účel fóra a chování jednodlivců na fóru a jazykový koutek

Založil davroman, 18.07.2012, 14:31:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ojík

Ještě mi dovolte pár citací.

Citace od: FilipS kdy 19.07.2012, 13:21:19
Ideální řešení, taky se snažím psát nováčkům SZ, stejně jako ji mě napsal Smiky, když první co jsem tady na fóru udělal bylo otevření 2 let staré diskuze. Tohle se prostě nováčkům může stát velice snadno.

Já si právě říkám, jestli to není ten problém, psát nováčkům. Na mě osobně to působí výhrůžně. Do staré diskuze už se přispívat nesmí? Vsadím se, že když by se téma založilo podruhé, byl by dotyčný odkázán na to staré, že si to měl nejdřív přečíst, než to založil.

Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 16:21:49
Mně je naprosto jasné, že pro nějaké lidi jsou moje příspěvky a opravy těžko zkousnutelné, ale, budeš se možná divit, najdou se i tací, kteří mi posílají SZ s tím, že jsou rádi, že se snažím tady určitou kulturu vyjadřování udržet. Já osobně mám rád pořádek a systém a tak se snažím projevovat i zde na fóru.

Také bych poslal, to mi věř.

Citace od: mesje kdy 19.07.2012, 16:36:04
To isté gramatika - na všetkých fórach sa bežne píše bez makčenov a pod, žijeme v elektronickom svete bez diakritiky, či sa to niekomu páči alebo nie, bez mäkčenov sa píšu smsky, maily, príspevky na nete, a každý tomu rozumie.... A keď  nerozumie, tak je to len a len problém toho čo to písal, takže je na jeho zodpovednosti ako to napíše. A tu sa nejaký nováčik prihlási a niečo v DOBREJ VIERE napíše, a prvé čo sa dozvie, že ho osoba X zdrbe za gramatiku a osoba Y za to že sa pýta niečo, čo uť sa riešilo pred 2 rokmi v nejakej inej diskusii... jasne že sa už veľmi vrátiť na forum nechce...

Tak s tím nesouhlasím. Když nebudu počítat lidi, kterým dělá pravopis obecně problémy, setkávám se s chybějící interpunkcí jen u přemoudřelých nerdů, lidí, co se ohánějí internetem v mobilu a lidí, co každé druhé slovo proloží angličtinou, protože je to cool a diakritika je out. Ať se to někomu líbí nebo ne, je to prostě součást mluvy. To bych mohl psát třeba pozpátku.

Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 17:05:02
Citace od: Frco kdy 19.07.2012, 17:01:34
S diakritikou nepisem ani emaily profesorom na vysokej skole (a ani oni mne).
Tak to je hodně smutné...

Naprostý souhlas.

Citace od: Colonel32 kdy 19.07.2012, 17:18:54
A nebo že bychom udělali moderátorem tomas.e?

A proč by ne? Svěží vítr by pomohl. Osobně bych to bral jako poctu.

Citace od: FilipS kdy 19.07.2012, 19:18:23
Máš nepopiratelné zásluhy na tomhle fóru stejně jako C32, ale v dnešní době se tvoje funkce prakticky omezila jen na opravování gramatiky. Já když jsem si pročítal tvoje rané příspěvky, nestačil sem se divit. Za klávesnicí evidentně seděl veselý chlapík, tedy úplně někdo jiný než dnes. Podobně se proměnilo fórum. Ano, je přehledné a čisté, ale to odlehčení a pozitivní nádech se docela vytrácí. Např.: Když sem reagoval na první obrázky Bag End setu pomocí  Meme "Puking Rainbows", bylo smazáno. Sranda tu evidentně podle někoho už není vítána.

Také někdy žasnu nad tím, jak se určití členové vyvíjeli. :) Rage comics jsem sám osobně použil jednou a také byl smazán.

Citace od: Zoufalec kdy 19.07.2012, 20:36:38
To jsou zase slohy ::)

Mimochodem "dvojaký meter" je na prd - ve všem.

To je přesně to, o čem jsem mluvil. Na fóru se diskutuje a na delší příspěvek reagovat takhle jen ukazuje, jací jsou někteří.
All work and no play make Jack a dull boy.

Colonel32

Citace od: Ojík kdy 19.07.2012, 21:13:17
Rage comics jsem sám osobně použil jednou a také byl smazán.

Buď rád. Já jednou použil "Homobhobic seal meme" a zjistil jsem, že ho dost lidí nezná - když jsem začal být obviňován z toho, že jsem homofobní sám. To je jako když se jednou za čas objeví ve zprávách, že pedobear je maskot pedofilů...

Zoufalec

Citace od: Ojík kdy 19.07.2012, 21:13:17
Citace od: Zoufalec kdy 19.07.2012, 20:36:38
To jsou zase slohy ::)

Mimochodem "dvojaký meter" je na prd - ve všem.
To je přesně to, o čem jsem mluvil. Na fóru se diskutuje a na delší příspěvek reagovat takhle jen ukazuje, jací jsou někteří.

Jací???

Víš, když mi bylo 16, tak jsem měl taky potřebu se ke všemu vyjadřovat, na všechno mít názor, ve škole psát slohovku namísto na tři strany třeba na pět. Postupem času jsem ale zjistil, že to může být spíš na obtíž...

Nicméně tvůj psaný projev je vskutku vytříbený - bez ironie.

Ojík

Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 21:00:45
Souhlas, že máme na spoustu věcí odlišný názor, ale máš můj velký obdiv za svůj projev - v 16 letech! Respekt!

Díky, to mě potěšilo, a od tebe obzvlášť. Smajlíkových puberťáků je plný internet, tak proč nevyčnívat.

Citace od: Colonel32 kdy 19.07.2012, 21:05:08
Ojík je KFOL? Hustý. Já to podle toho projevu tipoval na někoho nad 50...

Tak TFOL, když už. Vždyť jsme se setkali, vzpomínáš? Inu, nevím zda to brát jako kompliment, ale konzervativní rozhodně jsem.

Citace od: Colonel32 kdy 19.07.2012, 21:21:47
Buď rád. Já jednou použil "Homobhobic seal meme" a zjistil jsem, že ho dost lidí nezná - když jsem začal být obviňován z toho, že jsem homofobní sám. To je jako když se jednou za čas objeví ve zprávách, že pedobear je maskot pedofilů...

Vzpomínám si na to. Problém je v tom, že hodně lidí ani nemá o internetových fenoménech ponětí a říká si, co to je. Totéž třeba s 9Gagem a tak dále.

Citace od: Zoufalec kdy 19.07.2012, 21:27:44
Jací???

Víš, když mi bylo 16, tak jsem měl taky potřebu se ke všemu vyjadřovat, na všechno mít názor, ve škole psát slohovku namísto na tři strany třeba na pět. Postupem času jsem ale zjistil, že to může být spíš na obtíž...

Nicméně tvůj psaný projev je vskutku vytříbený - bez ironie.

Řekněme netolerantní.

Už jsem tu byl kvůli věku osočen jednou, a jestli má někdo pocit, že jsem zamindrákovaný puberťák, pravím vám - buďte rádi, že to ventiluji takhle. A snažím se komentovat jen témata mně blízká, a když už se mě to týká natolik, jako třeba toto, neváhám se rozepsat - i za rizika, že budu viděn jako "někdo, kdo se ke všemu musí vyjadřovat".

Díky.


All work and no play make Jack a dull boy.

Colonel32

Citace od: Ojík kdy 19.07.2012, 21:39:41
Tak TFOL, když už. Vždyť jsme se setkali, vzpomínáš? Inu, nevím zda to brát jako kompliment, ale konzervativní rozhodně jsem.

Přiznám se, že nevzpomínám, musel bys mi osvěžit pamět fotkou a místem. Potkávám příliš mnoho lidí.

Můj příspěvek byl jako kompliment myšlen - vyzařuje z tebe taková moudrost a schopnost být nad věcí - že na tom ve skutečnosti zase tolik nezáleží, respektovat více úhlů pohledu s tím, že nelze nějaký z nich považovat za všeobecně "správný".

branio

Dovoľte mi prosím pripomienku z pozície Bažant.
Som na tomto fóre rok (plusmínus pár dní). Počas tohto času som tu bol takmer denne, s radosťou som si čítal príspevky a prezeral vaše skvelé stavby, nasával nápady, veľmi často s nemým úžasom sledoval, čo ste schopní vytvoriť.

