Společný projekt - Sousedé II.

Založil Petronel, 13.01.2019, 12:13:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: Petronel kdy 16.01.2019, 20:49:57
Ok, půjdeme do toho sklepení pod zemí. Mohlo by to být zajímavé. Plán aktualizován.
...
Můžete obsazovat okénka! ;)
To je skvělá zpráva! Přemýšlím nad dalším "okýnkem".
Pobavil mě nápad s tunelem (jak pod berlínskou zdí :) ). Ale v plánku teď pár věcem nerozumím:
Citace od: Petronel kdy 16.01.2019, 20:49:57
Jinak terén se zvedne i z levé strany budovy seniorů, ale napravo má HD garáž. Zatim to tak necháme. Buďto se tam postaví modul vydlabaného terénu s cestou do kopce, nebo se to nechá z té strany nedokončené, měla by být u zdi a možná na další modulový přístavek ani nebude místo.
Proč to všechno? Proč raději není HD o patro výš, tj. garáž v přízemí? To jsem nějak nepochopil. Stejně jako v plánku nevím, jestli je pozůstatek minulé verze nebo záměr, že v přízemí mezi domy je okno a ne dveře.
Pán na Žlutém hradě

HD

Tak jsem se pustil do příprav svého sklepního modulu. Dále budu ladit zejména detaily, zpevňovat konstrukci, objednávat vhodnější díly a v neposlední řadě vymýšlet scénku více odlišnou od té předchozí. Nic není dokončeno, se vším můžu (více či méně ochotně) hýbat.  ;D  Dle logiky věci, klidně můžu být ve sklepě, do garáže by pak vedl fiktivní nájezd (nepostavený - dle aktuálního plánku).
Rád bych znal Váš názor na to, jaké bych měl garážovat auto? Osobně bych nejraději ponechal tento hot-rod, a garáž pojmout spíš jako úpravnu, ale stále si hraji s myšlenkou nahradit současné vozidlo nějakým neupraveným oldtimer-em (veteránem), nebo klasickým časově neurčitým city autíčkem (4×8 stud).
Rád bych do modulu doplnil osvětlení, lampy mám v modulu připravené (2 chladné zářivky a nade dveřmi teplá žárovka)

https://bricksafe.com/files/horcikdesigns/scrapyard/Neighbours_WIP1_L1M1.jpg/1280x478.jpg
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Citace od: milanv kdy 16.01.2019, 21:02:48
Proč to všechno? Proč raději není HD o patro výš, tj. garáž v přízemí? To jsem nějak nepochopil. Stejně jako v plánku nevím, jestli je pozůstatek minulé verze nebo záměr, že v přízemí mezi domy je okno a ne dveře.
Když dáme garáž do dvojky, tak zbytečně zaplácnem obytný prostor o další technický. A naopak co bude pod ní? Byla by to škoda.
Nechal bych to takto a buďto směrem od garáže terén nebudeme řešit, nebo když zbyde místo na stole, tak tam postavíme nájezd (respektive sjezd ke garáži)
Ano v přízemí domů (2.patro) jsou okna, nechápu proč by tam měly být dveře. V D2 a E2 tak může být nějaký pěkný obývák atp., ne další předsíně o které není ani zájem. ;)
Dveře by byly pod tím v podzemí, kde by vedl ten tajný tunel do herny u seniorů.

Petronel

#33
HD vítečná práce!
Vypadá to moc pěkně! Auto necháme na tobě, jestli necháš toto nebo jiné. Jen ne prosím žádnou obyčejnou "škatuli" ze setů. ;D
Ty oranžové cihly vypadají také velmi dobře, ale v rámci sjednocení dojmu z celku by bylo možná dobré zůstat u klasických LBG bricků, které by měli v tom sklepě i ostatní. ;)
Stejně tak světýlka. Jsem pro, dobrý nápad. Ale jen tehdy jestli se někdo nabídne (ty? :D), kdo by to zařídil pro více modulů.
Jak jsem psal, nemusí svítit všechny místnosti, ale zároveň ne jen jedna. ;)
Díky 8)

HD

Díky. Jelikož nebudu bohužel ani na jedné ze zatím plánovaných instalací, tak se o světla v celém domě bohužel starat nemohu. :-\  svoje si ale kdyžtak vyřeším, a ven vyvedu kabely se standardizovanou sadou konektorů pro snadnou montáž.
Se středovým sloupkem nehnu, ten tady cihlový bude kvůli kontextu buňky,  >:D [size=78%], ale postranní zkusím, minimálně na krajích svého bloku, nahradit. [/size]


Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

@HD: Pěkná práce!, Už se těším, až to bude i osvětlené, protože teď není vidět moc detailů dovnitř.

@Petronel: Díky a vysvětlení, já byl jen zmatený, jak to myslíš s tím terénem a jaké mám tudíž vymýšlet moduly.

Mezi domy jsem myslel dveře kvůli tomu, aby mohla být mezi nimi zahrada pro společné vycházky se seniory. Je to jen nápad, ale líbí se mi - souhlasil bys, že bych to zkusil ztvárnit (vzal si oba ty moduly i zahradu)?

Ad osvětlení: nabízím svou pomoc. Při instalaci na výstavě (zprovoznění) i jednotlivým autorům. Pomůžu rád. Ale předem říkám, že kvůli množství modulů není v mých silách vyrábět osvětlení na míru pro každého. Ani pro to nevidím důvod: za zdí pokojíků je místa na kabeláž atp. dostatek, takže se podle mě dá osvětlení zařídit v drtivé většině případů ze standardních LEGO systémů (od Light&Sound po Power Functions).
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Večer jsem měl chvilku čas a náladu, tak jsem si hrál s prvním pokojíkem. Je to rekonstrukce G3. Jen jsem vybral nedobrou stavební četu, takže zbíječka už projela do F3 (naštěstí další můj pokojík).
Zatím je to rozpracováno, ale vyfoceno, abych vás inspiroval začít taky stavět ;)

HD

No to je pěkné nadělení.  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Citace od: milanv kdy 17.01.2019, 10:23:13
Mezi domy jsem myslel dveře kvůli tomu, aby mohla být mezi nimi zahrada pro společné vycházky se seniory. Je to jen nápad, ale líbí se mi - souhlasil bys, že bych to zkusil ztvárnit (vzal si oba ty moduly i zahradu)?
Mně už to příjde trochu překombinované.
Pokud se vám líbí karbanická zašívárna pod domovem seniorů s přísunem alkoholu z vedlejšího domu pod zemí, tak bych nad to další dveře už nedával.
Mezi domy bude průchod pod tou zemí a z D1 by tam dolu vedla cesta.

Platz mezi domy jsem plánoval velký jako klasický modul, tedy nejspíš 16studů. Zeleň a malá zahrádka tam ale samozřejmě může být i bez dveří. ;)
Milane pokud chceš tento přírodní modulek, tak ti ho mohu přenechat. Když postavíš i ten tunel pod tím. (hlína z DkBrown)
Jak budeš chtít...

Petronel

Hardegone výborná práce. :D Pobavilo. ;D
Ale jsou to teda opravdu koumáci, že dělají vše najednou. >:D

Je skvělé jak se to tu rozjelo! Jen tak dál!

Petronel

#40
Tak dnes obsazeno dalších 7 modulů.
Pěkně se nám to zaplňuje.
Kdo zvažuje účast, prosím neváhejte. ;)

Petronel

Zaznačil jsem několik dalších obsazených místností a do projektu se o víkendu přidalí další čtyři lidé. 8)
Ani se nenadějem a za chvíli už bude vše pronajato a kolaudačka na spadnutí! >:D

cetonia25

#42
Mám tu foto skladu alkoholu a vyfotil jsem i svou verzi hazardního doupěte, na které nejsem zatím přihlášen. Pokud se Petronelovi bude líbit, ať mě na něj přihlásí, foto mi nešlo vložit do soukromé zprávy.Nová verze skladu.

Petronel

#43
cetonia25 děkuji za fotky.
posílám nějaké tipy:

  • Sklad alkoholu je celkem dobrý, to odčerpávání vína z Edvardova sklípku je zajímavý nápad. Doporučil bych ale tu trubku celou udělat v tmavší barvě (tmavě šedá, černá), jinak to bude po začlenění místnosti vzadu úplně splývat. Navíc by bylo ideální ji přes díru ve zdi rovnou protáhnout vedle ať to lidé pochopí.
  • Pípu ze sudu přendat na ten horní, takto na zemi by to nikdo neodlil.
  • místnost je taková stále hodně prázdná a jednolitá, doporučuji podlahu nenechat jen v barvě zdí, ale udělat např.šachovnici za použití dvou odlišných barev od zdí.
  • plochu vepředu by bylo dobré také nějak zaplnit. Doporučuji např. použít tyto bedny.
  • můžeš do nich dát ty lahve z dřevěného regálu a regál zvýšit a dát do něj sklenice (např. jednoduše z válečků)
  • pavouk stačí jeden na zadní zdi. Místo toho můžeš na zdi použít spousty jiných dílků (jak jednoduše rozbít jednolitost vidíš např.zde na kamenných částech
  • dále na stěny můžeš dát i různé další věci, větrací mřížku, nástěnná světla atp.
    A ten tile 1x1 s budíkem/ručičkou namáčknutý za trubkou můžeš dát někam viditelně jako ukazatel teploty nebo tak

Tipy pro druhou místnost (hráčské/hazardní doupě)

  • odstranit ze zdí všechny ty potvory
  • odstranit oba oštěpy a nahradit tágama - tyčkama
  • na zdi mimo předešlých tipů umísti i šipky
  • je to hráčské doupě, tak bych tam dal ještě třeba karty na stůl nebo herní konzoli...
  • Dále tam může být hudba, kazeťák, reprobedny...
    závěsné svítidlo nad kulečníkem
  • hodil by se nějaký senior, když je to v jejich domě
  • kulečníkový stůl, i ten druhý normální nezapouštět do země (pod nohy dát plate 1x1) a podlaha jako taková se také může udělat kontrastní
  • původní myšlenka byla, že by do této místnosti vedl tajný vchod od seniorů. Nešel by dát na zadní stěnu žebřík? Nebo pro něj udělat alespoň místo? +tedy otvor ve stropě...

