*TOP* #16 CBC (Vlastní) Podhorská Osada

Založil Ivansliz, 25.09.2011, 22:37:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ivansliz

Vznik díla:
Dílo začalo vznikat postupně od 31.srpna, kdy jsem objevil vlákno se CBC. Jeho vznik byl umožněn jen díky lugbulku3. Zejména DKred plates 1x2 jsem měl v minimálním množství, ale díky Lugbulku mohl vzniknout celý kostel. Stejně tak Lugbulk pomohl i střeše u domu nebo třeba řece díky Trans Clear plates.

Popis:

Celá osada leží u frekventované cesty a protéká jí malý potok sestaven stupňovitě z Trans clear plates. Potok teče z hor a na něj je napojeno výše v horách několik rybníků. Právě se dělá výlov, jak uvidíte na fotkách. ;) Muži chytají ryby do sítě a ženy obvykle očesávají šupiny.

Několik domů z Osady je rozestavěno, stejně jako dům v mém výřezu. Stavitel právě křičí ze střechy na spolubydlící u lovu ryb: "Chytejte ty ryby pořádně!!" Za domem je ještě malá ohrada s prasaty. V době výlovu rybníků se zvedne podzemní voda. Proto ve sklepě pod domem můžeme vidět ženu po pas ve vodě. >:D

Nyní přejděme ke kostelu. Do kostela právě přichází válečník-seveřan, aby konvertoval ke křesťanství. Kostel je celý vystavěn asi z 1200 DKred plates 1x2 a asi 1000 red plates 1x2. Okna mají barevné vitráže. Kostel, stejně jako dům, se dají prosvětlit zespodu a tím, zejména u kostela, vitráže vyniknou. Pod kostelem je staré, troskami zapadlé sklepení, ve kterém můžete vidět kostru dávno mrtvého válečníka.
Pozn. Věž u kostela se mi příliš nepovedla a z časových důvodů jsem ani neměl čas ji spravit. :'(

Aby u kostela nikdo nespadl z malé skalky, obyvatelé vybudovali malý dřevěný plotek. Pod skalkou je rybníček s kačery a žábou "kamarádkou". Nad skalkou se pak nachází pastviny, po kterých se pasou stáda krav. Do výřezu se vlezly pouze 2 krávy ze stáda.

Jednotlivé fotky:

1.FOTO: Podhorská Osada zepředu.
2.FOTO: Podhorská Osada zezadu.
3.FOTO: Chata - 1.část.
4.FOTO: Chata - 2.část, i fotka v noci.
5.FOTO: Most přes potok + Lov u potoka. Ryby padají z dřevěné "lávky".
6.FOTO: Kostel za dne.
7.FOTO: Kostel v noci - prosvětlení vitráží.
8.FOTO: Okrajová část - jezírko pod "skalkou".

Závěrem: Ještě bych tu měl poděkovat mimo jiné i Adamkovi za konzultaci. Např. jeho poznámka: "A nechybí ti u domu komín?" ;D  ;D A také Jindroushovi za kostky z LB3. ;)

PS: Jestli i tohle povezu do KŽ, tak takto plné auto lega, jak ho budu mít, jsem ještě za svou historii neměl. ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Ivansliz

Tak těsně před půlnocí přidávám fotky.  ;D Teď by to mělo být všechno. ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Colonel32


P4tr1cius

Najprv mi prepáč kritiku:
1, už nikdy, ale naozaj nikdy nepouži to HROZNÉ prestieradlo (resp. deku) na pozadie. Keď tam je, vyzerá to, že sám chceš svoje dielo sabotovať. "Tvoj červený kostol pred červenou dekou krásne vynikol."
2, tvoje dielo je rozlohou asi najväčšie v súťaži ale dal si tam dokopy pár figov. Rozhodne si mal miesto a určite aj ďalšie figy na oveľa rušnejší život. Podľa mňa by dielo potom išlo minimálne o triedu vyššie.

No a teraz oveľa dôležitejšie: mne sa tvoje dielo veľmi, naozaj veľmi páči. Jednak veľkosťou, červeným kostolom, rybolovom, smrtkou v podzemí. Veľmi sa mi páči, že si si dal námahu v noci s osvetlením (ako jediný v súťaži) a páči sa mi strecha na domčeku. Tá je teda exelentná.

Ja byť porotca, si rozhodne v prvej trojke. Ale ako som si všimol, dostal si extra odmenu od sponzora. Čomu som úprimne rád, že nie som tu jediný s takýmto názorom.
Gratulujem

PS: nabudúce ak budeš môcť, daj svoj výtvor skôr na net ako za päť minút dvanásť (aby sme ťa aspoň mohli zdrbať za tú tvoju super deku na pozadí)  ;D

nerow

Pěkné. Jen ten terén je děsně schodovitý a nějak se mi nezdá ten kostel. Respektive celá ta přední část. Možná až moc překombinovaná. Ale ten ukřižovaný ježíš - ten nápad. To teda máš můj obdiv. Fakt skvělý nápad. No a chalupa bez komentáře. Ta je excelentní.

Hardegon

Na tomhle díle mě mrzelo jen jedno - fotky. Pozadí bylo vážně moc špatné a když jsi fotil detaily, dal jsi je do koláže, takže se zmenšili na minimum a detaily zanikly. Tohle dílo si rozhodně TOP zaslouží, ale prosím, nafoť nám takový krásný MOC ještě jednou. Tohle za to stojí.  :)

P4tr1cius

Citace od: Hardegon kdy 01.10.2011, 00:11:22
Tohle dílo si rozhodně TOP zaslouží, ale prosím, nafoť nám takový krásný MOC ještě jednou. Tohle za to stojí.  :)

Jednoznačný súhlas s Hardegonom. Treba to nafotiť odznova a poriadne, aby si tvoje dielo mohol každý (aj keď už po súťaži) doceniť. Pretože si to rozhodne zaslúži.

PS: a "kvôli" mne by si tam mohol šupnúť aj viac života, to by si mi urobil teda veľkú radosť  :D :P >:D

Ivansliz

#7
Citace od: P4tr1cius kdy 30.09.2011, 23:53:18
Najprv mi prepáč kritiku:
1, už nikdy, ale naozaj nikdy nepouži to HROZNÉ prestieradlo (resp. deku) na pozadie. Keď tam je, vyzerá to, že sám chceš svoje dielo sabotovať. "Tvoj červený kostol pred červenou dekou krásne vynikol."
2, tvoje dielo je rozlohou asi najväčšie v súťaži ale dal si tam dokopy pár figov. Rozhodne si mal miesto a určite aj ďalšie figy na oveľa rušnejší život. Podľa mňa by dielo potom išlo minimálne o triedu vyššie.

No a teraz oveľa dôležitejšie: mne sa tvoje dielo veľmi, naozaj veľmi páči. Jednak veľkosťou, červeným kostolom, rybolovom, smrtkou v podzemí. Veľmi sa mi páči, že si si dal námahu v noci s osvetlením (ako jediný v súťaži) a páči sa mi strecha na domčeku. Tá je teda exelentná.

Ja byť porotca, si rozhodne v prvej trojke. Ale ako som si všimol, dostal si extra odmenu od sponzora. Čomu som úprimne rád, že nie som tu jediný s takýmto názorom.
Gratulujem

PS: nabudúce ak budeš môcť, daj svoj výtvor skôr na net ako za päť minút dvanásť (aby sme ťa aspoň mohli zdrbať za tú tvoju super deku na pozadí)  ;D

1) Červeně intenzivní deka byla určitě chyba, byť z počátku se to zdálo jako výborná volba. Ale příště už s něčím takovým experimentovat nebudu.  ;D

2) Určitě, pokud bude čas, tak dílo něčím oživím. O těchto neduhách jsem věděl a vím, a přidat tam mnohem více života bylo v plánu, ale bohužel "Čas letí jako bláznivý, nechytím ho já ani ty...". ;D Podle toho vypadala časově i prezentace díla za pět minut dvanáct. ;D Přístě to snad časově podchytím líp. >:(

To jsem ještě plánoval tam postavit i velký mohutný strom. :-\

Citace od: nerow kdy 01.10.2011, 00:06:59
Pěkné. Jen ten terén je děsně schodovitý a nějak se mi nezdá ten kostel. Respektive celá ta přední část. Možná až moc překombinovaná. Ale ten ukřižovaný ježíš - ten nápad. To teda máš můj obdiv. Fakt skvělý nápad. No a chalupa bez komentáře. Ta je excelentní.

Co se týče kostela, tak právě ta věž se mi nelíbí, ale přední část nechám skoro bez úpravy, až tu věž opravím. Zrovna s touto kritikou přední části "úplně" nesouhlasím. Ale u opravy věže mi půjde hlavně o to, aby byla věž tlustší, plochou zhruba čtvercovou a zasahovala částečně i dozadu, tedy do střechy kostela. Určitě ale i tak přední část kostela půjde do úpravy, to né, že ne.  ;) Ale díky zvětšení budu moct dodělat chybějící detaily i na bocích věže a vzadu. Stejně tak střecha věže bude značně jiná. ;)

Citace od: Hardegon kdy 01.10.2011, 00:11:22
Na tomhle díle mě mrzelo jen jedno - fotky. Pozadí bylo vážně moc špatné a když jsi fotil detaily, dal jsi je do koláže, takže se zmenšili na minimum a detaily zanikly. Tohle dílo si rozhodně TOP zaslouží, ale prosím, nafoť nám takový krásný MOC ještě jednou. Tohle za to stojí.  :)
Hardegon + P4tr1cius: Určitě tento MOC nafotím ještě jednou. Máš pravdu Hardegone, že nejvíc těm fotkám uškodilo to zmenšení, přitom nebyly kvalitativně tak špatné, ale prostě jsem to v závěru "pokonil". Šlo mi o to, abych se vlezl s 10 fotkami do 1 příspěvku, protože 10 fotek je v 1 příspěvku maximum. A nechtěl jsem se vystavovat nebezpečí, že dám více větších fotek např. na blog, nebo i jinam, a pak v den, kdy budou porotci hodnotit, tak cizí web selže. A neshodnotilo by se nic. Bohužel tato snaha "být na 100% hodnocen" měla za následek takovou kvalitu fotek jako měla.  :-\
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

nerow

Ivansliz Promiň, špatně jsem se vyjádřil. Tou přední částí, jsem celkově myslel celou tu věž. A zvětšení hloubky mě taky napadlo. Ohromně to prospěje. Ta malá hloubka věže je ve velkém nepoměru vůči té navazující části.

Ivansliz

Podhorská Osada nainstalovaná v KŽ v sobotu 8.10. 2011.  ;)  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz