LEGO Ship Racing - LSR 2011

Založil peter, 04.05.2011, 21:09:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

LEGO Ship Racing 2011



AHOJ! Jelikož se naše první světové závody LEGO plavidel setkali s úspěchem, dovoluji si tímto vyhlásit nové kolo. V loňském roce jsem jeden závod sliboval, bohužel mnoho okolností mi tomu zabránilo a tak zůstalo "jen" u LTTT. Toto mé selhání bych rád napravil a tak jsem si pro letošní rok připravil rovnou závody dva.

Každý závod bude specializovaný, tudíž ten kdo se bude chtít účastnit obou závodů, bude muset sestavit dvě zcela rozdílná plavidla. Pravidla a popis pro první závod jsou uvedeny níže v tomto příspěvku. Zadání pro druhé kolo bude odtajněno v neděli 17. července. Přihlášky do jednotlivých závodů, včetně jedné fotografie plavidla, mi zasílejte na můj E-mail (pro první závod do 9.7.2011 a pro druhý závod do 24.8.2011 včetně). Jelikož jednou z disciplín bude i salón lodí, je zakázáno kdekoliv a jakkoliv své lodě zveřejňovat a to do doby zahájení patřičného soutěžního dne! V případě porušení tohoto pravidla, bude patřičná loď z této disciplíny vyloučena.

Termíny jednotlivých závodů:

  • 1. závod - sobota 16. července, sraz účastníků ve 13:30
  • 2. závod - sobota 27. srpna, sraz účastníků v 13:30 pro nezájem ZRUŠENO

Lokalita závodů:

  • 1. závod bude uspořádán na prověřených vodách a sice říčce Rokytce a blízkém parkovém jezírku v Praze Vysočanech.
  • 2. závod se uskuteční v nové lokalitě a to parku Přátelství v Praze Proseku.


Zadání 1. závodu LSR 2011:
typ závodu:
Rychlostní čluny

popis:
Soutěžící budou mít za úkol absolvovat několik soutěžních disciplín ve 2-3 kolech (dle počtu účastníků). Některé disciplíny, budou měřeny a jiné budou vyřazovací. Podle dosažených nejlepších časů či výsledků v jednotlivých disciplínách, budou soutěžící bodováni. Soutěžící s největším počtem bodů se stává vítězem daného soutěžního dne.

omezení:

  • Model musí být sestaven výhradně z LEGO dílů. Pro případnou ochranu kontaktů je možné tyto zabezpečit igelitem či/a páskou.
  • Model musí být kompletně ovládán bezdrátově pomocí LEGO PF komponentů.
  • Model může obsahovat pouze 1ks PF IR přijímače.

disciplíny:

  • Salón - soutěžní model je hodnocen z estetického hlediska uživateli fóra.
  • Zpáteční sprint - Loď vyplouvá z bodu A přes bod B zpět do bodu A. Každý kontakt lodě s bójí je penalizován.
  • Sprint - Lodě vyplouvají z bodu A do bodu B. Soutěží vždy dva soutěžící. Záměrný kontakt lodí je penalizován diskvalifikací.
  • Slalom - Loď vyplouvá z bodu A do bodu B skrz několik branek (bójí). Každý kontakt lodě s bójí je penalizován.
  • Přetahovaná - Dvě spojené lodě, kde každý ze soutěžících se snaží odvléci protivníka na svoji stranu. Soutěží vždy dva soutěžící. Každá loď musí být vybavena dobře přístupnou vodorovnou plochou na hlavní palubě o minimální velikosti 2x2 studů a to na zádi či přídi.

Přihlášené lodě - 1. závod:

  • Grohl
  • Kedar
  • Ass



Zadání 2. závodu LSR 2011:
typ závodu:
Přístavní remorkéry

popis:
Soutěžící mají za úkol absolvovat několik soutěžních disciplín ve 2-3 kolech (dle počtu účastníků). Většina disciplín bude měřena. Podle dosažených nejlepších časů v jednotlivých disciplínách, budou soutěžící bodováni. Soutěžící s největším počtem bodů se stává vítězem daného soutěžního dne. Každá loď musí být vybavena dobře přístupnou vodorovnou plochou na hlavní palubě o minimální velikosti 2x2 studů a to na zádi či přídi. Plocha bude využívána pro připevnění lana a hrotu (viz. disciplíny).

omezení:

  • Model musí být sestaven výhradně z LEGO dílů. Pro případnou ochranu kontaktů je možné tyto zabezpečit igelitem či/a páskou.
  • Model musí být kompletně ovládán bezdrátově pomocí LEGO PF komponentů.
  • Model může obsahovat pouze PF motory.
  • Model může obsahovat maximálně 2ks PF IR přijímače.
  • Model může obsahovat maximálně 4ks motorů.

disciplíny:

  • Salón - soutěžní model je hodnocen z estetického hlediska uživateli fóra.
  • Slalom - Loď má za úkol projet obtížným slalomem a vyvarovat se kontaktu bójí. Každý kontakt lodě s bójí je penalizován. Zakončení jízdy je signalizováno rozsvícením kontrolní bóje pomocí hrotu na přídi lodě.
  • Přetahovaná - Dvě spojené lodě, kde každý ze soutěžících se snaží odvléci protivníka na svoji stranu. Soutěží vždy dva soutěžící.
  • Parking - Úkolem soutěžícího bude odvléci velkou loď z volné hladiny a zaparkovat ji do doku.
  • Sprint - I remorkér někdy potřebuje rychleji plout, proto v této disciplíně bude úkolem co nejrychleji proplout daným kanálem.
  • Úklid - Lodě mají za úkol postupně dopravit tři bóje do doku.

Přihlášené lodě - 2. závod:



Průběžné pořadí:



Soutěžící 1. závod 2. závod
Pozice
Ass
1b
-
3
Grohl
3b
-
1
Kedar
1b
-
3


Poslední, avšak ne zbytečné upozornění je, že závody se konají jen za nedeštivého počasí a také bude-li minimální počet účastníků alespoň 4. V případě zrušení závodu z důvodu nepříznivého počasí, bude obratem zveřejněn termín náhradní. Pokud by se závod nemohl konat ani v tomto náhradním termínu, bude patřičný závod zrušen.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Super budu se těšit, rád se zúčastním, jen dotaz, bude nějak specifikováno místo připojení lana pro přetahování?

Jamesek

Citace od: Shmade kdy 04.05.2011, 22:46:02
Super budu se těšit, rád se zúčastním, jen dotaz, bude nějak specifikováno místo připojení lana pro přetahování?
Na zádi?

grohl

Taky se těším a pokud to jen trochu půjde, zúčastním se a možná i s novou lodí.

Měch

Hrozně dlouho jsem se těšil na lodě, ale naneštěstí mi to tento rok nevychází  :'(. Snad příště  :-\
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Kiko97

Ja sa nezúčastním, ale má otázku. Tie boje sú ako spravené, normálne na lane pripevnenom o dno (to si len ťažko predstavujem) alebo napevno zapichnuté.  :)

Jamesek

Citace od: Kiko97 kdy 06.05.2011, 15:56:06
Ja sa nezúčastním, ale má otázku. Tie boje sú ako spravené, normálne na lane pripevnenom o dno (to si len ťažko predstavujem) alebo napevno zapichnuté.  :)
Rybářský splávek na silonu na kamínku .. :) hýbe se, najdi fotky z minula (nebo na youtube Lego ship racing)

Bery

Já bych si teda nějakej ten člun chtěl moc postavit, ale nevím jestli seženu trup, a hlavně chci se zeptat jestli by nevadilo kdybych si vrtuli na osu nějak vkusně přilepil, protože mám pouze tu s třemi listy ze 7734 a tam je uchycení na pin?
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

peter

Citace od: Shmade kdy 04.05.2011, 22:46:02Super budu se těšit, rád se zúčastním, jen dotaz, bude nějak specifikováno místo připojení lana pro přetahování?

Děkuji, dobrá poznámka. Upřesnění bylo doplněno do pravidel.

Citace od: Bery kdy 06.05.2011, 19:21:44Já bych si teda nějakej ten člun chtěl moc postavit, ale nevím jestli seženu trup, a hlavně chci se zeptat jestli by nevadilo kdybych si vrtuli na osu nějak vkusně přilepil, protože mám pouze tu s třemi listy ze 7734 a tam je uchycení na pin?

Pokud by jsi do té doby potřebnou vrtuli či lodní šroub nesehnal, pak bych Ti přilepení povolil ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Termín uzávěrky přihlášek pro první kolo je sice ještě poměrně daleko, ale blíží se to! Pro případné váhavce si dovolím zveřejnit jednu příjemnou zprávu. Nejlepší závodníci budou odměněni. Linhi a jeho BL obchod věnoval kredit 10 USD včetně poštovného zdarma!



Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Petr43

Ahoj, chci se zeptat jestli je povoleno, aby dva účastníci startovali na jedné lodi. Za předpokladu, že každý bude bojovat o jiné umístění (na stavbě plavidla bychom se podíleli oba).

peter

Citace od: Petr43 kdy 28.06.2011, 17:00:06Ahoj, chci se zeptat jestli je povoleno, aby dva účastníci startovali na jedné lodi. Za předpokladu, že každý bude bojovat o jiné umístění (na stavbě plavidla bychom se podíleli oba).

To že každý soutěžící bojuje sám za sebe je snad samozřejmé. V pravidlech to nebylo uvedeno a tak tobě a tvému kamarádovi povoluji soutěžit na stejné lodi. Pro ostatní však musím oznámit, že start dvouposádek jinak není povolen.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Na prvním závodě bylo zjištěno, že jezírko kde měla probíhat druhá část závodů je nepoužitelné. Jezírko zůstalo svému osudu a tak od posledních závodů zarostlo. Bohužel s jezírkem jsem počítal zejména v organizaci druhého závodu a proto byl tento závod ohrožen. Naštěstí se mi podařilo brzy nalézt novou lokalitu, která mne doslova nadchla a pokud to jen půjde, tak už případné další LSR závody budou pořádány jen v této nové lokalitě.

Z výše uvedeného bylo až dnes zveřejněno zadání pro druhé kolo, které se uskuteční v sobotu 20. srpna 2011. Jelikož je však lokalita natolik pěkná, rozhodl jsem se, že Vám nejprve dám možnost si vybrat, který závod by jste raději absolvovali. Jedná se tedy buď o prověřené rychlostní čluny nebo o nové remorkéry. Prosím proto hlasujte v záhlaví tohoto tématu. Anketa zde bude přibližně do 2. srpna 2011, kdy bude vyhodnocena a definitivně tak určen typ závodu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Jelikož již několik dní anketa nedoznala žádných změn v hlasování, bylo ukončeno. V anketě se většina vyslovila, aby druhý závod byl zaměřený na remorkéry. Od tohoto okamžiku, tak platí zadání pro druhý závod uvedené výše.

Důležitým upozorněním také je, že termín druhého závodu byl posunut o týden déle. Termín závodu tak je 27. srpna a přihlašovat se můžete až do 24. srpna včetně (viz úvodní příspěvek).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#14
K dnešnímu dni jsem obdržel pouhou jednu přihlášku a to od Grohla. Proto z důvodu nezájmu ze strany soutěžících ruším 2. závod LEGO Ship Racing

Tento krok mne mrzí o to více, že jsem letošní závody LSR pořádal na Vaše četná přání a tak jim věnoval mnoho svého cenného :'(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

grohl

Mě to mrzí taky. Místo toho jsem mohl dokončit model na Technic Challenge, ale co už. Díky ještě jednou, Petře, a snad tě to neodradí od organizování dalších závodů.

Kdyby se přece jen nakonec někdo umoudřil, nechám remorkér pohromadě a třeba proběhne závod v náhradním termínu.

Jamesek

Citace od: grohl kdy 24.08.2011, 22:27:55
Mě to mrzí taky. Místo toho jsem mohl dokončit model na Technic Challenge, ale co už. Díky ještě jednou, Petře, a snad tě to neodradí od organizování dalších závodů.

Kdyby se přece jen nakonec někdo umoudřil, nechám remorkér pohromadě a třeba proběhne závod v náhradním termínu.

Kdybys měl cestu přes Prahu, rád bych něco postavil a šel si jen tak společně zajezdit. Jako lákadlo bych mohl uvést, že mám novou podvodní kamerku a nové non-lego_na_lego_pasující vrtule pro otestování .. :)

Měch

Já jsem původně chtěl jet, ale pak toho bylo najednou nějak moc a nezbyl čas na stavbu lodi. A navíc je to pro mě dost daleko, tak možná příště. A nebo by se to mohlo spojit někdy s Truck Trialem, když bude poblíš nějaká vodní plocha.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!