Tak už jsem v tom taky !

Založil Police collector, 28.11.2005, 19:56:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Police collector

koupil jsem si 10020 postavil a nestačím koukat - vždycky jsem si myslel že vláčky jsou maličké ale zrovna Santa Féčko (které se mi líbilo už dávno - v reálu) je obrovská mašina. Takže doufám že se mi podaří sehnat minimálně ještě jedno. A vagónky. Jenže teď je tu dotaz. Co si mám opatřit aby mi to jezdilo ? Stačí úplně ten obyčejný rychlovlak /4511)  z world city ? Nebo nemáte ho třeba někdo navíc ? Nějak se mi zdá že z obchodů zmizel  :-[ ???? Ale musím uznat že už chápu proč skoro všichni jsou mašinkofanatici....  8) Je to fakt krása i když to ještě nejezdí.
Terminated.

TomG

A nestaci si jen sehnat 9V motorek ? Sice asi nebude mit sede drzaky kol, ale jezdit to bude.
Only the best can survive.

Micho

Citace od: TomG kdy 28.11.2005, 20:16:49
A nestaci si jen sehnat 9V motorek ? Sice asi nebude mit sede drzaky kol, ale jezdit to bude.

V Santa Fe 10020 sú sivé držiaky na to presne určené. Takže to bude vyzerať tak, ako má.  ;)

TomG

Citace od: Micho kdy 28.11.2005, 20:20:58
Citace od: TomG kdy 28.11.2005, 20:16:49
A nestaci si jen sehnat 9V motorek ? Sice asi nebude mit sede drzaky kol, ale jezdit to bude.

V Santa Fe 10020 sú sivé držiaky na to presne určené. Takže to bude vyzerať tak, ako má.  ;)

Tim lip :)

Only the best can survive.

otaznik

Citace od: TomG kdy 28.11.2005, 20:16:49
A nestaci si jen sehnat 9V motorek ? Sice asi nebude mit sede drzaky kol, ale jezdit to bude.

To mu nepomůže, když nemá koleje, potřebuje set, kde je alespoň ovál.

Police collector

Jo jo moturek by se mi hodil a trafo taky.
Terminated.

KLF

Citace od: Police collector kdy 28.11.2005, 22:00:46
Jo jo moturek by se mi hodil a trafo taky.

Je toho na nete kopec, nie je to problem zohnat. Mozno aj tu by Ti niekto vedel predat nejake trafo a motorcek. ;) Asi nie C32, ale tak... nie kazdy Ta tu ma v zuboch. ;) Keby som mal nejaky zbytocny, iste by som Ti ponukol.
Terminated.

Micho

Citace od: Police collector kdy 28.11.2005, 22:00:46
Jo jo moturek by se mi hodil a trafo taky.

Najlepšie asi bude pre teba zadovážiť si ten akciový set 4512 - viď Set vlak 4512+4514+4515+4520.

Budeš mať aj celý nákladný vlak, trafo, viacej koľajníc, jednu výhybku a ešte žeriav k tomu. Alebo skúsiť kúpiť za nejakú výhodnejšiu cenu samotný set 4512.

Police collector

#8
Obávám se že 4000 je pro mne trochu moc peněz. Konečně jde mi maximálně o samotný set 4512 ale klidně bych se  spokojil i s 4511. Tajně doufám že po Vánocích bude opětovný výprodej ve Sparkys jako loni - nákladní stál 2700 a osobní 1700. Jenže já si chtěl koupit něco jiného, ani už nevím co to bylo a tak jsem do toho nešel. Škoda. Kéž by byl aspoň ten osobáček !
Terminated.

rdk

Další upozornění pro PCho: Furt tady nevzlykej, jak nemáš peníze! Bodejť bys nějaký měl, když je vyhazuješ oknem...

BTW: Koupit samotnou mašinku bez kolejí, vagónků, trafa atp. je IMO dost blbost...

TomG

No ber to tak, ze nekde zacit musel :) I kdyz v jeho pripade je to vzdy postup, jak si privodit stav, kdy pak vzlyka jako petilety, ze nema penize si dokoupit zbytek, tak aby ta masinka jezdila a hlavne mela po cem jezdit :) Treba to dela schvalne a neuvedomuje si to :)
Only the best can survive.

Micho

Citace od: rdk kdy 29.11.2005, 09:15:44
BTW: Koupit samotnou mašinku bez kolejí, vagónků, trafa atp. je IMO dost blbost...

Tu som si spomenul, ako som ja začínal s vlakmi pred 1,5 roka. Najprv som si kúpil 8 oblúkových koľajníc a poriadne ich preštudoval, či hlavne vydržia rodinnú záťaž ... A o pár dní som kúpil prvý set 4511. Iné vo voľnom predaji nebolo.  ;D

Cavelon

Aj ja som si kúpil najprv vo výpredaji balíček rovných koľají. Poriadne som si ich preštudoval ako Micho. :) A potom prišiel skvelý spoločný nákup s Michom u hobbyho. Nemal som ale ovládač s trafom.

