Výstava v muzeu Svitavy (aneb jak to všechno začalo pozn. peki)

Založil franta, 14.11.2006, 08:03:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaký se vám líbí název výstavy?

LEGO - SVĚT Z KOSTEK
KOSTKY A KOSTIČKY
--nehlasovat--
KOSTKY.ORG
KOSTKY V CZ
LEGO - HRAČKA I HOBBY
LEGO JAKO ŽIVOTNÍ STYL
LEGO - KOSTKY A ZPŮSOB ŽIVOTA
SVĚT Z KOSTEK

Jindroush

Já mám vlastně ještě k dispozici dvě 'prostěradla' (bannery) s LEGEm, jedno je technic, druhý si ani nepamatuju...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Ondra

Citace od: Jindroush kdy 18.12.2006, 11:16:01
S proslovem se uvidí. Jinak kdo z Kostek nebude mít omluvenku od lékaře/vystavený úmrtní list, a nepřijede na zahájení... xadmin

>:D >:D >:D
Pokud mi napíšete omluvenku,tak jedu  ;D

Llevelyn

"Prostěradla" jsem rozdala.. Bioniclový / u sousedů/ a Exo-Forcový má myslím Vasyk :)  snad půjčí.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Vasyk

Citace od: Llevelyn kdy 18.12.2006, 14:36:18
"Prostěradla" jsem rozdala.. Bioniclový / u sousedů/ a Exo-Forcový má myslím Vasyk :)  snad půjčí.

Vasyk udělá co bude moci  ;D

Aki

Citace od: peter kdy 17.12.2006, 19:45:37
Citace od: Aki kdy 17.12.2006, 18:39:48
Celkové obvodové rozměry stavby jsou 52x64 cm výška je 89 cm. Takže ideální vitrína by byla 80x80x100 a nejlépe přístupná ze všech stran.

Co jsem se koukl do historie, tak k tvým rozměrům by byla pouze jedna z vitrín o rozměrech 95x67x205.

Citace od: franta kdy 23.11.2006, 09:00:45
Doprostřed a do prostoru recepce a vchodu je možno umístit dalších 6 ks vitríny 1x1m.

Není tu uvedena výška, ale pokud je také metr, tak mně by to stačilo.  8)

Aki

#185
Přátelé,
Právě jsem se vrátil z hradu -  :-\ :P ::) Ehm, to byl jiný projev... :-\ :-\ >:D
Tak tedy znovu:
Právě jsem se vrátil ze Svitav a mám pro vás několik novinek:
Cestu jsem absolvoval společně s Frantou, jednak abych si prohlédl výstavní prostory a jednak aby v přípravě výstavy došlo k nějakému posunu. Po vzájemné dohodě jsem byl Frantou jmenován vstyčným důstojníkem pro kostky.org na všechny témata krom Techniků (ty si Franta dělá sám). Takže vás tu dále budu informovat o tom co konkrétně je zapotřebí a čím by jste všichni mohli prospět a jak se do přípravy společné výstavy zapojit. Uvitám samozřejmě jakékoliv návrhy a nápady, které tu (či mne na SZ) dáte do pléna......

Teď ale konkrétně:
Domluvili jsme s Frantou rozdělení vitrín podle témat (ještě dnes se to pokusím zapracovat do mapky a pak jí tu zveřejním).
Témata která tam budou jsou:
Duplo - má na starosti Llevelyn
City
Model Team - Franta
Technik (všechny možné směry, kterým na rozdíl od Franty nerozumím) - Franta
Filmové lego: Batmen            -  Má na starosti Vasyk
                    Harry Potter     - Má na starosti Shi-so
                    Star Wars         - Má na starosti Robbed
Space - Má na starost Mtron
Vláčky - Má na starost Colonel32
Vikingové
Castle - Tady velím přímo ;)
Piráti - Má na starost Peeters

Pokud by jste někdo chtěl pomoci víc s kategorií (tématem) které je tu uvedené a zatím ho nemá nikdo přímo na starosti ozvěte se mi prosím do SZ.

Další věcí kterou je potřeba je tisk nějakých kartonů - nebudu to zatím dále rozvádět, ale nepracujete někdo v nějaké tiskárně, či design studiu, nebo tak? Pokud ano a mohli by jste nějak pomoci ozvěte se mi zase na SZ a vše vám vysvětlím.

Micho

Citace od: Aki kdy 29.12.2006, 20:37:36
... Po vzájemné dohodě jsem byl Frantou jmenován vztyčným důstojníkem pro kostky.org na všechny témata krom Techniků ...

Aki, ty si chlap činu, takže to určite pomôžeš dobre skoordinovať. A samozrejme držím palce, aby to vyšlo, čo najlepšie.  8) 8) 8)

Colonel32

Citace od: Micho kdy 29.12.2006, 22:22:50
Citace od: Aki kdy 29.12.2006, 20:37:36
... Po vzájemné dohodě jsem byl Frantou jmenován vztyčným důstojníkem pro kostky.org na všechny témata krom Techniků ...

Aki, ty si chlap činu, takže to určite pomôžeš dobre skoordinovať. A samozrejme držím palce, aby to vyšlo, čo najlepšie.  8) 8) 8)

je, Micho, kamarade.... ty to jeste nevis, ale bylo by super, kdybys mohl zapujcit Micholiner (ja mam jen 3-dilnej)

Aki

#188
Já myslím, že už ví.  >:D >:D >:D

Edit: a ještě takovou poznámku: tak jako je tato "komunita" československá, tak by se měla, dle mého úsudku, i výstava presentovat jako československá. Čímž chcu říct - přátelé ze Slovenska, nebojte se něčím přispět, nechceme si hrát na vlastním písečku....

Mtron

Aki

Kdy bude montážní den v muzeu ?  ??? ???To znamená kdy se sejdeme ve Svitavách na sestavení toho všeho ? ??? ??? Do kdy můžu vylaďovat základnu >:D?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Aki

#190
Citace od: Mtron kdy 30.12.2006, 14:46:25
Kdy bude montážní den v muzeu ?  ??? ???To znamená kdy se sejdeme ve Svitavách na sestavení toho všeho ? ??? ??? Do kdy můžu vylaďovat základnu >:D?

Franta to tu už prý někde psal, ale já jsem to až do včerejška taky nikde nezaregistroval. Dík, že jsi to připoměl.
Montovací víkend by měl být 27. - 28. ledna!!!! následující víkend by pak měla v sobotu být vernisáž. Takže nás všechny opravdu hodně tlačí čas. Teoreticky by ale snad neměl být problém to celé ještě o týden či dva odložit (a popravdě začínám tomu být hodně nakloněn)  :-[

Edit: Přespání pro stavějící je zajištěno! (budova hned přes ulici).  ;)

Colonel32

idealne dva staveci vikendy, at je cas vsechno doladit...

Colonel32

uuuuu.....

a co western? Legoredo, banditi, indiani?

Aki

#193
Citace od: Colonel32 kdy 02.01.2007, 14:32:44
uuuuu.....
a co western? Legoredo, banditi, indiani?
Toto téma zamítám (z osobních důvodů... >:D >:D >:D - dost bylo indiánů 8))
- Ne takhle direktivní nejsem  ;), ale už se to tam fakt nevejde, stejně jako adventures, japonsko apod....

Ještě se ale objevili pochybnosti a dotazy na samotné podmínky v muzeu.
Co se zabezpečení týče, tak všechny věci v obvodových vitrínach jsou uzavřené (dostat se tam je možné asi jen destrukcí celé vitríny). Skleněná je pouze přední část. Celá expozice je pod dohledem kamerového systému a expozice sousedí z jedné strany s recepcí a z druhé strany téměř s bytem pana správce. Nic víc se k tomu asi říci nedá a nic víc zcela určitě nikdo z nás očekávat nemůže.
Osvětlení: Je zde stálé, umělé. Okna jsou stále zakryta - stíněna vertikálními žaluziemi. Takže přímé sluneční světlo nehrozí.
Pojištění (zda je pojištěno celé muzeum, nebo expozice se zařízením či pouze vystavené předměty) - teprve zjišťuje Franta. Víme jen, že pojištěno je - na 1 000 000 kč (nevíme co do toho pojištění všechno spadá).
Víc zatím nejsem schopen říci.

Aki

Takže je tu několik nových zpráv!!!
1) Informace o pojištění. Částka o které jsem psal již dříve je pojištění celé expozice. Tedy ne jen vystavených exponátů, ale také ne celého muzea. (Spadají do toho krom exponátů i vitríny apod.)
Nebude se pojišťovat žádný z exponátů zvlášť. Částku která by připadal na konrétní jednu stavebnici v tuto chvíli tedy nelze sdělit. Záleží na tom jestli by celková suma za vybavení expozice a naše kostičky vůbec přesunula přes tuto částku. Tak jako tak, by ale cenu za případné zničené věci (pokud by vůbec k něčemu takovému došlo - o čemž silně pochybuju) stanovoval likvidátor pojišťovny, případně jím schválený odborník (nemusí to být soudní znalec...) podle skutečné ceny.
2) Termín. Definitivně jsme se tedy domluvili a termín odložili. Zahájení (vernisáž) výstavy tedy proběhne 17. února a ukončena bude 18. května.
Stavěcí víkendy proběhnou dva a to 3-4. 2. a 10-11.2. Má to ale jeden malý háček. Nebude možné mít jednu vitrínu otevřenou oba víkendy. Takže pokud se nějaká vitrína o víkendu naplní, zaměstnanci muzea ji v pondělí budou zasklívat.
Pokud by tam někdo něco nestihl nainstalovat a počítal by s tím, tak může pokračovat v práci na vitríně v pondělí, úterý atd. Zkrátka jde o to aby to nebylo volně otevřené celý týden, neb se okolo toho chodí i do jiných expozic, či promítací místnosti.
3) pokud by někdo chtěl do vitríny umístit ještě zrcadla (optický efekt), tak možné to je, ale musíme si je obstarat (což by snad neměl být žádný problém).
4) Info hlavně pro Mtrona -  vlastní atypická vitrína je schválena (ostatní na SZ)

Colonel32

a bude mozne, aby ji v pondeli zasklili, a v v patek zase odsklili?

protoze jinak mi smysl dvou stavecich vikendu trochu unika....

Aki

#196
Citace od: Colonel32 kdy 03.01.2007, 12:36:49
a bude mozne, aby ji v pondeli zasklili, a v v patek zase odsklili?
protoze jinak mi smysl dvou stavecich vikendu trochu unika....
To je právě to že odsklívat to už nechtějí.
Výhada je taková, že na jedné vitríně múže pracovat víc lidí a taky se ne každému mohou hodit termíny.
Co se týká Trains stolů je situace trochu jiná (největší věci na stavění). Tam to nejsou vitríny, které se zasklí, ale mobilní vitríny, které se vcelku snadno dají rozmontovat. Takže u těch by se na dvakrát pracovat mohlo.  ;)

TomG

Takovy maly dotaz. Ta vystava ma byt jednorazovka nebo v pripade uspechu by mohla byla rekneme za rok znova a tudiz by mohly byt i jine MOCy?
Only the best can survive.

Aki

#198
Citace od: TomG kdy 04.01.2007, 09:18:12
Takovy maly dotaz. Ta vystava ma byt jednorazovka nebo v pripade uspechu by mohla byla rekneme za rok znova a tudiz by mohly byt i jine MOCy?

V tuto chvilu je to určitě jednorázovka. Pokud bude úspěšná a bude chuť i vůle, klidně se budeme po nějakém čase pustit do další, ale zcela jistě obměněné. Děláme to přeci hlavně pro sebe a vystavovat stále stejné by nás asi nebavilo, že?
A pak nevím jestli bych se mohl za rok pustit do výstavy se stejnou "vervou" s jakou jsem se před šesti dny pustil do této. Volný čas nacházím hlavně díky tomu, že jsem stále ještě na rodičovské dovolené, ale ta mi na podzim už skončí. Takže kdo ví co bude.
Tolik tedy za mne.  ;)

Micho

Citace od: TomG kdy 04.01.2007, 09:18:12
Takovy maly dotaz. Ta vystava ma byt jednorazovka nebo v pripade uspechu by mohla byla rekneme za rok znova a tudiz by mohly byt i jine MOCy?

Myslím, že málokto by chcel mať viazané nejaké tie kocky rok na výstave.  ;)

franta

Myslím si, že tato výstava bude spíš jednorázovou akcí. Alespoň pro letošek. 

Llevelyn

Letos to možná bude jediná.. ale pokud se vydaří a někdo si všimne..my se sehrajem a vyzkoušíme co umíme...možná by se dalo něco více megalomanského uspořádat i příští rok..

Neházejme zbraň do obilí.  :P 8) ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

TomG

Citace od: Micho kdy 04.01.2007, 09:55:09
Citace od: TomG kdy 04.01.2007, 09:18:12
Takovy maly dotaz. Ta vystava ma byt jednorazovka nebo v pripade uspechu by mohla byla rekneme za rok znova a tudiz by mohly byt i jine MOCy?

Myslím, že málokto by chcel mať viazané nejaké tie kocky rok na výstave.  ;)

Nekdo necte pozorne. Bylo psano za rok, tedy po ukonceni teto vystavy opet za rok, ze by mohla byt dalsi a vystava snad netrva rok nebo ano?
Only the best can survive.

Micho

Citace od: TomG kdy 04.01.2007, 10:34:56
Citace od: Micho kdy 04.01.2007, 09:55:09
Citace od: TomG kdy 04.01.2007, 09:18:12
Takovy maly dotaz. Ta vystava ma byt jednorazovka nebo v pripade uspechu by mohla byla rekneme za rok znova a tudiz by mohly byt i jine MOCy?

Myslím, že málokto by chcel mať viazané nejaké tie kocky rok na výstave.  ;)

Nekdo necte pozorne. Bylo psano za rok, tedy po ukonceni teto vystavy opet za rok, ze by mohla byt dalsi a vystava snad netrva rok nebo ano?

Toď pravda. Som prichytený pri čine.  ;D ;)