Společný projekt: Město z MOC modulárů - Lipno

Založil Igorus, 30.10.2014, 22:01:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ethan

Citace od: MÍLA kdy 20.05.2015, 10:11:23
Ethane, nějakou samolepku nebo ceduli s označení že se jedná o poštu nemáš ?


Chtěl jsem samolepku s těmi cedulemi, co mívají naše pošty, ale nebyl čas to vyrábět a bohužel se nepohybuju nikde, kde by se to dalo vyfotit (a nebylo to zrezlé, špinavé nebo jinak nekompletní). Když budu mít štěstí, tak se mi samolepka třeba ještě podaří vyrobit a poslat třeba po Hačislavovi příští týden, ale moc nemám kdy to řešit.

Aki


matka

Ethane, moc pěkná stavba. Skvělé barevné provedení, stavebně zajímavý a přitom ne přeplácnutý dům, vyladěné okolí, průjezd...Super. Vážně se mi moc líbí.
Paní na Žlutém hradě

MÍLA

Citace od: Ethan kdy 20.05.2015, 10:18:13

Já jsem uvažoval že bych přelepil jedno menší policejní auto co mám na poštácký tak bych mohl udělat nějaký cedule, bydlím pár kroků od pošty a naši pošťáci se o svojí budovu starají pečlivě už od roku 1888.

Ještě je nějaký čas tak postavím stojan s cedulemi tak jak to tady mají a nějakou tu samolepku třeba na fasádu plus to auto, chceš ?

Auto vypadá takhle.


Igorus

Citace od: MÍLA kdy 19.05.2015, 19:30:34
Já nějaké ty silniční baseplate mám jak jsem už psal na začátku, je tu i několik fotek, tiles 2x2 v obou barvách mám také, připravoval jsem si je pro vlastní chodníky tak je můžu postavit a vzít sebou.

Fajn, vezmi to sebou, umístíme dle potřeby. Hlavní je udělat chodníky směrem k modulárům. Směrem k parkům atd. se to bude řešit na místě podle toho, jak vyjdou na šířku ty doplňky.

Ethan

Kdyby šlo jen o logo pošty, není problém ho sehnat ve vektorech. Ale já tam chci celou tu veselou sadu, co má každá pošta. Tedy otevírací dobu, czech point, nějakou tu jejich spořitelnu a tak dále. Našel jsem asi vhodný vzor bez toho, abych něco fotil, tak pokud se mi podaří si samolepku zpracovat, tak ji pošlu na Lipno a pokud ne, tak tam nebude.

Auta jsou zcela v režii ostatních, zjistil jsem, že moje zásoba modrých kostek jakéhokoliv tvaru je toliko jeden šuplík z mars skříňky, takže z toho auto nepostavím. Jak to Mirkovo, tak to Mílovo by mohlo zrovna zajíždět do dvora, případně už tam být a ti dva v motérkách, z nichž jeden nasává, by mohli pracovat na vykládání. Je to na Mirkovi, Mílovi a/či Igorusovi.

Citace od: matka kdy 20.05.2015, 11:35:07
Ethane, moc pěkná stavba. Skvělé barevné provedení, stavebně zajímavý a přitom ne přeplácnutý dům, vyladěné okolí, průjezd...Super. Vážně se mi moc líbí.
Díky, až nebudu řešit věci ohledně opravdového domu, tak ty moje z Lega snad budou mít i interiéry. Dost mě mrzí, že jsem to nestihl už v případě pošty.

Igorus

Citace od: Ethan kdy 20.05.2015, 09:56:02
Hotovo, zabaleno a nafoceno tak, aby to někdo na místě mohl po převozu zase uvést do správné podoby, protože třeba strom se ulomil samozřejmě ještě při balení :)
A jedna s domem, který rozhodně vedle nebude, ale jede taky (snad do kolejiště nebo kam ho kdo chtěl cpát):

Ethane - pěkné! Každopádně, pokud by jsi chtěl umisťovat ceduli, tak by tam bylo potřeba umístit Brick(y) with Stud on 1 Side.

To květinářství půjde do kolejiště ;)

MÍLA

Citace od: Ethan kdy 20.05.2015, 12:13:15
Kdyby šlo jen o logo pošty, není problém ho sehnat ve vektorech. Ale já tam chci celou tu veselou sadu, co má každá pošta. Tedy otevírací dobu, czech point, nějakou tu jejich spořitelnu a tak dále. Našel jsem asi vhodný vzor bez toho, abych něco fotil, tak pokud se mi podaří si samolepku zpracovat, tak ji pošlu na Lipno a pokud ne, tak tam nebude.

Auta jsou zcela v režii ostatních, zjistil jsem, že moje zásoba modrých kostek jakéhokoliv tvaru je toliko jeden šuplík z mars skříňky, takže z toho auto nepostavím. Jak to Mirkovo, tak to Mílovo by mohlo zrovna zajíždět do dvora, případně už tam být a ti dva v motérkách, z nichž jeden nasává, by mohli pracovat na vykládání. Je to na Mirkovi, Mílovi a/či Igorusovi.

Poštu mám za rohem, není problém tam skočit hned jak přestane pršet  ;) klidně to vyrobím a vezmu sebou, když stihneš svojí tak se rozhodne na lipně.

Mirek ty svoje pošťáky dělal před 5 lety, takže bůhví kde jsou, ale já mám auto přímo tady vedle počítače ihned k použití a tvarově se podobá na skutečná vozidla co má aktuálně česká pošta.

Ethan

#338
Citace od: MÍLA kdy 20.05.2015, 12:35:36
Poštu mám za rohem, není problém tam skočit hned jak přestane pršet  ;) klidně to vyrobím a vezmu sebou, když stihneš svojí tak se rozhodne na lipně.

Mirek ty svoje pošťáky dělal před 5 lety, takže bůhví kde jsou, ale já mám auto přímo tady vedle počítače ihned k použití a tvarově se podobá na skutečná vozidla co má aktuálně česká pošta.
Díky. Cedule si buď vyrobím, nebo tam nebudou. Ale to auto vypadá pěkně, to by se podle mě hodilo. To ovšem nerozhoduju já.

EDIT: Cedule mám. Uvidíme, jak budou vypadat a držet na Legu.

MÍLA

Hoď sem nějakou fotku cedulí, posoudíme je veřejně.

auto je původně 4436-1, je třetí v pořadí v našem lese.

Bruno

Ahoj, beru 4ks rovné silnice a mohu přihodit 2ks T-kusu, tak na nich připravím chodník z obou stran.
Momentálně mám po 200ks tile, tak co zbyde vemu sebou. O víkendu bude vše kompletovat, tak ještě pošlu info.

Igorus

Bruno - díky za ty silnice. Téčka už nebudou potřeba, ty zajišťuje Tomas.. Zbylé dořešíme na místě podle toho kdo co přinese.

Tomtombuy

Prosím o info, zda-li jsou potřeba 2x2 dbg a lbg tiles. Bude je pořizovat výhledově pořizovat, tak jestli mám koupi uspíšit, aby stihli dojít.

Bruno

#343
OK Tčka nechám doma a jinač vemu co poberu :-)
Vemu i nějakou zeleň a minifigy.

Tak jsem ještě stihnul žebrat u dětí a rovných silnic budu mít 6ks :-)

Igorus

Citace od: Tomtombuy kdy 21.05.2015, 21:26:27
Prosím o info, zda-li jsou potřeba 2x2 dbg a lbg tiles. Bude je pořizovat výhledově pořizovat, tak jestli mám koupi uspíšit, aby stihli dojít.

Nabídky ostatních by měli potřebu pokrýt. Ale díky za nabídku!

davroman

připraveno na Lipno ...
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Igorus

Přiblížila se nám instalace. Takže připománám pár bodů pro stavitele:

  • připravte v chodnících plates nebo brick modified with one stud pro připevnění figů
  • kdo ještě tak neučinil, udělejte si fotodokumentaci, do všechno dodáváte. Zejména minifigures

V pátek se budou instalovat lampy a další příslušenství do ulic. Tiles, které budou odborně vyjmuty, umístím do pytlíků a označím jménem.

Nějaké nápady, myšlenky těsně před finišem?  ;D

Bruno

Tak ještě pár drobností, ale nějaká představa už je. Je to po hromadě, než se to na Lipně rozhází.
Chilis restaurant je převzatá stavba a zbytek je už čistě můj.

Skyrider

#348
Radek Popik

cukrárna a sportovní obchod

dům č. 1

dolní patro cukrárna na horním pate je křídlo a kuchyň a nad tím je atelier s balkónkem a koupelnou .

dům č.2

dolní patro :Obchod se sportovními potřebami a kancelář. druhé patro je jídelna a ve třetím patře je ložnice a  TT kolejiště

peter

Citace od: elerond kdy 25.05.2015, 20:27:59
Radek Popik

cukrárna a sportovní obchod

No, když to vidím, tak mám silnou obavu, že se na Lipně neukážeš. V porovnání se zbytkem a v souvislosti s tím, že neprošla Mílova policejní stanice, která dle mého názoru byla lepší, je toto opravdu velmi slabé.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Citace od: peter kdy 26.05.2015, 09:07:20
Citace od: elerond kdy 25.05.2015, 20:27:59
Radek Popik

cukrárna a sportovní obchod

No, když to vidím, tak mám silnou obavu, že se na Lipně neukážeš. V porovnání se zbytkem a v souvislosti s tím, že neprošla Mílova policejní stanice, která dle mého názoru byla lepší, je toto opravdu velmi slabé.

