(vlastní) Škoda 120

Založil PsychoWard666, 19.01.2019, 15:46:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

PsychoWard666

Tak jsem tu s dalším modelem Škodovky.

Tentokrát se jedná o 120 mezityp přibližně z roku 1980. Myslím, že samotnou předlohu není třeba více představovat.

Co se týče modelu, tak má otvírací dveře a malý kufr za zadními sedačkami. Přední sedačky se dají sklápět a dají se umístit na tři různá místa, což simuluje posun sedaček.

Vycházel jsem ze svého modelu Rapida, ale několik věcí jsem musel oproti němu změnit i v interiéru.










HD

Líbí se mi jako celek, ale ta záď je dokonalá. Jen tak dál! :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Anatyt


PsychoWard666

Co se ti na tom nelíbí?

Anatyt

No celé sa mi to nelíbí. Vyzerá to, jakoby to niekto otočil na búdku. >:D

PsychoWard666

Ok, tvůj názor. I když bych uvítal víc konstruktivní kritiku než napsat je to celý špatně...Základní tvary a hlavní znaky tohohle auta si myslím, že jsem trefil dobře.

Anatyt

Fakt ti to príde vydarené? ??? Trocha sebareflexie by nezaškodilo.

Clermont

Nevsimej si ho, mas to super! Hned jde poznat ze to je skodovka.
Ted favorita  ;)

PsychoWard666

Citace od: Anatyt kdy 19.01.2019, 17:11:35
Fakt ti to príde vydarené? ??? Trocha sebareflexie by nezaškodilo.

Ano a tenhle názor sdílí dost lidí i na Škoda fan stránce, tak to asi tak strašný nebude.
Samozřejmě jsou i lepší modely, ale v tomhle měřítku nevím, co bych měl udělat jinak a lépe.

Co se týče dalších modelů, tak Favorita někdy plánuji, ale momentálně jsem slíbil kamarádovi eRko.

PsychoWard666

#9
Mě ego nikdo mastit nemusí. A co jsem viděl tak jediný, kdo si tu mastí ego nad ostatními modely jsi ty, když co příspěvek, to kritika jak je vše špatně  :D

Bohužel jsem žádný tvůj model neviděl, protože to tu v poslední době už moc nesleduji, takže nedokážu posoudit jaká je tvoje zkušenost ve stavění modelů z LEGO.

EDITACE:

Koukám, že svůj příspěvek jsi smazal (nebo ti byl smazán)


stricekfido

Za mě hodně povedený kousek, stejně jako rapid. Těším se na další kousky. Rko bude oříšek, je více kulaté

Clermont

Citace od: PsychoWard666 kdy 19.01.2019, 17:35:10
Mě ego nikdo mastit nemusí. A co jsem viděl tak jediný, kdo si tu mastí ego nad ostatními modely jsi ty, když co příspěvek, to kritika jak je vše špatně  :D

Bohužel jsem žádný tvůj model neviděl, protože to tu v poslední době už moc nesleduji, takže nedokážu posoudit jaká je tvoje zkušenost ve stavění modelů z LEGO.

EDITACE:

Koukám, že svůj příspěvek jsi smazal (nebo ti byl smazán)

Anatyt pochlub se se svými výtvory... Nejsem na kostkách dlouho a neznám Tě a tak jsem se podíval do tvých příspěvků jestli nenajdu nějaký odkaz na tvé kousky.... Nějak nemůžu najít...

Anatyt

Aha, čiže podla tejto logiky kto nič neukázal nemá právo kritizovať, ano? Super! Tomu hovorím sloboda prejavu. :D

PsychoWard666

Nikdo neřekl, že nemůžeš kritizovat  ;) Ale většina lidí sem chodí, aby se pochlubili tím co dokážou postavit. A kritizovat věci z LEGO nedává moc smysl, pokud nevíš co obnáší to postavit.
Navíc tvoje kritika mě fakt netrápí, model se evidentně líbí když na FB už mám přes 100 lajků  :)

Anatyt

Citace od: PsychoWard666 kdy 19.01.2019, 22:07:01
Navíc tvoje kritika mě fakt netrápí, model se evidentně líbí když na FB už mám přes 100 lajků  :)

Zeman tam má tisíce lajkov. ;D Lajky na FB o ničom nevypovedajú.
Keď chceš vidieť peknú Škodovku, pozri sem: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=30550.msg136588#msg136588
Mne sa tá tvoja vážne nepáči - proste celé zle. Nekritizujem teba, ale tvoj model. Rozobrať a skúsiť niečo iné. Možno máš talent na lietadlá, domy, kozmické lode...

