Stránky o výstavě

Založil Aki, 12.01.2007, 23:37:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Volíte radši akiho nebo jonasův text

Akiho
5 (18.5%)
Jonase
22 (81.5%)

Celkem hlasů: 26

Aki

Pokusil jsem se vyplodit text o výstavě, který by měl být na spešl výstavních stránkách (ale součástí tohoto serveru).
Nechtěl jsem se příliš rozepisovat, ale také jsem nechtěl být vyloženě stručný. Budu velice rád když se k tomu vyjádříte. Třeba nevidím vše tak jako vy, nebo to moc okecávám.......

Kromě textu by tam měl být umístěn plakát a přimlouval bych se i třeba za nějakou fotku MOCů, co tam budou k vidění (asi té mé věže, nějakého vláčku či Jonasova dioramatu - pokud svolí etc.)

CitaceNení příliš časté a obvyklé, aby se v České a Slovenské republice pořádala tématická výstava něčeho tak obyčejného a všedního, jako je dětská stavebnice lego. Snad každá domácnost má nějakou tu kostičku doma. Někde jí mají děti, jinde je schovaná, jako jiné dražší věci, až zase přijde jejich čas. Někde se ale stane, že tomu tak není. Že tato stavebnice není jen tím všedním, známým a jen dětským, ale něčím neskutečně kouzelným a přitažlivým. Že obyčejný barevný kousek plastu, dovede pod některýma rukama a v něčí fantazii, téměř obživnout a stát se vášní.

Chcete nahlédnout do tohoto barevného světa fantazie? Pak tedy přijměte naše pozvání a přijeďte do Svitav shlédnout jedinečnou výstavu

                                              Lego - hračka i hobby

Městské muzeum a galerie ve Svitavách jí pro Vás otevírá 17. února 2007.

Myslíte si, že je to výstava pro děti? Ano, ale i Vás zcela jistě zaujme. A je jedno, jestli je vám 10 nebo 60. Však i lidem, kteří pro tuto výstavu zapůjčili své poklady, je různě. Nejmladšímu je sedm let a nejstarší je již v důchodovém věku. Někteří z nich jsou sběratelé a zapůjčili své vzácné sbírkové kousky, z let kdy se u nás dalo lego sehnat jen v Tuzexu, či ještě starší. Jiní se zase pomocí této stavebnice snaží ztvárnit svět (ať už skutečný či fantazijní) a další jsou obojí. Všechny je ale ten kousek plastu spojuje. A abych byl přesný, tak je spojuje ještě jedna, podstatně mladší, věc. Totiž Internet. Tito lidé se vzájemně našli právě díky existenci světové počítačové sítě a to přesně v okamžiku, kdy si jeden takový řekl, že když se mohou Afolové (tak si totiž říkají) sdružovat v Německu, Británii, Rakousku či Polsku, proč by to nešlo i tady. A tak před dvěma a půl roky spatřil světlo světa československý server KOSTKY.ORG. Za tu relativně krátkou dobu své existence se z virtuálně a náhodně potkaných lidí stala komunita, která se potkává na svých malých srazech. Hlavně se ale vzájemně podporuje a ovlivňuje.

A právě jejich očima uvidíte středověké hrady, či vesmírné astronauty. Snad poznáte modely známých budov i neznámé vesničky. Lego jsou ale i filmy jako je Star Wars, Batman či Harry Potter. Pak je tu obrovský svět techniku a zcela jistě Vás uchvátí i lego železnice s možnostmi, které v modelové železnici nenajdete.

Přijeďte se tedy podívat do muzea ve Svitavách. Otevřeno mají denně, mimo pondělí 9 - 17 hod., v sobotu  9 - 13 hod, a v neděli 13 - 17 hodin. Vstupné stojí pouhých 20 Kč (studenti a důchodci polovic).
Muzeum najdete v Máchově aleji 1 a krom této výstavy je tam k vidění i spoustu jiných zajímavých věcí. (tady byla odkaz na muzejní stránky) Stejně tak jako v celém městě Svitavy (tentokrát odkaz na: http://www.svitavy.cz/) i jeho okolí (http://www.svitavskoweb.cz/)

myth

Možno by sa ešte hodil odkaz na nejakú mapu (napríklad takýto), aby si ľudia ľahko mohli pozrieť, kde sú Svitavy, ak to mesto nepoznajú. A vpravo je rovno možnosť kliknúť a pozrieť si ulicu, kde sídli múzeum.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Aki

#2
Citace od: myth kdy 13.01.2007, 00:06:59
Možno by sa ešte hodil odkaz na nejakú mapu (napríklad takýto), aby si ľudia ľahko mohli pozrieť, kde sú Svitavy, ak to mesto nepoznajú. A vpravo je rovno možnosť kliknúť a pozrieť si ulicu, kde sídli múzeum.
To je i přímo na stránkách Svitav (jak mapa města se zvýrazněnými důležitými body, včetně muzea, tak orientační mapa pro neznalce zeměpisu  ;), ale může tam být klidně i přímo mapka.  ;)

Dickie

#3
Až se doberete k nějaký finální verzi textu, pošlete mi ji na korekturu.

Aki, nic osobního, ale Tvůj způsob sázení čárek do věty a losování tvrdých a měkkých y/i mě nepřestává fascinovat  >:D

Citace od: Dickie kdy 13.01.2007, 00:58:50
No dobře, uznávám, že nemlich v tomhle textu na první pohled žádný i/y nevidím ;)
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

marian20

Citace od: Aki kdy 12.01.2007, 23:37:31
Doposud se nestalo, že by se kdekoliv v České a Slovenské republice vystavovalo, něco tak obyčejného a všedního, jako je dětská stavebnice lego.

S tým opatrne, aspoň teda na Slovensku, výstavy boli, a nebolo ich málo, teda aspoň v Bratislave určite  ;)
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Aki

#5
Citace od: marian20 kdy 13.01.2007, 01:12:54
Citace od: Aki kdy 12.01.2007, 23:37:31
Doposud se nestalo, že by se kdekoliv v České a Slovenské republice vystavovalo, něco tak obyčejného a všedního, jako je dětská stavebnice lego.

S tým opatrne, aspoň teda na Slovensku, výstavy boli, a nebolo ich málo, teda aspoň v Bratislave určite  ;)
A to je vlastně pravda. O té Bratislavské, co jí dělali Maďaři, se tu i někde psalo.  :-[ :-[
Upraveno  ;)

Aki

#6
CitaceDoposud se nestalo, že by se v České republice vystavovalo něco tak obyčejného a všedního, jako je dětská stavebnice lego. ...

Citace od: marian20 kdy 13.01.2007, 01:22:21
Tých výstav bolo veľa, niekoľko ročníkov sa konala v budove na Šafárikovom námestí, alebo raz(možno aj viackrát) v Bibiane, viem že sme boli aj na jednej v Prírodovedeckom múzeu, ale to bola asi nie pure Lego výstava, čiže už ich bolo dosť, ale potom nastal útlm a prišla až tá Barbie/Lego výstava. Možno by sa to dala tá úvodná veta nahradiť niečím takým ako po dlhom čase opäť k Vám prichádza jedinečná výstava hračky Lego ...

Citace od: Petrjr kdy 13.01.2007, 03:24:33
Jsi si tím jistý? Pokusím se dohledat, ale mám pocit, že minimálně nějaká výstava LEGO už byla na Pražském hradě.
Navíc, celá ta věta je psána dost ultimativně. To, že Ty (a pár lidí z kostek ;) ) neví, že by v ČR byla výstava LEGO, neznamená, že žádná nebyla. Třeba někdy s mnohem menší (či nulovou) propagací, lokální pro okres/město/vesnici. Jsi si jistý 100%, že to můžeš vyloučit? (Těch 100% je, vzhledem ke stylu jak je to napsáno, opravdu nutných 100, nikoli 99,9999).

Musím tedy říci, že žádnou výstavu věnované opravu pouze legu jsem doposud v ČR nezaregistroval a to ani v diskuzích zde na fóru. Takže proto ta větička. Nejlépe by na to odpověděli asi v TLC.
Každopádně přiznávám: nejsem vševědoucí, takže úvod jsem upravil.