Na to, že mu je 11 to není zas tak špatné, taky v tom vidím, že asi bojoval s nedostatkem materiálu.

eleronde: Myslím, že tam máš na zdech moc barev, já bych dal pryč bílou. Jestli nemáš dost kostek stejných barev zkus místo bílé dát světle šedou.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Citace od: peter kdy 26.05.2015, 09:07:20
No, když to vidím, tak mám silnou obavu, že se na Lipně neukážeš. V porovnání se zbytkem a v souvislosti s tím, že neprošla Mílova policejní stanice, která dle mého názoru byla lepší, je toto opravdu velmi slabé.

S účastí Elenorda na výstavě problém nevidím, ale je fakt, že to nebude v modulárovém městě, ale na kolejišti.

Chceme přeci podporovat mladé stavitele! Hlavně pokud se budou chtít stavebně vyvíjet  ;D

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 26.05.2015, 10:12:42
Chceme přeci podporovat mladé stavitele! Hlavně pokud se budou chtít stavebně vyvíjet  ;D

a starší stavitele u jejich prvních modulárů podporovat nechceš ?   ???

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 26.05.2015, 10:17:20

a starší stavitele u jejich prvních modulárů podporovat nechceš ?   ???

Jistěže! Pokud si nechají poradit.

Skyrider

Citace od: Chairudo kdy 26.05.2015, 09:33:41
Citace od: peter kdy 26.05.2015, 09:07:20
Citace od: elerond kdy 25.05.2015, 20:27:59
Radek Popik

cukrárna a sportovní obchod

No, když to vidím, tak mám silnou obavu, že se na Lipně neukážeš. V porovnání se zbytkem a v souvislosti s tím, že neprošla Mílova policejní stanice, která dle mého názoru byla lepší, je toto opravdu velmi slabé.

Na to, že mu je 11 to není zas tak špatné, taky v tom vidím, že asi bojoval s nedostatkem materiálu.

eleronde: Myslím, že tam máš na zdech moc barev, já bych dal pryč bílou. Jestli nemáš dost kostek stejných barev zkus místo bílé dát světle šedou.


to  mám udělat šedou první patro a proužky , nebo jenom mám dát šedou místo bílích proužků ?

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Citace od: peter kdy 26.05.2015, 09:07:20
Citace od: elerond kdy 25.05.2015, 20:27:59
Radek Popik

cukrárna a sportovní obchod

No, když to vidím, tak mám silnou obavu, že se na Lipně neukážeš. V porovnání se zbytkem a v souvislosti s tím, že neprošla Mílova policejní stanice, která dle mého názoru byla lepší, je toto opravdu velmi slabé.

Podle mě je to na 11 let super výkon, který bychom měli podpořit radou a ne jen ostrou kritikou. A pokud už je potřeba kritizovat, tak prosím volme lépe slova - spojení "... mám silnou obavu, že se na Lipně neukážeš..." ve mě evokuje "ani se tam s tím neukazuj".  >:(  Mě osobně by to odradilo minimálně od jakékoliv další prezentace staveb zde na Kostkách.

Peter, sorry, ale musel jsem to napsat, připadlo mi to vůči 11-ti letému staviteli, jednomu z možných budoucích přispěvatelů tohoto fóra opravdu nefér.

Eleronde, vydrž, máš můj obdiv. Podle mě jsi se s tím vypořádal skvěle. Ano má to své "mouchy", ale ty se odladí. Důležité je, že jsi jej postavil a odprezentoval jej zde. Mně je přes 40 a vlastní modulár jsem ještě nepostavil. Pravda - částečně i vinou nedostatku času, ale na to se nemůžu vymlouvat. Držím palce.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Atom

Na to že mu je 11 je to doopravdy slušné. Ty drobné detaily ještě doladíš. Například tam dej nějaké samolepky s dorty atd..
Koukni na mě. Je mi 13 let a na svém moduláru Obchod s komiksy mám taky pár nedoladěných detailů.
Buď rád že budeš vystavovat na Lipně, to se málokomu podaří :D

Ondrej

Citace od: Atom106 kdy 26.05.2015, 18:46:06
Na to že mu je 11 je to doopravdy slušné. Ty drobné detaily ještě doladíš. Například tam dej nějaké samolepky s dorty atd..
Koukni na mě. Je mi 13 let a na svém moduláru Obchod s komiksy mám taky pár nedoladěných detailů.
Buď rád že budeš vystavovat na Lipně, to se málokomu podaří :D

Jsem si říkal, že obchod s komiksy mi něco říká. To je ten dle návodu z ebaye? Ono vymýšlet něco svého není tak lehký. Jinak je podle mě nesmysl vystavovat cokoliv za každou cenu, hlavně aby toho bylo hodně. Letos to vypadá že se to podaří spoustě vystavovat na Lipně :)

MÍLA

Citace od: Ondrej kdy 26.05.2015, 20:26:01
Jsem si říkal, že obchod s komiksy mi něco říká. To je ten dle návodu z ebaye? Ono vymýšlet něco svého není tak lehký.

Vymýšlet si svoje je lehké, horší je prosadit si to mezi ostatními aby se jim to líbilo.