PsychoWard666

Jak už jsem řekl, tvůj názor  :)

A co se týče té Peterovi 1000MB, i tam je dost věcí co by se dali vylepšit  ;)

Matthes_CS

Pěkná :)
Nějak se mi sice nezdá ten předek, ale to je asi tím, že znám hlavně tu s hranatými světly, nebyla by fotka přímo zepředu? Jinak přesná.

Táta hnedka poznal a pochválil i ze předu, takže asi to opravdu dělají ty světla co nemám okoukané.

Kuba

Škoda z toho jde poznat.to je hlavní.  ;)

Anatyta si nevšímej, 99% jeho komentářu je negativních. Sice jeho poznámka, že to šlo na budku je k zamyšlení. Asi by to chtělo o jeden stud zvýšit střechu. Ale to je tak asi vše co se na tvém autě dá připomínkovat. Celkově je to pěkné a jak už jsem jednou napsal, škodovka z toho poznat jde  ;)

A záď se ti povedla přímo dokonale :)

Martins

Takový pěkný model a tak zaplevelené vlákno. Parádní Škodovka, dýchlo to na mě hned. Ta fotka, kde jsou ty modely spolu vedle sebe je úžasná!

Anatyte, nikdo ti tvůj názor nebere, svoboda projevu je zde zaručena, ale v okamžiku když píšeš "ty sám nevěříš, co píšeš", tak už překračuješ meze... Dotaz na to, co si postavil, je zde také relevantní. Zmínils tady Peterův model, ok, proč ne, ale Peter je mistr stavitel a je díky tomu velmi respektován. A takový mistr, když napíše, že se mu něco nelíbí, tak máme velkou šanci se ho ptát na konkrétní rady. To u tebe, sorry, neplatí. Tolik můj názor.

PsychoWard666

Já střechu chtěl zvýšit, ale ono už to dělalo dost nepěkný zub vepředu a vzadu to taky nebylo úplně ono. A u tohohle modelu jsem musel vycházet z rozměrů, co jsem stanovil Rapidem, aby vedle sebe vypadali dobře  :)

Jinak díky za názory, další model bude nejspíš eRko, tak tam to bude trošku větší boj s tvary, aby to vypadalo dobře.

Jinak tady jsou ještě fotky předlohy  ;)




HD

Jak na ni koukám, tak bych střechu možná zaoblil, aby uprostřed byla vyšší, takto to, v porovnání s originálem, vážně trochu vypadá jako po menším kotrmelci. ;)
Možná by stačila jen 1 vrstva dlaždic (tile) doprostřed...
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Tomik

Předem bych chtěl říct, že se mi tvůj model škodovky líbí, především přední a zadní maska s typickými světly, a připomněl mi mé první auto - zelenou Škodu 120 s hranatými světly vpředu. Při pohledu na první dvě fotky tvého modelu mi tam ale něco úplně nesedělo, jak už nevybíravím způsobem upozornil Anatyt. Přijde mi, že střecha by měla být výše a zároveň víko kufru motoru níže (+/- ve stejné rovině jako víko kufru ve předu) - myslím, že na tvých fotkách předlohy je toto krásně vidět.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

petsild

Ahoj,
tvoje Šádes je parádní, zvýšení střechy by v poměru měřítka asi  nedopadlo pohledově lépe. Možná zkus přidat do střechy prvek v podobě šíbru?
Klidně postav ještě Garde, takovej jednorožec.


martindavid

Škodovka je moc pěkná.
Já osobně tam vidím prostor pro další úpravy třeba příčky na dveře (mezi okna)
zadní blatníky u kapoty přizvednou.
ale tohle je věc každého stavitele jinak fakt pěkná

papluh

Tá veľká plocha strecha, čo je výsledkom limitácie LEGO dielov a zvolenej techniky, je dosť dominantná. A prvá foto kde je úplne rovnobežne tomu nepomáha, len to zvýrazňuje, volil by som to fotiť pod miernym uhlom ako napr hneď druhá foto.

Samotný skok o jeden plate na vytvorenie zakrivenia by bol moc. Možno by som skúsil priznať study a použiť ich v strednej časti na rozbitie tej plochy.

Chcelo by to vidieť naživo, mám pocit že to bolo fotené širokouhlým objektívom a ten nafúkol ten kufor viac ako v skutočnosti (čo sa deje aj u ľudí  >:D )

sohibil

Sedan vládne. Ten zadok je naozaj boží. Čo keby si najbližšie skúsil model 130L?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Stimpi

Zdarec, škůdka pěkná!! Zamejšlim se nad těmi proporcemi, a jen mě napadlo co poslat C-sloupek o kousek dolů a poladit jeho úhel? Možná by to zakulatilo střechu, nicméně možná by to opticky asi prodloužilo zadní kapotu.