(Vlastní) hrad Umbră

Založil Ryxe, 02.05.2017, 18:08:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Nedávno jsem začal se stavbou nového Castle MOCu, který jsem zatím pracovně nazval "Upírův hrad". Mělo by se jednat o malý skalní hrádek, nebo přesněji jeho rozvaliny, který by měl být zasazen do takového pochmurnějšího prostředí. Uvidíme, jestli se mi ta atmosféra alespoň trochu podaří z kostek ztvárnit. Hrad bych rád stavěl podobnou technikou jako můj předešlý MOC "Doupě pašeráků" s tím rozdílem, že bych stěny chtěl ještě trochu víc zkřivit do všech směrů. Napadlo mě, dávat tentokrát fotky z průběhu stavby aby byly vidět třeba nějaké detaily, které ve finálních fotkách zaniknou, případně jsme mohli diskutovat co a jak udělat lépe, nebo třeba aby se stavitelé, kteří začínají mohli trochu inspirovat, když budou chtít ;) .
Zde jsou první fotky zatím nedokončeného paláce. Půdorysem jsem se částečně inspiroval u jednoho českého hradu. Zkusíte uhodnout u jakého?

Hardegon

Začínáš hodně dobře. Fakt se těšim na výsledek.

Ryxe

Trošku jsem poročil ve stavbě hrádku. Začal jsem s modelováním terénu a postupně zastřešuji. Vyrostla i hradní kaple, která jistě neslouží náboženským účelům >:D

sohibil

V prvom rade mi rozum neberie, ako sa ti podarilo pospájať tie bricky pootáčané vo všetkých možných uhloch. To je fakt nárez. Drží to dosť pevne?

Na druhú stranu mám dojem, že s tou zastrešenou časťou si to už dosť prehnal - je príliš šikmá. Neviem či sa snažíš o komický vzhľad, ale ak nie, doporučujem ti to trochu upraviť.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

richchie

mam take zmniešané pocity - na jednej strane wow čo sa týka prevedenia, fakt tie rôzne uhly ..klobúk dole. Na druhej strane je toto typ stavby čo mne proste nesedí. Neber to  v zlom, viem že teraz je to veľký hit robiť stavby takto , no tento štýl stavania sa mne osobne moc nepáči. Neznamená to ale že stavba je zlá, práve naopak, len to proste nie je moja šálka kávy.  čiže pokiaľ by som mal zaujať neutrálny postoj a odosobniť sa od toho čo pri stavaní preferujem ja, tak hodnotenie by bolo rozhodne kladné, možno len tá strecha ako tu bolo spomínané je príliš ohnutá....inak ale poctivo urobené dielo  :)

šipka

Mně to právě k upírům pasuje dokonale. Jsem zvědav na výsledek  :D

Hardegon

Za mě určitě super. Samotnému se mi tenhle vzhled budov líbí a rád bych to taky na nějakých stavbách zkusil. Rozhodně je to změna oproti "klasickým" hradům, které se zde objevují.

Ryxe

Ano, chápu, že tato technika nemusí oslovit každého. Je to o vkusu a ne ke každé stavbě se hodí (neumím si moc představit třeba královský hrad postavený v tomto stylu). Mě docela pohltila ;D.
Ač to tak nevypadá, je to poměrně pevné. Hrad jsem kolikrát přenášel a bylo to v pohodě. To, že jsou některé části hodně "vyšikmené" jsem plánoval už od začátku. Rád bych, aby tento MOC jako celek navozoval takovou pochmurnou atmosféru, nadruhou stranu samotný hrad by měl být takový jakoby rozpohybovaný, výstřední, možná i dalo by se říci trochu komický, jak psal sohibil. Vždyť přeci ta ponurost nemusí být jen strohá a bez života ;)

Izabella08

Je to naprosto originální stavba...právě to tajemno z toho jen čiší. Vidím, že Tě láká tento svět magie:)...mrtvá nevěsta, Edward...no, moc pěkné!!!

milanv

Přesně - k upírovu hradu se tento styl přesně hodí. Ještě mi tam chybí víc konstrukčních prvků: trámy, zbytky podezdívek apod. A jedna věc tam hodně přebývá: blesk foťáku :) Jsem skálopevně přesvědčený, že ubírá na fotkách strašně moc z celkového dojmu - jak přidává tolik odlesků na divných místech. Takže o to víc se těším na lepší fotky, ale hlavně na zážitek, až to uvidím naživo!
Pán na Žlutém hradě

Bard

To už není stavba z LEGA, to je socha (míněno pozitivně).