Zároveň som si počas tohto času všimol nasledovné veci:
- gramatika je "moderovaná" --> rozumiem tomu a akceptujem. Sám seba si dovolím označiť ako človeka, ktorý ovláda pravopis a každá hrubka mi "vyrve oko".
- medzi niektorými členmi vznikla akási alergia - nech už napíšu čokolvek, ozve sa ich opozit, protiklad, ktorý ich zadupe pod čiernu zem. Občas som mal dokonca pocit, že tu je istá neznášanlivosť češi vs. slováci. Ako keby bolo treba hádzať celý národ do jedného vreca... Nie sme takí. Netreba generalizovať.

Som vďačný za toto fórum. Ako vravím, som tu denne, i keď takmer vôbec neprispievam.
Odložme neznášanlivosť, i keď sa bavíme o hračke, nebudme ako deti...

Ďakujem a ospravedlňujem sa za dlhý príspevok.

lukasenko

Citace od: branio kdy 19.07.2012, 21:51:04
Dovoľte mi prosím pripomienku z pozície Bažant.
Som na tomto fóre rok (plusmínus pár dní). Počas tohto času som tu bol takmer denne, s radosťou som si čítal príspevky a prezeral vaše skvelé stavby, nasával nápady, veľmi často s nemým úžasom sledoval, čo ste schopní vytvoriť.

Zároveň som si počas tohto času všimol nasledovné veci:
- gramatika je "moderovaná" --> rozumiem tomu a akceptujem. Sám seba si dovolím označiť ako človeka, ktorý ovláda pravopis a každá hrubka mi "vyrve oko".
- medzi niektorými členmi vznikla akási alergia - nech už napíšu čokolvek, ozve sa ich opozit, protiklad, ktorý ich zadupe pod čiernu zem. Občas som mal dokonca pocit, že tu je istá neznášanlivosť češi vs. slováci. Ako keby bolo treba hádzať celý národ do jedného vreca... Nie sme takí. Netreba generalizovať.

Som vďačný za toto fórum. Ako vravím, som tu denne, i keď takmer vôbec neprispievam.
Odložme neznášanlivosť, i keď sa bavíme o hračke, nebudme ako deti...

Ďakujem a ospravedlňujem sa za dlhý príspevok.
Jako uživatel se stejnou hodností bažanta se pod toto můžu jen podepsat. Myslím si i, že nebudu jediný.

mesje

Citace od: Ojík kdy 19.07.2012, 21:13:17

Citace od: mesje kdy 19.07.2012, 16:36:04
To isté gramatika - na všetkých fórach sa bežne píše bez makčenov a pod, žijeme v elektronickom svete bez diakritiky, či sa to niekomu páči alebo nie, bez mäkčenov sa píšu smsky, maily, príspevky na nete, a každý tomu rozumie.... A keď  nerozumie, tak je to len a len problém toho čo to písal, takže je na jeho zodpovednosti ako to napíše. A tu sa nejaký nováčik prihlási a niečo v DOBREJ VIERE napíše, a prvé čo sa dozvie, že ho osoba X zdrbe za gramatiku a osoba Y za to že sa pýta niečo, čo uť sa riešilo pred 2 rokmi v nejakej inej diskusii... jasne že sa už veľmi vrátiť na forum nechce...

Tak s tím nesouhlasím. Když nebudu počítat lidi, kterým dělá pravopis obecně problémy, setkávám se s chybějící interpunkcí jen u přemoudřelých nerdů, lidí, co se ohánějí internetem v mobilu a lidí, co každé druhé slovo proloží angličtinou, protože je to cool a diakritika je out. Ať se to někomu líbí nebo ne, je to prostě součást mluvy. To bych mohl psát třeba pozpátku.

