Otestování funkčnosti NXT komponent

Založil Hacislav, 09.07.2016, 14:07:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

Ahoj,
chtěl bych poprosit o pomoc. Mám nějaké NXT komponenty (viz foto).
Rád bych vyzkoušel jestli jsou plně funkční. Svět NXT jde téměř kompletně mimo mě. A tak bych potřeboval pomoct od někoho zkušenějšího.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

atasoft

Ahoj, Plzeň je asi daleko, co ? S NXT by zkušenosti byly i test možný.

Petr

Citace od: Hacislav kdy 09.07.2016, 14:07:45
Ahoj,
chtěl bych poprosit o pomoc. Mám nějaké NXT komponenty (viz foto).
Rád bych vyzkoušel jestli jsou plně funkční. Svět NXT jde téměř kompletně mimo mě. A tak bych potřeboval pomoct od někoho zkušenějšího.

Foton

Teoreticky ti stačí sehnat jeden NXT kabel. Pokud je v kostce původní software, tak jsou tam i prográmky na otestování motorů a senzorů.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Olomouc je dál něž Plzeň.
Ale zcela bezpečně vím, že na Katedře řídící techniky FEL ČVUT  mají s NXT bohaté zkušenosti (a ajejich zásobu :-) www.robosoutez.cz
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

papluh


Hacislav

Děkuji za rady a typy. Kabely k tomu také nejaké mám.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

HD

Citace od: Foton kdy 11.07.2016, 12:27:55
Ale zcela bezpečně vím, že na Katedře řídící techniky FEL ČVUT  mají s NXT bohaté zkušenosti (a ajejich zásobu :-) www.robosoutez.cz

Nevím, jestli nejedou ze stejných zdrojů, ale mají je i na ústavu Mechaniky hned vedle na FS.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

taquile

Připojím se taky k dotazu, protože s tímto vláknem souvisí. Koupil jsem starší sadu NXT 2.0 a při otestování funkcí try mně nefunguje ultrazvukový a světelný senzor. Můžu sám nějak zjistit, jestli jsou opravdu vadné ty senzory nebo je chyba v kostce? Nebo bych si musel půjčit od někoho nebo koupit funkční senzor a tím to otestovat?
Zkusil jsem ten světelný senzor dát do portu 1 a panáček na displeji zareagoval pousmáním, což by znamenalo chybu v kostce na portu 3. Ale obávám se, že jsem tím ve skutečnosti nic nezjistil, protože světelný senzor určitě vrací jiné hodnoty než dotykový, který má nejspíš jen 1-0.
Pokud je jediná možnost otestovat to na funkčních senzorech, nebyl by nějaký dobrák z Prahy, u koho bych se mohl na chvíli zastavit a vyzkoušet to?

Díky za rady a nakopnutí ;-)

Hacislav

Tak jsem úspěšně (po příslušné nápovědě) sám otestoval všechny komponenty, až na:

1) baterku protože nemám dobíječku
2) sound senzor - senzor jsem připojil portu 2(tak jak si kostka řekla) Na displey se objevilo  "See motors !" Jenže nic se nědělo ani, když jsem zároveň připojil motor k portu A (k tomuto portu jsem připojoval motory během testování). Takže buď jsem něco nepochopil, nebo senzor nefunguje. :-(

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest