*TOP* (Vlastní) Pevnost římského vojska

Založil linhi, 27.05.2012, 19:53:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Pokouším se postavit pevnost pro figy římských legionářů,bohužel toto je poprvé co něco takového testuji,pokud máte nějaké rady kam kouknout atd. klidně mě prosím písněte. Zde jsou fotky jak dílko začíná růst. Před pevností by měla následovat cesta přes louku do lesa a v něm možná bude číhat vojsko barbarů :-)

Izmael10


FilipS

Vypadá to pěkně, okamžitě jsem si vzpomněl na Asterixe a Obelixe, jestli to půjde na výstavu, možná by nebylo od věci tam ty dva opravdu dát, děti by byli nadšené. :)

Plutoone


S.t.a.l.k.e.r.

Stavias docasny drevo-zemny tabor, ci sa jedna o trvale opevnenie? Podla hnedej farby palisad sa jedna o drevene opevnenie. Stale tabory legii boli vystavane z vacsieho mnozstva kamena, teda aj budovy boli krajsie/zlozitejsie.

linhi

Citace od: Stalker kdy 28.05.2012, 17:06:22
Stavias docasny drevo-zemny tabor, ci sa jedna o trvale opevnenie? Podla hnedej farby palisad sa jedna o drevene opevnenie. Stale tabory legii boli vystavane z vacsieho mnozstva kamena, teda aj budovy boli krajsie/zlozitejsie.

Díky za tento poznatek,ano koukal jsem se na různé hradby,palisády,které dělali římané,hlavně jsem odkoukal pevnost z filmu Orel 9 legie,ale podle toho jak pevnost stavím tak to opravdu nevypadá na dlouhodobé ležení.

Ryxe

Tak zatím se to vyvíjí docela dobře. Jsem zvědav na výsledek, ale podle mě by jsi si daleko víc vyhrál právě se stálým opevněním, třeba vybudovat takové lázně by nebylo na škodu ;)

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: linhi kdy 28.05.2012, 18:39:25
Díky za tento poznatek,ano koukal jsem se na různé hradby,palisády,které dělali římané,hlavně jsem odkoukal pevnost z filmu Orel 9 legie,ale podle toho jak pevnost stavím tak to opravdu nevypadá na dlouhodobé ležení.

Chces postavit cely tabor? Dost velka vyzva. Pre ucely tejto stavby sa mozme tvarit, ze sa napr. jedna o drevo-zemny tabor spred markomanskych vojen, napr. v Brigetiu. ;) Opevnenie tvorili dve hlboke priekopy (ku koncu Rimskej rise ich bolo az 5) a zemne valy s drevenou hradbou. Baraky kasarni boli z nepalenych tehal, sedlove strechy mali pokryte pravdepodobne trstinou alebo rakosim. Dlazku tvorila udupana hlina. Po ukonceni markomanskych vojen bola vacsina znicenych taborov prestavanych do kamena. Predmostie Brigetia malo podorys pravidelneho stvorca so zaoblenymi naroziami. Kamenne hradby dosahovali vysku 4-5 metrov a boli ukoncene cimburim, z vnutornej strany sa po cekom obvode nachadzal hlineny nasyp, ktory sluzil ako ochodza. Uprostred kazdeho muru nachadzala brana chranena dvoma vezami obdlznikoveho podorysu, ktore ciastocne vystupovali pred liniu hradieb. Hlavna brana bola rozdelena na dve casti, klenbu v strede podopieral pilier. Dalsie veze na naroziach a medzi naroziami a branami boli pristavane k hradbam z vnutornej strany.

gearcs

I ty megalomane, budu ti fandit, abys to dokončil. A rychle dokončil, chci vidět, jak to dopadne! První fotky vypadají slibně, je vidět, že jsi to studoval.  ;)

linhi

Citace od: gearcs kdy 03.06.2012, 15:30:12
I ty megalomane, budu ti fandit, abys to dokončil. A rychle dokončil, chci vidět, jak to dopadne! První fotky vypadají slibně, je vidět, že jsi to studoval.  ;)

No snažím se,nevím zda postavím celí tábor,nyní jsem předělal ty kůly,dal jsem tam kopí,také jsem už postavil další věž,věže jsem také předělal,jsou o něco větší.
Také už se na věž leze po žebříku. Možná udělám spíše jednu polovinu tábora a krajinu před ním.
Přihodím včerejší rychlé fotky mobilem... později nahradím a vymažu.

Mtron

Linhi to je fantazie. Taky jsem měl nutkání postavit římský tábor. Máš stejnou představu jako já. Jenom bych udělal větší příkop a padací mostek. Zkusím někde najít nějakou fotku. Nechť žije Asterix a Obelix.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

linhi

Díky,padací most myslím u takovéhle pevnosti není vhodný,já vycházel z různých dokumentů a z ilustrací - např. ta přiložená.
Jinak bych rád od někoho vyslechl radu ohledně barev štítů,všiml jsem si že ne všichni římané měli rudé štíty,ale také zelené atd. Jak to bylo rozděleno??

