Nová trika s logem kostky.org

Založil peki, 03.06.2013, 10:19:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mám zájem o triko s logem Kostek

ANO do 300 Kč
41 (43.2%)
ANO do 500 Kč
16 (16.8%)
ANO cenu neřeším
20 (21.1%)
ANO ale levnější i když bude méně kvalitní
6 (6.3%)
Ne, o triko nemám zájem
12 (12.6%)

Celkem hlasů: 95

peki

Na akcích kostek se na mne obrátilo hodně členů se zájmem o triko s logem Kostek. Nemám zkušenosti s výrobou triček, mohu pomoci se zastřešením akce (výběr peněz, distribuce). Asi jako při pořádání Lugbulku. Uvítal bych kdyby se našel někdo, klidně i více lidí, kteří by mohli udělat nějakou "nabídku" na výrobu triček různých velikostí/materiálu/ceny.

Na několika místech jsem zaznamenal rozpaky z propagace kostek na Lipně. To že není na oficiálním plakátě logo kostek je nedopatření za kterou se mi osobně Michal Šnobr omlouval. Původně měla být na Lipně velká mozaika s logem kostek (podpora Lega), ty ale dorazí později. Uvidíme jestli se mozaika stihne. Kostky se účastní všech tiskových konferencí v souvislosti s výstavou, poskytl jsem v dresu kostek již několik rozhovorů. Trika kostek ještě mám, protože jsem jih tenkrát pořídil více, ale chápu že je tu spousta nových členů, a některá původní trička jsou již značně opotřebená. Bylo by fajn kdybychom na příští akci mohli nová trika mít již na na sobě.

1) V anketě projevte předběžný zájem  o triko/trika.
2) případné dodavatele triček prosím o orientační info o minimálním počtu kusů série a ceně.
3) ostatní o konstruktivní podněty/nápady


   

Měch

Bylo by možná dobré udělat i pár triček s nápisem sekce Lega, ke které stavitel patří.
Např. my z Techniku máme sami v plánu udělat si několik triček, tak když by to bylo zároveň s logem Kostek, bylo by to ještě lepší.
Logo Kostek třeba ve předu, nápis Technic, Castle, Space.... třeba vzadu. Dobré by třeba bylo mít tyto nápisi ve stejném provedení jako je má Lego.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Hardegon

Do trika tentokrát určitě půjdu. Pokud by tam byly ještě uvedeny sekce, jak říká Měch, nejsem vůbec proti. Možná i nick by se tam mohl dodat.

Hlavně mě ale zajímá provedení trika. Jednoduchý potisk se dá udělat do dvou stovek v pohodě, ale několik vyprání a je to skoro pryč. Nevím, jak jsou dělána ta minulá trika, ale nevyplatily by se spíše nášivky?

MLT

Já mohu po všech zkušenostech doporučit QUO Tábor.

Obrátit se na pana Dvořáka (ředitel) či paní Mrzenovou.

Nám teď dělali trika do muzea - pánské i dámské - včetně výšivek našeho loga.

Neskutečně pestrá nabídka jak barev, tak ale stylu triček, perfektní domluva a spolupráce.

Pochopitelně že mají trička za "pár" korun ( cca 50-100 ,- Kč) - jež moc nepreferují, ale trika (mikiny, bundy, čepice) co skutečně jsou vysoce kvalitní se pohybují již kolem 200/ks.

Zkuste je a uvidíte :-)

MLT

Citace od: Hardegon kdy 03.06.2013, 12:15:48
nevyplatily by se spíše nášivky?

Já bych nic jiného ani nedoporučoval - ale i nášivky jsou závislé od hustoty šití (čím hustší = dražší = tím déle to vydrží)

DarkDrago

Taky se mi zdá jako nejlepší řešení nechat si všechno vyšít na triko, aspoň to vydrží.
Taky bych navrhoval nášivku, která by se dala přišít třeba na bundu.

Možná by taky nebylo naškodu nechat si udělat šiltovky a k ní nášivky s kategoriemi, ať si každý vybere, protože né každý je úplně věrný jen jedné  :D
Dračí páni s mocí ohně...

MildaPajda

Ahoj,
z puvodni verze mam trika pro sebe, pro zenu a pro obe deti.
Ksiltovky moc nenosim, protoze mi nesedi... ;)

Do noveho trika bych sel, pokud bude za rozumnou cenu.
Jsem pro vysivku.

300 za kus uz mi prijde dost.

M.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

otaznik

Pokud v tom tričku chci jít mezi lidi, tak musí taky trošku vypadat, mít dobrý střih i materiál.

MildaPajda

Jasne, trika zn Adler jsou kvalitni, nekrou ti se po jednom vyprani a stalobarevna... cena "lidova".
S vysivkou "ala KOSTKY.ORG"  za hubicku...
m.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Luky1987

Pokud triko, tak kvalitní s výšivkou, na ceně mi v takovém případě nesejde, pod tři stovky určitě nebude.
Každý má ovšem jiné představy pod pojmem kvalita ;)
Kategorie na záda by za mě nebyla nutná, nick někam pod logo kostek by byl super.
Alespoň se příště snáze poznáme ;D

William

Mám dobré zkušenosti s tričky značky Fruit of the loom.

FilipS

#11
Citace od: William kdy 03.06.2013, 14:49:14
Mám dobré zkušenosti s tričky značky Fruit of the loom.
Já taky, jsou kvalitní, neztrácí barvu a tvar.
Vím, že všichni tu jsou pro nášivku, ale potisk může být také kvalitní.
Mám několik triček od Geekshirts, po dvou letech intenzivního nošení (1x týdně) a několika praních se potisk neodlupuje a to je na tričku "litr barvy", jen má svislé malé trhliny.
FOTO

Asi by nebyl problém je kontaktovat a zjistit cenový návrh, jsem si jistý, že udělat nám 100 kusů by jim za to už stálo,obávám se, že by to vyžadovalo jednotný grafický návrh, to znamená, že např: 10ks s logem Kostek +sekcí technic, 15ks s logem Kostek +sekcí castle atd. by se buď dost prodražilo, nebo by do toho ani nešli.

Foton

Já bych tričko bral , ať s potiskem nebo nášivkou. Zn. Adler mohu také doporučit.

Spíš bych zvážil, jestli předtím nevytvořit nové logo. Přijde mi takové zastaralé.
Taky aby zohledňovalo i Slováky :-)
Taková malá soutěž tady na Kostkách.

Tričko by se mohlo prodávat i na výstavách, s tím že vystavovatelé by měli slevu (ale ne pod náklady).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

nerow

Před pěti lety jsme si nechávali udělat trička na zakázku v komunitě siemensmania.cz (firmu musím dohledat.) Co si pamatuji, tak tričko stálo 180 Kč, každý uživatel si mohl vybrat ze 30 barev, logo klubu ve předu (možnost si zvolit umístění vlevo, vpravo) a svůj nick na zádech. Materiál trička byl kvalitní, jen mám tušení že velký nick na zádech během soustavného nošení lehce popraskal.

Jamesek

Citace od: Foton kdy 03.06.2013, 15:45:40
Spíš bych zvážil, jestli předtím nevytvořit nové logo. Přijde mi takové zastaralé.Taky aby zohledňovalo i Slováky :-)
OT: To už se tu kdysi řešilo, logo je nadčasové, vlajka československá :D

peki

Citace od: Foton kdy 03.06.2013, 15:45:40
Já bych tričko bral , ať s potiskem nebo nášivkou.

Předpokládám (ale vůbec se neorientuji je to totálně mimo můj obor) že nášivka (použita na prvních trikách) je odolnější ale bude dražší


Citace od: Foton kdy 03.06.2013, 15:45:40
Spíš bych zvážil, jestli předtím nevytvořit nové logo. Přijde mi takové zastaralé.
Taky aby zohledňovalo i Slováky :-)
Taková malá soutěž tady na Kostkách.
Logo je dané zakladatelem. Na kostkách pořádáme jiné soutěže.

Citace od: Foton kdy 03.06.2013, 15:45:40
Tričko by se mohlo prodávat i na výstavách, s tím že vystavovatelé by měli slevu (ale ne pod náklady).

nikoho s nickém nebo jménem "se" neznám. z čeho by to "se" nakupoval, kde by to "se" skladoval, co by dělal s tím co by "se" neprodal. Další příspěvky na podobné témata budu dále mazat.

Diskutujeme o výrobě triček s logem kostek, případně další věcí jako je sekce. Podstatný je poměr ceny a kvality. Dále počet zájemců

Jindroush

Trička chci udělat až napřesrok, k 10 letům kostek. Opět výšivkou, logisticky nejlépe tak, aby se to svezlo s Lugbulkem 2014.
Protože se platí vždy za výšivku poplatek za zpracování, výšivka se jménem/nickem je naprosto nemožná, se jménem sekce je zbytečně nákladná, takže si myslím, že ta idea není moc dobrá.

