SuperBots - nová soutěž na Rebrick

Založil Tomik, 25.05.2017, 11:32:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Na Rebricku se objevila nová soutěž cílená na roboty postavené především z Mindstorms. Zadání je poměrně volné - máte postavit robota, který vám pomůže vyřešit nějaký problém, nebo vám jinak pomůže v každodenním životě a natočit s ním krátké video.

Více informací o soutěži je zde: https://www.lego.com/en-us/rebrick/contest-page/contests/superbots

Hlavní cenou je výlet se vším všudy na LEGO World 2018 v Kodani, podepsaný set 31313 (Mindstorms EV3 home) a tričko.

Uzávěrka soutěže je 18. srpna 2017.

Najde se nějaký fanda robotiky, který to zkusí?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 25.05.2017, 11:32:33
Najde se nějaký fanda robotiky, který to zkusí?

Ve volnosti toho zadání vidím tu hlavní obtíž - na takovouhle soutěž to chce mít fakt dobrý nápad, jako měl kdysi ten klučina, co se proslavil tím, že z EV3 Home Kitu a několika dalších součástek za 5 USD postavil funkční tiskárnu v braillově písmu.
My máme postavenou kameru, ale je založená na raspberry Pi, ne na Mindstorms, takže s tím do soutěže jít nemůžeme:-(.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Foton

Že bych zkusil konečně robota servírujícího čaj? >:D
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 31.05.2017, 13:55:17
Ve volnosti toho zadání vidím tu hlavní obtíž - na takovouhle soutěž to chce mít fakt dobrý nápad, jako měl kdysi ten klučina, co se proslavil tím, že z EV3 Home Kitu a několika dalších součástek za 5 USD postavil funkční tiskárnu v braillově písmu.
My máme postavenou kameru, ale je založená na raspberry Pi, ne na Mindstorms, takže s tím do soutěže jít nemůžeme:-(.
Souhlasím s tebou, že když jsem přemýšlel nad tím, co by to mělo dělat, tak mě nenapadlo nic, co by mi pomohlo s řešením každodenních problémů. Z nejužitečnějších mi přišly dávkovače na žrádlo pro domácí mazlíčky nebo ořezávátka tužek... Když jsem začal přemýšlet o přihlášení robota vhazujícího kapsle do kávovaru, tak jsem zase narazil na to, že ve videu nesmí být žádné snadno identifikovatelné produkty třetích stran, což kávovar Nespresso určitě je, a bez něj ten robot nebude dávat žádný smysl. :( Ještě mám v rukávu jeden nápad, ale ten je se značně nepřesnými senzory v Mindstorms téměř nerealizovatelný.

Citace od: Foton kdy 31.05.2017, 15:29:19
Že bych zkusil konečně robota servírujícího čaj? >:D
To mě taky napadlo. Pokud vím, tak před pár lety to bylo zadáním robotické soutěže na ČVUT a nakonec to ani nikdo nebyl schopný postavit... :o
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

papluh

Citace od: Foton kdy 31.05.2017, 15:29:19
Že bych zkusil konečně robota servírujícího čaj? >:D

Hah, pozerám že nápady sú podobné  >:D