*TOP* #2 CBC (Vlastní) Hon na čarodejnice

Založil Justin, 26.08.2011, 22:38:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Justin

Ahojte,

postnuté súťažné foto
"Hon na čarodejnice".

Na fotografiách sa nachádza dom čarodejnice, ku ktorému sa blíži skupina odvážlivcov, tí ju chcú odviezť na meeting s inkvizítorom  ;D.

Dom čarodejnice je jednoduchý sedliacky dom, ktorý je postavený z dreva, steny sú mazané hlinou (skoro všetky). Strecha je sedlového typu, nie je však prútená, ako by bolo možné očakávať, ale drevená. Základ domu je tvorený kamennou  pecou staršieho typu, ktorá je umiestnená na bočnej stene domu. Nie je pritom orientovaná na stred steny, ale posunutá ku kraju domu.  Aj keď sa jedná o stavbu ranného stredoveku, má len jednu miestnosť, ako to bolo charakteristické pre sedliacke domy z ranného stredoveku. Dom je s náznakom rozdelenie na dve časti a otvoreným podkrovným priestorom.

Justin

PS: Počas stavby neboli zranené žiadne legové mačky.

Colonel32

Zaujalo mě provedení chalupy jako takové, především střecha se mí líbí docela hodně. Bohužl na jednom místě prosvítají modré piny, pokud by to šlo odstranit, bylo by to fajn. Akorát mě v tuhle chvíli nenapadá nic lepšího než ten samý díl v Light Gray, který alespoň tak nebije do očí jako ta modrá.
   Druhá věc která se mi příliš nelíbí je komín. Na pohled mi přijde až moc masivní (jestli není snaha aby byl skutečně dutý zbytečná), ale na tohle expert nejsem. Pak mě ale řežou do očí ty černé na jeho vršku, ty jsou jako pěst na oko. A z boku? Ta struktura mi přijde taková divná... ve stavebních technikách je zmíněno několik metod jak "rozbít" pravidelnou zeď, zkusil bych něco z toho.

Jinak samozřejmě děkuji za odvahu se zapojit, doufám že další tě budou brzy následovat.

Justin

Ahoj,

ďakujem za rady. Skúsim piny odstrániť úplne, kocky spojím tými ohybnými hadičkami nastrihanými na kúsky. Komín je masívny kôli peci, aby sa do nej vmestil kotol. Dutý byť vlastne nemusí, Santa Klaus môže ísť aj oknom.
Bolo by dobré zúžiť celý komín alebo len vrch?
Idem sa pozrieť na tie spôsoby rozbitia steny. Kocky na vrch komína musím zohnať, zatiaľ sú nahradené čiernymi.

Ďakujem

Justin

FilipS

Chalupa je pěkná, taky se přikláním ke zmenšení komínu. Pokud jde o tu střechu, tak se to dá bez mezer spojit technic axle http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=32062 Viz. foto.

Justin

Ďakujem, toto je elegantnejšie riešenie ako strihať hadičku, aj keď sa tomu asi nevyhnem pri round brickoch 1x1.

Ináč keby nebola strecha z panelov, ale použili by sa len hore zobrazené kocky, tak by sa dala ešte lepšie tvarovať.

J.

Justin

Tak som to trošku upravil.

J.

peter

Střecha je opravdu zajímavá a i mne zaujala. Z mé strany mám však jinou připomínku, než ostatní. Oprav a dále si dávej pozor na vazbu kostek. Pro tvé uklidnění mohu jen říct, že tento nešvar je bohužel problémem u mnohých stavitelů, takže si na něj dávej pozor. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ivansliz

Citace od: peter kdy 27.08.2011, 10:36:01
Střecha je opravdu zajímavá a i mne zaujala. Z mé strany mám však jinou připomínku, než ostatní. Oprav a dále si dávej pozor na vazbu kostek. Pro tvé uklidnění mohu jen říct, že tento nešvar je bohužel problémem u mnohých stavitelů, takže si na něj dávej pozor. ;)
Dobrá poznámka. Ani z blízka jsem toho nevšiml. >:D

Justin: Jinak pěkný domek. Než jsem si fotku zvětšil, tak jsem si myslel, že je to předloha z dřeva, kterou převedeš do lega a po zvětšení jsem koukal. ;) Ta střecha mě též asi zaujala nejvíc, jak tu již též někdo zmínil.  ;) A úprava komínu byla určitě více než potřebná. Držím palce v soutěži.  ;)

We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Justin

Ďakujem za rady, v novej verzii komína by to už malo byť ok.
Strecha sa inak dá prehnúť do opačnej strany, a potom sa celkom hodí na úzke domy vikingov, také čo vyzerajú ako obrátená loď. Foto bude neskôr.

J.

Justin

Ahojte,

nižšie nájdete 3 nové foto zo stavby MOCu. Tiles na podlahu a ďalšie kocky na interiér sú objednané, takže zatiaľ ospravedlňte jeho zníženú kvalitu. Posledné foto je nedokončená skúška rozloženia objektov :) Lego som stihol evakuovať skôr ako sa k nemu dostala mladšia dcéra  ;D

J.

nerow

Tak ten interier je zatím úplně bombastický   :) To se těším až bude úplně hotový.

Ivansliz

Citace od: nerow kdy 29.08.2011, 14:54:29
Tak ten interier je zatím úplně bombastický   :) To se těším až bude úplně hotový.

Přidávám se se stejným názorem. Pokračuj s tím interiérem takhle dál a spadne mi čelist úplně. ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

SpCasPi000

#12
Aby nám tu vevyrástol (slovenský) Diidy II    :o

Dúfam že ti dorazí čo najviac kvalitného materiálu, i keď potom bude riziko že niektorí budú musieť navštíviť pohotovosť kvôli zaseknutej spadnutej čeľusti   ;D
(nemáš sa ale čoho obávať, pri stave násho súdnictva aj tak nikto z toho nevytrieska ani korunu odškodného)

Colonel32

Zvážil bych u toho velkého hrnce, pokud máš černý, dát radši ten. Když se to stále peče na ohni, tak to bude začouzené. Ale polička s lektvary je fakt boží.

Ještě bych teda zvážil vyházet ty originál lego stromky a dát místo nich vlastní konstrukci, ty ogiginály mi přijdou moc malé v poměru k velikosti lidí.

Justin

Ahoj,

hrniec som už opálil, takže bude čierny (mal by som mať jeden na sklade)  ;D
stromy poriešim, ale asi to bude len mladý háj a nie riadny bukový les. Plánoval som jeden dominantný strom ako hlavný doplnok domu, ostatné stromy len ako doplnok na dotvorenie terénu. Tie originál stromy sú riešením z lenivosti, takže ich dám vyťať a postavím nové.

J.

germik

Jo, ten vnitřek je povedenej :o
Jen mám dotaz - co je zač ta svíčka? To je nějaký origo dílek co mi uniknul? ???
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

Bar 3L nebo bar 4L skrz utensil telescope.

germik

Jo ahá, on je dutej :D tak to jo... (nemůžu kouknout, lego mimo domov :'()
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hardegon

Citace od: Colonel32 kdy 29.08.2011, 21:05:15
Bar 3L nebo bar 4L skrz utensil telescope.

To neni možný. To musí být někde říznutý. Tím teleskopem to neproleze...  :o

Radek Máša

Já bych tipoval telescop a v něm zapichlá uřezaná ručka od bílé plácačky.
Od Lega k plastikovému modelářství a zpátky :-D.

Justin

Bingo!!!!

;D

niekedy sa zídu aj polámané dieliky, akurát že som zarovnal spodok zrezaním tej zúženej časti.

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3900

PS: Ešte pribudne viac podobných vecičiek, ako napr. lebka s čiernou sviečkou navrchu,.....

gearcs

Máš dobře připraveno, teď ještě zdárně dokončit. Střecha pěkná, horší je to s placatým terénem kolem domku a stromky nahoře na skalce, ty bych tam necpal, nebo jen decentně a jehličnany. A pak už jen nějaký ten život...

Justin

Ďalšie foto MOCu, v piatok by mali doraziť kocky z BL, takže sa stavba znovu pohne dopredu.

J.

Justin

Ahojte,

nižšie nájdete foto interiéru po odstránení studov na podlahe.
A fotky stoličiek. Napíšte mi prosím, čo si myslíte, že ktorá by sa najviac hodila.

Ďakujem

J.

P4tr1cius

Podľa mňa jednoznačne stoličky s tmavohnedou podložkou. Keď vyberieš tie, tak potom by bolo dobré zľadiť v tomto farebnom duchu aj ďalšie dve kruhové stoličky pri krbe.

Meduin

Stoličky - první mi připomíná vozík, další tři potom hrobku.
Designově bych se přiklánět ke "hrobkám", té s dark tan poduškou.
Zkus ale změnit poměry stran - při stávající základně 2 x 3 bych doporučoval vyšší opěrku.

Justin

Ďakujem za radu, použijem dark tan hrobky  :)
zľadiť ich so šamlíkmi nechcem, na nich sa mi páči kontrast hnedých nôh a bledej časti na sedenie.

J.

edit: ešte upravím aj výšku operadla

P4tr1cius

Zladením farieb stoličiek pri krbe s ostatnými, som myslel prehodiť farby, bledé nožky a hnedá sedacia časť. Tým sa zachová aj kontrast, ktorý tam chceš mať, a bude to pekne hrať s ostatnými.

Justin

aha, už tomu rozumiem  :)

prerobím, nafotím a porovnám to

presne v štýle japonských turistov,
veni vidi vici

čiže prišiel som, videl som, nafotil som  >:D


Ďakujem

J.

Justin

ďalšie foto interiéru, stále vo výstavbe, ale už sa veľmi nebude meniť, aby to nebolo zbytočne prepchaté. Možno mierne podkrovie. Hlavná zmena je prerobení veľkej police na dubovú almaru  :)

J.