BrickJournal

Založil rdk, 22.06.2005, 20:45:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rdk

Tady je ke stažení první číslo novýho "časopisu" BrickJournal.  Zatím sem to jen tak "prolistoval" a řek bych, že tam je několik zajímavejch článků hodných přečtení.

Adamsith

Me se to tedy velmi líbí - nekteré clánky jsou sice tak trochu zbytecne, zvl. pro AFOLy, ale na druhou stranu - na prvni cislo je to vazne skvele. Navic me potesila pritomnost kreslire Grega, jeho malůvky jsou neodolatelné  :D

Flat

#2
Máme tady druhé číslo BrickJournalu. Obshuje mimo jiné zajímavé šílenosti typu hrady, pavouky a jiné příšernosti, mosty. Stojí za prohlédnutí.

rdk

#3
Vyšlo nové (3.) číslo BrickJournalu. Stahovat můžete např. tady.

betakaroten

Jéé, na předposlední stránce mají úžasnej "mrkvoplán", škoda, že nejsem minifig ;D

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

Vyše nový Brickjournal, číslo 5, stáhnout si ho můžete např. tady. Angličtina je sice nutná, ale nevládnete-li jí, potěší vás aspoň obrázky.

Seznam článků:

Commentary:
• The Future of 9V Trains?

Events:
• Klodsfest 2006
• FIRST LEGO League World Festival
• Building Tomorrow Campaign Launch
• Paris International Model Show

Gaming
• BrickSpace

The LEGO Group
• Building LEGOLAND
• The Real LEGO Factory

MegaBuilding (Articles and Interviews)
• Television Tower, Stuttgart, Germany
• Building Medieval (Castle Building)
• What a Ride! (Rollercoaster)
• Ferryboats, Rockets, Towers and Totems
• Harry S. Truman - Aircraft carrier
• Mark's Modular Movers
• Reaching the Sky with LEGO Buildings
• Space Shuttle Discovery

People
• In His Own Words: Pat Bunn
• In Her Own Words: MisaQa

Building
• You Can Build It: Micro Tractor and Equipment
• You Can Build It: Mini Invisible Hand
• Microscale Train Building
• You Can Build It: Street Vignette
• You Can Build It: CL415 Firefighting Plane
• Minifig Decal Application
• Designing and Creating a Custom Minifigure
• MINDSTORMS Building: Railroad Crossing

Not Quite LEGO
• Stikfas

• Last Word
• AFOLs

Legohead

#7
Hi all,

Issue 6 is finally out!

Issue 7 to be out next month! 

http://www.lugnet.com/~1495/brickjournal

http://news.lugnet.com/publish/brickjournal/?n=144


Many thanks!!!


Mel

P.S. feel free to contact me if you have any more suggestions or stories etc for issue 9

My apologies if this has already been posted somewhere else on this forum.

betakaroten

Vypíchnul bych jednu zajímavou věc k diskusi:
Jörgen Vig Knudstorp, "velké zvíře" z TLG, hovoří o systému dílů: v plánu mají ročně 6000 komponentů (= kombinace tvaru & barvy), z toho 4000 je základ (beze změn po 3 roky a déle), 1000 ročně má být nových :o a dokonce spoléhá na to, že ušetří tím, že se budou speciální díly prodávat na druhotném trhu :o (zřejmě myslí Bricklink apod.).

TomG

Citace od: betakaroten kdy 17.02.2007, 23:51:28
Vypíchnul bych jednu zajímavou věc k diskusi:
Jörgen Vig Knudstorp, "velké zvíře" z TLG, hovoří o systému dílů: v plánu mají ročně 6000 komponentů (= kombinace tvaru & barvy), z toho 4000 je základ (beze změn po 3 roky a déle), 1000 ročně má být nových :o a dokonce spoléhá na to, že ušetří tím, že se budou speciální díly prodávat na druhotném trhu :o (zřejmě myslí Bricklink apod.).
Ze by jim doslo, ze kdyby poslali do sveta dilky v barvach co bezne nejsou v setech, ze by se prodaly? :) Treba zelena trains okna? :)
Only the best can survive.

betakaroten

Myslím, že ne... naopak zajásali, že není třeba udržovat v setech "rozumné" díly (z hlediska AFOLů), protože se dají koupit na BL; takže budou dál chrlit nepoužitelné nesmysly :'(

TomG

Citace od: betakaroten kdy 18.02.2007, 01:09:03
Myslím, že ne... naopak zajásali, že není třeba udržovat v setech "rozumné" díly (z hlediska AFOLů), protože se dají koupit na BL; takže budou dál chrlit nepoužitelné nesmysly :'(
To je sice hezke, jenze jednou ty rozumne dily na BL dojdou a zbydou jen nesmysly ze setu.
Only the best can survive.

Legohead

#12
Hello and G'morning!

BrickJournal 7 is out!

http://www.lugnet.com/~1495/brickjournal

Many thanks,


Mel  ;D

Jonas

Pokud jste si již stáhli nové číslo BrickJournalu, tak víte že tam je spousta zajímavých informací - o nových setech i o některých evropských LEGO fan clubech (např. o polském).

Mluvil jsem o víkendu s evropskou redaktorkou Brickjournalu Mel (aka Legohead). Na tvorbě posledního čísla se podílela velkou měrou, jak zprávami z Evropy, tak i pěknou recenzí stavebnice Cafe Corner (10182). Připomněl jsem jí, že Kostky teď pořádají výstavu ve Svitavách a poslal jsem jí odkaz na výstavní stránku. Napsala mi, že by o Kostkách ráda dala článek do červnového čísla BJ.

Myslím, že se toho teď děje hodně - nejen Svitavy, ale třeba i Truck Trial, apod. Shromažďujte tedy pěkné fotky, které by dobře a zajímavě reprezentovaly činnost Kostek. Dal jsem Mel kontakt na Jindroushe, jakožto Hlavu a duši fóra ;), aby spolu vykorespondovali vše potřebné.
Jonas - Můj Brickshelf

betakaroten

Zmínka o Svitavách snad mohla být už v čísle 7, ale vinou mé zaneprázdněnosti se to nestihlo :'( :-[ stydím...

Jindroush

Naja, s Mel komunikuju, snad nějak tenhle tejden dám dokupy s Karotenem tu reportáž plus fotky...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

#16
http://news.lugnet.com/publish/brickjournal/?n=170
... Svitavy se tam jaksi neobjevily.

Jindroush

Brickjournal #9 je venku!

Kostky.org a Svitavy uvnitř!

http://news.lugnet.com/publish/brickjournal/?n=185

Bohužel, není vyloučeno, že je to poslední číslo rozumně dosažitelné v ČR. Další budou tištěná. Předplatné na 4 čísla bude 32 usd, což se dá. Surface poštovné bude 34 usd, což se nedá.  :'(
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Bude mít někdo zájem o tištěný nový Brickjournal? Cenu očekávám okolo 350 Kč plus vnitrostátní poštovný a balný. Dá se předpokládat, že cena s větším počtem kusů o něco málo klesne.

Bude 'na stánku' někdy na začátku březence.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

#19
Pevně rozhodnutí:

jindroush, peter, mates, peki, edward, jarmila, mtron, otazník, Michal Moučka, PetrJr, Mičánek

Pokud ještě někdo, pošlete mail, zítra objednávám.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

#20
Tak co, kdo, kromě mě, si je pravidelně kupuje? Jsou tam opravdu pěkné články o vzniku Space Police 3, fotografie _hromad_ nikdy nevydaných Space setů (kompletní řada Blacktronu, neviděné MTrony apod), opravdu pěkné věci od japonského stavitele Yoshikazu Saita a fakt pěkný ztvárnění Star-Trek lodiček. Opravdu doporučuji.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Já mám také všechny, tedy až na ty soubory vydání elektronických BrickJournalů v papírové podobě.

Mtron

Citace od: Jindroush kdy 25.07.2009, 20:07:20
Tak co, kdo, kromě mě, si je pravidelně kupuje? Jsou tam opravdu pěkné články o vzniku Space Police 3, fotografie _hromad_ nikdy nevydaných Space setů (kompletní řada Blacktronu, neviděné MTrony apod), opravdu pěkné věci od japonského stavitele Yoshikazu Saita a fakt pěkný ztvárnění Star-Trek lodiček. Opravdu doporučuji.

daji se jeste sehnat pdf k brick journalu? hlavně number 9 a tam kde je to space, pls......

Mtron OUT

THANKS
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Jindroush

Měly by se dát koupit na stránkách TwoMorrows, ale nikdy jsem to nezkoušel.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Jen tak zlehka upozorňuji, že BJ stále žije... Jsou tam pěkně popsané některé ty vývojové procesy v legu, proč některé sety (evropská vesnice s armádami červenokabátníků) nikdy nevyšly, megamocy, customizace apod.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates