Společný projekt - Sousedé II.

Založil Petronel, 13.01.2019, 12:13:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cetonia25

První fotka je informační pro davromana (otvor ve střeše=otvor v podlaze), druhá je lehce upravené hráčské doupě, je lépe vidět vitrína s pohárem z mistrovství světa v kulečníku vzadu. Třetí je sklad, téměř beze změn.

Petronel

#181
Stavba střechy:

do úvodního příspěvku do přílohy jsem mezi mapy nahrál "Stavba střechy".
Nad seniory je střecha dark blue, nad bytovkou red.
Střecha se staví vždy po celých modulech (tzn. na šířku min. jedné místnosti), ale můžete samozřejmě postavit v celku i na dva, tři.... moduly.
B, C, F, G a "Schody" jsou běžné střechy, výška 7slopes, šířka 16stud
Moduly s hvězdičkou (A a E) jsou střechy do tvaru L (viz. moje foto modré střechy, akorát vy stavíte levou variantu, ne pravou) rozměr 18stud šířka, 13hloubka, 7 slopes výška

Stavět můžete z libovolně dlouhých slopes, jen je prosím skládat tak nějak ať jsou provázané jako zeď a tedy i pevné.
Stejně tak prosím zezadu spevnit podpěrami a podepsat (viz.foto)

Prosím rozeberte si volná pole.
Děkuji. ;)

davroman

Citace od: cetonia25 kdy 29.04.2019, 18:33:53
První fotka je informační pro davromana (otvor ve střeše=otvor v podlaze), druhá je lehce upravené hráčské doupě, je lépe vidět vitrína s pohárem z mistrovství světa v kulečníku vzadu. Třetí je sklad, téměř beze změn.

Zkusím se na to zítra podívat.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Icewalker

#183
Přispěju červenou rohovou a dvěma rovnými -moduly E F G
A potom rovnou tmavě modrou - B nebo C. Na další modrou už nemám bohužel kostky.
Posílám foto, zda to takhle vyhovuje, ještě jsem zatím nestavěl výstuhu z bricků.
U modré jsem na ozvláštnění přidal střešní okno a dám z něj vykukovat figurku. Pokud Petroneli chceš, okno můžu nahradit prostou střechou.
Naopak na oba červené rovné moduly mohu taky přidat střešní okna.

EDIT 3.5.: Střešní okno v modrém segmentu jsem zrušil, nepovedlo se mi vymyslet interiér tak, abych byl s konstrukcí spokojen.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

davroman

Citace od: davroman kdy 30.04.2019, 12:29:23
Citace od: cetonia25 kdy 29.04.2019, 18:33:53
První fotka je informační pro davromana (otvor ve střeše=otvor v podlaze), druhá je lehce upravené hráčské doupě, je lépe vidět vitrína s pohárem z mistrovství světa v kulečníku vzadu. Třetí je sklad, téměř beze změn.
Zkusím se na to zítra podívat.

Potvrzuji, že otvor v podlaze prádelny bude možný, o víkendu jej vytvoříme a pošleme fotky. Bude to vypadat docela dobře.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Petronel

#185
Super!
Díky moc Icewalkere.
Okno můžeš nechat, ale další nepřidávej. A prosím udělej tedy za ním regulerní místnost (jednobarevné uzavřené stěny, podlaha), když tam bude vidět.

Ještě zbývají 2 moduly střechy, viz. plánek.
Kdo se jich ujme?

A ještě zbývají poslední dvě volné místnosti k nastěhování. Kdo se ujme těch?
Děkuji

yoshimaka

...sousední pokoj obývá snad už věčnost starý muž, který tvrdí, že byl námořníkem. V mládí utekl z domova aby pak prožil několik plaveb po světě, účastnil se mnoha dobrodružství na všech kontinetech, aby ho pak po mnoha letech přivítala domovská náruč. Oženil se, usadil, dětí však neměl. A po tragické smrti svojí ženy zanevřel na svět. Podzim života tak tráví v domově seniorů se svým velkým deníkem, pořady o cestování a knihovnou cestopisů, vzpomínajíce na svá dřívější divoká léta. Kdoví, jaké poklady skrývá jeho truhlice..
Lust och fägring stor

Petronel

yoshimako super. :D Skvělá originální místnůstka.
Pobavil mě i takový nejspíše nechtěný jev. :D A to jak je na první fotce vidět to naklánějící vajíčko na poličce. >:D
Plné pěkných detailů, díky. ;)

Vy ostatní také již prosím dokončujte a posílejte fotky kompletních modulů. Díky, :-*

milanv

yoshimako SUPER! Taková neskutečná sbírka zajímavých artefaktů :) A k tomu nádherná historka.
Petře, nešlo by ty historky (dlouhé popisky) nějak elegantně dát k projektu? Vím, že je málo času, ale třeba nějak jednoduše... Pomohl bych s tiskem, kdybys chtěl - jen mít ten nápad.
Pán na Žlutém hradě

tomassek05

Finální verze "Cvičení"   ;)   
Děkuji za nápad se samolepkou.

davroman

Posílám upravený modul Prádelna se skrytým poklopem z herny.
V této podobě zabalím k transportu.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

Finální podoba modulu Chovatel koček - doplněny hračky, upraven parapet, .... balím k transportu.    ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

Tři moduly společně s tomassek05 ...   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

Supééééér! Ty jsi našel dokonce i originál Cvičme v rytme!  >:D >:D
Paráda!
Pán na Žlutém hradě

tomassek05

Citace od: milanv kdy 04.05.2019, 17:20:39
Supééééér! Ty jsi našel dokonce i originál Cvičme v rytme!  >:D >:D
Paráda!

jj, táta doporučil, google našel.   :D

Izabella08

Pánové...Davide a Tome, moc mě Vaše stavbičky pobavily, navíc jsou jako ze života:)

Sihaja


HD

Pěkně se to tu rozrůstá. :)

Přidávám fotomanuál k případné rekonstrukci svých scének. Ústředním motivem garáže je zápas se "zarezlým" heverem a týpek s výkresem u CNC obráběčky, ve skladišti je to ukládání krabic (nečekané, že?) a v pokoji do domova seniorů je to zděšení stařeny ze starcovy nové vizáže, když si vyzkoušel jednu z jejích paruk.

Cihel se neděste, vnější strany garážového trojmodulu jsou plynule návazné standardizovanou stěnou z LBG/LG.


https://bricksafe.com/files/horcikdesigns/scrapyard/scrapyard/neighbours-2019/DSC_0600.JPG/1920x1080.jpg (HD verze (1920×1080px) :D )



Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Davromane pěkně jste to doladili, super. ;)
HD také skvělá práce, až dá se říci do detailů vyladěné mistrovské dílo. 8)
Doufám, že až to budu na výstavě instalovat, tak nebudu od oleje z toho heveru. >:D

Petronel

Jinak připomínám, že od hodně lidí nemáme ještě fotky a ani žádné informace, čas letí!

A zde prosím uveďte údaje, případně korekce k popiskám místností.

Sihaja

Eva "Sihaja" Moravcová
Koupelna s oknem



davroman

Citace od: Izabella08 kdy 05.05.2019, 07:36:56
Pánové...Davide a Tome, moc mě Vaše stavbičky pobavily, navíc jsou jako ze života:)

děkujeme   :)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

yanice

V domě seniorů slaví paní Bricksová 100. narozeniny, popřát jí přišel pan starosta s asistentkou, událost zaznamenává živě i místní TV stanice. Pubertální vnuk se ovšem poněkud nudí a jeho nezdvořilé chování je trnem v oku dědečkovi, který ještě nedostal ani sklenku šampusu.

Martins


edward193

Posilam i svoje pokojicky sousedu: Cajovy dychanek, knihovnu, obyvak s kuchyni a vinny sklipek.

yanice

Loft k sousedum hotov, jen jsem si ted vsimla, ze mi tam jeste chybi par drobnustek. Dalsi update nejspise ve stredu.

Petronel

Další pěkné stavby, díky!
Jsem rád, že se tu objevují i netradiční barvy, různé fialové atp. Hned to bude v tom celku pěkně různorodé. ;)

Yanice, ta stoletá babička vypadá tedy velmi dobře. :D Zachovale. >:D
Loft nebude mít schody, žebřík ani zábradlí? A škoda, že to patro máš o brick posunuté dolu, až to dáme dohromady, tak v té mřížce to bude jak pěst na oko...

Edwarde velmi povedené. ;) Donašeče knih ti zaparkuji ke mně na chodbu a bude zrovna zvonit. :D
Moc se mi líbí nápad na ty závěsy, je tvůj nebo to už někde bylo? Jednoduché a vypadá to skvěle!

yanice

Ahoj, upravím ještě...vysku loftu, aby spravne sedela podlaha s ostatními. Umřela bych asi, kdybych to pak uviděla, jak to ruší.  Asi odsunu malířské plátno...schody tam jsou. Cerne, zabudovane do zadní zdi. Mozná slečna plátno porazí, poleje..ještě mám pár dní.

J.

Petronel

Historie se opakuje! :D
Stejně jako v prvním projektu jeden soused odpískal stavbu kotelny, i tentokrát se to stalo.
Naštěstí ten, co nás zachránil předtím, postaví kotelnu i nyní. :D
Vítám zkušeného kotelníka Pekiho.  >:D >:D >:D



Zároveň vás žádám o pomoc s dokončením posledních segmentů:
- zbývají dvě místnosti (rohová a s dveřmi)
- a dva moduly střech

Kdo může pomoci se stavbou něčeho z toho, prosím napište mi SZ.
Když se do zítra do rána nenajde nový majitel pro zbývající místnosti, začnu improvizovat...

Díky

Petronel

Střecha dorozebrána, zbývají už jen ty dvě místnosti. ;)