Aki

A přišlo ještě jedno, další "okecávání"  >:D od pekiho:

Citace od: peki kdy 13.01.2007, 09:40:06
.......Snad každá rodina má nějakou tu kostičku se kterou si hrají děti doma. Nebo je stavebnice schovaná  jako jiné dražší hračky, které se nostalgicky a někdy až posvátně předávají z generace na generaci, a čeká až zase přijde jejich čas. Někdy však tato stavebnice nezůstane jen tím všedním, známým a jen dětským. Stane se něčím neskutečně kouzelným a přitažlivým. Potom "obyčejný" barevný kousek plastu, dovede pod rukama téměř obživnout a stát se vášní. Možná se ptáte proč právě Lego, když existuje tolik různých stavebnic. Důvodů je mnoho, ale tím nejpodstatnějším je to že díky nepřeberné pestrosti tvarů,barev,možnosti úchytů  různých dílků dává Lego při stavění neuvěřitelnou volnost. Může tak vytvářet věrné repliky reálného světa nebo tvořit světy své vlastní. Výtvory jsou tak omezeny pouze lidskou fantazií, která je jak známo bez hranic.

Chcete nahlédnout do tohoto podivuhodného a fascinujícího světa? Pak tedy přijměte naše pozvání a přijeďte do Svitav shlédnout jedinečnou výstavu.......

Jonas

U kolejiště lze zmínit, že nejenom že je celé, včetně krajiny, postaveno z dílů stavebnice Lego, ale je také řízeno počítačovými prvky z téže stavebnice.
Jonas - Můj Brickshelf

Aki

Citace od: Jonas kdy 13.01.2007, 09:55:32
U kolejiště lze zmínit, že nejenom že je celé, včetně krajiny, postaveno z dílů stavebnice Lego, ale je také řízeno počítačovými prvky z téže stavebnice.

Asi takhle?

Citace.....Či Vás zcela jistě uchvátí i lego železnice s možnostmi, které v modelové železnici nenajdete a to téměř výhradně pouze z originálních lego dílů, včetně elektrické a elektronické části nebo modelace krajiny.

Cavelon

Citace od: Aki kdy 13.01.2007, 10:44:37
které v modelové železnici nenajdete

Toto by som vypustil, lebo okrem nedeštruktívnej demontovateľnosti ma nič nenapadá, čo by neexistovalo v modelovej železnici...

Aki

Citace od: Cavelon kdy 13.01.2007, 11:11:51
Citace od: Aki kdy 13.01.2007, 10:44:37
které v modelové železnici nenajdete

Toto by som vypustil, lebo okrem nedeštruktívnej demontovateľnosti ma nič nenapadá, čo by neexistovalo v modelovej železnici...
Včetně té bezzásahové řiditelnosti tratě? Možnosti jezdit v obou dvou směrech, střídání vlaků atd?  :-\
Minimálně jsem tu někde četl o výrazně lepších jízdních vlastnostech a jízdě lépe simulující skutečnost.
I tady jsem se mýlil?  :-\ :-\ :-\

peki

#12
Citace od: Aki kdy 13.01.2007, 11:20:26
Citace od: Cavelon kdy 13.01.2007, 11:11:51
Citace od: Aki kdy 13.01.2007, 10:44:37
které v modelové železnici nenajdete

Toto by som vypustil, lebo okrem nedeštruktívnej demontovateľnosti ma nič nenapadá, čo by neexistovalo v modelovej železnici...
Včetně té bezzásahové řiditelnosti tratě? Možnosti jezdit v obou dvou směrech, střídání vlaků atd?  :-\
Minimálně jsem tu někde četl o výrazně lepších jízdních vlastnostech a jízdě lépe simulující skutečnost.
I tady jsem se mýlil?  :-\ :-\ :-\

Co se řízení týče tak u modelové železnice (alespoň z toho co jsem se zatím dočet) jsou možnosti určitě věčí včetně např. spojování a rozpojování vagónků. Pravdou ale je že taková lokomotiva např. Santa Fé pak příjde na 480 $  :'(. To co je podle mne na Lego vlaku zajímavé že lze snadno postavit jakýkoliv vagón mašinku. A když říkám jakýkoliv tak pro ty co to ještě neviděli  >:D >:D nemohu nevzpomenout  obrněný vagón Kanála K1.

