(Vlastní) Alternativní model ze setu 42106

Založil Tomik, 27.04.2020, 21:06:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: Tomik kdy 22.01.2021, 21:55:17
No, takto velký model by mohl mít i zatáčení. U závoďáku se mi ho podařilo udělat na úkor motoru s písty, takže jsem k tahači asi jen moc kritický...
Vidíš, to mě nenapadlo. Když ono k tomu natahovacímu motorku zatáčení stejně moc nepasuje...
Volnou parafrází z Medvídka Pú: "Víš, s natahovacím autíčkem se hraje tak, že..." :)

Zkrátka myslím, že je to takto v pořádku a je to moc pěkný model. Skoro mi to až (paradoxně) přijde škoda: to když si uvědomím, že ze všech alternativních modelů tohoto setu, byť jsou každý něčím zajímavý, povedený a zvláštní, tak na pohled zase dominují auta. Čili moje (ne)oblíbené téma se vrací: nejlíp dopadne alternativa auto z auta... Proto si pokaždé vážím každého nápadu, jak z toho postavit něco úplně jiného. Vrtulník je parádní výsledek, i když je bachratý, a vznášedlo fakt hodně oceňuju, to se povedlo i hodně pěkně "zaobalit do designu". Ale jak říkám: pak člověk koukne vedle sebe na fotky jich a těch dvou auťáků, a v tom porovnání prostě zase vítězí auta: ladnější křivky, odlehčený pocit z jejich designu...
Pán na Žlutém hradě

Tomik

...a osmým alternativním modelem je další letadlo! ;D Tentokrát má jen jednu vrtuli a je inspirované letadly z období druhé světové války. Řekl bych, že to je nejsložitější model, jaký jsem z tohoto setu dosud postavil - ani ne tak po stránce funkcí, jako spíše po stránce náročnosti stavby. Letadlo opět obsahuje natahovací motor, který je napojený jak na podvozek, tak na vrtuli. Bonusem tu je ještě šestiválcový motor s pohyblivými písty. Model není symetrický, protože jsem musel natahovací motor posunout trochu na stranu. Navíc celý čumák je zajímavý stavební počin skládaný ve všech možných směrech.

Návod ke stavbě je ke koupi na rebrickable.com







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Neutekly ani dva týdny a mám tu nový přírůstek do této série - natahovací evropský tahač. Co do počtu dílů překonal o 8 kousků americký tahač a také vypadá mnohem vyzráleji. S novým tahačem jsem velmi spokojený, protože se mi líbí, jak dopadl celkový vzhled a funkce též stojí zato - sklápěcí kabina, pod kterou se nachází šestiválcový motor s pohyblivými písty, a samozřejmě natahovací motor pro pohon zadní nápravy. Při stavbě jsem musel i některé funkce obětovat jiným - v místě tažného zařízení ční pullback motor, takže tahač ve skutečnosti nic neodtáhne, a otevírání dveří muselo ustoupit zpevnění kabiny, aby jí bylo možné odklápět.

Návod na stavbu je ke koupi na rebrickable.com. Když si ho koupíte, tak dostanete zdarma i návod na americký tahač a pokud jste si už návod na americký tahač koupili, tak nic dalšího kupovat nemusíte. Návod na evropský tahač si stáhnete na stejném místě, kde jste stahovali ten pro americký tahač. ;)











www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Tak ten se povedl! Krásné proporce, všechno "sedí". A dostala mě ta odklápěcí kabina, ta je hodně dobrá, hned to modelu přidá na zábavnosti a reálnosti. Motor je potřeba vidět asi v chodu, na fotce vypadá nenápadně. Ale že se ti tam ještě vešel dohromady s tou vyklápěcí kabinou je paráda. A že tahač nic neodtáhne nevadí, stejně vypadá spíš jako závodní - můžeš ho tak rovnou nazvat, ať se nikdo nediví :)

Ale ještě se vrátím i k letadlu, protože to mě potěšilo moc! Na to že to je alternativní model... Klobouk dolů. Je poměrně štíhlé, celkově proporce na modelové letadlo velmi pěkné a ještě točí vrtulí. Myslím, že z tohoto setu je to nejhezčí neautový alternativní model, fakt se ti hodně povedlo!
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 19.02.2021, 08:35:13
Tak ten se povedl! Krásné proporce, všechno "sedí". A dostala mě ta odklápěcí kabina, ta je hodně dobrá, hned to modelu přidá na zábavnosti a reálnosti. Motor je potřeba vidět asi v chodu, na fotce vypadá nenápadně. Ale že se ti tam ještě vešel dohromady s tou vyklápěcí kabinou je paráda. A že tahač nic neodtáhne nevadí, stejně vypadá spíš jako závodní - můžeš ho tak rovnou nazvat, ať se nikdo nediví :)

Ale ještě se vrátím i k letadlu, protože to mě potěšilo moc! Na to že to je alternativní model... Klobouk dolů. Je poměrně štíhlé, celkově proporce na modelové letadlo velmi pěkné a ještě točí vrtulí. Myslím, že z tohoto setu je to nejhezčí neautový alternativní model, fakt se ti hodně povedlo!
Díky za komentář. Ten tahač je částečně inspirovaný setem 8041, který je závodním tahačem, nicméně z toho klasického také něco pobral - větší světlomety (závodní verze je nepotřebují, protože nejezdí v noci) :) a motor pod kabinou (závodní tahače je mívají blíže k zadní nápravě kvůli lepší dostupnosti a rozložení váhy). Je to tedy takový hybrid... Jinak, to letadlo mám také moc rád a když jsem ho dokončil, sám jsem se divil, jak se mi povedlo.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Nechte znít fanfáry, protože tu mám již desátý alternativní model - natahovacího krokodýla. :o Tento model si mezi ostatními alternativami z tohoto setu utrhnul hned několik NEJ - je ze všech nejdelší (měří skoro 60 cm), nejlegračnější, nejpodivnější a pravděpodobně i nejošklivější. Prostě jsem chtěl, aby číslo 10 bylo výjimečné. ;) Co se funkcí týče, tak krokodýl při pohybu hýbe ocasem ze strany na stranu a otevírá tlamu. V jádru je poměrně jednoduchý mechanismus s klikovou hřídelí, převodem do pomala a pákou, která redukuje zdvih klikové hřídele. Návod je zdarma ke stažení na webu buildinst.cz







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Na fotkách vypadá suprově! A věřím, že v reálu taky. Skvělý nápad a hodně dobré provedení. Já jsem se pobavil fakt hodně, tou originalitou.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 26.05.2021, 22:42:45
Na fotkách vypadá suprově! A věřím, že v reálu taky. Skvělý nápad a hodně dobré provedení. Já jsem se pobavil fakt hodně, tou originalitou.
Milane, díky za komentář. V reálu je na něm nejlepší to hýbání ocasem - prvním segmentem ocasu pohybuje mechanismus, druhým už jen setrvačnost a díky "gumídkům" kolem kloubu je ten pohyb celkem ladný až to s krokodýlem trochu hází do stran. :)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr