První set

Založil William, 07.07.2019, 11:11:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

William

Ahoj, vždy se mi technic vyhýbal obloukem a chtěl bych s tím něco udělat a když už, tak se do toho vrhnout po hlavě.
Jaký set by ste doporučili jako nejkomplexnější, takový, na kterým.technik předvede, co vše dokáže, takové zlatý grál technicu.
Díky

Anatyt


William

Na ten jsem už koukal, ale ten tuším ještě nevyšel a sem trochu skeptický k tomu ovládání.

Poco

Z akého obdobia to chceš? Ak chceš najnovšie, ktoré sa ešte predávajú, tak obe "skutočné" káry sú dobré (GT3 & Chiron). Možno ešte 42055 Bucket Wheel Excavator sa dá niekde zohnať, ten sa mi celkom páči a jeho stavba mi neprišla taká nudná (ale to je vec názoru). Po technickej stránke ber ale radšej tie autá.

Disclaimer: 42096 a 42078 nemám, takže neviem posúdiť. Ostatné veľké sety mám, malé nekupujem.

William

Předpokládám, že novější budou promyšlenější? Není ale nutné, aby byli aktuální, seženu si klidně starší.

Matthes_CS

Citace od: William kdy 08.07.2019, 23:23:36
Předpokládám, že novější budou promyšlenější? Není ale nutné, aby byli aktuální, seženu si klidně starší.

Hodně starší mají ty technic bricky, tedy se dají dobře spojovat s klasickým legem (viz např. 956), z těch pár co mám můžu navrhnout 8480 a 8479.

Moc nových techniců nemám, i celkově moc na technic nejsem, ale myslím, že třeba nějaký jeřáb, třeba ten nový červený s tím prefabrikátem (42082) je dobrý začátek. Je dost velký, dost funkčnosti, tuším že má i motor. Asi to nepředvede úplně vše, ale to asi jeden technic žádný. To by chtělo kombinaci několika, nějaký sets dálkovým ovládáním a motory, nějaký s penumatickými písty a nějaký větší na součástky aozubená kola.

Stimpi

Jak píše Mathes Technic má dvě generace podle techniky stavění Studded  a Studless (https://brickset.com/article/22934/1996-the-beginning-of-the-end) ... láme se to někdy v roce 1996. Ty starší - Studded - jdou lépe kombnovat i s ostatním legem. Záleží jaké máš s Technicem plány.

Obecne pokud neřeším datum vydání tak za nej považuju 8880, 8110, 8421, 42009, 8862, 8868, 42030, 42043, 42055, 42056, 42083

Některý z nich můžu i nabídnout.

Poco

#7
Citace od: William kdy 08.07.2019, 23:23:36
Předpokládám, že novější budou promyšlenější? Není ale nutné, aby byli aktuální, seženu si klidně starší.
Ide skôr o to, že tie nové sú väčšie, týmpádom tam vedia natlačiť viac features. Nemôžeš porovnávať napr. 8865 so Chironom.

Mal by si sa rozhodnúť, či chceš studless, studded alebo mix, aké časti tam chceš mať (napr. pneumatické piesty, pumpičku, ktorý motor, optické vlákna, atď) a akú "tematiku". Ja osobne mám najradšej bagre s pneu a pásové stroje, takže pre mňa 8459 alebo 8275 budú stále top.

Ak chceš grál so všetkými features, tak to budeš musieť zobrať nejaké pracovné stroje, ako napr. horeuvedený exkavátor. Autá totiž nemajú motory, aktuátory, atď.

EDIT: Ten žeriav, ktorý spomínal Matthes (42082) - ten mám tiež. Je to lepší model na hranie ako exkavátor, ak ti ide o to. Ale mne osobne sa stavba exkavátora páčila viac. Obe modely sú ale fajn.