Strider

Terén se mi líbí. Hrad mi připadá ale ještě rozlámanější než terén, mohl by přece jen mít více pravých úhlů. Takto zdálky vypadá jako skála šedé barvy postavená na skále tmavě šedé barvy. Hodilo by se více hradovosti a méně komičnosti. Ale klobouk dolů, já bych toto nesvedl.

richchie

Citace od: Darthstrider kdy 17.05.2017, 01:21:51
Terén se mi líbí. Hrad mi připadá ale ještě rozlámanější než terén, mohl by přece jen mít více pravých úhlů. Takto zdálky vypadá jako skála šedé barvy postavená na skále tmavě šedé barvy. Hodilo by se více hradovosti a méně komičnosti. Ale klobouk dolů, já bych toto nesvedl.

s týmto plne súhlasím, ako s kritikou tak aj s pochvalou. som zvedavý na konečný výsledok, možno nakoniec zmením názor na takýto typ stavania, ako písal Ryxe, kráľovský hrad postavený touto technikou by nebolo to pravé orechové, ale temnému upírskemu hradu by to nemuselo vadiť

Mr. Cube

Mě se to teda líbí dost a první, na co jsem si vzpomněl, byl hrad Hraběte Káčuly (a to už byla hodně zasutá vzpomínka).


Ryxe

Díky všem za reakce.
Jo, jo, fotky jsou moje veliká slabina. To mi prostě nejde :-\ . Až bude hrad hotov, jsem domluvený s kolegou, který fotit umí a má i kvalitní foťák, že mi udělá sadu fotek.
Jinak trámy, podezdívky a nějaký "nepořádek" určitě plánuji, ale to nechávám až na poslední etapu. Momentálně tvořím hradní nádvoří, vstupní bránu a rozvaliny hradby.
Citace od: Izabella08 kdy 16.05.2017, 18:35:13
Je to naprosto originální stavba...právě to tajemno z toho jen čiší. Vidím, že Tě láká tento svět magie:)...mrtvá nevěsta, Edward...no, moc pěkné!!!
Děkuji ;). přesně tak a právě proto mě tolik baví i tvorba Tima Burtona, která je mi hodně blízká a proto se jí tak rád inspiruji.

Mr. Cube : No vidíš, Káčulův hrad mě vůbec nenapadl a to jsem jako dítě kačeří příběhy hltal. A docela je tomu mému podobný  :D
Také přidám obrázek stylu, který se mi líbí a ze kterého tak trochu vycházím.

milanv

Abych nezapomněl: moc se mi na tvé tvorbě líbí, na všem co poslední dobou děláš, jak se umíš inspirovat mimo lego. Jak si děláš opravdové skici, inspiruješ se modely z úplně jiných materiálů apod. Je to pak na tvých modelech vidět, fakt super!
Pán na Žlutém hradě

sohibil

Pomenoval by som to surreal bizarchitecture :) Ostatne to je aj taký trope.

Nemyslím si ale že by to navodenie temnej atmosféry bolo nutné až tak preháňať. Existuje docela dosť temných settingov, ktoré zachovávajú geometriu a pritom im to nič neuberá na pôsobivosti. Neviem či hrad aj osvetlíš - to už vyžaduje trochu väčšiu technickú zručnosť. Každopádne správne osvetlenie by s tým výtvorom dokázalo divy.

Na umocnenie dojmu by som sa možno pokúsil dodať tomu trochu "ošarpaný" vzhľad pridaním pár brickov inej farby. A hodil by sa aj nejaký gargoyl.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Ryxe

Já ani nemyslím, že je nutné přehánět proto, abych docílil temné atmosféry. Jak jsem již psal, MOC má mít takovou atmosféru, ale hrad samotný by měl být takový "výstřední". Baví mě, že je to přehnaný  :D.
Nad osvětlením taky trochu přemýšlím, ale ještě nejsem úplně rozhodnutý.
Přidávám pár nových fotek z průběhu. Přibyla brána a zbytky hradeb. Tím se tak nějak začíná tvořit nádvoří.

