piškvorky z lega

Založil kajman, 18.04.2019, 20:02:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kajman

Ahoj, na pozvánkách do Olomouce na Kostkování jsou v deskových hrách zmíněné piškvorky. Nenašel jsem ve starých fotkách žádný detail. Je to deska jen 3x3 pro úplná mrňata nebo už se hrací plocha blíží turnajovým rozměrům 15x15? Nemáte prosím někdo fotku nebo popis řešení?

Zkoušeli jsme hrát na baseplate malými study, ale přecházejí z toho oči a po dohrání trvá, než se to vyloupe. Proto mě to v pozvánce zaujalo a jsem zvědavý jak to řešit lépe. Zatím vede klasický dřevěný goban nebo magnetická napodobenina, ale tam zase děti často nedají kámen doprostřed místečka, což by lego nedovolilo.

Izabella08

Citace od: kajman kdy 18.04.2019, 20:02:14
Ahoj, na pozvánkách do Olomouce na Kostkování jsou v deskových hrách zmíněné piškvorky. Nenašel jsem ve starých fotkách žádný detail. Je to deska jen 3x3 pro úplná mrňata nebo už se hrací plocha blíží turnajovým rozměrům 15x15? Nemáte prosím někdo fotku nebo popis řešení?

Zkoušeli jsme hrát na baseplate malými study, ale přecházejí z toho oči a po dohrání trvá, než se to vyloupe. Proto mě to v pozvánce zaujalo a jsem zvědavý jak to řešit lépe. Zatím vede klasický dřevěný goban nebo magnetická napodobenina, ale tam zase děti často nedají kámen doprostřed místečka, což by lego nedovolilo.

Ahoj Kajmane,

prozatím máme jen několik druhů piškvorek 3x3...ale díky za tip...určitě to pro příště rozšíříme:)
Novinky jen vítáme:)

kajman

Děti tolik kostek nemají, tak jsem to zkusil jen virtuálně ve Studiu. Nasázel jsem hlavně bricky 3x1 a 1x1 na baseplate 32x32. S tím, že nahoru se kladou bez zacvaknutí obráceně boat study. Po dohrání se jednoduše sundají. Možná to je až moc volně a není z toho ten správný lego pocit ze zacvaknutí.

Dílky v této barevné kombinaci vychází z BL na 2300,- a z toho 800,- jen to číslování souřadnic, které stejně není dobře, protože na dvojciferná čísla není místo.

kajman

Tohle tolik nestojí a po hře se to loupe docela snadno.
1x baseplate 32x32,
225x Plate, Modified 2 x 2 with Groove and 1 Stud in Center
100x Tile, Round 2 x 2 - jedna barva
100x Tile, Round 2 x 2 - druhá barva nebo nějaký křížek

Ale ještě lépe než ty kulaté tile se sundávají kebulky z figů (ale ty vyjdou na 4Kč/ks a jsou možná zbytečně malé).