Parní lokomotiva s PF?

Založil Petronel, 29.11.2020, 18:51:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Ahoj vláčkaři,
jdu k vám pro radu. Rád bych synovi postavil nějakou jednoduchou parní lokomotivu poháněnou PF prvky setu 60052.
Ještě mám ty předchozí RC, ale ty asi kvůli tomu velkému "podvozku" nepřipadají v úvahu. ;D

Máte prosím nějaký tip na MOC či návod na nějaký jednoduchý model lokomotivy co by šel s těmi PF prvky?
Na vlastní model si zrovna v tomto případě netroufám.

Projížděl jsem zde témata a našel jsem zatím jen pěknou od Petera . Pokud by však byla ještě nějaká jednodušší, primitivnější a s návodem, byl bych raději.  ;D

Děkuji za všechny tipy a rady!

Matthes_CS

Nevím, jestli jednodušší, ale pamatuji si tyto stránky, nevím jestli tam nejsou návody i na další:
https://www.holgermatthes.de/bricks/en/br80.php

fanda

Citace od: Matthes_CS kdy 29.11.2020, 19:11:32
Nevím, jestli jednodušší, ale pamatuji si tyto stránky, nevím jestli tam nejsou návody i na další:
https://www.holgermatthes.de/bricks/en/br80.php

Já jsem si tuhle mašinu podle tohoto návodu postavil, doporučuju to každému, jezdí perfektně.

Ale:

1) Oblasti kolem spřáhel (i další místa) jsem udělal jinak, protože autorovo řešení je moc křehké.

2) Ze setu 60052 lze použít pouze vysílač a přijímač. Motor je potřeba PF M a BB lithiový. Jinak by se při dobíjení musel BB celý vyndavat, což je neúnosné.

3) Jsou potřeba americká kola BBB Whels Medium.

Už jsem ji stavěl asi 3-4x, protože nám spadla nejčastěji ze všech mašin - to je pokaždé jak po výbuchu.  :)

Jonas

Citace od: Matthes_CS kdy 29.11.2020, 19:11:32
Nevím, jestli jednodušší, ale pamatuji si tyto stránky, nevím jestli tam nejsou návody i na další:
https://www.holgermatthes.de/bricks/en/br80.php

Ta vypadá opravdu úžasně. Teď už chápu ty, kteří objednávali BBB kola, a je mi líto, že jsem se nepřipojil.
Jonas - Můj Brickshelf

Petronel

No, děkuji za tip. Ale na základě toho co píše fanda, tak to vůbec není vhodný kandydát.
Nelze použít celé PF, nutné další úpravy a speciální díly a ještě k tomu je křehká. Tedy nic pro malé ručičky.

Ještě někdo by prosím věděl o nějakém jednodušším modelu lokomotivy? Moc děkuju.

peki

Nejjednodušší jsou tovární sety.  Resp z nich vyjít. Pokud ti jde opravdu vysloveně o parní lokomotivu šel by jsem tedy do:
- vánoční vlak
- bradavický expres

U parní lokolmitivy a PF je to většinou o motoru v lokomotivě a batery box s motorem pak v tendru. Podle mne z toho vánočního vlaku se dá vyjít pro malou parní mašinku pro děti.

fanda

#6
Citace od: Petronel kdy 30.11.2020, 22:25:33
No, děkuji za tip. Ale na základě toho co píše fanda, tak to vůbec není vhodný kandydát.
Nelze použít celé PF, nutné další úpravy a speciální díly a ještě k tomu je křehká. Tedy nic pro malé ručičky.

Ještě někdo by prosím věděl o nějakém jednodušším modelu lokomotivy? Moc děkuju.

To jsem se asi blbě vyjádřil. Když se udělají mnou popisované úpravy, tak je mašina snad nejvíc blbuvzdorná z mých parních. Ale když spadne mašina z výšky 120-130 cm, tak vybouchne každá.

Takže BR80 JE VHODNÁ pro malé ručičky, ale není jednoduchá ani levná pro konstruktéra (tátu).

Je to podle mě nejjednodušší, nejlevnější a přesto dost věrný model reálné parní loko z lega (krome kol BBB).

Ale pro tvé podmínky absolutně souhlasím s názory pekiho.

hobby

Petroneli, každopádně dbej, aby se soustrojí pohybovalo, což je princip parní lokotky a ať to kluk od malička ví. U Petera se nehýbe, u té druhé je ošklivé, děravé - přitom hnací soustrojí je z nejpevnější a nejkvallitnější ocele. Takže také to nejlépe vidím také u Bradavické lokomotivy, bez ohledu na fakt, že soustrojí ´bodá´ nelogicky, šikmo do prázdna. To, že tam nepatří beznákolková kola, klukovi vysvětli, ať si nemyslí, že je to standard.
Jinak se mi líbí, že se zajíma o "páry". Vždyť to jsou nádherné a jednoduché stroje, které jezdí jen na vodu a uhlí (pravda, ta energetická účinnost je malá, no a co?).