Mne pravopis absolútne nerobí problémy, mal som vždy jednotky z gramatiky, ani sa nehrám na premúdrelého a už vonkoncom nemám rád prekladanie slov angličtinou... Jediná vec proti písaniu mäkčeňov je (i.) praktickosť a rýchlosť, (ii.) zvyk z čias, keď sa maily posielali bez diakritiky, lebo to niekedy nevedel systém dobre spracovať a vznikal z toho chaotický text. Jednoducho človek má málo času, po pi... roboty, tak si veci zjednodušuje... smsky sa posielajú bez diakritiky, bežne sa maily píšu bez diakritiky, a keď napíšem klientovi - významnej osobe mail bez diakritiky a je úplne v pohode, a o 5 minút na to sa tu mám serkať na nejakom bezvýznamnom fore (z globálneho hladiska) s dĺžňami, tak to nepochopím. Keď to šetrí čas a ludia tomu rozumejú, tak PREČO NIE ? Vyzerá to škaredo? Alebo z toho niekto odpadne? Jediný dôvod je že by napr. Česi horšie rozumeli slovenskému príspevku bez diakritiky a naopak - ale tento argument tu neodznel ani raz.

juraj

Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 17:05:02
Citace od: Frco kdy 19.07.2012, 17:01:34
S diakritikou nepisem ani emaily profesorom na vysokej skole (a ani oni mne).
Tak to je hodně smutné...

Na toto povedal jeden profesor: Nepisem diakritiku, pretoze nikdy neviem, kedy si moj mail precita niekto cez  protokol, ktory to nepodporuje. Teraz uz si nespominam ktory to bol, ale ten profesor by to len tak neovedal, kedze bol jeden naj sietar v CR.

otaznik

Diakritika je tu povinná až u delších příspěvků, nevím, proč jí tu pořád dokola řešíte. Kdy vám tady někdo za ní vynadal?

otaznik

Citace od: juraj kdy 19.07.2012, 22:27:41
Na toto povedal jeden profesor: Nepisem diakritiku, pretoze nikdy neviem, kedy si moj mail precita niekto cez  protokol, ktory to nepodporuje. Teraz uz si nespominam ktory to bol, ale ten profesor by to len tak neovedal, kedze bol jeden naj sietar v CR.
Tak to je ještě smutnější, chápal bych to před 10 lety, ale teď?

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 22:29:57
Citace od: juraj kdy 19.07.2012, 22:27:41
Na toto povedal jeden profesor: Nepisem diakritiku, pretoze nikdy neviem, kedy si moj mail precita niekto cez  protokol, ktory to nepodporuje. Teraz uz si nespominam ktory to bol, ale ten profesor by to len tak neovedal, kedze bol jeden naj sietar v CR.
Tak to je ještě smutnější, chápal bych to před 10 lety, ale teď?

I já používám software, který nepřečte soubor, když má v názvu diakritiku. Je to sice starý SW, ale narozdíl od většiny nového ještě nějak funguje. To je stejné jako když se nám lidé smějí, že jsme informatici, máme papírové indexy. Odpověď je jasná - máme papírové indexy právě proto že víme, jak ty počítače uvnitř fungují.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 19.07.2012, 22:37:03

I já používám software, který nepřečte soubor, když má v názvu diakritiku. Je to sice starý SW, ale narozdíl od většiny nového ještě nějak funguje. To je stejné jako když se nám lidé smějí, že jsme informatici, máme papírové indexy. Odpověď je jasná - máme papírové indexy právě proto že víme, jak ty počítače uvnitř fungují.
To je tedy hodně off-topic, ale podle mě je to směšné - to jako jedete na jednom kompu nebo proč se obáváte ztráty dat?

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 19.07.2012, 22:37:03

I já používám software, který nepřečte soubor, když má v názvu diakritiku.
Ale tady řešíme emaily, ne program Karel.

peki

#74
Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 22:28:25
Diakritika je tu povinná až u delších příspěvků, nevím, proč jí tu pořád dokola řešíte. Kdy vám tady někdo za ní vynadal?

