(Vlastní) Předělávky Technic setů.

Založil grohl, 27.09.2008, 16:08:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

grohl

Poslední dobou nemám chuť pokračovat v započatém větším projektu, a tak trávím čas přestavbou menších Technic setů. Tady je první výsledek mého snažení s nuznou zásobou dílků, kterou poskytuje 8271.

Funkce jsou stejné jako u originálního setu: otáčení jedné nápravy a zdvih a náklon radlice




Více fotek zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=344449

grohl

http://peeron.com/inv/sets/8271-1 Z tohohle se o moc víc nedá. Jak se říká: Z h***a bič neupleteš. A když už jo, tak nezapráská.

Dejv

Citace od: grohl kdy 27.09.2008, 18:58:22
http://peeron.com/inv/sets/8271-1 Z tohohle se o moc víc nedá. Jak se říká: Z h***a bič neupleteš. A když už jo, tak nezapráská.

.. a zapráskáš-li, jedině sebe  ;D

Jinak k tématu: s ohledem na množství dílů je to pěkný bobek. Jen mi tam trochu nesedí to řízení, ve skutečnosti zatáčí blokováním kol, ale aspoň to zvyšuje hratelnost  ;)

grohl

Vím vím, jen jsem chtěl aby to nějak zatáčelo :)

otaznik

Na to, že jsi to postavil z tohoto jednoho setu mi to přijde velmi pěkné. Na druhou stranu je škoda, že jsi se právě tím jedním setem nechal limitovat, při použité větší nabídky dílů to v tvém podání mohlo být vynikající.

grohl

Otazníku, moc díky za chválu, ale spíše si teď hraju s myšlenkou vytvářet lepší alternativní modely. Sestrojit ale vylepšenou verzi tohohle prcka nebude problém.

TomKQT

Jako alternativní model postavený pouze z tohoto setu je to super.
Jdu si to zkusit taky složit  ;D
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

grohl

#7
Je tu další model, který kromě otevírání kufru a toho, že má celkem fajn design, neumí zhola nic. Vše sestaveno opět pouze za použití dílů z 8271.



více fotek zde:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=344452

TomKQT

Tak sice to totálně narušuje smysl řady Technic, ale i tak se mi to opravdu líbí  ;)

Složit něco takového z pevně daného a omezeného množství materiálu je úspěch.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

grohl

Je to spíš takovej Emental-Racers výtvor.  ;D

Pepan

Citace od: grohl kdy 09.10.2008, 19:54:46
Je to spíš takovej Emental-Racers výtvor.  ;D

Mi se to náhodou opravdu líbí, člověk by nevěřil, co všechno jde z té malé hromádky kostek postavit, když je člověk šikovný  :D 

grohl

#11
 Jsem zpět s dalším modelem. Jedná se o kosmickou loď  Vulture s otevírací kabinou a polohovatelnými křídly. Vše opět sestrojenou pouze a jen z dílů setu 8271.

Více fotek zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=348325

grohl

Dalším pokusem z dílků setu 8271 se stala jednoduchá sklápěčka s otáčením přední nápravy a funkční korbou. Tenhle model trpěl na nedostatek os, takže jsem několikrát přestavoval, aby auto drželo vůbec pohromadě a zachovalo si dostatečnou pevnost.
Veškerá kritika i chvála je vítána. (Jsem už dost starej na to, abych to unesl :P)




Více fotek zde : http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=349192

otaznik

Citace od: grohl kdy 28.10.2008, 13:42:26
Dalším pokusem z dílků setu 8271 se stala jednoduchá sklápěčka s otáčením přední nápravy a funkční korbou. Tenhle model trpěl na nedostatek os, takže jsem několikrát přestavoval, aby auto drželo vůbec pohromadě a zachovalo si dostatečnou pevnost.
Veškerá kritika i chvála je vítána. (Jsem už dost starej na to, abych to unesl :P)

Více fotek zde : http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=349192
Koukám, že ses nevyhnul zakázaným technikám - pin jen napůl v beamu.

grohl

Máš pravdu. ;) Oproti vesmírné lodi je to podstatně méně čistá práce. Občas, abych dosáhl kýženého výsledku, si dopomůžu nečím nečestným.  >:D

Shmade

Ta sklápěčka mi přijde zatím asi nejlepší, už se těším na další výtvory... 
Já si podobně jako ty takhle občas hraju s menšími sety jak s technic, tak s ostatními. U velkých technic setů postavím jen hlavní model a pak jde po pár dnech do pořadačů, velké množství dílů už to není taková výzva. Respektive je, ale skoro až moc velká, postavit něco kloudného z 1000 daných součástek je mnohem těžší než udělat to samé ze 70.  Velký netechnic Lego set už jsem tak 17 let nestavěl :)

mirek

Moc pěkná série výtvorů z jediného setu 8271. Perfektně, profesionálně nafoceno.
Když je chvála vítána, tak jednoznačně chválím.