Jonas

#13
Akiho chválím za přípravu textu a za všechno, co pro akci dělá.

Přesto si dovolím pár poznámek. Z mého pohledu se text zdá trochu moc ukecaný, příliš zahleděný do vlastní komunity (koho zajímá, co to je AFOL) a málo informativní směrem k veřejnosti, které je určen. Aki nechť promine. Na stránkách TLC se také píše, jak se má referovat o firmě, o jménu (musí být vždy s velkými písmeny, nesmí se skloňovat, atd.)

Také si myslím, že když už vytvoříme nějaký text, měl by to být takový, který bude mít univerzálnější použití. Nejen na WEB, ale i jako pozvánka do novin, pro oslovení redaktorů, pro získání jejich zájmu, atd.

Mám teď málo času, protože na dva týdny odjíždím mimo ČR (Dánsko, Švýcarsko) a musím si ještě připravit podklady na přednášky, jednání, apod. Přesto jsem v časové tísni zkusil vytvořit alternativní text.  Dávám ho Akimu k dispozici pro zvážení i pro jakékoliv úpravy. Zde je:

Víte, který produkt se může pochlubit přívlastkem Hračka století? Možná nevíte, ale určitě ho znáte. Je to LEGO – stavebnice tvořená pestrobarevnými univerzálními kostičkami, které doplňují dílky se speciálními funkcemi. Už více než 40 let si s ní hrají děti na celém světě. A nejen děti. Kouzlu stavebnice, z níž si můžete vytvořit svůj vlastní obraz reálného i fantazijního světa, nebo navrhnout poměrně složité funkční modely dopravních prostředků, strojů a dokonce i robotů, propadly milióny dospělých v mnoha zemích světa. Stavebnice LEGO a výtvory z nich tak můžete najít nejen v dětských pokojích, ale i v učebnách škol různého typu, včetně univerzit, na poličkách konstruktérů a architektů, a v neposlední řadě i v pečlivě evidovaných sbírkách mnoha sběratelů.

Příznivci stavebnice LEGO z České a Slovenské republiky se již několik let sdružují kolem internetového serveru KOSTKY.ORG. Na stránkách www.kostky.org si vyměňují zkušenosti s používáním různých stavebních technik, představují své vlastní výtvory i sbírky. Ve spolupráci s Muzeem ve Svitavách se nyní rozhodli seznámit se svým koníčkem širokou veřejnost a uspořádat výstavu s názvem LEGO - hračka i hobby.

Na výstavě, která se koná v prostorách Městského muzea a galerie ve Svitavách ve dnech 17. února až 18. května 2007, uvidíte podivuhodný svět stvořený výhradně z komponent stavebnice LEGO. Malé i velké návštěvníky jistě zaujme výběr nejzajímavějších stavebnic a modelů pocházejících ze sbírek českých a slovenských sběratelů a ilustrujících vývoj této hračky v posledních třech desetiletích. Hlavním magnetem výstavy jsou však vlastní výtvory těchto nadšenců, které dokumentují, že ze stavebnice lze postavit prakticky všechno. K vidění je dokonalý model středověkého města, akční výjevy ze světa pirátů i hvězdných válek, zmenšené makety dopravních prostředků, i dvě rozsáhlá železniční kolejiště postavená výhradně z dílů stavebnice LEGO, navíc s provozem vlakových souprav ovládaných miniaturními počítačovými komponentami od téže firmy. A nejen to. Mozaiky z barevných kostek a ukázky z animovaných filmů jen dotvrzují, že LEGO je nejen hračka pro děti a hobby pro dospělé, ale i úžasný prostředek pro technické i umělecké vidění světa. 

Výstava je otevřená denně (kromě pondělí) v čase  9 - 17 hod., v sobotu  9 - 13 hod, a v neděli 13 - 17 hodin. Vstupné 20 Kč (studenti a důchodci polovic).

Jonas - Můj Brickshelf

Cavelon

Citace od: Aki kdy 13.01.2007, 11:20:26
Včetně té bezzásahové řiditelnosti tratě? Možnosti jezdit v obou dvou směrech, střídání vlaků atd?  :-\

To nie je problém, DCC všetko zvládne. Ba práve že v tejto oblasti nemáš ruky zviazané obmedzeným výberom možných komponentov, pokiaľ chceš mať všetko zostavené z originál LEGO dielov. Možnosti sú neobmedzené.

Citace od: Aki kdy 13.01.2007, 11:20:26
Minimálně jsem tu někde četl o výrazně lepších jízdních vlastnostech a jízdě lépe simulující skutečnost.

Jazdné vlastnosti - to je relatívne, lebo modelových železníc je milión druhov.
Simulácia skutočnosti - pokiaľ ide napr. o mierku, je to u LEGA náročné, tu nikdy nedosiahneš takú vernosť/presnosť ako u modelovej železnice.

Môj pohľad:
modelová železnica = + lepšia modelovateľnosť skutočnosti, neobmedzené možnosti všeobecne, - náročná rozoberateľnosť, malá flexibilita
LEGO = + rozoberateľnosť a tým pádom neobmedzená flexibilita, vhodné aj pre deti
- obmedzený počet prvkov

Cavelon

Jonas: Super text. 8)

Citace od: Jonas kdy 13.01.2007, 11:52:13
Mozaiky z barevných kostek a ukázky z animovaných filmů jen dotvrzují, že LEGO je nejen hračka pro děti a hobby pro dospělé, ale i úžasný prostředek pro technické i umělecké vidění světa. 

Tu na koniec tej vety by som ešte doplnil: ... a ideálny akcelerátor rozvoja ľudskej fantázie.

myth

Akiho text bol fajn, ale Jonasov je super. Prihováram sa za použitie Jonasovho textu.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Petrjr

Citace od: myth kdy 13.01.2007, 12:22:12
Akiho text bol fajn, ale Jonasov je super. Prihováram sa za použitie Jonasovho textu.
dtto

hana

Mě se líbí více text akiho,působí více lidsky ;D.Ale nechám to na odbornících... ;)

peki

Citace od: hana kdy 13.01.2007, 21:28:03
Mě se líbí více text akiho,působí více lidsky ;D.Ale nechám to na odbornících... ;)

Mně taky, protože Akiho text "hřál" a zaujal i když je slohově nedotažený. Jonasův text je na první pohled perfektním jasný stručný (nesedí mi spojení frantazijní svět). ale bohužel mi příjde tak  univerzální, že se dá použít nejen na www, inzerát a další aktivity spojené s touto akcí. Je totiž tak perfektní, že když vyměníme slovo LEGO za Bárbí tak je to je v podstatě jediná "úprava" (jo musí se vyměnit kostičky za šatičky  ;D). Jsem AFOL a nestydím se za to.  Pokud z toho nebude jasné že jde o přehlídku toho nejlepšího co je momentálně možné v České a Slovenské republice vidět, tak si asi hodně lidí řekne Hm výstava LEGA.

Také jsem se domníval že akci děláme proto abychom o sobě dali vědět. A povzbudit ty kteří svoje AFOLOVSTVÍ tají před svojí rodinou i okolím. 


Aki

#20
Náš vznešený vezír, slunce naše jasné, si při vší své skromnosti nechal pro sebe, že výstavní "stránky" již fungují!!!!  :o :o


Byl tedy podle vašeho rozhodnutí použit Jonasův, jen nepatrně modifikovaný text.
Jindra přidal na mé doporučení i nějakou tu ilustrační fotku. Přibude tam ještě info o místním ubytování a mapka.

Jaké jsou připomínky?........