Logo Kostek mi přijde ve stávající podobě ok a zavedené, také bych ho neměnil (pokud by někdo nepřišel s nějakou výrazně geniální myšlenkou). Posledně vyšlo nejdražší triko za 250 Kč, předpokládám tedy že do 300 by se dalo vejít.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

branio

#17
Len taká veľmi malá nenápadná otázka - a čo my, slováci? Môžeme sa pridať? Ja by som mal záujem o kvalitnejšie tričko. Sám som už dával vyrábať niekoľko tričiek, zvyčajne na http://www.shirtinator.sk/ - ale ceny zvykli byť aj vyššie, okolo 15€ (cca 350-400 Kč).
A tiež odporúčam "Fruit of the Loom" - stabilne kvalitné tričká, vydržia aj mnoho rokov (jedno asi 15 ročné mám teraz na sebe  ;D)

A teoreticky, distribúcia sem k nám by mohla byť s tohtoročným lugbulkom (ale to už predbieham).

Edit:
ešte mi napadlo: čo tak pridať QR kód s linkou na fórum?

Kubos.cz

Ahoj,
říkal jsem již Pekimu na Lipně . Můžu zařídit trička, jmenovky , cedulky cokoliv takového vč. potisku na minifigy od známého, který vlastní výrobu reklamních předmětů. Můžeme mít trička , polokošile , košile a vše kvalitně a levně . Navíc budu mít na všechno ~35 % slevu. Trička jsou 150 - 200 g , nějaký jsem viděl a jsou opravdu dobré.  Jsem ochotnej se toho ujmout od objednávek , převzetí a rozesílání

Co se týče designu ten by se asi odhlasoval na kostkách a nemusí jít jen o tisk zepředu či zezadu možnost je i na rukávy a dokonce přes boky trička.

otaznik

Já za sebe QR kód na triku nechci.
A tričko mi stačí až příští rok, 10 let je 10 let.

Thrawn

Jsem jednoznačně pro a určitě koupím.

V 501st jsme si nechali vyrábět oblečení od firmy Adler a pokud mohu mluvit za sebe, spokojenost, mikinu nosím pořád. Viděli jste jí koneckonců na výstavě. Kluci od nás od nich mají košile a jsou spokojeni.

Na Lipně prodávali nějaká trika Imperial, od nich jsme měli trika v jednom military klubu a taky super, tohle z Lipna je přímo perfektní. Přijde mi dokonce lepší a pohodlnější, než máme od Adlera (čistě subjektivní pocit). Možná by tedy stálo za to, zeptat se pořadatele za Lipno Point, kde je nechali dělat a za jakých podmínek.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Raistlin M

Já jednoznačně podporuji zn. Adler. Kupoval jsem si kdysi před lety kostky.org triko v první vlně, kdy to organizoval Jindroush a dodnes ho často nosím a drží (právě Adler). Samozřejmě lehce oprané, ale jinak bez problému. Pokud má dokonce Jindroush stále ten samý zdroj (výrobce) a zamýšlí tam zařídit ty výroční, klidně si do příštího roku počkám na jeho akci. Konec konců, mám dvě trika a když vydržela 7 let (či kolik), rok ještě vydrží.
Pokud budou letos, tak se rozhodnu čistě dle kvality. Necítím ale, s výhledem na možnosti příštího roku, nějakou nutnost.
Jiná situace asi bude pro členy, co trika nestihli.

Druhá věc je Fotonův návrh prodeje. Je totiž otázkou, zda by věci s logem kostky.org neměly být co nejvíce "uniformou" členů a jaký význam by mělo prodávání. Nějaký "se" by se jistě našel. Jen jestli o to stojíme a musel by s tím být spojený nějaký obchodní záměr. A muselo by se to dotyčnému vyplatit. Do budoucna si ale myslím, že podobnou věc je naopak třeba řešit a ne diskuzi o ní zabíjet. (ikdyž asi někde v samostatném vlákně) Jak je to třeba s nějakými právy na logo? Nedostavila by se brzy nějaká řevnivost na téma něčího maštění si kapsy? Nemá už takový záměr třeba někdo v hlavě? Otázek by jistě byla spousta.  :)

VocucBat

Tričko určitě podporuji.
Ctěl bych i minifiga, ale toho již chci mnoho. ;D

Jindroush

Tak práva na jméno, logo, server apod. jsou poměrně jasná - Kostky nemají žádnou subjektivitu, takže z toho plyne, že je to 'moje', viz ostatně i první body pravidel.