TomKQT

A to já pochválím, i když chvála vítána není  ;D

Už jsem v tomhle threadu chválil dvakrát a zasloužíš si to i potřetí, zase dobrá práce.

Mám dotaz - téma si vybereš předem a pak to zkoušíš dokud to neuděláš, nebo prostě experimentuješ a najedou to začne vypadat jako něco, tak to doděláš? Nebo úplně jinak?
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

grohl

#18
Citace od: TomKQT kdy 28.10.2008, 18:39:09
A to já pochválím, i když chvála vítána není  ;D

Už jsem v tomhle threadu chválil dvakrát a zasloužíš si to i potřetí, zase dobrá práce.

Mám dotaz - téma si vybereš předem a pak to zkoušíš dokud to neuděláš, nebo prostě experimentuješ a najedou to začne vypadat jako něco, tak to doděláš? Nebo úplně jinak?
Pokaždé je to jinak. Většinou tuším, kam by se stavba měla ubírat, ale třeba teď jsem chtěl sestrojit traktor a předek začal vypadat jako nějaký veterán, takže teď dokončuju sportovní kupé cca z roku 1930-40. Předlohou není žádné reálné auto. U vesmírné lodi, jsem zase věděl, že vznikne vzduchoplavidlo, ale jeho kontury se formovaly zcela nahodile. Sklápěčka, Raketa a Bobcat byly předem rozmyšlené. Sporťák a poslední, ještě nedokončený výtvor, vznikaly metodou pokus=omyl/úspěch.

grohl

#19
Konečně jsem nafotil další model. Bohužel fotky jsou kvůli zimnímu času o trošku tmavší, ale snad to nebude tolik vadit. Na fotografiích je zachyceno sportovní kupé z první poloviny dvacátého století. Model otáčí přední nápravou. Má otevírací dveře a zadní kufr. Dále disponuje polohovatelnou opěrkou hlavy. V kabině se nechází zpětné zrcátko, které je jako jediné prohřeškem proti čistotě stavby-díly jsou k sobě ukotveny jen v jednom bodě, takže stačí neopatrně zavadit rukou a ze zrcátka je vrtule. :D Taky mě mrzí, že místo volantu je obyčejné ozubené kolo, ale nedá se nic dělat. 8271 jej neobsahuje.

Jakékoliv komentáře jsou vítány. ;)







MwK

Konečne niečo super!
Teda,niežeby ostatné výtvory boli zlé,ale tento je zatiaľ najkrajší,veľmi sa mi páči... ;) :)
Inak,pripomína mi to jedno auto z hry Mafia... :D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Pepan

Tak to je paráda, opět smekám, tvoje šikovnost a vynalézavost nezná mezí  ;) ;D Máš můj obdiv  :)

Marty713

Opět skvělá práce.

Moc se mi to celé líbí a těším se na další! :D

mirek

#23
V jednoduchosti je krása. Moc chválím. Jestli se nemýlím, tak už je to pátá předělávka setu 8271.

davda54

 :o krása jako všechno ostatní, nechtěl bys prozradit co bude dál ? >:D

grohl

Další model nafocen. Jedná se o jednoduchou helikoptéru, kde pomocí ozubeného kola na levé straně roztáčíte rotor. V plánu bylo sice o jednu funkci více, ale do útlého těla vrtulníku se prostě nevešla. Kritika či chvála jsou vítány.  ;)



davda54

Jako vždycky dobrý :), ale oproti ostatním modelům mi tam pořád něco chybí, ani nevím co... :(

Bobeš

Hezké , už se těším na další

grohl

Tak jsem podruhé selhal. Poprvé v srpnu ve snaze sestavit formuli a dnes při pokusu o obrněný transportér. Vyšla mi z toho krabice podobná Trabantu s celkem zdařilým otočným dělem na střeše. :D Zkusím sestavenou výzbroj napasovat na něco jiného. A nebo se vrhnu na další nápad.  ;)

vdave

Nemusíš klesat na mysli, už za to co jsi postavil z tohoto setu máš můj obdiv, nikdy bych netušil že tak jednoduchý set skýtá poskytne tolik povedenych staveb. Osobne u mě vítězí helikoptéra a sportovní kupé, fakt pěkný.