*TOP* (Vlastní) Orlík nad Humpolcem - rekonstrukce

Založil Daniel, 16.12.2010, 20:22:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Daniel

Hotov další hrad :). Poprvé jsem se pustil do stavby něčeho, co je podle skutečnosti. Jedná se o rekonstrukci zříceniny hradu Orlík, která se nachází nedaleko Humpolce. Oficiální stránky hradu: http://www.hrad-orlik.cz/historie/

BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=454892

linhi

#1
Nádhera paráda,viděl jsem ho u tebe,krása,jediná moje připomínka je ke komínu,je moc strakatej oproti ostatnímu.
Ale to je jen závist ....     ;)     Vyhraj CCC draku!

TOP

Johny650


Gibur

Všechno sladěné do posledního detailou,moc pkné střechy s vysokým úhlem.
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Robbed

Naprosto megalomanské a přitom propracované do nejmenších detailů.
Jestli půjdeš do CCCVIII tak myslím, že máš velmi reálnou šanci vyhrát ;).

Rhox

Není co vytkout,je to vynikající, hodně se mi líbí technika použitá na střechy...

FilipS

Perfektní práce. Oceňuji ty detaily a to jak sis poradil s různými úhly.
Přeji co nejlepší umístění.

Hardegon

Věrnost originálu úchvatná, provedení precizní. Bravo.

Petronel

Nádhera, taky se mi moc líbí. A hodně zajímavých detailů...

Anatyt

 :o Chlapče, nechceš porobiť všetky České a Slovenské hrady? Toto je NESKUTOČNE kvalitný model a veľmi realistický! Pokračuj v tom!
BRAVO! BRAVO! BRAVO!

Pejnek

Opravdu *TOP* stavba s krásnými detaily, ale třešinka na dortu je život kolem hradu  :)

gearcs

Neskutečně skutečné a parádní. Na tuhle chvíli jsem se dlouho těšil, je to pro mě takový předčasný dárek k vánocům vidět tohle dílo. Moji favorité - nádvoří, tam to žije a vypadá hodně reálně a úžasné střílny.
Ale co to tam dělají ta prasata v bahně? ;D

Vyhraj!!!  :D

Luky1987

Přestože nemám k hradům, zámkům a zříceninám žádný vztah, naprosto mě udivuje, jak jsi věrně vystihl celou stavbu vůči originálu, to je fantastické :o

Daniel

Díky moc všem za komentáře a přání výhry - snad aspoň to loňské třetí obhájím a když to bude lepší, budu jen rád ;).


Linhi: Komíny jsem takhle měl už na předchozích stavbách a celkem se mi to takhle líbilo, tak jsem použil znova...

Analyt: Zní to zajímavě, ale nechci - už tohle mi zabralo víc jak půl roku stavění a zabírá mi to půlku pokoje ;D. A to je přitom v originále takovej prťavej hrad. Nechci vidět jak dlouho by trval a jak by byl velkej nějakej větší hrad. Nehledě na to, že jedu do Kanady, takže nějakou dobu nepostavím nic >:(.

Rhox: Ty střechy byly první, co jsem řešil - až jsem zjistil, že to není zase tak děsný, tak jsem začal stavět hrad...

gearcs: Radši dárky dostávám, ale pro tebe jsem to udělal rád a dal ti dárek... Snad jsem nezklamal tvoje očekávání ;). A prasátka radši nebudu komentovat... ;D

Siegnord

  Skvělý hrad. Také přeji vše nej v CCC. Zpracování historického erbu hradu i s livrejemi posádky mě zaujalo ze všeho nejvíce. :o

Anatyt

Človeče, neviem sa na ten hrad vynadívať. Znova som si otvoril Tvoju BS galériu, aby som si ho pozrel. Perfektne si sa vyhral s detailami (tie strielne), perfektne si spravil aj skaly okolo a pod hradom, no proste... Krása! Škoda, že tu na Kostkách nie je anketa o najkrajší MOC roka - vedel by som za koho hlasovať tento rok. ;) Dúfam, že v tom CCC skončíš aspoň do 3. miesta! Potom nás informuj. :)

Daniel

Výsledky určitě sem dám, neboj.
Jinak když je tu řeč o těch erbech - tak musím provést děkovačku ;D :

gearcs - tisk erbů a rady při jejich výrobě
Aki - konzultace a odborné názory při stavbě - hlavně kaple , kterou jsem "musel" x-krát předělávat ;D
Ryxe - zaslání podkladů

...takže kluci, DÍKY za pomoc!!


Jonas

Je to opravdu kolosální MOC hodný soutěže Colossal Castle Contest.
Nejlépe to dokládá tento obrázek.
Jonas - Můj Brickshelf

Micho

Citace od: Jonas kdy 17.12.2010, 13:30:36
Je to opravdu kolosální MOC hodný soutěže Colossal Castle Contest.
Nejlépe to dokládá tento obrázek.

Aj mne dal naviac realitu o rozsahu stavby práve tento obrázok. Hrad je prekrásny, kopec detailov, nádvoria, mnoho rôznorodých stavieb vhodne spojených do celku - proste výborná celková kompozícia. Mať ho tak v koľajisku, až sa mi sliny zbiehajú. Krásna práca, držím v CCC palce.   8) 8) 8)

mirek

Světový a při tom český. První hrad z Lega, kde fekálie padají ze záchodu přímo na zahrádku.
Zříceninu Orlíku jsem před časem navštívil. Mohu posoudit...dokonalé. Gratuluji k nádherné práci.

grohl

Dokonale dotažené, živé, ale ne přeplácané, věrohodné, úchvatné ... Já nevím, doplň si tam, co chceš. Moc se mi hrad líbí.

otaznik

Luxusní! Chtěl bych ho vidět v reálu, to by pocit ještě umocnilo.

Aki

#22
Tedy hrad je opravdu moc pěkný, jsem rád, že jsem mohl přispět jak svými radami, tak i pár nápady, které natolik zaujaly, že jsi je použil.
Osobně musím hodně vyzdvihnout střílny v cimbuří, kočičí hlavy v dlažbě nádvoří kradního jádra a nakonec naprosto senzační okno u kaple - ono udělat lomený oblouk jen na tři study, to je tedy machrovina!

Co mi chybí:
Popis jednotlivých funkcí hradu i činností které se tam provádějí - dojde např. každému proč je před hradem ten oheň?
A pak mi hodně chybí nějaký pohled na odvrácenou tvář hradu - zvláště mne zajímá obrázek vnější strany hradního paláce.

PS. S tímhle hrádkem bych se tedy chtěl pomazlit na vlastní oči.  :-*

Daniel

Díky všem za milé komentáře 8).

Aki: Některé tvoje náměty byly natolik zajímavé, že by bylo škoda se jimi neinspirovat - holt není nad to si vyslechnout i názor odborníka :).

Ale popisovat to opravdu nebudu. Aneb jak jsem od někoho četl: není potřeba používat "berličky pro nevědoucí" ;D. Kdo si to prohlídne pečlivěji, tak tam nějaké detaily uvidí a snad i něco pozná - například tebou zmíněný oheň ve kterém pálí vysekané dřeviny z příkopu... Ale nechávám to na každém, ať podobné detaily z díla pozná sám, pokud to jde. A pokud to poznat nejde, tak jsem to asi udělal špatně a pak nemá už vůbec cenu to popisovat ;).

Pohled na druhou stranu hradu nebude - stavěl jsem ho pohledový jen ze tří stran, takže z této čtvrté je to v podstatě jen zeď...

Ryxe

Tak v první řadě gratulace k naprosto parádnímu hradu, hledím na galerii jakou dobu a nestačím se divit nad Tvou vynálezavostí u některých detailů. Postavit hrad podle reálu je ten nejtěžší cíl, který si hradař může vytyčit a Tobě se to povedlo na jedničku!
Rád bych gratuloval ještě podruhé a to k prvnímu místu v CCC, budu držet palce.

gearcs

Gratuluju vítězi CCC! Výborně a třikrát hurá! :D :D :D

linhi


Micho

Citace od: gearcs kdy 09.02.2011, 07:32:00
Gratuluju vítězi CCC! Výborně a třikrát hurá! :D :D :D

Pripájam sa aj ja, je to nádherná stavba s krásnym ocenením. Skláňam poklonu staviteľovi.  8) 8) 8)

Robbed

Paráda, gratulace :D.

P.S. Koukám ale, že to není jediné medailové ocenění kostkařů - takže gratulace i pro Hardegona ;).

gearcs