Jiné využití Lega

Založil Darth, 08.08.2013, 15:57:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Darth

Chtěl jsem se zeptat - používáte Lego i na něco jiného, než jen na stavění modelů? Já kdysi nakoupil poměrně velké zásoby gray plates a bricks, red plates i bricks (měl jsem v plánu Venatora, ale pak jsem zjistil, že na stavění jsou tady větší machři). Spoustu jsem toho použil na "tribuny" (vystavení figů - viz. Recenze/SW figové).

Zbytky kostek využívám na všelijaké věci, které potřebuji, ale na které nemám jiné prostředky; tak si vypomáhám Legem (alespoň než seženu plnohodnotnou náhradu). Ne, nemluvím o doplňování chybějících cihel Legem, nebo Lego protézy místo nohy. Schválně, na co byste tipli, že bude sloužit přiložená stavba?

Luky1987

Polička na filmy nebo komiksy?

Darth

#2
Citace od: Luky1987 kdy 08.08.2013, 15:58:47
Polička na filmy nebo komiksy?

Trefils hned napoprvé. Na Steelbooky, aby se o sebe při vytahování nepodřely. Lego využívám i pro stojany na Steelbooky. Ale mám momentálně kolem 30 kusů SB a vystavit dokážu maximálně 12, tzn. zbytek musí být bok po boku.

peter

Já LEGO občas používám jako různé distanční podložky když něco kutím. Níže např. pro zajištění stejné mezery za poličkou než jsem ji zafixoval. Potom jsem také kdysi použil několik technic šedých pinů k propojení hadiček u akvária.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jamesek

Různé podkládání poliček, držáčky a stojánky na cokoliv, dekorační přeměty, forma na kynutí těsta ... :D

SpCasPi000

Správny AFOL-''kutil'' by mal mať z LEGA urobný minimálne všetok nábytok, nejaké tie vymakané mozaiky na stenách
... a samozrejme aj držiak na toaletný papier  >:D
[19:00 = 34 v tieni]

MiHo

#6
Dostal jsem doma za úkol rychle opravit žaluzii, která měla utržený držák řetízku. Takto jsem to během chvíle vyřešil Legem a už to tak zůstalo.





Darth

Citace od: miho kdy 08.08.2013, 20:18:39
Dostal jsem doma za úkol rychle opravit žaluzii, která měla utržený držák řetízku. Takto jsem to během chvíle vyřešil Legem a už to tak zůstalo.

Super, to by mě nenapadlo. Takže nejsem až takový cvok, že prokládám steelbooky Lego stěnama  ;D

DarkDrago

V tom případě vede asi tenhle domeček. Kdy dřevěnou konstrukci vystužili legem  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Nebo jsem si ještě vzpomněl na tohle. Na tuhle úroveň stavitelství se připravuji. Opravdu funkční lego  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

pryb

Vyztuzeni polorozpadleho drzaku na pribory do mycky.
Pneumatic hadicka se velmi osvedcila pri zanetu nosnich dutin, detailu vas usetrim.   ;D
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

tomaslambo

Tak myslím, že prybův zánět dutin vede na plné čáře :D

Foton

Včera jsem zprovoznil prototyp lustru nad kuchyňský stůl. Hlavní nosná lišta je zatím z Lega Technic. Potřeboval bych jí o 20 cm delší, ale už nebyly patřičné beamy.
Více fotek na: https://plus.google.com/photos/114639699759279631157/albums/6150845158501189969

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

martinlx

Taky se přidám, loni jsem použil technic pin na opravu zámku v autě (felicie) místo originálního kusu rozpadlého silonu. Funguje k plné spokojenosti  ;D

Jamesek

To světlo je dobrý nápad ... :-)

(že bych ušetřil za tři chybějící lustry? :-) )

Petronel

Chtěl bych vzkřísit toto zajímavé téma a podělit se o jeden tip.
Jeden hobbymarket u nás právě nabízí velmi zajímavé závěsné svítidlo včetně LED žárovky za 449,-
Co je ale na něm zajímavé je to, že do skla (uzavřené zespodu) můžete cokoliv dát a zkrášlit si ho podle svého gusta.
První věc co mě napadla byla:
- nasypat barevné bricky  :D
- nebo nasypat průhledně bricky, které se i krásně prosvítí  >:D

Foto najdete zde na straně 17.

Já bohužel nemám kam světlo dát, ale pokud někdo z vás do toho půjde, tak za tento tip prosím aspoň foto do tohoto tématu.  8)

Foton

Citace od: Petronel kdy 11.01.2016, 20:59:57
Co je ale na něm zajímavé je to, že do skla (uzavřené zespodu) můžete cokoliv dát a zkrášlit si ho podle svého gusta.

Zajímavý nápad, ale trochu mám obavy o světelnosti toho lustru. Žárovka bude mít dost malý úhel světelného kuželu a ty(my) ho ještě omezíme výplní. Jako světlo co má osvítit prostor asi ne, ale jako dekorace by to šlo.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Petronel

Ano, přesně jak říkáš. Je to reflektorová žárovka, která osvítí/prosvítí hlavně ten obsah. Vhodné jako dekorace do pokoje, či Lego pracovny.  >:D
Jako hlavní osvětlení si to umím představit pokud se použije více těchto svítidel (třeba 3-5 do kruhu a u každého nastavit jinou výšku) s trans bricky.  ;)

No ale i jako dekorační/intimní osvětlení je to určitě dobré.
Škoda že to nemám kam dát, ale budeme se snad brzy stěhovat.  ;D

martinlx


peki


sohibil

Videli ste už funkčnú Lego premietačku na 8mm film? Tu je http://www.peaceman.de/blog/index.php/lego-technic-super-8-movie-projector S výnimkou svetla, optiky a unášačov na cievky je to všetko Lego. Mrzí ma len že chlapík nezanechal návod na stavbu. Prečo Technic AFOLovia neskúšajú viac stavať takéto veci? Furt len samé autiaky, občas možno nejaký iný dopravný prostriedok alebo stavebný mechanizmus.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.