Zvaž prosím tyto tipy. Vypadalo by to určitě ještě lépe! Kdyby něco, napiš mi soukromou zprávu a dořešíme to mimo. ;)

Petronel

1. Další čtyři místnosti zaplněny. ;)

2. Kdo budete mít postaveno. Prosím ukažte zde foto ostatním. Hlavně z toho důvodu, ať se nestane, že v několika místnostech bude stejný minifig, nebo dekorace.
V původním projektu to byla ta proklatá všudypřítomná plachetnice (např.zde původně ve dvou místnostech).
Tomu se musíme vyhnout. Kdo to umístí první, tak ok, ostatní se přizpůsobí. ;)
Naši sousedi nakupují i jinde než jen v Ikea. ;D

3. A nějaké takové nebo jiné schodiště nechce někdo postavit?  ;)

Hardegon

Úprava "Přestavby" a přibyl pokoj fanouška historie. Budou v domě vedle sebe, tak můžou navazovat. :)

Petronel

Paráda Hardegone. :D Výborná práce. ;D
Co vlastně dělal ten borec se zbíječkou? Jakoby tomu druhému čučel na zadek a pak se to stalo. >:D

Skyrider

Jestli je ještě místo, tak bych si taky vzal pokojík

Hardegon

Citace od: Petronel kdy 23.01.2019, 19:58:28
Co vlastně dělal ten borec se zbíječkou? Jakoby tomu druhému čučel na zadek a pak se to stalo. >:D

Tak to je ovšem inspirativní představa. Původně se měl chlapík jen provrtat a koukat vlevo jen proto, aby bylo vidět, že ho to mrzí. Přebírám si ale tvojí verzi příběhu, pojmenuji chlapíka na "Znouzecnost" a udělam mu šťastný obličej hledící na kolegovo záď. >:D

samy405

Pokud je volno beru pokoj G4 - název zatím nevím :) něco vymyslím :) a upřesním

Petronel

skyrider, samy405:
super, děkuji za zájem. Přihlásím vás, ale napište mi prosím stejně jako ostatní soukromou zprávou jakou berete místnost a co konkrétně budete stavět. ;)
Díky

HD

Tak jsem si hrál na elektrikáře. Doufám, při kolaudaci nebude vadit, že nemám paragraf 6. z vyhlášky 50.


https://bricksafe.com/files/horcikdesigns/scrapyard/scrapyard/neighbours-2019/DSC_0127.JPG/1280x720.jpg
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

No dobře ses do toho pustil! Paráda! Tak se pochlub, aspoň stručně, jak jsi to dělal, co jsi zvolil za řešení.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: milanv kdy 24.01.2019, 13:43:05
No dobře ses do toho pustil! Paráda! Tak se pochlub, aspoň stručně, jak jsi to dělal, co jsi zvolil za řešení.

Žádný stručně. Pěkně polopaticky a v příslušném tématu, ať to pochopíme i my méně elektro znalí  >:D

Martins

Kdo nestaví s námi...

Pan Lars ze třetího se chystá na pravidelné krmení a údržbu akvária. To u Makinenů ve čtvrtém je rušno. Naplno se oddávají svým koníčkům a k večeři plánují žraločí steaky... uvidíme jak tohle dopadne...







Ještě budu pracovat na osvětlení... :-) Více fotek na Flickru.

HD

#55
Jen mám strach, aby mi soused Lars nepropadl vlivem tlaku na podlahu od vody v akváriu až dolů do garáží. :D Povedení sousedé. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Tak, zkusil jsem si postavit modul skladiště. Kompozice asi ještě není zcela finální

https://drive.google.com/open?id=10ni7Fu7P77FNxUZq8OLGS_Ed596ejkmu
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Citace od: HD kdy 28.01.2019, 22:25:06Tak, zkusil jsem si postavit modul skladiště.

Heh, proč skladiště, kdyby jsi měl vymalované zdi, tak je to jak nyní v mém pokoji ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Martins

Výborné moduly! Všechny, zejména ta garáž, kde i to osvětlení dělá perfektní atmosféru... oldtimer, všude bordel, spousta věcí, polepené zdi, ponurá atmosféra... skvělý... úplně tam vidím ten moment, kdy to auto poprvé vyjede z garáže na denní světlo :-)

HD

Díky. :)

@Peter: :D Asi jsi mě teď přivedl na myšlenku přidělat jim tam nějaké krabice s LEGO sety. :D

@Martins: Díky. :) Ano, o takovouto atmosféru jsem se snažil. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns