LUGBULK - Trains

Založil Jonas, 21.01.2010, 20:51:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

Zakládám další vlákno kolem LUGBULKu. Motivuje mě k tomu následující:

Určitě nejsem sám, kdo si pořídil Emerald Night set. To, co řadě lidem schází, jsou další vagóny ve stejném stylu. Na Eurobricks se o tom hodně diskutovalo, Ambasadoři kolem toho zkoušeli něco udělat, ale TLG dost jasně řeklo, že samotné vagóny se na trhu neobjeví. Jedno z doporučení bylo pořídit si kritické díly právě prostřednictvím LUGBULKu.

Osobně bych za ty nejkritičtější a nejhůře dostupné považoval:
- velká a malá vlaková okna v barvě Tan (10 a 4 na vagon) se skly
- oblé střechy v LBG (14 na vagon)
Další díly se už jakž takž dají sehnat. Ty oblé střechy se navíc dají použít na většinu vagonů nebo motorových vozů a jsou tudíž hodně univerzální.

Už jsem s pár lidmi mluvil, takže vím, že bych nebyl sám. 
Jonas - Můj Brickshelf

AdamKo

Rozhodně bys nebyl sám, zejména ty oblé střechy (ve všech možných barvách) bych potřeboval na vagony jako sůl... ;)

peki

Citace od: Jonas kdy 21.01.2010, 20:51:08

Osobně bych za ty nejkritičtější a nejhůře dostupné považoval:
- velká a malá vlaková okna v barvě Tan (10 a 4 na vagon) se skly
- oblé střechy v LBG (14 na vagon)

souhlas, půjdu do toho.

+  oblé střechy v black (na střechu, páru,cisternu)

hobby


Micho

Ja tiež. Je to veľmi rozumný výber.  ;)

Jonas

Takže pokud se nás víc shodne, zkusme dát do návrhu objednávky alespoň toto:

6556   Tan   Train Window 1 x 4 x 3 New
60032   Tan   Window 1 x 2 x 2 Plane with Single Hole Top and Bottom for Glass
61068   MdStone   Slope Brick Curved 2 x 4
4034   Clear   Glass for Train Window 1 x 4 x 3
Jonas - Můj Brickshelf

mirek

Jste odborníci na slovo vzatí. Jdu do toho s Vámi. SOUHLAS.

Micho

Citace od: mirek kdy 02.02.2010, 18:59:21
Jste odborníci na slovo vzatí. Jdu do toho s Vámi. SOUHLAS.

SÚHLAS, dobrý výber.

AdamKo

Citace od: mirek kdy 02.02.2010, 18:59:21
Jste odborníci na slovo vzatí. Jdu do toho s Vámi. SOUHLAS.

SOUHLASÍM A PŘIPOJUJI SE.
Nešly by střešní díly     61068   MdStone   Slope Brick Curved 2 x 4    zkusit objednat i v bílé a černé?

Mám se někde jinde podškrábnout pod jiný seznam?

Jonas

Citace od: AdamKo kdy 02.02.2010, 22:41:45
Citace od: mirek kdy 02.02.2010, 18:59:21
Jste odborníci na slovo vzatí. Jdu do toho s Vámi. SOUHLAS.

SOUHLASÍM A PŘIPOJUJI SE.
Nešly by střešní díly     61068   MdStone   Slope Brick Curved 2 x 4    zkusit objednat i v bílé a černé?

Mám se někde jinde podškrábnout pod jiný seznam?

Pozor, toto není žádná petice. Každý, kdo se přihlásil Jindroushovi, mu musí poslat svůj návrh seznamu dílu - viz
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=26522.0

V tomto vlákně šlo pouze o to dohodnout se na dílech, o které má zájem velká část vláčkařů. Když se tyto díly objeví na větším počtu individuálních seznamů, mají šanci se dostat i na finální seznam. Toť vše.
Jonas - Můj Brickshelf

Colonel32

už jste nějak dohodnutí?

můžete shrnout svůj wishlist ve strojovém kódu pro jidrouš-counting-engine, ať je pro nevlakaře jednodušší podpořit vás?

Jonas

Citace od: Colonel32 kdy 14.02.2010, 13:58:15
už jste nějak dohodnutí?
můžete shrnout svůj wishlist ve strojovém kódu pro jidrouš-counting-engine, ať je pro nevlakaře jednodušší podpořit vás?

Platí ten malý seznámek, který najdeš o pár příspěvků výše. Nechtěl jsem, aby byl zbytečně velký, proto jsem zahrnul jen ty díly, které se shání nejhůře a je jich potřeba nejvíc. Kdo potřebuje něco navíc, tak si to samozřejmě napíše sám.
Jonas - Můj Brickshelf

blackrabbit

Já už sice svůj wishlist poslal, ale měl bych také zájem o tyhle díly...  :-\

Ivansliz

Také jsem přidal tyto kusy na seznam přání, takže snad to projde hoši  ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Colonel32

Vlakaři tentokrát nic? Kola? Nárazníky?

Honzik

napadnul mě díl, který se používá pro cisterny viz 10016...cisteren není nikdo dost...

Vasyk


Robbed

Citace od: Vasyk kdy 13.05.2010, 17:37:00
Panel 4 x 4 x 6 Corner Round - tento díl bych bral v bílé.

Ten bych taky bral. Ale těžko říct, jestli by prošel, a jestli by se našlo dost lidí, kteří by ho chtěli. A taky samozřejmě cena (na BL je od 20kč a výš).

Ondrej

Citace od: Vasyk kdy 13.05.2010, 17:37:00
Panel 4 x 4 x 6 Corner Round - tento díl bych bral v bílé.
K tomuhle dílu na cisterny by byl pak ještě potřeba round dish 8x8 na zakrytí.

Micho

Citace od: Ondrej kdy 13.05.2010, 18:24:53
Citace od: Vasyk kdy 13.05.2010, 17:37:00
Panel 4 x 4 x 6 Corner Round - tento díl bych bral v bílé.
K tomuhle dílu na cisterny by byl pak ještě potřeba round dish 8x8 na zakrytí.

To by som aj ja podporil. Obidve diely v rozumnom pomere.  8)

5o

Som rád, že sa rozbehla táto diskusia, lebo aspoň viem, že nie som sám, komu chýbajú dieliky na vagóny. S Emeraldom je to zložité, tiež som zvažoval kúpu daľšieho setu a predaj dielov z mašiny a tendra, lenže tohto je plný BL. A neviem či si ešte niekto dal tú námahu a prerátal dieliky na vagón za ceny BL, ale radšej ani nechcite vedieť tú sumu.
Neviem ako ste na tom s kolesami, nárazníkmi ale aj s podvozkami ale pokiaľ ich budeme chcieť iba dvaja, tak to neprejde.
S ostatnými navrhnutými dielikmi samozrejme súhlasím a pridám si ich do zoznamu.
Preto lebo Lego...

Ondrej

Citace od: 5o kdy 13.05.2010, 19:31:12
Som rád, že sa rozbehla táto diskusia, lebo aspoň viem, že nie som sám, komu chýbajú dieliky na vagóny. S Emeraldom je to zložité, tiež som zvažoval kúpu daľšieho setu a predaj dielov z mašiny a tendra, lenže tohto je plný BL. A neviem či si ešte niekto dal tú námahu a prerátal dieliky na vagón za ceny BL, ale radšej ani nechcite vedieť tú sumu.
Neviem ako ste na tom s kolesami, nárazníkmi ale aj s podvozkami ale pokiaľ ich budeme chcieť iba dvaja, tak to neprejde.
S ostatnými navrhnutými dielikmi samozrejme súhlasím a pridám si ich do zoznamu.
Taky souhlasím s koly, nárazníky a train baseplate pro vagóny Emeraldu a nejen pro něj...

Ondrej

To nikdo z train stavitelů nechce pražce z tiles 1x4,1x1 a štěrk z bricků 1x1 nebo i round brick 1x1 co jsem navrhoval v threadu LugBulk city?

Jonas

Citace od: Ondrej kdy 14.05.2010, 12:10:25
To nikdo z train stavitelů nechce pražce z tiles 1x4,1x1 a štěrk z bricků 1x1 nebo i round brick 1x1 co jsem navrhoval v threadu LugBulk city?
Vidím to tak, že na kolejišti jsou důležitejší věci než Lego štěrk.
Jonas - Můj Brickshelf

Ondrej

#24
Citace od: Jonas kdy 14.05.2010, 12:22:36
Vidím to tak, že na kolejišti jsou důležitejší věci než Lego štěrk.
Co třeba? U nikoho z fóra jsem neviděl, že by se o štěrk nebo alespoň o podloží snažil bohužel. Vím, že by všichni ocenili podvozky, nárazníky a jiné, ale nikdo nechce aby i kolejiště vypadalo reálně?
EDIT: Zrovna ty díly na pražce a štěrk by se daly brát po 1000x, než když někdo prosazuje nárazníky, kterejch vezme tak 100 kusů jen...

Vlada

Citace od: Jonas kdy 14.05.2010, 12:22:36Vidím to tak, že na kolejišti jsou důležitejší věci než Lego štěrk.

V prvotní fázi možná ano, ale stavitel si také musí uvědomit, že i kvalitní (rozumějte reálně skoro vypadající) podloží a kolejové pražce, dělají obecně vzato železnici tou pravou železnicí. Ač se to nezdá, tak z mého pohledu se jedná o sféru, která je často opomíjená.

Já sám souhlasím s Ondřejem, poněvadž ty díly, které padnou na podloží a na imitaci dřevěných pražců, jsou zapotřebí v násobcích x1000. A když je ta šance tyto díly sehnat za vynikající cenu, tak proč této šance nevyužít. Já sám koleje také chci osadit RB Tile a jako podloží dám ve dvou vrstvách různá LBG Plate a jako imitaci štěrku využiji pro dotvoření LBG Plate-Round 1x1. Výsledek bude reálně vypadající a toho chci také docílit.

hobby

#26
To už je lepší tam nasypat skutečný drobný štěrk- je to zadarmo a opravdu reálné. Samo LTC to používá viz http://www.brickshelf.com/gallery/grogall/LegoTrains2010/7939/1_lego_7939_cargo_train_box_side_hr.jpg
Pokud to lego-purista nezkousne, je to jeho problém a může si tam ty platte nasypat, jistě, do malého train-dioramatu ap.
Kdybych chtěl takto pojednat celou trať u mých kolejisť, tak by mě nestačil ani pytel těchto dílků.


peter

Omlouvám se za OT, ale jelikož je to zde psáno už poněkolikáté, tak už musím upozornit:

Citace od: hobby kdy 14.05.2010, 14:56:08Samo LTC

ne LTC, ale TLC (The Lego Company)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Citace od: hobby kdy 14.05.2010, 14:56:08
To už je lepší tam nasypat skutečný drobný štěrk- je to zadarmo a opravdu reálné. Samo LTC to používá viz http://www.brickshelf.com/gallery/grogall/LegoTrains2010/7939/1_lego_7939_cargo_train_box_side_hr.jpg
Pokud to lego-purista nezkousne, je to jeho problém a může si tam ty platte nasypat, jistě, do malého train-dioramatu ap.
Kdybych chtěl takto pojednat celou trať u mých kolejisť, tak by mě nestačil ani pytel těchto dílků.
Pro mě za mě si na kolejiště nasyp hlínu, ale když je možnost si objednat tyhle dílky tak proč je neobjednat. LugBulk je od toho sehnat dílky po 1000x

hobby

Pro mě za mě si tam nasyp co chceš, já jenom konstatuji, že z omezené nabídky Lukbulk-trains jsou užitečnější a důležitější jiné dílky.