kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

#2460
Další série LEGO Trains.


sohibil

Citace od: mirek kdy 01.08.2017, 07:46:52
Unifikace tištěného spoje tak, aby byl použitelný do většiny lokomotiv.

...zrodil se při té příležitosti další nápad: mezi třetí kolejnici a její napájení vložím vypínač. Vlak dojede do stanice, zastaví a svítí. Po chvíli lze svícení vypínačem vypnout. Efekt bude dokonalý při odjezdu - vypínačem se rozsvítí světla lokomotivy a po chvilce se ona rozjede na zelenou.

Tebe už naozaj zostáva len tie mašiny autenticky ozvučiť. A keď je to možné u H0 modelov tak prečo to neskúsiť aj u teba? :D
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2462
Citace od: sohibil kdy 05.08.2017, 21:06:07
Tebe už naozaj zostáva len tie mašiny autenticky ozvučiť. A keď je to možné u H0 modelov tak prečo to neskúsiť aj u teba? :D

Sohibil...a proč si myslíš, že všechny tyto práce dělám ?   Unifikovaný a nyní připravovaný i minimalizovaný tištěný spoj do lokomotiv
             bude začátek pro ozvučení. Nápad nosím už nějaký ten rok v hlavě... vše musí dozrát, vše má svůj čas.

mirek

#2463
Zde je modul pro osvětlení, včetně toho miniaturního, ještě nedodělaného...chybí konektory.


mirek

#2464
Trochu z jinéhp soudku...dodal jsem chybějící hodiny.

]

Vočko

Citace od: mirek kdy 06.08.2017, 09:14:13
Citace od: sohibil kdy 05.08.2017, 21:06:07
Tebe už naozaj zostáva len tie mašiny autenticky ozvučiť. A keď je to možné u H0 modelov tak prečo to neskúsiť aj u teba? :D

Sohibil...a proč si myslíš, že všechny tyto práce dělám ?   Unifikovaný a nyní připravovaný i minimalizovaný tištěný spoj do lokomotiv
             bude začátek pro ozvučení. Nápad nosím už nějaký ten rok v hlavě... vše musí dozrát, vše má svůj čas.
mirku super další počin, palec nahoru.

Co se týká ozvučení, tak to nyní zkoušíme s vláčkařem, který dělá tt měřítko. Zatím přišel na to, že lze s jiným regulátorem než je LEGO trafo, ale bohužel se zvuk lokomotivy spustí až na třetí stupeň LEGO trafa a to mašina už frčí pěkně rychle. Samozřejmě jde o analog, který se prodává na tt mašinky.

Mě by zajímalo, jestli by si byl ochotný udělat osvětlení na moje mašiny? Zejména na "Bardotku" a "Gorilu". Manuálně to nezvládnu a s elektrikou kamarád nejsem. Samozřejmě ne zadarmo.

milanv

Hodiny v kombinaci s ozvučením mi okamžitě vnukly nápad na nádražní rozhlas a nezbytná hlášení o zpoždění :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: Vočko kdy 08.08.2017, 17:22:03
Mě by zajímalo, jestli by si byl ochotný udělat osvětlení na moje mašiny? Zejména na "Bardotku" a "Gorilu". Manuálně to nezvládnu a s elektrikou kamarád nejsem. Samozřejmě ne zadarmo.

Vočko, díky za palec nahoru, ale na osvětlení pro tvoje mašinky musím dát palec dolu.
           Nedodělané práce na svém kolejišti mám na dalších spoustu let. Nestíhám.
           Křížení, co jsem dělal pro Miho...trvalo to 3 roky, než jsem ho dokončil potáhnout.
           Po této zkušenosti musím s lítostí odmítnout tvoji prosbu.

mirek

Citace od: milanv kdy 08.08.2017, 21:33:46
Hodiny v kombinaci s ozvučením mi okamžitě vnukly nápad na nádražní rozhlas a nezbytná hlášení o zpoždění :)

milanv...opět  kladně hodnotím tento tvůj skvělý nápad. Děkuji...nestíhám.

Vočko

Citace od: mirek kdy 08.08.2017, 21:57:27
Citace od: Vočko kdy 08.08.2017, 17:22:03
Mě by zajímalo, jestli by si byl ochotný udělat osvětlení na moje mašiny? Zejména na "Bardotku" a "Gorilu". Manuálně to nezvládnu a s elektrikou kamarád nejsem. Samozřejmě ne zadarmo.

Vočko, díky za palec nahoru, ale na osvětlení pro tvoje mašinky musím dát palec dolu.
           Nedodělané práce na svém kolejišti mám na dalších spoustu let. Nestíhám.
           Křížení, co jsem dělal pro Miho...trvalo to 3 roky, než jsem ho dokončil potáhnout.
           Po této zkušenosti musím s lítostí odmítnout tvoji prosbu.
mirku naprosto chápu a děkuji za odpověď. Budu doufat, že najdu někoho, kdo se vyzná v elektrice a podle tvých návodů mi mašiny osvítí.

Martins

Citace od: milanv kdy 08.08.2017, 21:33:46
Hodiny v kombinaci s ozvučením mi okamžitě vnukly nápad na nádražní rozhlas a nezbytná hlášení o zpoždění :)

Milane, vopatrně, u Mirka přece žádná zpoždění nejsou! Víš jak je precizní...

sohibil

Citace od: mirek kdy 06.08.2017, 09:14:13
Sohibil...a proč si myslíš, že všechny tyto práce dělám ?   Unifikovaný a nyní připravovaný i minimalizovaný tištěný spoj do lokomotiv
             bude začátek pro ozvučení. Nápad nosím už nějaký ten rok v hlavě... vše musí dozrát, vše má svůj čas.
Sorry, ja som to nemyslel tak že by som ťa chcel nejak podpichovať. Len mám holt taký zvláštny spôsob vyjadrovania obdivu.

Na druhú stranu autenticky ozvučiť mašinu zďaleka nie je jednoduché ani pre vyučeného elektrotechnika/ajťáka. Zvlášť keď vezmeš do úvahy, že každá mašina to má proste inak. S dieselmi je to možno ešte relatívne jednoduché. Ale keď som sa pýtal otrlých modelárov, či by vedeli ozvučiť 163 (a im príbuzné rady) tak boli dosť v rozpakoch.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2472
Martins...díky.
Preciznost a lenost, když jdou ruku v ruce dospějí k lepšímu a jednoduššímu řešení " END systému".

Když jsem na Brick Republic natahoval na koberec na kolejišti hliníkové pásky pod silniční desky, přemýšlel jsem jak to zjednodušit.
Nápad dozrál  a po nějakém čase je na světě.
Žádné pracné a zdlouhavé natahování pásů. Stačí přijít s deskami, které mají na spodní části už pásky přilepené oboustrannou páskou.
Na jedné straně zahnuté na povrch silnice, na druhé straně s přesahem, tak aby na přesazený plech dosedl další díl silnice. Něco jako koleje pod silnicí.





skmaand

Mirek, ešte mi napadlo jedno zlepšenie tvojho End systému. Skús použiť hliníkovú samolepiacu pásku. Mohlo by to byť menej prácne. Bežne sa dá kúpiť v stavebninách. Je široká cca 5cm, ľahko sa strihá a v prípade potreby aj ľahko odstraňuje. Nastriháš si pásiky 1cm x 30 cm, začneš od hrany baseplate, na druhej strane necháš presah 2 cm, prehneš a zlepíš pásku dohromady. Na baseplate ti ostane kontaktná plocha pre vozidlo 0,4x1cm a styčná plocha 2x 1cm pre pripojenie ďalšej baseplate.

mirek

#2474
Skmaand...díky za radu.  Samolepící hliníkovou folii jsem zkoušel...má větší vodivý odpor než toto řešení. Děkuji.
                                   Já připojuji k těmto páskům ještě dráty na osvětlení lamp, budov apod.

mirek

#2475
Silnice v rafinerii je hotová.


mirek

#2476
Rafinerie je přepracovaná a silnice je osazena novým povrchem pro svítící auta.







mirek

#2477
Rafinerie žije--- včetně svářeče, který maká.


mirek

#2478
Moje LEGO MOC co stojí ve stanici a svítí.


sohibil

Regiojet - fúúúúúúúúúúj :D Dúfam že najbližšie sa pokúsiš o Vectron :)
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2480
Citace od: sohibil kdy 20.09.2017, 13:09:57
Regiojet - fúúúúúúúúúúj :D Dúfam že najbližšie sa pokúsiš o Vectron :)

Vectron v několikerém vyhotovení již existuje a má za sebou výstavy:
KOSTKOLAND,    BRICK REPUBLIC   a    SKAERBAEK 2017


mirek

#2481
Včera jsem dokončil další stroj který stojí ve stanici a svítí. Z výstavy BRICK REPUBLIC 2017 byl dost "pobouchaný", tak jsem ho upravil, osadil elektronikou a dal na trať.


mirek

#2482
Dnes jsem zrealizoval jeden z dalších nápadů.  Přeměna PF motoru na klasický 9V motor.
Nechal jsem si vysoustruhovat kovová kolečka se středovým otvorem pro nalisování technik dílku.
Po stranách plastového pouzdra je přišroubován měděný plech, který přenáší proud z koleček do motorku.
Jezdí. Je to zatím první fáze dalšího vývoje.



Vočko

Mirku moc pěkné.
Z jakého materiálu jsou kolečka prosím? Šlo by detail foto před nacvaknutim technic dílku? Děkuji

mirek

#2484
Citace od: Vočko kdy 30.10.2017, 17:59:50
Mirku moc pěkné.
Z jakého materiálu jsou kolečka prosím? Šlo by detail foto před nacvaknutim technic dílku? Děkuji

Kolečka jsou železná dále neupravovaná. Mají po obvodu zápich na "O" kroužek.

fanda

#2485
Můžeš, prosím tě, to video natočit s co nejpomalejší jízdou?  A pokud možno do několika protisměrných oblouků?

MiHo

Moc pěkné.
Netušíš jak se jmenuje či jaké má označení šroubováček k rozebrání PF motoru. Abych věděl co mám v obchodě chtít.

mirek

Citace od: miho kdy 31.10.2017, 07:07:48
Moc pěkné.
Netušíš jak se jmenuje či jaké má označení šroubováček k rozebrání PF motoru. Abych věděl co mám v obchodě chtít.

Včera jsem šroubováček kupoval. Máš plochý, křížový, šestihran a toto je hvězdičkový. Velikost jsme vyzkoušeli přímo na motorku, který jsem si vzal s sebou.

MiHo

Citace od: mirek kdy 31.10.2017, 08:36:18

Včera jsem šroubováček kupoval. Máš plochý, křížový, šestihran a toto je hvězdičkový. Velikost jsme vyzkoušeli přímo na motorku, který jsem si vzal s sebou.

Děkuji
A na tom šroubováčku nebo obalu nebo účtence není žádné označení ? (nakupuji v e-shopech, kde nelze zkoušet)

mirek

Citace od: miho kdy 31.10.2017, 09:09:01
Děkuji
A na tom šroubováčku nebo obalu nebo účtence není žádné označení ? (nakupuji v e-shopech, kde nelze zkoušet)

Po delším pátrání...malé označení T6