Ulrich14

Vypadá to opravdu moc pěkně, možná by stálo za uvážení doplnit posádku i o příslušníky pomocné pěchoty - http://www.palba.cz/printview.php?t=4607&start=0&sid=c98551026b137ef4d1349324dc5bd3f8, myslím, že by se daly využít třeba torza z Kingdoms a mohlo by to hezky rozbít tu jednolitost legionářů.

Ulrich14

A co se týče těch barev štítů (koukal jsem do chytrých knížek, které mám doma), tak legie měly štíty většinou červené (aspoň v době, kterou je inspirován tento minifig, tzn. kolem 100 n.l.), pomocné sbory měly různé barvy a různý tvar, stejně jako různou výzbroj - lišilo se to výzbrojí původních obyvatel dané provincie - tzn. pomocné sbory v Galii používaly trochu jinou výzbroj než pomocné sbory třeba v Palestině, stejně jako i jiný tvar štítů - od obyčejných kulatých po keltské obdélníkové.
Pokud to chceš datovat do konkrétního roku (nebo císaře), napiš mi do SZ, zkusil bych to vyhrabat, popř. poslat obrázky.

linhi

Co takovehle zelene? Mohli by je nosit pomocne sbory?
Maji nejaky realny zaklad?

Ulrich14

Sice pomocné sbory preferovaly spíše modrou barvu na štítech, ale myslím, že i ty zelené by se daly "ukecat"  ;)
Jinak tvar je dobrý a zdobení měla každá legie jiné, takže to by bylo bez problémů.

Hardegon

Barva spíš jen rozlišovala různé legie. Ty červené jsou nejznámější. Klidně zkus i jiné barvy.

Stavba je zatim super. Těšim se jak to dopadne.  ;)

S.t.a.l.k.e.r.

#17
Neviem ci ma pre tvoju stavbu vyznam do detailov sa zaoberat farbou stitov, minifig zo 6. serie ma zrezany stit z doby cisarstva, ich farba sa uvadza cervena a oranzova, povodne nezdobeny, od konca 1. st. pred nasim letopoctom sa zacali objavovat ornamenty, obvykle kridla. Niekde sa uvadza, ze prave tymito vzormi sa od seba odlisovali jednotky.
Chces pre pomocne jednotky pouzit ovalne stity inych farieb?

http://www.myarmoury.com/view.html?features/pic_shield04.jpg

linhi

Ty samolepky jsou z BF - už jsem 2 kusy otestoval,ten zelený je opravdu dobrý,bude to jako doplněk aby to dílko nevypadalo tak jednotvárně,představuji si že třeba k pevnosti bude přicházet malá skupina z pomocného sboru nebo naopak pomocný sbor bude v táboře a legionáři budou přicházet k táboru. To je už ale jen oživení celé stavby,teď mám před sebou ještě hodně práce...

Hardegon

Kolik máš vůbec těch CM římánů? Nebo jak velký zalidnění bude v táboře?

Jotun

Zatím to vypadá velice slibně, a zdá se že to nebude žádná malá pevnůstka:D Proti kterým barbarům bude posádka pevnosti zdorovat? Germáni, galové, nebo nějací divoši ze severu anglie jako třeba ve filmu http://www.csfd.cz/film/253271-centurion/:D

Dále k tomuto tématu doporučuji zlednout tento moc povedený čtyřdílný dokument:
http://www.csfd.cz/film/281341-germani/
ke stažení třeba na http://www.ulozto.cz/xLGaodA/1x02-germani-dokument-dvb-t-cz-avi

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: linhi kdy 05.06.2012, 22:40:38
Ty samolepky jsou z BF - už jsem 2 kusy otestoval,ten zelený je opravdu dobrý,bude to jako doplněk aby to dílko nevypadalo tak jednotvárně,představuji si že třeba k pevnosti bude přicházet malá skupina z pomocného sboru nebo naopak pomocný sbor bude v táboře a legionáři budou přicházet k táboru. To je už ale jen oživení celé stavby,teď mám před sebou ještě hodně práce...

Vyzeralo by super, keby mali pomocné jednotky tieto štíty zo setu 7929 Naboo battle.

Aki


Colonel32


S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Colonel32 kdy 06.06.2012, 23:23:17
Jakože mají dobrý tvar... pod samolepku.

Presne tak, ako podklad pod custom nálepku. Sú to zrejme jediné Legom doteraz vyrobené štíty ktoré sú tvarom identické s oválnymi štítmi z doby republiky. Z týchto štítov sa potom vyvinulo to orezané hranaté scutum, ktoré má minifig zo série 6.

linhi

Ty štíty už mám dávno na cestě,ale nevím kdo mě vykouzlí tu samolepku,já je chtěl dát jezdcům...

Šejmus

Žůžo!!
Asi to jsem jenom já, ale zdá se mi to moc masivní a obrovské vzhledem k vojákům. Jako na římskou pevnost. Možná bych tam někam to kamení šoupnul a potom určitě nějaké dodělávky detailů plánuješ, takže se budu těšit  ;)
Fool of a Took!

Izmael10


linhi

Stavba je na mrtvém bodě,stavím jiný projekt do soutěže zde na kostkách,ale pevnost bude nebojte :-) 

linhi