SP Osadníci - Modří seveřané

Založil Petronel, 05.12.2017, 22:36:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Návrh dobrý, ale je potřeba se zamyslet, jak budou budovy skutečně velké. Jezevcova radnice by zabrala třetinu hloubky prostoru.

Jezevec

Není problém zmenšit/zkrátit do jakékoliv strany. V tom návrhu šlo hlavě o tvar budovy/rozložení (nejsou tam ještě ani detaily a výzdoba, kterou plánuju). Velikost není konečná a počítal jsem s tím, že reálnou podobu radnice oproti návrhu pak upravím na základě domluvy o rozdělení prostoru. Je mně jasný, že místa není neomezeně a jde především o rozmanitost a zpracování, nikoliv o velikost.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Petronel

Je pravda, že to bude asi dost velké Jezevče. Možná by bylo dobré tu budovu trochu zmenšit.
Ty zastřešené mosty mezi budovami jsou pěkný nápad. Ale také z dispozičních důvodů nepůjdou nejspíš realizovat.  ;) Necháme jej na příště.

U nás to bude chtít spíše pokračovat okolo tvé budovy s malými chaloupkami a staveními "rozsypanými" po tom celém kopci.

Jezevec

#33
Není problém.  :) A na jak velké ploše by sis centrální budovu vsi představoval, případně v jakém tvaru? Bude tam nějaké náměstíčko, prostě rovné centrum vsi a domky okolo nebo bude radnice uprostřed vsi a domky kolem dokola nepravidelně? Podle popisu mám dojem, že většina naší části bude pokrytá přírodou - tudíž je už nějaká vize, jak velká ta vesnička vlastně bude v poměru k celkové ploše?

V zájmu úspory plochy to zkusím přepracovat do podoby radniční věže s menší budovou. Malá kamenná základna a dejme tomu expanze do prostoru až ve výšce v nadzemním podlaží pomocí dřevěného bednění.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Petronel

Budova se mi líbí! Nechal bych tvar a provedení jak jsi udělal. Jen minimálně celá spodní stavba do "L" by se dala zmenšit aspoň o 4-6 studů. Prostě zúžit stěny a podle toho i ten ochoz a střechu.

Jinak představu jsem měl takovou, že tam nebude žádné centrální náměstí s několika budovami. Tak to mají sousedé.
My bychom tam mohli mít jen tuto jednu budovu, popř. někde vedle ještě kostelík, který by postavila Matka a ostatní domečky by byly roztroušené v tom kopci a různě u klikaté cesty.

Přes náš modul povede klikatá cestička až nahoru na kopec viz. hlavní téma projektu.

Celý kopec bych udělal zelený, se stromy a kěři. A občas nějaké šedé skalky. Mezi nimi se bude klikatit ta cesta a u ní budou vždy přilepené jednotlivé domečky. Co vy na to?

Petronel

#35
Tak jsem se pustil do základů aby se začalo něco dít.
Stavím krajní pruh, který je mezi námi a středopolis, tedy hlavně to stoupání k naší horské vesničce.
Z boku modulu už je připraven finální vzhled čelní stěny, celková výška je 13brick+1plate, od této výšky pokračujeme dál ještě nějakým stoupáním.
Pod hnědou zemí je skála, aby se daly ztvárnit ty jeskyně atp.
Klidně naši jeskyňáři mohou "ementálový díl" již vedle mě pomalu z lehka začínat a můžeme se domluvit na té výšce 13 bricků.
Na ně se dají tiles a jiní stavitelé postaví to nad tím (pokračující kopec a vesničku).
Nebo jestli nebudete chtít tolik, tak někdo vedle mě postaví ještě od země další stoupání a začnete o kousek dál klidně ještě s větší výškou, jak chcete.

Vytvořil jsem nějaké jednoduché plány, napište prosím také názory, tipy a klidně do čeho se již pustíte. Je potřeba si to nějak rozebrat.  :)

Plán z boku:

Plán zeshora:


Začínající modul:
     

milanv

Petře, zase mi dropbox píše, že tyhle obrázky můžou vidět jen přihlášení. Nastav jim prosím práva pro všechny, dík.
Pán na Žlutém hradě

waf

Zdravím. Jsem připraven se pustit do těch dolů/jeskyní. Mám pár otázek...

