorých som sa ako dieťa bála, lebo boli hluční, vlasatí, takí nejakí pozarastaní, dozvuky hippies zrejme...
Tak toto si mám ja naskladovať doma? V prevedení kockované záclonky a všetko také oné k tomu? Také malomeštiactvo z toho dýcha, nič sexy...

10262 Mini Cooper
- nie je mi sympatické toto auto, ani v reále, auto má byť poriadna limuzína, alebo niečo športové ale musí to mať charizmu, toto nie je nič pre mňa. Ak tam niečo také ako myšlienka je, ja to nevidím.
 
10248 Ferrari
- to je bieda, vyzerá strašne lacno a ordinérne ani to nebudem ďalej komentovať.

10252 VW Beetle, 2016
- toto auto vo mne vyvoláva podobné pocity ako pri VW Camper Van

10258 London Bus, nikdy som necestovala rada autobusmi, ani po tomto netúžim, navyše je pre mňa symbolom takého organizovaného cestovania-turizmu, neznášam to. Ako dieťa, ak som sa niekedy tešila na to, že budem dospelá, vždy som si ten stav spájala so slobodou a možnosťou šoférovať si sama vlastné auto. Sloboda bola pre mňa vždy najdôležitejšia. Bola som v Londýne a nijako ma to tam nenadchlo, takže je mi to aj ako symbol toho mesta úplne ľahostajné.

10262 007 Aston Martin
- i keď tento model pôsobí trochu trabantoidne, je to stále o 007, ktorý do roku 1985 pre mňa veľa znamená. Po tomto dátume ma už filmy s rôznymi ďalšími predstaviteľmi J.Bonda nezaujímajú. Je na mojej nákupnej listine, určite si ho zadovážim.

10265 Ford Mustang
- krásne auto, krásne farby. Sloboda, v ušiach mi zneje Riders on The Storm, dlhé rovné cesty, kdesi v 6o-ych rokoch, zastavím natankovať na staručkej pumpe Chevron a stretnem tam Jima Morrisona jak mu pumpár pripaľuje cigaretku. Je na mojej nákupnej listine, určite si ho zadovážim.

10269 HD Fat Boy
- strach a hrôza ide z LBG. Takto nie !!!

Villa Legina

Dnes tu pridávam fotografiu z času, keď som mala 5 rokov. Na stolíku leží set č.200 a v ruke držím lego krabicu č. 5.

Práve v deň, keď mi ju rodičia kúpili. Bola som tak veľmi nekonečne šťastná, že sa to ani opísať nedá. Keď pozerám na tú fotku, až musím plakať, je to tak živá spomienka dodnes: to dieťa čo vídím, bolo v ten deň najšťastnejším človekom na planéte.

Veľmi som naliehala na otca aby ma odfotografoval s Legom, nerozumel tomu, najprv som držala krabicu hrdo pre sebou, chcela som aby bola na fotografii, otec mi nakazoval aby som ju odložila, alebo aspoň sklopila, že ma cez ňu nevidno, musela som ju dať nižšie, nižšie, a ešte nižšie, až potom cvakla spúšť. 

Drobuliatko


poMOCník

A ta fotka nemá chybu!

paluso

Výborna fotka, z nej ten príbeh vyžaruje.
A musel som sa pousmiať nad kombinačkami na stole.