PS. Děkuju všem kterým se líbil i můj text. Nebyl sice použit, pro to k čemu jsem ho psal, ale své místo na slunci si přeci jenom našel. Blance se také líbil a tak byl ve zkrácené verzi použit pro svitavský informační časopis.  ;)

Jindroush

Drazí pánové a dámové.

Na http://www.kostky.org/svitavy2.htm je pracovní verze vylepšení stránek. Jsou tam i obrázky plakátů (ačkoli nám je LEGO stále neschválilo), korigovaná verze Jonášovic textu (thx Dickie), korigovaná verze layoutu (thx Petrjr plus manželka).

Pokud nebudou výhrady, zoficiálněl bych je jako hlavní stránky o výstavě.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

stambi

Citace od: Jindroush kdy 22.01.2007, 15:26:02
Na http://www.kostky.org/svitavy2.htm je pracovní verze vylepšení stránek.
Jindrouši, můžeš nechat funkční odkaz svitavy2.htm stejný jako ten oficiální, poslal jsem ho do médií a nerad bych aby počítačově negramotní vynechali výstavu jen kvůli nefunkčnímu odkazu, dík, štambi

Jindroush

jééééééé....

schválně všude tlačím idiotensicher link http://vystava.kostky.org  ::)

Tak znovu pro všechny: http://vystava.kostky.org je jediné správné url!

;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Dickie

#24
Trochu jsem upravila Akiho text, naroubovala na něj některé komentáře z diskuse a rozmístila čárky a podobné potvornosti, kam patří. Výsledkem je - podle mne - text, který se dá použít jako propagačka na různé servery a stránky, kam by se vám to jen povedlo ukecat... Podstatné je, že když už se někdo podle toho textu vydá na výstavní stránku tady na kostkách, nedočte se znovu to samé - proto je základem tohoto Akiho text, na výstavě je pak Jonasův.

Takže ukecávejte, umísťujte, odkazujte...

-----------------------------------------------------------------------------

Není příliš časté a obvyklé, aby se v České a Slovenské republice pořádala tematická výstava něčeho tak obyčejného a všedního, jako je dětská stavebnice LEGO. Snad každá rodina má nějakou tu kostičku, se kterou si hrají děti doma. Nebo je stavebnice schovaná jako jiné dražší hračky, které se nostalgicky a někdy až posvátně předávají z generace na generaci, a čeká, až zase přijde její čas. Někdy však tato stavebnice nezůstane jen tím všedním, známým a jen dětským. Stane se něčím neskutečně kouzelným a přitažlivým. Potom ,,obyčejný" barevný kousek plastu dovede pod rukama téměř obživnout a stát se vášní. Možná se ptáte, proč právě LEGO, když existuje tolik různých stavebnic. Důvodů je mnoho, ale tím nejpodstatnějším je to, že díky nepřeberné pestrosti tvarů, barev, možnosti úchytů různých dílků dává LEGO při stavění neuvěřitelnou volnost. Může tak vytvářet věrné repliky reálného světa nebo tvořit světy svoje vlastní. Výtvory jsou tak omezeny pouze lidskou fantazií, která je (jak známo) bez hranic.

Chcete nahlédnout do tohoto barevného světa fantazie? Pak tedy přijměte naše pozvání a přijeďte do Svitav zhlédnout jedinečnou výstavu

LEGO – hračka i hobby

Městské muzeum a galerie ve Svitavách ji pro vás otevírá 17. února 2007 ve 14 hodin slavnostní vernisáží, ukončena bude 18. května 2007.

Myslíte si, že je to výstava pro děti? Ano, ale i vás zcela jistě zaujme. A je jedno, jestli je vám deset let nebo šedesát. Však i lidé, kteří pro tuto výstavu zapůjčili své poklady, jsou různého věku. Nejmladšímu je sedm let a nejstarší je již v důchodu. Někteří z nich jsou sběratelé a zapůjčili své vzácné sbírkové kousky z let, kdy se u nás dalo LEGO sehnat jen v Tuzexu, či ještě starší. Jiní se zase pomocí této stavebnice snaží ztvárnit svět (ať už skutečný či fantastický) a ještě další jsou obojí – stavitelé, ale také sběratelé. Všechny je ale ten kousek plastu spojuje. A abych byl přesný, tak je spojuje ještě jedna podstatně mladší věc. Totiž internet. Tito lidé se vzájemně našli právě díky existenci světové počítačové sítě, a to přesně v okamžiku, kdy si jeden z nich řekl, že když se mohou LEGO fanoušci – AFOLové (tak si totiž říkají – z anglického Adult Fan Of LEGO) sdružovat v Německu, Velké Británii, Rakousku či Polsku, proč by to nešlo i tady. A tak před necelými třemi lety spatřil světlo světa československý server KOSTKY.ORG. Za tu relativně krátkou dobu své existence se z virtuálně a náhodně se potkavších lidí stala komunita, která se potkává na svých malých srazech. Hlavně se ale vzájemně podporuje a ovlivňuje.

A právě jejich očima uvidíte středověké hrady či vesmírné astronauty. Snad poznáte modely známých budov i neznámé vesničky. LEGO ale doprovází i filmy – jako je Star Wars, Batman či Harry Potter. Pak je tu obrovský svět Techniku a zcela jistě vás uchvátí i LEGO železnice v mnohém podobná té modelové, a to téměř výhradně z originálních LEGO dílů – včetně elektrické a elektronické části nebo modelace krajiny.

Přijeďte se tedy podívat do muzea ve Svitavách. Otevřeno mají ve všední dny kromě pondělí 9–17 hod., v sobotu 9–13 hod. a v neděli 13–17 hodin. Vstupné činí pouhých 20 Kč (studenti a důchodci polovic), vstupenka umožňuje návštěvu všech muzejních expozic.
Muzeum najdete v Máchově aleji 1 a kromě této výstavy je tam k vidění i spousta jiných zajímavých věcí (http://www.muzeum.svitavy.cz/), stejně tak jako v celém městě Svitavy (http://www.svitavy.cz/) i jeho okolí (http://www.svitavskoweb.cz/).

Na http://vystava.kostky.org/ se dozvíte i více ;)

---------------------------------------------------------------------------------
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Aki

Ještě je zapotřebí upravit.
- Slavnostní vernisáž je i pro veřejnost, což z textu nevyplývá!
- železnice tohle prosím smaž: s možnostmi, které v modelové železnici nenajdete., a případně nahraď: v mnohém podobná té modelové.

Dickie

Citace od: Aki kdy 02.02.2007, 08:31:01
Ještě je zapotřebí upravit.
- Slavnostní vernisáž je i pro veřejnost, což z textu nevyplývá!
- železnice tohle prosím smaž: s možnostmi, které v modelové železnici nenajdete., a případně nahraď: v mnohém podobná té modelové.


upraveno.

MMCH - na svetlega.cz to mají s tou vernisáží tak, jak jsem to měla původně (tj.  pro veřejnost od 18. 2.)
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Dickie

Otázka asi nejspíš na Frantu: má muzeum i nějaké hromadné vstupné, třeba pro školy?

Pokud ano, stálo by za to dát to na stránky.
Teď jsem mluvila se sestřenkou, no a ukázalo se, že jen ona bude myšlénku výletu na LEGO vnucovat dvěma mateřinkám a jedný základce...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Jarmila

Jestli si to dobře pamatuji, tak dětské vstupné bylo zanedbatelných 10 Kč. Jsem zvyklá platit vyšší částky za dětské výlety organizované školkou a školou.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Dickie

Citace od: Jarmila kdy 08.02.2007, 12:32:28
Jestli si to dobře pamatuji, tak dětské vstupné bylo zanedbatelných 10 Kč. Jsem zvyklá platit vyšší částky za dětské výlety organizované školkou a školou.

ale jo, to, že dětský je 10, tam snad i je.

ale jestli by tam třeba nemělo být něco jako nedávno u tý výstavy Krtečka - "Hromadné vstupné (školky apod.) XXX/dítě, návštěvu nad 10 osob objednávejte prosím YYY dnů předem"
ale to si právě musí říct muzeum, jestli si troufne na všechny školky naráz, nebo jestli to organizačně zvládne jakkoli
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.