Jaký prostor na šířku, na výšku a do hloubky mají doly/jeskyně zabírat?
k šířce - ideálně asi šířku rozdělit pro dva lidi, jeden vpravo a druhý vlevo
k výšce - super, kdyby bylo možné někde jít alespoň do dvou pater dolu
k hloubce - moc to s hloubkou nepřehánět, dovnitř nebude pořádně vidět

Kdo bude taky stavět jeskyně a s kým se mám o ten prostor podělit?
budou-li doly šířky pěti velkých baseplate, tak to sám nedám a rád bych pomoc
jak jsem psal výše, ideálně rozdělit na dva lidi, jeden pravou část, druhý levou

Dostanu k jeskyním alespoň jedno vyústění nahoru na povrch?
vyústění - jeden malý ruční rumpál, jeden větší koňský žentour na povrchu

Petronel

#38
Ahoj! Jsem rád, že aspoň někdo se probral!
Pokud modří chtějí být také součástí tohoto projektu, tak Vás všechny požádám, abyste začali už něco tvořit, jednat a sami vymýšlet a nabídli s čím příjdete a kolik si toho na plánu zabíráte. Nechávám tomu trochu volnou ruku, nemůžu vše vymyslet.
Základní koncept je daný - vyvýšená plocha kvůli jeskyním a na nich zelený/skalnatý povrch s modrými staveními.

Jak to celé provedeme je na nás všech. Takže spíše zkuste přijít s konkrétním plánem jak přispět do předběžně nastřeleného plánu.
V květnu mě čeká stěhování, rekonstrukce bytu a pak hned svatba, nevím jak moc tady budu, proto to musíme vzít do rukou všichni.


Wafe jeskyně a doly by měl s tebou dělat jerzeeg pokud vše platí. Domluvte se prosím spolu co a jak.
Vedle mě tam zbývá 7x16 modulů. Ten první vedle mě by mohl být ještě takový pozvolný přechod, který bude z větší části zazděný. No a pak již plnohodnotné jeskyně.
Takže každý máte 48baseplate a z toho jeden by udělal tu 16stud na začátku.
Výšku bych viděl na těch 13bricků. Vyzkoušej to, čím vyšší, tím to bude složitější s celkovým terénem.
Stejně tak každé nepravidelné vyvýšení dost zkomplikuje celé plánování, pokud se však na něm domluví ty nahoře i ty dole tak se to může provést. Můžeme třeba udělat, že od 70.studu zleva se výška zvedne o dalších 6-8studů.
S hloubkou přesně jak píšeš! Velké zkušenosti s jeskyněmi již mám, takže to opravdu stačí jen např. do deseti studů hloubky, nebude tam tolik vidět. Je ale potřeba mít tuto výšku po celé ploše. Tzn. že bude potřeba udělat i ty další baseplates za tím také do stejné výšky. Alespoň jednoduše z barevných dílů, sloupů a na tom plates. Budeš mít prostředky i na to nebo je potřeba aby se na tom podílelo více lidí?

Petronel

#39
Pro ostatní:
napísajte do čeho se pustíte, kolik chcete z horní rovné plochy, či jestli chcete postavit ještě pruh se stoupáním a můžete se do toho pustit!
Hlavně už začít, jestli jste nezačali.

Všichni nahoře prosím nestavět na baseplate, ale na normální plates! Výška terénu 4 bricky a 2 plate.

jerzeeg

#40
Jo, pocitam s jeskynemi..  >:D
Akorat porad trosku nerozumim, jak to vlastne budem delat velke ?
waf pise 5 velkych (chapu jako 48) baseplate, petronel pise kazdy (jednu) 48baseplate, t.j. celkem 2 ?
@waf - jestli mas (fb) messenger, tak mi pls tady napis soukromou zpravu, jak te tam najdu, at se muzem jednoduseji domlouvat

edit: asi uz rozumim a jestli wafovi nevadi, vzal bych si jednu 48baseplate na kraji - to je uplny konec, za mnou uz tak nebude nic - jestli tomu spravne rozumim ?

waf

Citace od: jerzeeg kdy 19.04.2018, 23:45:05
Akorat porad trosku nerozumim, jak to vlastne budem delat velke ?
waf pise 5 velkych (chapu jako 48) baseplate, petronel pise kazdy (jednu) 48baseplate, t.j. celkem 2 ?
edit: asi uz rozumim a jestli wafovi nevadi, vzal bych si jednu 48baseplate na kraji - to je uplny konec, za mnou uz tak nebude nic - jestli tomu spravne rozumim ?

Někde v úvodu se psalo, že to má být 2x6 velkých baseplate, takže po odečtení 1 velké baseplate na stoupání terénu jsem počítal se zbývajícími 5 velkými baseplate na doly/jeskně.


waf

Citace od: Petronel kdy 19.04.2018, 22:10:56
S hloubkou přesně jak píšeš! Velké zkušenosti s jeskyněmi již mám, takže to opravdu stačí jen např. do deseti studů hloubky, nebude tam tolik vidět. Je ale potřeba mít tuto výšku po celé ploše. Tzn. že bude potřeba udělat i ty další baseplates za tím také do stejné výšky. Alespoň jednoduše z barevných dílů, sloupů a na tom plates. Budeš mít prostředky i na to nebo je potřeba aby se na tom podílelo více lidí?
Když to teda nebude pět velkých baseplate na šířku, tak není problém protáhnout to až dozadu, aby ostatní měli připravený rovný základ pro jejich horní moduly.

waf

Citace od: Petronel kdy 19.04.2018, 22:10:56
Výšku bych viděl na těch 13bricků. Vyzkoušej to, čím vyšší, tím to bude složitější s celkovým terénem.
Stejně tak každé nepravidelné vyvýšení dost zkomplikuje celé plánování, pokud se však na něm domluví ty nahoře i ty dole tak se to může provést.

Třináct studů je dost na hraně, abych to vypadalo jako skutečný důl s šachtama ve dvou patrech. Asi s tím jsem schopný žít. Prosím o zvážení, jestli by bylo možné dát mi někde uprostřed nahoře vpředu minimálně 16 studů na vyústění na povrchu, aby tam mohl být ten žentour (mohl by být i posazený o něco níže a za ním stoupající terén k další zástavbě


Igorus

Co se týká velikosti:

Citace od: Igorus kdy 14.06.2017, 17:03:34
...
Každý rod má k dispozici plochu 2x3 velké baseplate. Plocha může být členěna s použitím baseplate 48x48, 32x32, 32x16, 16x16.
Základní parametr modulu - na baseplate 2 bricky (barva Reddish Brown) uzavřené plate (z pohledové strany preferováno také v Reddish Brown)


Ale pokud potřebujete o jednu baseplate navíc kvůli stoupání tak by to nebyl problém.

milanv

Já se pořád ztrácím v tom plánování. Podle Igoruse máme celkem pouhé 2x3 baseplate. To mi nesedí na ty vaše plány rozdělení mezi jednotlivé stavitele. Je možné, že to jenom já nechápu - můžete mi to někdo prosím "polopatisticky" vysvětlit, ideálně obrázkem?
Já totiž, pokud si dobře pamatuju, mám mít část nahoře (na povrchu) uprostřed, a takhle nevím jak se nahlásit a začlenit.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

#46
Kmen má k dispozici plochu 2x3 moduly. Modří budou mít navíc 2x1 pro stoupání (není zohledněno ve schématu níže).
Jeden modul = 48x48 studů.
Modul je v některých schématech rozdělen na plochy 16x16.

tady je to i s měřítkem :)


Kapišto?

Jezevec

Ten člověk, na jehož území bude můj centrální radniční dům stát, by se se mnou pak dle svých představ mohl trochu domluvit na přesné rozměry, co mně tam vymezí za volný prostor, abych to tam postavil a napasoval na míru. díky  :) Sic mám oproti ostatním, kdo staví celé sekce, na starost jenom jeden barák, ale v půli května státnicuju, tak ať tu stavbu nemusím pak honit na poslední chvíli.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

Citace od: Igorus kdy 20.04.2018, 10:04:00
tady je to i s měřítkem :)
Kapišto?
Super, dík! Ještě k tomu kdysi bylo jak si předběžně rozdělíme vršek (nadzemní část) - máme to někde takhle pěkně do měřítka taky? Nebo to máme hlásit všichni teď znova? Pamatuju si, že Dita chtěla náměstí s kostelíkem, je to tak? Já měl být vedle s domky řemeslníků, nějaké uličky s životem.
Pán na Žlutém hradě

Jezevec

Citace od: milanv kdy 20.04.2018, 10:59:23
Citace od: Igorus kdy 20.04.2018, 10:04:00
tady je to i s měřítkem :)
Kapišto?
Super, dík! Ještě k tomu kdysi bylo jak si předběžně rozdělíme vršek (nadzemní část) - máme to někde takhle pěkně do měřítka taky? Nebo to máme hlásit všichni teď znova? Pamatuju si, že Dita chtěla náměstí s kostelíkem, je to tak? Já měl být vedle s domky řemeslníků, nějaké uličky s životem.

Tož já bych s radnicí měl být taky někde v centru předpokládám, to se musí pak domluvit...

Mimochodem, do kdy je vlastně deadline? Viděl jsem napsané Igorusem, že to bude vystavené na Lipně a to má termín jaký?  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Petronel

#50
Igorusi, žádnou další plochu nepotřebujeme, myslím že i tak máme velké sousto. Pokud bude chybět místo, rozšíříme z pravého kraje.



A jaká je celková velikost modrého severu? Lidičky lidičky... vždyť jsem udělal ten plán zeshora, který je tu už asi třikrát. Jedno okýnko je 16x16 stud.
Odpoledne to ještě upravím a přidám souřadnice, ať múžete psát kvadranty jaké si zabírate.
K dispozici jsou ještě i místa, které vyznačil Jerzeeg - protože on má podzemí.  ;)

Na tom kraji vedle mě by to chtělo aby se někdo ještě ujmul stoupání a pak už pojedem nepravidelnou rovinku.

Igorus

Není problém, já jsem to chápal tak, že by se vám rozšíření hodilo. Ale nenutím chápu.

Ale pokládám otázku, jak jsme to nakonec vyšpekulovali s tím potokem. Umístil jsem do našeho tématu pracovní schéma. jinak s napojením cestou počítám jak zleva tak zprava v přesném prostředku


waf

Takže já mám doly/jeskyně navazující na petronelovo stoupání. Moje doly/jeskyně mají celkovou velikost 64 studů na šířku, 13 bricků na výšku (plus na to vrstva tiles) a 96 studů na hloubku. Na moje doly/jeskyně navazuje jerzeeg se svými doly/jeskyněmi. Jerzeegovy doly/jeskyně mají celkovou velikost 48 studů na šířku, 13 bricků na výšku (plus na to vrstva tiles) a 96 studů na hloubku. Návaznost dolů/jeskyní si spolu vyřešíme sami.

K tomu by se mi líbilo mít to vyústění dolů/jeskyní nahoře na povrchu úplně vpředu někde nad mými doly/jeskyněmi na ten zmiňovaný žentour (viz zhruba obrázek nahoře) s velikostí 32 studů na šířku, 16 studů na hloubku a zatím blíže neupřesněným počtem bricků na výšku. Když horní modul nebude, tak nevadí, ale potřeboval bych vědět kvůli rozvržení dolů/jeskyní.

jerzeeg

#53
Dovolil jsem si pripsat i Wafa a pridelat i druhou mapku pro vrchni patro a pridat souradnice:
(Petronel zabira misto na obou, protoze dela to stoupani)

milanv

Koukali jsme na to s Ditou z hlediska koncepce a napadl nás tento návrh. Co na to říkáte?

* kostel a radnice mají každý svůj prostor, "nebijou se"
* žentour podle wafa a aby měl na povrchu smysl
* potok stočený, aby se vyhnul žentouru
* na "průmyslovou zónu" navazují domu řemeslníků ve městě
* celkově jsou vepředu věci menší (nižší) a stoupá to k dominantám vzadu
* možnost pro zobrazení smysluplného děje vzhledem k celkovému projektu: vozy s vytěženým materiálem míří po cestě do Středopolis, procesí jde k poutnímu kostelu, možno využít potok u žentouru (nějaká pumpa nebo jiný stroj?), v "reprezentativní části" městečka zobrazit život honosnější, u pramene potůčku kaplička s poustevníkem... :)
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Citace od: waf kdy 20.04.2018, 13:03:19
Takže já mám doly/jeskyně navazující na petronelovo stoupání. Moje doly/jeskyně mají celkovou velikost 64 studů na šířku, 13 bricků na výšku (plus na to vrstva tiles) a 96 studů na hloubku. Na moje doly/jeskyně navazuje jerzeeg se svými doly/jeskyněmi. Jerzeegovy doly/jeskyně mají celkovou velikost 48 studů na šířku, 13 bricků na výšku (plus na to vrstva tiles) a 96 studů na hloubku. Návaznost dolů/jeskyní si spolu vyřešíme sami.

K tomu by se mi líbilo mít to vyústění dolů/jeskyní nahoře na povrchu úplně vpředu někde nad mými doly/jeskyněmi na ten zmiňovaný žentour (viz zhruba obrázek nahoře) s velikostí 32 studů na šířku, 16 studů na hloubku a zatím blíže neupřesněným počtem bricků na výšku. Když horní modul nebude, tak nevadí, ale potřeboval bych vědět kvůli rozvržení dolů/jeskyní.

Wafe pokud se opravdu bude 13 bricků zdát jako málo na výšku, tak půjde o něco víc, ale člověk co bude stavět pruh vedle mě (A3 až F3) to musí vyhnat ještě výrazně nahoru. A pak samozřejmě chce to nějaký pozvolný přechod a nějakou zeminu. Ne aby jeskyně měla strop jen 1-2 plate pod zemí.
Stejně tak bych tě požádal, aby ty jeskyně se začaly pozvolna oběvovat i z levé strany - v tom sloupci 3A-3F začít jen např. nějakými malými "ďurami" v dolní části, aby to nevypadalo zepředu až tak uměle.
S tím vyústěním nahoru je to také dobrý nápad, napiš přesně kvadranty jaké si přeješ.

Jinak na vršek modulu jeskyň to bude chtít tiles jak píšeš, doplněné sem-tam o:
nebo

Petronel

V příloze upravený plánek.
Podzemí je tedy celé obsazené. Zbytek písajte prosím kdo si co a kolik zabere, budu postupně plán aktualizovat, tak jak jsem to dělal i v Sousedech.

Milane a Dito ten návrh není špatný! Tak zhruba by to mohlo vypadat. Jen samozřejmě to musíme více zapracovat a zaměřovat na ty jednotlivé kvadranty tak abychom si tu plochu jednoduše rozdělili a následně seskládali.
Rozdělovat to budeme po těch 16x16,ale každý si jich samozřejmě může (a měl by) vzít více.

waf

Citace od: Petronel kdy 20.04.2018, 21:03:29
Wafe pokud se opravdu bude 13 bricků zdát jako málo na výšku, tak půjde o něco víc, ale člověk co bude stavět pruh vedle mě (A3 až F3) to musí vyhnat ještě výrazně nahoru. A pak samozřejmě chce to nějaký pozvolný přechod a nějakou zeminu. Ne aby jeskyně měla strop jen 1-2 plate pod zemí.
Stejně tak bych tě požádal, aby ty jeskyně se začaly pozvolna oběvovat i z levé strany - v tom sloupci 3A-3F začít jen např. nějakými malými "ďurami" v dolní části, aby to nevypadalo zepředu až tak uměle.
S tím vyústěním nahoru je to také dobrý nápad, napiš přesně kvadranty jaké si přeješ.

třináct bricků na výšku mi bude stačit - jen upřesnění - je to třináct a tiles, nebo 12 a dvě plate a jedna tiles?

na ten povrch bych chtěl v řadě F ideálně sloupec 5 a 6, ale nerad bych ostatním rozkopal plány na povrchu, tak jsem případně schopný pracovat i se sloupci 4 a 5 nebo případně i 3 a 5. Jen potřebuji vědět které sloupce a jak vysoko má být povrch.

matka

Osídlím si půdu vedle Petra, vidím to předběžně na 3,4,5 - A,B,C. Pokud bude potřeba, můžu něco přibrat. Může být?
Paní na Žlutém hradě

Petronel

Wafe napíšu ti F4,F5
Celková výška jeskynních modulů je baseplate+13bricků+1tile

Jak vysoko bude přesně povrch nedokážem nyní říct, dokud nebudou rozebrány parcely.
Začni proto prosím jinou částí, či tak, aby se výška dala případně upravit.




Jinak pro ostatní platí, že vyšší budovy a stavby by to chtělo koncentrovat do zadních částí (řada A,B,C..), aby to bylo správně pohledové. Ten kostel a radnice by tedy dle návrhu Milana a Dity byly umístěny dobře!