milanv

Mně úplně nadchává ta "umělecká svoboda" a prachobyčejná touha si hrát a experimentovat, co z toho celého tak čiší. To je radost pozorovat!
Pán na Žlutém hradě

sohibil

To skalnaté podložie naľavo od brány bolo lepšie na predošlej verzii. Tu mi to príde také príliš "boxy". Ak sa mi to len zdá, tak sorry.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Igorus

No musím říct, že z fotky to vypadá pěkně, ale když jsem to viděl na živo, tak se mi to líbí ještě víc. Těším se až to bude komplet hotové   >:D ;D

Ryxe

Pár nových fotek ze stavby. Pracuji teď hodně na skalách okolo hradu. Jsou už vidět dvě skalní schodiště a jeskyně ve které teď dělám takovou prokletou svatyni s krvácejícím křížem proťatým mečem (inspiroval jsem se Coppolovým Draculou) a vysátou upírovou obětí  >:D. Jinak hrad již doetal jméno. Jmenuje se Umbră, což rumunsky znamená stín.

sohibil

Klobúk dolu, vyhral si sa s tým. Ale nemôžem si odpustiť poznámku, že v tej hromade SNOTu je ťažko niečo rozoznať. Hlavne ak je detail/minifig približne rovnakej farby ako okolité kocky.

Mimochodom, ako si donútil fórum akceptovať to mäkké A? :)
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

arnold

Parádní stavba!!!Moc bych chtěl někdy něco podobného zkusit postavit  :) Ta propracovanost je dokonalá...
Jestli hledáš inspiraci v Burtonově díle...tak by mohl být zajímavý MOC na motiv filmu Ospalá díra.

Ryxe

Citace od: arnold kdy 04.07.2017, 22:59:01
Parádní stavba!!!Moc bych chtěl někdy něco podobného zkusit postavit  :) Ta propracovanost je dokonalá...
Jestli hledáš inspiraci v Burtonově díle...tak by mohl být zajímavý MOC na motiv filmu Ospalá díra.
Díky  ;). Ospalá díra je parádní film a určitě dobrý motiv pro stavbu. Tímto filmem se inspiroval už stavitel Derfel Cadarn a to je úplně jiná liga 8)

Ryxe

Konečně jsem dotáhl do finále další MOC :-D

Umbră, hrad, který leží někde v Karpatech v knížecí zvaném Wallachia. Je to temné místo, kde žije kníže zvaný Diavolul se svými nymfami. V širokém okolí si lidé šuškají, že to je prokleté místo, kde se odehrávají temné krvavé rituály a sám kníže a jeho nevěstky jsou prý upíři...

Více fotek na mém Flickru: https://www.flickr.com/photos/53131956@N05/albums/72157689188524385

Snad se Vám hrad bude líbit ;)

šipka

Čekal jsem na finále a musím uznat, že jsi to doladil dokonale. K upírům perfektní.  Ještě si představím potok krve ve sklepení:)  Atmosféra super :))

Hardegon

Super. Už se těšim, až to uvidim naživo  ;)

milanv

Nádhera. Aspoň to na těch náhledech tak vypadá, i když mám občas problémy z nich všechno vyluštit. Proto jsem tě poprosil o nějaké fotky v plném rozlišení. Co tam vidím, je překrásná hra s prostorem: výklenky, převisy, podzemí, nepravidelné tvary... A stylová jednota, krásně všechno ve stejném duchu, rovné i oblé zdi stejně apod.
No a hlavně, hlavně se těším, kde si to užiju naživo!
Na což je skvělé, že to není zakázková stavba (že ne?) a tedy, doufám, bude na víc výstavách než na jedné. To je prostě super!!!
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Díky, díky ;)
Zakázková stavba to není a určitě bude na nějaké výstavě k vidění, když bude zájem. Tento hrádek je jen kouskem dioramatu, na kterém se podílím spolu se Sannou a Hardegonem, tak myslím, že výsledek by mohl být opravdu povedený.

milanv: Fotky s větším rozlišením ti mohu kdyžtak poslat na email, zmenšoval jsem je, abych je mohl nahrát rychleji :-), ale na živo to prostě vypadá jinak. Fotky jsou holt moje bolest  >:D

Včera mě jeden kolega AFOL poslal odkaz na toto http://zusammengebaut.com/lego-castle-moc-das-ist-doch-mal-ein-gespenstisches-schloss-34406/ , tak mě to docela potěšilo  ;D