To 'moje' je v uvozovkách schválně, protože bez členů by Kostky nebyly, zase na druhou stranu by bylo trochu vhodné, kdyby členové Kostek něco málo vraceli - je to vidět např. na fotkách poláků, u kterých je dost často vidět logo Lugpolu, kdežto tady si nejsem moc jist, že se taková idea objevila. Nebo např. i jen ta žádost o umísťování FB fotogalerií kostkařů na FB stránky Kostek. Opět 0.

Takže trička (jakožto benevoletní diktátor na doživotí si prostě vyhrazuji právo o tom rozhodnout) budou příští rok s výšivkou jako vždy plus 2004-2014 pod tím. Dám vědět dostatečně včas, aby bylo možno si vybrat, kdo co bude ještě chtít kromě triček.

Výroba triček do zásoby, to mi přijde jako úplně nešikovná myšlenka, která by omezovala jak výběr typů, barev i velikostí a zvyšovala podstatně cenu (skladové zásoby, případně pruda s neustálým doobjednáváním).

Minifigy beru v potaz, ale posledně to byl dost průser, neudala se jich ani polovina, takže se mi do toho moc nechce.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Blake

Vynechat figy z desátého výročí by byla škoda. Tak k minifigům přistupovat jako k trikům, pouze na objednávku pro vážné zájemce.

Zmenšené výšivky i na rukávech by pěkně oživily triko, nestálo by to za ůvahu dle nacenění?

Raistlin M

Možná by stálo za to udělat při tom desátém výročí těch věcí víc. Samozřejmě dle zájmu. Já bych si klidně pořídil nějaké kvalitnější propisky s logem a podobné "reklamní předměty" Nebo klíčenku (co největší, pískací, protože klíče neustále někde zapomínám) Skleničku, hrníček, zasněžovací hlava Jindroushe s turbanem v těžítku ... etc.
Myslím, že zájem by mohl být a jak píše Blake, udělat vše jen na objednávku. Předem zjistit zájem, udělat anketu, podle toho zjistit možnosti (kubosh.cz psal o možnosti u kamaráda s reklamními potřebami) vypsat ceny závislé na množství odebraném celkem a z toho by něco vylezlo. Asi to nemusím ani vysvětlovat, že? :) Na prvním místě ale kvalita předmětů. Žádný tenký porcelán, křehký plast, kazové sklo a tenká textílie trika.

Matošo

Raistlin: Nápad s velkým množstvím reklamních předmětů kulhá na jednu nohu a tou je cena. Pokud bys to chtěl dělat pouze pro potřeby členů fóra, tak od všeho budeš chtít jen pár kusů a cena bude vysoká. Obzvlášť pokud to budeš chtít "kvalitní"... Nechával jsem si dělat reklamní propisky (500ks) a to je to naprosto nejlevnější a stejně za ně dáš s černobílým potiskem 7,-Kč/kus - a to mám ty téměř nejlevnější. Kdo jí už má, tak ví, že sice hezky píšou, ale třeba to poutko je z takovýho šméčko plastu a snadno se zlomí.
Navíc si nejsem jistý, že by se našlo tolik lidí, kteří by o tolik předmětů s logem měli zájem. A to pak náklady na kus rostou raketově.
Ale uvidíme co Kubos.cz, třeba mile překvapí.

Citace od: Jindroush kdy 04.06.2013, 21:34:50
Minifigy beru v potaz, ale posledně to byl dost průser, neudala se jich ani polovina, takže se mi do toho moc nechce.
Opravdu ani polovina? To jich bylo opravdu tolik?
Škoda, že na mně nějak nevyzbyl když jsem si o něj před pár lety několikrát psal...

PS: Já mám logo Kostek na každé své stránce, kde se vyskytuje Lego.

Jindroush

Figů bylo 200, udalo se 96, včera jsem to hledal. Bylo to pro cca 50 lidí z celýho fóra.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

dorfl

Citace od: Jindroush kdy 05.06.2013, 10:39:53
Figů bylo 200, udalo se 96, včera jsem to hledal. Bylo to pro cca 50 lidí z celýho fóra.

Zbytek je tedy stále někde u Tebe?

danyboy

Pokud bys nějaké ještě měl. Poslušně se hlásím o zájem koupi.  >:D