Zbierka Villa Legina

Založil Villa Legina, 14.05.2013, 12:39:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

arnold

#150
Citace od: Villa Legina kdy 08.01.2014, 17:47:03
Dávam to sem do mojej zbierky, lebo to tak ostane spolu v jednom sáčku. Natrápila som sa s tým dosť  :)

Mierne modifikovaný hrad 6075 pre potreby forestmenov.

Prosím ortodoxných rezanie homemaker blue podložiek nekomentovať  ;). Boli použité dve tie menšie a zrezané tak že ostala na spoj vždy iba jedna strana.

Ostatné podložky - "hrubé" t.j. Green Bricks 2x 10x20 a jedna menšia 8x8.

Vymenené vlajky, doplnená truhlica, pridaný cyprus, dva vodní vtáci, zeliny, nejaký interiér a dlážka. Strechy Dark Red.

Minifigovia vyskladaní podľa zásob a môjho vkusu.

Popravdě jsem čekal o trochu větší modifikaci...například něco takového  ;)

http://mocpages.com/moc.php/347495


Mr. Cube

Až na tu "pobehlicu" (v originále mi teda tak nepřipadá) super! Práce se scénou, pozadím...na jedničku! A pořád nemůžu pochopit, jak jsi docílila té modré podložky (i když jsi to popsala). Opravdu se mi to moc líbí.

arnold: Ta Wolfpack Tower 2.0 není špatná, ale u Villy Leginy se mi právě líbí, že to pojala jako dobový playset, a ne jako masivní MOC se spoustou dílků (tím sice myslím spíše druhou stavbu, ale vlastně i tu první).

arnold

Tak mě osobně se tedy víc líbí provedení 6071,hlavně ten optický klam s vodou...
Jinak scéna a pozadí u 6071 je samozřejmě parádní,ale to už jsem ji chválil dříve  ;)
Například pozadí u těch malých setů fabuland,je lepší něž v originálním katalogu  :)

Villa Legina

#153
Pozor, toto nie je úplne od veci  :)

4966 Doll´s House, 2006-2008

Tento set som pred rokmi kúpila, lebo ma niečím očaril...Pôvodne pre dcéru, ktorá sa s ním nikdy veľmi nehrala.
Ostal mi. Možno bude i zberateľsky cenný, i keď je to len Duplo. Uvidíme. Ale nie preto ho držím - stále sa mi vidí nádherný, jeden z najkrajších Duplo domčekov tento 4966 (aj keď taký Duplo 537 - Mary´s House je stále v mojich očiach neprekonateľný).
Krabica je tiež v poriadku a zaujímavé je, že sa predával bez návodu.


jerzeeg

Citace od: Villa Legina kdy 24.01.2014, 16:16:16
Krabica je tiež v poriadku a zaujímavé je, že sa predával bez návodu.
Dupla máme doma nemálo a návody se v nich vyskytují vzácně.  :)

Villa Legina

Citace od: jerzeeg kdy 24.01.2014, 23:02:15
Dupla máme doma nemálo a návody se v nich vyskytují vzácně.  :)
Mala som na mysli len to, že mi je divné, že tak veľký set nemal návod, pričom v súčasnosti už k väčším setom Duplo návody vyrábajú...

Villa Legina

Z novodobých castle mám v zbierke toto:

7189 Mill Village Raid, 2011 : zaujalo
7953 Court Jester, 2010 : podarený mini-set
6918 Blacksmith Attack, 2011 : mám ho len preto, lebo je to kováč, a lego kováčov musím mať, nakoniec hodí sa i k Village setu

Villa Legina

#157
A teraz takýto set - nádherný domček. :)

79003 An Unexpected Gathering, 2012 /ostane MISB   

Villa Legina

#158
Trochu trvalo, kým som si to všetko rozmyslela čo a ako. A toto vznikne, keď sa zmiešajú dva návody 7346 a 4996 a odstráni sa creatorovská zadná stena...snaha o nádych classic townu.
Dávam to sem do zbierky preto, lebo to tak ostane (7346 ako set nepotrebujem a zo 4996 držím ešte jeden originálny set k tomu).

Robi

Moc pěkné, jen škoda že i někdo v Legu nemá tak kreativní myšlení jako ty. Určitě by prodali více setů než teď  ;) takovýhle set bych si do svého města hned zasadil a s radostí.

Villa Legina

#160
Citace od: Robi kdy 27.01.2014, 15:30:20
Moc pěkné, jen škoda že i někdo v Legu nemá tak kreativní myšlení jako ty...

Oj, ďakujem, ale myslím, že sú tu onakvejší stavitelia, ja sa pohybujem len v obmedzených mantineloch, pravda, ktoré som si sčasti aj vedome stanovila, t.j. pri stavbe, výsledku, snaha ostať na (mentálnej) úrovni dieťaťa, s tým rozdielom, že síce playset, ale iba pozorujem, nehrám sa  :) , predsa je človek v niečom dospelý...  ;D

Robi

To neříkám jsou tu i jiné zajímavé stavby, ale já si dávám do svého města jen sety vydané od cca 1985-1998 plus minus a tam takových setů jako jsi prezentovala ty moc není :( když pominu X policejních a požárních stanic, letiště a benzínové stanice výběr v klasických domečcích je až žalostný. A když si vezmu kolik mam minifugů ve městě jsou skoro všichni bezdomovci :D

Villa Legina

#162
Áno Robi, aj ja mám mestečko v štýle classic v pláne - aj preto tieto stavby.  ;) 
Ešte raz vďaka za uznanie, teším sa.
PS: Bezdomovcov ani nespomínaj, tých mám aj ja mnoho. :)

otaznik

Tak to prostě je, kdo chce domy pro minifigy, musí si je postavit (nebo se nechat zaměstnat v TLC a změnit to). Jednoduše, co jim přináší profit, to dělají - já bych to jinak nedělal.

Villa Legina

#164
Dnes začnem dvoma vzácnymi setmi.

House 2  Weetabix promo, 1976

House 1 Weetabix promo, 1976

Niet čo dodať, iba že sety došli v úúúžasnom stave, like new, zjavne nikdy nehrané pôvodné dieliky, hoci ma trochu mätie, že všetky old type doors 1x2x3 sú nie ľavé (ako uvádzajú inventáre na nete, aj zobrazenia v návodoch a na boxoch), ale dvere sú pravé...tak to nie som si istá, že prečo...ale nevidím nijakú príčinu, prečo práve dvere by mal niekto vymieňať?

Tu sú tie dve nádhery, navyše detailné zábery pôvodných slopes aké sa vtedy vyrábali, solid stud round bricks atď. : 

Villa Legina

#165
Také sety sú moji miláčikovia, preto som si vyhotovila ďalšie modely v inej farbe, rovnako ako House 2 ale obrátené farby (modrá-červená, biela zachovaná), a keďže tie staré dvere nevyrábali v modrej, telefónna búdka je pre zmenu žltá.
V štýle House 1 je postavený žltý domček navyše jemne upravený s okenicami navyše, aj po stranách a toto je výsledok - a nakoniec spoločná fotka s originálmi:

Villa Legina

Tieto modely som si postavila na spestrenie, ak budem robiť niekedy mestečko, umiestnim ich tam, nedá sa to považovať za set, keď nemám k tomu ani návod.

Ten prvý je postavený verne podľa originálu (aspoň dúfam  :) ), asi ho každý pozná (1484, Weetabix Town House,1987) a ten druhý je jeho farebne prevrátená variácia (modrá-biela a žltá-biela), navyše je na svetlej zelenej podložke a na schránku som dala modrú striešku.

Villa Legina

#167
5891 Apple Tree House, 2010

Mierne upravený creatorovský domček: navyše 2 minifigures, pes, lopta, potkan, trochu bieleho plotu, auto (ľahká hádanka - kto vie, podľa ktorého návodu je postavené?) okná navyše (2 veľké vzadu, 1 malé zboku) oproti originálu.

Villa Legina

#168
V štýle "Apple Tree House" 5891, táto verzia sa kľudne môže volať "Apricot Tree House".

Pozmenené farby na dome:

White - Yellow
Dark Blue - Red
Red - Blue
Tan - White

LBG a DBG farby nepozmenené, zelená podložka jeden kus 32x32.

Vstupné nové dvere vymenené za staré klasické, malé okná starší typ.

Červené "ovocie" a kvety zmenené na oranžové, namiesto žltej kosačky je biela. Žlté kvety na kríkoch zmenené na biele.

Doplnené o studničku so žabou, 3 minifigures, loptu, modré auto v classictown-ovskom štýle, biely plot, na dome okná naviac (vzadu veľké okno s okenicami, zboka malé staršie okno s okenicami, strešné okno starší typ s roletovým stickerom)

Jago

Mierne upravený creatorovský domček: navyše 2 minifigures, pes, lopta, potkan, trochu bieleho plotu, auto (ľahká hádanka - kto vie, podľa ktorého návodu je postavené?) okná navyše (2 veľké vzadu, 1 malé zboku) oproti originálu.
[/quote]

žeby podľa 6538-1: Rebel Roadster?

SkiFi

wow nádherná zbierka catle, classic space, city .. proste nádhera :) musím aj ja pridať nejaké svoje veci.

Villa Legina

#171
Dnešná fotosession pri jazierku, treba sa ísť prevetrať  :)

210 Tug Boat, 1973
211 Ferry, 1973
212 Tanker, 1973 + 1 aršík original stickers

Fúka vietor, tak sa fotilo ťažšie, ale v prírode tieto lode vyniknú pekne  :)

Ako dieťa som sa rozplývala nad katalógmi, ten z roku 1975 napríklad kde bolo vyobrazené dievča s loďkami, ma až tak fascinoval, že som si ho zapamätala navždy (aj ďalšie foto stránky katalógu z r. 1974 kde sú loďky prikladám) .

Tak dnes som si to konečne všetko zrealizovala bohužiaĺ až na staré kolená, a okrem toho, zostala som radšej na brehu  :) V tejto chvíli sa už plavidlá sušia.

phoenicis

Kráása  :D Gratulujem k ďalším krásnym prírastkom ;)

Villa Legina

Citace od: phoenicis kdy 10.04.2014, 09:47:42
Kráása  :D Gratulujem k ďalším krásnym prírastkom ;)

Ďakujem, tie sú "prirastené" už dávno, len nie je času to všetko stavať, aranžovať a fotografovať  :) veľa vecí mi na to čaká....
Ale dám tu za chvíľu ozajstný prírastok ;)

Villa Legina

10243 Parisian Restaurant, 2014

Môj prvý modular, nedalo sa odolať, ale asi ostane v MIB.

Hacislav

#175
Baví mě sledovat toto tvé vlákno.

Citace od: Villa Legina kdy 04.11.2013, 15:59:11
Vitríny neuznávam, lebo tam takisto sadá prach, okrem toho svetlo legu škodí, nehovoriac ak je ešte vitrína umelo osvetlená, to sa navyše popraskajú prípadné stickery...Do vitríny ako umeleckú ozdobu by som dala iba model, s ktorým by som rátala že sa môže zničiť, ako že sa i časom zničí.
Podľa môjho názoru má byť Lego rozobraté, uložené v škatuli a zavreté v skrini  :)

Mám otázečku. Ty tvé stavby v alternativních barvách, zachováváš je pohromadě podobně jako standartní set, nebo je po čase/odfocení rozebereš do zásobních dílků a ty pak poslouží při stavbě jiné alternativy?

Máš nějaké sety/stavby  vystavené ve vitríně (alespoň na chvilku), jaké?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Villa Legina

#176
Citace od: Hacislav kdy 17.04.2014, 12:55:32
Baví mě sledovat toto tvé vlákno.
...
Mám otázečku. Ty tvé stavby v alternativních barvách, zachováváš je pohromadě podobně jako standartní set, nebo je po čase/odfocení rozebereš do zásobních dílků a ty pak poslouží při stavbě jiné alternativy?

Máš nějaké sety/stavby  vystavené ve vitríně (alespoň na chvilku), jaké?

Ďakujem  :) a odpovedám na Tvoju otázku: moje stavby v alternatívnych farbách zachovávam pohromade podobne ako štandardný set, rozobraté. A označené, uložené v zip-sáčku. To ako to má vyzerať, teda prípadne malé úpravy, to tak či tak mám odfotografované,  takže stavba sa dá kedykoľvek znova tak isto postaviť.

V žiadnom prípade to nerozoberám naspäť do zásoby dielikov - tie mám rozsortírované osobitne v takých plastových kufríkoch s priečinkami.

Už nič z lega nevystavujem vo vitríne, nevidím v tom viac zmysel, ale - vlastne v knižnici mám predsa jeden model vystavený, takú malú škatuľku "Holiday Gift Box" (r-y), urobenú podľa návodu z netu. No a na záhrade mám "vystavenú" vonku už niekoľko rokov takú vtáčiu búdku z lego-odpadu. Býva tam kadejaký hmyz.


Villa Legina

Citace od: Jago kdy 19.03.2014, 17:06:33
...žeby podľa 6538-1: Rebel Roadster?

áno, samozrejme tu je:

peter

Ten set 6538 už nemohl mít tyto díly v první variantě tedy štíhlé. V době jeho vzniku se již několik let nevyráběly a v setech se vyskytovali už jen ty dnešní široké ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Villa Legina

#179
4996 Beach House, 2008

Tento dom sa mi od začiatku veľmi páčil. Upravila som veľmi mierne aj originálny set.
Slnečník na rozdiel od orig. je Red (čo myslím si, že stavbu spestrí), LBG bricks 1x1 modified w. headlight + w.handle som vymenila za Yellow, navyše doplnené o farebne upravený Rebel Roadster a 2 minifigy k tomu. Na strome sedí Black Owl.

Druhá farebná verzia setu 4996 je obrátená Yellow-Red a naopak Red-Yellow (viď napr.poštová schránka).
V Red verzii je použitý iný gril (ako v sete 7346). Aj tu sú modified bricks 1x1 w. headlight + w. handle zladené s domčekom vo farbe Red, ďalšia farebná varianta Rebel Roadster a 2 minifigy k tomu. Na strome sedí White Owl. Niektoré Black Slopes na streche boli rozmerovo prispôsobené momentálnej zásobe, slnečník je ako v originále-White.