Přesně tak. Sám jsem dyslektik a dysgrafik, bez kontroly pravopisu automatem si nedovolím nic poslat. Celkem mne překvapuje kolik lidí komunikuje firemně bez diakritiky.  Chtěl bych se zeptat jestli by jste četli knížku (dlouhý text) bez diakritiky. Za sebe říkám že se mi to čte blbě, ale nevím jestli je to tou dyslexii a dysgafií  ;D
Proto mi příde "normální" že je u delších projevů požadována. Jestli někoho zdržuje udělat velké písmeno a tečku tak tomu nerozumím, ale možná je to jiná dis-porucha  ;D


 

Ojík

Citace od: Colonel32 kdy 19.07.2012, 21:47:20
Přiznám se, že nevzpomínám, musel bys mi osvěžit pamět fotkou a místem. Potkávám příliš mnoho lidí.

Můj příspěvek byl jako kompliment myšlen - vyzařuje z tebe taková moudrost a schopnost být nad věcí - že na tom ve skutečnosti zase tolik nezáleží, respektovat více úhlů pohledu s tím, že nelze nějaký z nich považovat za všeobecně "správný".

Na pátém plzeňském setkání v únoru. Na fotce bohužel nejsem, fotili jste se až po mém odchodu.

A promiň, ale už jsem se v tom nějak ztratil. Čili že jsem nestranný, respektive nerozlišuji, že toto je špatný názor a toto správný?

K té diakritice: mně osobně přijde psaní diakritiky přirozené, nijak mě nezdržuje sáhnout do druhého řádku klávesnice, kde se kritická písmena nacházejí. Naopak, mám-li něco napsat bez nich, zdrží mě to. Ale také je to zčásti způsobené faktem, že si na to potrpím a přijde mi to bez háčků a čárek divné.

Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 22:29:57
Citace od: juraj kdy 19.07.2012, 22:27:41
Na toto povedal jeden profesor: Nepisem diakritiku, pretoze nikdy neviem, kedy si moj mail precita niekto cez  protokol, ktory to nepodporuje. Teraz uz si nespominam ktory to bol, ale ten profesor by to len tak neovedal, kedze bol jeden naj sietar v CR.
Tak to je ještě smutnější, chápal bych to před 10 lety, ale teď?

Opět si myslím totéž.
All work and no play make Jack a dull boy.

juraj

Citace od: Ojík kdy 19.07.2012, 23:01:23
Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 22:29:57
Tak to je ještě smutnější, chápal bych to před 10 lety, ale teď?
Opět si myslím totéž.

Dajme tomu tak, ze sa snazim pisat do 4 a menej riadkov :).  Meme produkujuci duhu bol nekonecne uzasny a vystihol, co by narychlo autor nevedel povedat pismom.

Smutné to nie je.
Edit:  je len Phd. mladý, šikovný, nie je konzervatívny, ako by mohlo vyznieť. Určite sa rozumie svojmu remeslu a oboru. Ani doktorovi nekecáte do toho, ako píše recepty.

otaznik

Citace od: juraj kdy 19.07.2012, 23:23:37
Ani doktorovi nekecáte do toho, ako píše recepty.
Tohle nejsou žádný recepty, ale emaily, který píše každej! Co to je za argumenty, napiš, že jste líný a je to!

juraj

Preco by on mal priznavat, ze je lenivy, ak to argumentoval(3-4 roky dozadu), opodstatnenym argumentom?
Argument s tym, ze vsetci pisu emaly mi nedava zmysel. Skor by som povedal, ze kazdy pise tak, aby ta druha strana rozumela.

davroman

Koukám, koukám, že se mi podařilo rozjet velice "žhavé" vlákno.   ;D

Diskuze postupně vykrystalizovala do dvou samostatných částí - diakritika a obecné chování na tomto fóru. Krátce k obojímu.

1. Chování na fóru a jeho směrování:
Naprosto musím souhlasit s Matoušem - někam se nám zde vytratil humor a dobrá nálada. Nyní je otázkou, zda je to dobře či nikoliv. Samozřejmě každy bude obhajovat svůj názor, ale pojďme nechat promluvit "hlas" všech členů fóra a uspořádejme anketu o tom, jak by mělo toto fórum vypadat a jak by se mělo "chovat".

2. Diakritika:
Z 99% čtu a reaguji na toto fórum na iPadu nebo iPhonu, povětšinou pozdě večer. Chci tím jen říci, ze dodržování diakritiky není jen o tom "sáhnout do druhého řádku na klávesnici". Obě zařízeni umějí psát háčky a čárky (nutný stisk jedné klávesy navíc), což ale zdržuje (hlavně v pozici v leže  ;D ). A automatické doplňování či opravy textu jsou pak spíše pro zlost. To jen na vysvětlenou, že ne vše je tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

PS: tímto se omlouvám za případnou chybějící diakritiku v mých příspěvcích.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Matošo

Citace od: Ojík kdy 19.07.2012, 21:13:17
Tak s tím nesouhlasím. Když nebudu počítat lidi, kterým dělá pravopis obecně problémy, setkávám se s chybějící interpunkcí jen u přemoudřelých nerdů, lidí, co se ohánějí internetem v mobilu a lidí, co každé druhé slovo proloží angličtinou, protože je to cool a diakritika je out. Ať se to někomu líbí nebo ne, je to prostě součást mluvy. To bych mohl psát třeba pozpátku.

;D ;D ;D

Citace od: Ojík kdy 19.07.2012, 21:13:17
Citace od: Zoufalec kdy 19.07.2012, 20:36:38
To jsou zase slohy ::)

Mimochodem "dvojaký meter" je na prd - ve všem.

To je přesně to, o čem jsem mluvil. Na fóru se diskutuje a na delší příspěvek reagovat takhle jen ukazuje, jací jsou někteří.

Kecy...

Ojík

Citace od: juraj kdy 19.07.2012, 23:23:37
Meme produkujuci duhu bol nekonecne uzasny a vystihol, co by narychlo autor nevedel povedat pismom.

Na zahraničních fórech se celkem často můžeš setkat s tím, že někdo vyjádří své emoce a názory právě nějakým obrázkem či GIFkem. Případě opravdovým memem, kde je obrázek a bíle vyvedený text. Myslím, že je to vtipné a že je jedině dobře, když to někdo zkusí i tady. Colonel je toho celkem průkopníkem.

Citace od: Davroman kdy 19.07.2012, 23:58:31
1. Chování na fóru a jeho směrování:
Naprosto musím souhlasit s Matoušem - někam se nám zde vytratil humor a dobrá nálada. Nyní je otázkou, zda je to dobře či nikoliv. Samozřejmě každy bude obhajovat svůj názor, ale pojďme nechat promluvit "hlas" všech členů fóra a uspořádejme anketu o tom, jak by mělo toto fórum vypadat a jak by se mělo "chovat".

Skvělý nápad, ať se nám to ubírá k nějakému řešení.

Citace od: Davroman kdy 19.07.2012, 23:58:31
2. Diakritika:
Z 99% čtu a reaguji na toto fórum na iPadu nebo iPhonu, povětšinou pozdě večer. Chci tím jen říci, ze dodržování diakritiky není jen o tom "sáhnout do druhého řádku na klávesnici". Obě zařízeni umějí psát háčky a čárky (nutný stisk jedné klávesy navíc), což ale zdržuje (hlavně v pozici v leže  ;D ). A automatické doplňování či opravy textu jsou pak spíše pro zlost. To jen na vysvětlenou, že ne vše je tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

PS: tímto se omlouvám za případnou chybějící diakritiku v mých příspěvcích.   ;)

A však já vím. ;) O tom se právě mluvil, o internetu v mobilních zařízeních. Tím lépe, že se snažíš.

Matošo: Zřejmě se domníváš, že jsi objevil skvělou věc. Neobjevil. "Cool" a "out" jsem použil schválně, lituji tvého smyslu pro humor. Pro slovo nerd vhodný ekvivalent neznám, ale jestli chceš, můžeš mě poučit. Rád si poslechnu názor člověka, který na větu o netoleranci zareaguje... netolerantně.

Víš, mnohokrát jsem se setkal se zajímavou pravdou. Kritika není špatná, ale musí být srozumitelně vysvětlena. Nadávat umí každý, ale jen skutečný kritik vtipně glosuje a přitom dokáže vyjádřit svůj nesouhlasný názor. Kdybys nebyl neurvalý hulvát, mohl jsi mi rozumně vysvětlit, s čím nesouhlasíš a co jsem řekl špatného. Není divu, že jsou tu pak hádky a řeší se tu to, co rozdmycháváš - špatné porozumění.
All work and no play make Jack a dull boy.

Justin

Konečne je tu živo, len by to mohlo byť viac o Legu.   :-\

J.

PS: Nehovorím, že diskutovať k téme tohoto vlákna nie je dôležité, ale je toho už zbytočne moc.
     Pre zjednodušenie a pre tú srandu, spravte prosím niekto dotazník, či ľuďom prispievajúcim sem do fóra vadí diakritika (hlavne keď sú jasne určené pravidlá a súhlasili s nimi, keď sa prihlasovali ;)
    A vložte pár obrázkov, nech je aj na čo pozerať  >:D


Colonel32

Citace od: Davroman kdy 19.07.2012, 23:58:31
...ale pojďme nechat promluvit "hlas" všech členů fóra a uspořádejme anketu o tom, jak by mělo toto fórum vypadat a jak by se mělo "chovat".


otaznik

#84
Colonel32 a jeho obrázek:
Naprostý souhlas - demokracie je dobrá forma vlády ve státě, protože nic lepšího nemáme, ale jinam bych jí netahal.  ;)

Matošo

Ojík: Nenech se vysmát, vždyť jsi vůbec nic nepochopil...
Ty máš pocit, že se tu Zoufalec vyjadřuje netolerantně k ostatním ? Ale simtě.

Dej tomu ještě nějaký čas, připomínáš mi trochu sebe v tvym věku (taky jsem dělal chytrýho), ale z tvých komentů je vidět, že ještě musíš trochu dospět, než budeš moct rozdávat rozumy.

PS: pro to tvoje nerd existuje krásný český ekvivalent - bl bec  ;) (kolega v práci to umí krásně podat i s tim zdůrazněním každé slabiky).

Take it easy, man, take it easy.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Matošo kdy 20.07.2012, 08:45:31
PS: pro to tvoje nerd existuje krásný český ekvivalent - bl bec  ;) (kolega v práci to umí krásně podat i s tim zdůrazněním každé slabiky).

Človeče, Google a Wikipediu dnes poznajú aj malé deti. Dajte si s kolegom tú robotu že si vyhľadáte význam tohoto označenia. Zdá sa mi totiž, že tu platí Gumpovské pro hloupýho každý hloupý...
Pokiaľ sú tu takéto priepastné názorové rozdiely potom sa niet čo čudovať, že sa diskusia zvrháva na osobné osočovanie, nanucovanie názorov a pod.

peki

Citace od: Stalker kdy 20.07.2012, 09:04:26
....potom sa niet čo čudovať, že sa diskusia zvrháva na osobné osočovanie, nanucovanie názorov a pod.

Diakritika jak přiznala většina z diskutujících je o vaší lenosti, doporučuji přečíst tento článek "Lenost zabíjí"   ;D

A tím se dostáváme k druhému podle mne podstatně závažnějšímu problému, chování uživatelů na fóru.  Většinou to začne veřejnou osobní invektivou, na kterou dotčení reaguje další invektivou + se do toho přidá někdo další  ??? Jen v tomto tématu je jich několik. 

Tyto osobní ataky bych rozdělil do 2 skupin:

1) vůči nováčkům
==============
Tady bych to nechal na moderátorech, očekávám že v klidu a přátelsky  dotyčnému vysvětlí jak to tady funguje. Ostatní bych požádal, aby pokud mají pocit že se děje někomu nějaké příkoří, použít práskací tlačítko čí mi poslat SZ   

2)  reagování na svého "oblíbence"
=========================
Někdy mi to připadá, že jde o nějakou kompenzaci nahromaděného stresu, celý den se mi nedaří, konečně příležitost, teď ho setřu  ::). Toto téma bylo odstartováno přesně takovým způsobem. To sem nepatří   


Matošo

Stalker, Stalker, na to opravdu nepotřebuju tetu Viki, ani strýčka Gůgla, abych věděl, co je nerd.
Nicméně jsem si kvůli tobě dal tu práci a hle, co na mě vybafnul strejda: nerd = blbec, blbeček ...

Boduješ...   :-*

germik

Jedna věc je překlad slova, druhá je význam ve kterém se obecně používá... ::) ::)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nerd
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik