(Vlastní) Star Wars: Bitva o Hoth

Založil Robbed, 19.11.2013, 23:42:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Star Wars: Battle of Hoth

rozměry: 307 x 153 cm

Součásti diorama bude průřez základnou. Zatím mám nakoupeno cca 20000 kostek a pomalu začínám stavět, akorát se to celé nikam pořádně nevejde.


peter

Opět se pokusím navrhnout změnu názvosloví. Nebylo by vhodné zakázkové modely nenazývat (vlastní) ale (zakázka)? Jelikož to, že to je zakázkový model je jasný, že se jedná o vlastní model. Nemyslim si, že by zde byl někdo, kdo do zakázky udělá model někoho cizího. Slovo vlastní před modelem osobně chápu tak, že se jedná o MOC opravdu z čistě vlastních zdrojů pro vlastní potřeby. Zakázkové modely dle mého názoru nejsou vlastní samotného stavitele, ale jsou majetkem zadavatele/investora.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Luky1987

Hlavně mysli na převoz, zatím to vypadá, že máš těch 7 baseplate v řadě spojeno napevno ;)

Mtron

Držím palec, těším se na stavbu z tvého stavitelského umu. Bude to jistě nářez, který ovšem zastíní všechny ostatní MOCY nezakázkových stavitelů. :'( :'( Posílej průběžně fotky ať můžeme tiše slintat.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Foton

Citace od: peter kdy 20.11.2013, 08:25:35
Opět se pokusím navrhnout změnu názvosloví. Nebylo by vhodné zakázkové modely nenazývat (vlastní) ale (zakázka)? Jelikož to, že to je zakázkový model je jasný, že se jedná o vlastní model. Nemyslím si, že by zde byl někdo, kdo do zakázky udělá model někoho cizího. Slovo vlastní před modelem osobně chápu tak, že se jedná o MOC opravdu z čistě vlastních zdrojů pro vlastní potřeby. Zakázkové modely dle mého názoru nejsou vlastní samotného stavitele, ale jsou majetkem zadavatele/investora.

S tím mohu jen souhlasit.
Někdy si některých "vlastních" říkám, že ten člověk se zbláznil, nebo je milionář. Taková stavba kromě práce spolkne haldu peněz. A po čase se ukáže, že je to zakázková stavba a rázem už milionář být nemusí, stačí aby měl spoustu chuti, času, energie a nápadů.
Ne že by to tu stavbu nějak znehodnotilo. Jen to trochu mění komplexní náročnost stavby.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Robbed

peter: koukl jsem na ostatní témata a mají to stejně, tak to neřeším.

Luky1987: Nejsou spojeny, je to velice sofistikovaný systém používající barvičky na rozlišení, které desky patří k sobě ;D nicméně díky za upozornění, že tam je jen 7 baseplate, má jich být 8.

Mtron: dík, koneckonců tohle dioráma byl tvůj (a Vasykův ?) nápad.

Luky1987

Citace od: Robbed kdy 20.11.2013, 11:51:44
Luky1987: Nejsou spojeny, je to velice sofistikovaný systém používající barvičky na rozlišení, které desky patří k sobě ;D nicméně díky za upozornění, že tam je jen 7 baseplate, má jich být 8.

Mtron: dík, koneckonců tohle dioráma byl tvůj (a Vasykův ?) nápad.
Teď už ten systém vidím taky  ;)
Já používám takovou mapku a každou baseplate mám očíslovanou a do mapy poté zanesenou, pak jen jedu podle těch čísel.
Hoth jsem navrhoval už v červenci MŠ, spolu s městem a ještě něčím dalším.
Nakonec vybral ode mě město a od tebe Hoth  ;D

peki


Chairudo

#8
Citace od: peter kdy 20.11.2013, 08:25:35
Slovo vlastní před modelem osobně chápu tak, že se jedná o MOC opravdu z čistě vlastních zdrojů pro vlastní potřeby. Zakázkové modely dle mého názoru nejsou vlastní samotného stavitele, ale jsou majetkem zadavatele/investora.

(Vlastní) znamená vlastní tvorba, neboli prezentace modelu vytvořeného mnou. TEČKA.
Určitě to neznamená upřesnění, jestli model sponzoruje Viktor Kožený, nebo moje máma.
To nemusí nikoho zajímat.
(Cizí) znamená, prezentace modelu vytvořeného někým jiným.


Byla by tam super ta scéna s rozšlápnutou stíhačkou, i nějakým AT-AT zabořeným čumákem v zemi.
Kolik jich budeš stavět, vlastní, nebo použiješ nějaký set?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Luky1987


otaznik

Citace od: Chairudo kdy 23.11.2013, 00:31:29
(Vlastní) znamená vlastní tvorba, neboli prezentace modelu vytvořeného mnou. TEČKA.
Určitě to neznamená upřesnění, jestli model sponzoruje Viktor Kožený, nebo moje máma.
To nemusí nikoho zajímat.
(Cizí) znamená, prezentace modelu vytvořeného někým jiným.
Tohle rozhodnutí je asi na někom jiném, než na tobě. Nechápu tyhle uražené reakce, vždyť cílem bylo jen upřesnění informace.

Luky1987

#11
Citace od: otaznik kdy 23.11.2013, 22:02:18
Citace od: Chairudo kdy 23.11.2013, 00:31:29
(Vlastní) znamená vlastní tvorba, neboli prezentace modelu vytvořeného mnou. TEČKA.
Určitě to neznamená upřesnění, jestli model sponzoruje Viktor Kožený, nebo moje máma.
To nemusí nikoho zajímat.
(Cizí) znamená, prezentace modelu vytvořeného někým jiným.
Tohle rozhodnutí je asi na někom jiném, než na tobě. Nechápu tyhle uražené reakce, vždyť cílem bylo jen upřesnění informace.
Zřejmě na tobě a peterovi.
Jinak to někdo prosím promažte, ať neplevelíme pěkné vlákno.

Ryxe

Nechápu jedince, kteří místo reakce na MOC neustále plevelí vlákna rýpáním do zakázkových staveb. Už je to trochu ohrané, nemyslíte?
Jinak na bitvu se těším. Díl "Impérium vrací úder" je můj nejoblíbenější, takže držím palce, ať se stavba daří ;)

Daniel

#13
Jinak teda jinou reakci na pár vyskládaných baseplate nemám... Ale je skoro stoprocentní jistota, že když to staví Robbed, tak to nebude jen bílá placka posázená továrními sety a bude to parádní ;)

Mtron

Tady jsem pro tebe našel půdorys základny
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Chairudo

#15
Citace od: Mtron kdy 24.11.2013, 18:47:55
Tady jsem pro tebe našel půdorys základny

Wow, zapomeň na 307 x 153 cm, na tohle padne celý squashový kurt ;D
Koukám dnes na SW a pěkný bonus by bylo po boku udělat i malou jskyni s Yetim s useklou rukou a nahlodaným Tauntaunem ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

Už se kupí požadavky na fotky, moc toho zatím není, ale budiž :D.

Falcona stavím podle návodu, ale vlastní modifikaci. Kde to jde, tak nahrazuji dílky levnějšími.
AT-AT stavím vlastní, budou 3-4 kusy. Sety použuju akorát na X-wing a snowspeedery.
V plánu mám zobrazit všechny možné scénky bez ohledu na to, kdy se odehrávaly (jeskyně s Wampou, rozpláclé AT-AT, rozšlápnutý snowspeeder, falcon unikající na poslední chvíli před Vaderem, různé scénky ze základny ..).

Icewalker

Citace od: Robbed kdy 21.01.2014, 09:27:08
Už se kupí požadavky na fotky, moc toho zatím není, ale budiž :D.
"Žůžo ňůňo!"
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Robbed

UCS AT-AT work in progress..

Zrovna když mám volno, tak nemůžu pořádně stavět, protože čekám už víc jak týden na dva velké balíky a pošta furt nic.. :(

Luky1987

Konecně pořádné AT-AT ve skoro minifigovém měřítku  ;D

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

Citace od: Luky1987 kdy 31.01.2014, 10:44:15
Konecně pořádné AT-AT ve skoro minifigovém měřítku  ;D

Dík, ale spíš tohle je pořádné ;D http://gimmelego.blogspot.co.uk/2012/08/building-perfect-beast-ucs-at-at.html je asi tak dvakrát větší. Nicméně moje verze je v měřítku odpovídající UCS Falconovi.

Robbed

sériová výroba..

Chairudo

#23
Citace od: Robbed kdy 07.02.2014, 23:04:19
sériová výroba..

Objednávám 2 kusy ;D

Máš na ně nějaký návod, že by si zájemci mohli taky jeden postavit?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Citace od: Chairudo kdy 07.02.2014, 23:31:47
Máš na ně nějaký návod, že by si zájemci mohli taky jeden postavit?

pripajam sa k navodu alebo nejakim wip fotkam podla ktorych by sa to dalo postavit

Togaran

Citace od: Robbed kdy 31.01.2014, 12:22:43
Nicméně moje verze je v měřítku odpovídající UCS Falconovi.

UCS falcon neodpovídá minigigům? Stavíš to zase přesně jako když si stavil ARC stíhačku?

AT-AT jsou povedený :) už se těším až tam uvidím jedno klečet s obmotanýma nohama  >:D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Citace od: Robbed kdy 07.02.2014, 23:04:19
sériová výroba..

taky objednávám stačí jeden kus. Díky.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Robbed

Díky ;) ok, zkusím udělat nějaký fotonávod až budu stavět čtvrtý kousek.

Falcon víceméně hotov

linhi

Na tohle se těším z Lipna nejvíc! Vypadá to opravdu luxusně!

Daniel

Vím, že stavíš Falcona (částečně) podle návodu, ale v porovnání s luxusními AT-AT je hodně studovatý - přimlouval bych se za lehké "zahlazení" ;)