Tak som čakal na ďalšiu zásielku vlakov z Kanady (4511 a 4512), čo mi tam kúpil kolega. Skoro ma porazilo od nedočkavosti, keď som zistil, že v tých kanadských setoch sú trafká na 120V! Naštval som sa, vyhrabal som nejaké plesnivé trafo, urobil naň obal z takých veľkých megablocks kociek, čo predávajú v Poľsku na trhu a s Kubkom sme konečne mohli prvýkrát oživiť naše vláčiky. :)

Nakoniec mi Micho požičal trafko a s tým vlastne jazdíme dodnes. Už len čakám na nejaký výpredaj 4511-tiek a potom mu ho konečne budem môcť s vďakou vrátiť. ;)

Nuž, nie každý začiatok je bezproblémový. Ale o to je to celé zábavnejšie. :)

rdk

#13
Citace od: Micho kdy 29.11.2005, 09:30:20
Najprv som si kúpil 8 oblúkových koľajníc a poriadne ich preštudoval

Citace od: Cavelon kdy 29.11.2005, 09:49:14
Aj ja som si kúpil najprv vo výpredaji balíček rovných koľají. Poriadne som si ich preštudoval ako Micho.

Vážení, asi nejen já, ale i ostatní umíráme touhou vědět, co jste při studiu kolejí objevili objevného. ;D ;D

Citace
Skoro ma porazilo od nedočkavosti, keď som zistil, že v tých kanadských setoch sú trafká na 120V!

Ještě si mohl koupit "prístroj", co udělá 120V/60Hz z 240V/50Hz. Něco takovýho by se mělo dát sehnat. Ovšem uznávám, že to není příliš praktické a levné řešení. ;) ;D

Pro pobavení dodám, že i já se na chvíli ocitl s mašinkou, vagónkem, motorkem, hromadou kolejí a bez trafa. ;) Ze zoufalství sem na motorek připojil 9V batterybox. ;D

Colonel32

No, ja jsem 9v vlaky zacal setem 4564. Byl tam vlak, koleje a trafo, a tak to od zacatku jezdilo bez problemu.

Cavelon

Citace od: rdk kdy 29.11.2005, 09:59:08
Vážení, asi nejen já, ale i ostatní umíráme touhou vědět, co jste při studiu kolejí objevili objevného. ;D ;D

Pomocou hmatových orgánov a špeciálnych meracích prístrojov sme skúmali pevnosť, rozmery, elektrickú vodivosť, tuhosť v ťahu, torziu a kopec iných fyzikálnych parametrov jedného dielu a viacerých po ich spojení. Výsledkom boli grafy závislosti jednotlivých veličín na cene v lineárnej a logaritmickej škále. :P

TomG

Citace od: Cavelon kdy 29.11.2005, 12:39:21
Citace od: rdk kdy 29.11.2005, 09:59:08
Vážení, asi nejen já, ale i ostatní umíráme touhou vědět, co jste při studiu kolejí objevili objevného. ;D ;D

Pomocou hmatových orgánov a špeciálnych meracích prístrojov sme skúmali pevnosť, rozmery, elektrickú vodivosť, tuhosť v ťahu, torziu a kopec iných fyzikálnych parametrov jedného dielu a viacerých po ich spojení. Výsledkom boli grafy závislosti jednotlivých veličín na cene v lineárnej a logaritmickej škále. :P

A pak ses probudil ? :)
Only the best can survive.

Police collector

#17

BTW: Koupit samotnou mašinku bez kolejí, vagónků, trafa atp. je IMO dost blbost...
Citace

Já si nekoupil ledajakou mašinku já si koupil Santa Féčko ! A to je setsakra rozdíl - před drahnými lety měly v prodejně Krokodil tuhle lokomotivu vystavenou za výlohou - byla v obrovském měřítku (0 ?) a stála šílené peníze snad 10 000 ne li víc. A já se tam na ní chodil dívat a říkal si jaké by to bylo krásné kdybych na ni měl,jak bych si ji postavil na polici a měl ji jako model na výstavu. Pak jsem zjistil že ji tedy udělalo lego a říkal jsem si - to chci ! Jenže až bude ve slevě. A ten čas je tu :) Pokud někde uvidím ještě jednu tak si ji koupím zas ! A kromě Legové mám i tu samou mašinku snad v měřítku "N" od firmy Maisto které udělalo statické modely slavných vlaků a prodává je asi za 90Kč- je docela hezká. Takže Santa Fé F7B je moje milovaná lokomotiva.  Určitě i kvůli barevné kombinaci - červeno - žluto stříbrná lokomotiva navíc s "kapotou" je prostě krásná ! (Ale mohli klidně udělat i jiné barevné kombinace,pravda).

Snad i proto že Santa Fé bylo v mém ranném dětství jediné americké město které jsem znal - nevím jestli to bylo ve Vinnetuovi ale prostě si pamatuji scénu kde sedí taková hezká blondýna (podobná Olze Schoberové ale asi to nebyla ona) a takový elegantní pán a ta slečna se ptá: "Jedete také do Santa Fé ? Ano." No a já od té doby brebentil že chci je do Santa Fé. Nějaký New York mi byl ukraden - mám idolem bylo Santa Fé !

Jediné co si nepamatuju je to kde jsem na tu lokomotivu vlastně poprvé narazil - ale mám pocit že to asi bylo v nějakém starém ABC. Takže tolik to k tomu proč je někdo tak pošetilý a koupí si vláček aniž by k němu měl koleje !
Terminated.

Colonel32

Citace od: Police collector kdy 29.11.2005, 13:02:15Takže Santa Fé F7B je moje milovaná lokomotiva.

F7B je booster. Ty jsis koupil F7A.

Llevelyn

TAK UŽ JSEM V TOM TAKY

Právě jsme zprovoznili náš úplně první vláček.... ;D ;D http://guide.lugnet.com/set/4563

Ještě bude následovat další, jen co dorazí  ...SF samo máme >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))