Nákupy v Evropských Lego obchodech

Založil Chairudo, 20.06.2016, 18:16:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Drobuliatko

Inak Toys R Us je aj pri Donauzentre.

Villa Legina

Citace od: Drobuliatko kdy 02.08.2018, 15:00:18
Inak Toys R Us je aj pri Donauzentre.

Tak ako to tam vyzerá, dlho to tam už asi nebude.

STARHAWK

Co zaujimave je vlastne teraz ako bonus ?

Vidim
- 2x VIP body (kombinuje sa to s AFOL day ?)
- krabicka rastliniek zz noveho plastu za nakup nad 35e

to je tak asi vsetko co je k dispozicii na AFOL day navise

https://www.thebrickfan.com/lego-august-2018-store-calendar-promotions-and-events/

Drobuliatko

Tie 2x body sa asi nebudu dat skombinovat s AFOL Day.

cetonia25

Ty 2x body jsou jen za vrbu mlátičku a mlokův kufřík.

STARHAWK

Citace od: Chairudo kdy 13.07.2018, 17:48:36
Zatím jedeme Clermont z Ostravy, já a 3 kluky nakládáme v Brně.
Ideálně v 6-6.30 vyrazit z Olomouce, aˇjsme na 9 na otevíračku v Donau. Předpokládám, že se podíváme i do SCS a 15.00 začíná výstava ve Vídni http://forum.lgoe.at/index.php?topic=5648.0
Domů tedy nejdřív 15.30 (podle zajímavosti výstavy ;D - teoreticky 18-19-20 v Olomouci


Cauko, kade tam pojdete ? Zacnete v Donau, potom SCS a nakoniec vystava ?
Skusam pozerat ako by som sa tam dostal. Ci nechate niekde auta a pojdete hromadkou ? Bude tam vobec kde zaparkovat pri tej vystave ?

networ

Citace od: STARHAWK kdy 03.08.2018, 10:57:23
Citace od: Chairudo kdy 13.07.2018, 17:48:36
Zatím jedeme Clermont z Ostravy, já a 3 kluky nakládáme v Brně.
Ideálně v 6-6.30 vyrazit z Olomouce, aˇjsme na 9 na otevíračku v Donau. Předpokládám, že se podíváme i do SCS a 15.00 začíná výstava ve Vídni http://forum.lgoe.at/index.php?topic=5648.0
Domů tedy nejdřív 15.30 (podle zajímavosti výstavy ;D - teoreticky 18-19-20 v Olomouci


Cauko, kade tam pojdete ? Zacnete v Donau, potom SCS a nakoniec vystava ?
Skusam pozerat ako by som sa tam dostal. Ci nechate niekde auta a pojdete hromadkou ? Bude tam vobec kde zaparkovat pri tej vystave ?

Kousek je Penny Market nebo Parkplatz Neugebäude.
Učím se stavět ...

Chairudo

Nejlepší parkování pro Donau je ulice Mitnergasse - venkovní z rána poloprázdné a přímo před vchodem pod LEGO store. - akorát tam aktuálně bude autu hic.
Vnitřní parkování vjezd na Wintzingerodestrasse 10 - několik pater nahoru i dolů, pro jednoduché parkování a chlad doporučuji dolů a pak hledat obchod.

SCS parkování je o štěstí

Výstava parkování mrkni na Google mapy streetview ;)

Citace od: davroman kdy 02.08.2018, 13:57:09
Otázka pro zkušené: dá se do SCS dojet z centra Vídně bez dálniční známky?

V tomto mám zkušenosti 0 - vždy kupujeme známku.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

Citace od: davroman kdy 02.08.2018, 13:57:09
Otázka pro zkušené: dá se do SCS dojet z centra Vídně bez dálniční známky?

Dá sa, len sa musíš vyhnúť vnútornej tangente A23 ktorá je platená (a samozrejme vonkajšiemu obchvatu S1, A21 aj keď to skôr cestou späť keď pôjdeš smerom výstava)
Navigácia by ťa mala previesť vnútrom Viedne vrátane vnútorného okruhu. V sobotu asi nebudú veľké zácpy okrem parkovanie v SCS, ale užiješ si semaforov a super kruháč na Leopoldstadt  >:D

networ

Vídeň vždy s dálniční známkou - i na jeden den. Nic nestojí levněji, než známka. Ušetřených 255 korun to Vídeň spočítá na zácpách, kruháčích a sem tam fórech (běžně známé jako semafory).
Učím se stavět ...

STARHAWK

Dik za rady. Tak som kupil 10dnovu nech to je jednoduchsie. Donau parkovanie je OK to poznam, SCS hej o stasti najviac ma zaujima to pred tou vystavou ale vidim ze je tam dlha ulica smerujuca az ku hradu tak hadam sa tam nieco najde na nej.

Tak sa tam zajtra hadam zideme.

Clermont

Auto mam umyte, vyluxovane, znamka koupena, svacina a piti prichystane, zitra se muze vyrazit  :)

networ

Šílená nákupní horečka ukončena. SCS a Donau skoro vyprodána ;)

Za vlast padli králíci ve slevě :D
Učím se stavět ...

Clermont

Akce Viden se povedla na jednicku. Jak pise Networ, obchody vyprodane. Po najezdu Chairuda, Dannyho a Skywalkera pulka steny prazdna a kombik plny az po strechu  ;D

Jezevec

#314
Nějaké fotky z vídeňské výstavy. :) Kvalita sice není oslnivá, ale víc mobil bohužel nezmohl. Byly tam super modely, zvláště vyčnívalo space a micro. Dal jsem se do řeči s jedním milým afolem, který mně podrobně vysvětlil jak má moc rád nějakého malíře (jméno jsem už zapomněl), který maluje výjevy ze středověku. A že on se právě podle jeho děl docela inspiruje pro své modely. :)

https://jezevcovo.rajce.idnes.cz/Viden/
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

mato

Ahojte, prosim vas, nefotil niekto PAB stenu v SCS? Pripadne neviete povedat, ake su tam diely?

BTW. uz je neskoro, kedze AFOL day bol vcera, anyway, AFOL nalepky sa daju este niekde zohnat? Aspon snad na ten november. Najma Slovaci, odkial ju mate? Pytal som sice od Pekiho, no bez odpovede (moj request v tom vlakne vymazal)

Drobuliatko

Tak Cesi ju maju zrejme prave od Pekiho a Slovaci zvacsa z Tatralugu pokial viem.

Clermont

Tak myslím si, že se tady lidi nerozdělují na to kdo jsou, ale u jakého Lugu jsou.
Takže si myslím, že pokud je Slovák pod Kostkami, tak proč by nemohl mít nálepku od nás?
Pokud se tedy nemýlím, tak zde existuje přímo vlákno na nálepky, kde poprosíš a pak se domluv kdo příště pojede do Vídně na Afol day a on Ti ji tam doveze.

Jak jednoduché  ;D

Jezevec

#318
Citace od: Drobuliatko kdy 05.08.2018, 07:17:52
Tak Cesi ju maju zrejme prave od Pekiho a Slovaci zvacsa z Tatralugu pokial viem.

Řekl bych, že samolepku člověk dostane tam, kde si o ni řekne. Ta část v názvu Kostek "Československé" vypovídá o tom, že Slováci jsou tu plnohodnotní členové stejně jako Češi. Pak už je každého soukromá věc, kde si to převzetí vyřídí. :)

Citace od: mato kdy 05.08.2018, 00:23:22
AFOL nalepky sa daju este niekde zohnat? Najma Slovaci, odkial ju mate? Pytal som sice od Pekiho, no bez odpovede (moj request v tom vlakne vymazal)

Jestli ti tvůj dotaz někdo vymazal, mohlo to být omylem a ani to nemusel být přímo Peki, není tady jediný člověk s pravomocí moderátora. Zkus to znovu a uvidíš, neměl by to být problém. :) Jinak vlákno pro žádosti o samolepky je tady:

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51337.0
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Anatyt

Tak ja neviem - chalan sa pýtal "Najma Slovaci, odkial ju mate?" - baba odpovedala odkial ju najmä Slováci majú. Drvivá väčšina Slovákov ju logicky ma od Tatralugu a to je fakt. A nie odtialto. Ale áno, môžu ju mať aj z českého, či austrálskeho Lugu. Ja som mal minulú tiež cez Tatralug (aktuálne nemám žiadnu a žijem). Tak nechápem tie vaše odpovede.

Jezevec

#320
Citace od: Anatyt kdy 05.08.2018, 10:07:16
Tak nechápem tie vaše odpovede.

Vzhledem k nedávné debatě na téma Tatralug, by mohl člověk neznalý situace nabýt dojmu, že občan Slovenska může získat samolepku pouze na Slovensku a tady ne. Někdo má členství všude, tak je mu poměrně jedno odkud bere samolepku. Ale mohou existovat i Slováci, kteří mají členství jenom na Kostkách. Pak by se takový člověk mohl mylně domnívat, že zde dochází k nějaké národnostní segregaci a že si kvůli té samolepce musí žádat na Slovensku. Můj komentář byl ryze informativní. Tečka. Dál neřeším. ;)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

papluh

#321
= Tatralug vs. Kostky =

Tatralug naskočil na túto akciu o rok skorej ako Kostky, takže väčšina duálnych členov a pozorovačov na fóre mala šancu sa tam dostať k nálepke skorej. Ono je to v celku logické keďže nálepky fungujú len v kamenných obchodoch a veľká časť TL základne je z Bratislavy a má do Viedne oveľa bližšie, rýchlejšie a lacnejšie ako z ČR. Preto aj v rámci Kostiek to prišlo zo strany Moravákov ako Pražákov (snáď sa tu niekto neurazí >:D )

Rozdelovanie komu dať a nedať nálepku je v rámci každého LUGu. Ja som mal jednu z Bricksetu ešte sezónyu pred tými čo sa dávali z TL alebo Kostiek, nedávali to každému aj keď hodnotiace pravidlá neboli zverejnené. Čo viem nové kontá to tam nedostali. Ono je to celkom logické, lebo je v záujme LUGov to nedať každému ale len takým, čo dodržia pravidlá tj majú nejaký záujem byť korektný. Aj keď google vyhodí verejné príspevky na toto téma vrátane tých na Kostkách  ::)


Chairudo

Citace od: Clermont kdy 04.08.2018, 21:07:47
Po najezdu Chairuda, Dannyho a Skywalkera pulka steny prazdna a kombik plny az po strechu  ;D

Já jsem zodpovědný pouze za 1 přihrádku  ;D

Výlet byl super, v Donau měli nově Tan plate 1x1 s bočním úchytem, v SCS pak byly vánoce: dkGreen plate 1x1, dkBlue a dkRed plate 1x2 a nové kytičkové round plate 1x1 červené, žluté a bílé. 
- fotky bohužel nemám, v tom zápalu vždycky zapomenu, tak poprosím někoho kdo tam pojede, možná to tam sám během měsíce otočím  :)

pak jsme se přesunuli na výstavu - Jezevec - díky za fotky.
Byla v asi 40-50m dlouhém sklepení malého Vídeňského zámečku - mezi 20-30 afoly a spousta pěkných modelů.
Výstava má teď si nepamatuji přesně, ale více jak desetiletou tradici a normálně bývá návštěvníků více, ale kvůli šílenému vedru to bylo tentokrát slabé.

S ambassadorem LUGu jsem už pár týdnů v kontaktu a AFOLové mají zájem za námi do Olomouce přijet, zjišťují možnost vzít si volno a když to vyjde pár Rakouských AFOLů a jejich modelů nás na podzim navštíví.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

networ

#323
S vystavovateli jsem se taky bavil, čučeli, že Češi přijeli na výstavu (pravda, nebavil jsem se s pořadateli). Vstupné na akci byla zdarma, možnost zakoupení drobného občerstvení a tombola. Já sice nic nevyhrál, ale moje přítelkyně vyhrála 3 kousky.

Přidávám nějaké fotky na ochutnání z výstavy.
Učím se stavět ...

Jezevec

Citace od: networ kdy 06.08.2018, 08:00:26S vystavovateli jsem se taky bavil, čučeli, že Češi přijeli na výstavu.

Jo to je fakt. :D Napsal jsem jim milé poděkování za super výstavu na jejich fb skupinu LGOe.at - LEGO Gemeinschaft Oesterreich. Myslím, že každého člověka potěší nějaká pochvala a uznání za odvedenou práci od úplně cizích lidí.  :) Navíc bylo za co chválit.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

davroman

#325
Děkuji posádce šedé Fabie Kombi, která nám v Donau předala cenné rady k nákupu a která i přes zcela zaplněný kufr zmíněného vozu dokázala v rukou spolujezdce dopravit z SCS Saturna a jako v akčním filmu mi jej po trase předat a během pár vteřin pokračovat v jízdě. Díky kluci!   :D

Jinak za nás ještě doplním cestovní zkušenosti - do Vídně bez dálničky naprosto v pohodě. Přespali jsme v Hevlíně v pensionu Dyje (vřele doporučuji), který byl výchozím bodem našeho programu prodlouženého víkendu. Vyjeli jsme ráno po deváté a jeli po B6 přes Ernstbrunn, abychom po 80 minutách byli v Toys-R-Us Stadlau. Cesta vede krásnou Rakouskou krajinou a jeden jen žasne nad rozmanitostí polí a políček (a ne lány jako u nás). Následný přesun do Donau pak trval cca 10min.
Zpět jsme jeli přes Mistelbach a Staatz (kde jsme zapomněli odbočit a otáčeli se současně s jiným CZ autem (také AFOLové?), které jelo cca tři auta před náma  :D ) směrem na Nový Přerov, abychom překročili hranici po takové prašné polňačce, jako největší pašeráci.  ;D 
Důvodem této trasy byla cílová destinace Pasohlávky. Trasa na hranice trvala cca 75min (stejně by to trvalo i do Hevlína).
Jako navigaci jsem použil Waze a zakázal jí zpoplatněné úseky. To jen pro info, třeba se to někomu bude hodit.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Clermont

Popisky k lidem si myslím ani není potřeba  ;D

Chairudo

Citace od: davroman kdy 06.08.2018, 22:30:59
Děkuji posádce šedé Fabie Kombi, která nám v Donau předala cenné rady k nákupu a která i přes zcela zaplněný kufr zmíněného vozu dokázala v rukou spolujezdce dopravit z SCS Saturna a jako v akčním filmu mi jej po trase předat a během pár vteřin pokračovat v jízdě. Díky kluci!   :D

Jo, posledně takto se mnou jel Danyboy s krabicí na klíně nějakých 400km až za Prahu, já to měl jen kousíček  ;D

Citace od: Clermont kdy 06.08.2018, 23:02:07
Popisky k lidem si myslím ani není potřeba  ;D

Pošli prosím originál  :)
Stavebního materiálu není nikdy dost, snad většinu stihnu během měsíce zužitkovat a pofrčím pro další  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

networ

Citace od: Clermont kdy 06.08.2018, 23:02:07
Popisky k lidem si myslím ani není potřeba  ;D

Bouchal jsem hlavou o stůl, že jsem je taky nestihl vyfotit na parkovišti, ale tyto dvě fotky mluví samy za sebe :D Dal bych je na výstavu pod téma: Jak se staví MOC a shánějí kostky :D :D
Učím se stavět ...

networ

Citace od: Chairudo kdy 06.08.2018, 23:18:46
Citace od: davroman kdy 06.08.2018, 22:30:59
Děkuji posádce šedé Fabie Kombi, která nám v Donau předala cenné rady k nákupu a která i přes zcela zaplněný kufr zmíněného vozu dokázala v rukou spolujezdce dopravit z SCS Saturna a jako v akčním filmu mi jej po trase předat a během pár vteřin pokračovat v jízdě. Díky kluci!   :D

Jo, posledně takto se mnou jel Danyboy s krabicí na klíně nějakých 400km až za Prahu, já to měl jen kousíček  ;D

Citace od: Clermont kdy 06.08.2018, 23:02:07
Popisky k lidem si myslím ani není potřeba  ;D

Pošli prosím originál  :)
Stavebního materiálu není nikdy dost, snad většinu stihnu během měsíce zužitkovat a pofrčím pro další  :)

Nezapomeň, na trans bricky jen do SCS :)
Učím se stavět ...