GBC Pac-Man chain link in action!

Založil juggleman, 30.07.2023, 20:45:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

juggleman

Vazeni a mili kolegove - stavitele,
rad bych vam ukazal tento stroj, ktery jsem vyrobil diky nove chain-link kosticce z Pac-Man.
https://www.youtube.com/watch?v=cOL2fZNk3z4&ab_channel=Tom%C3%A1%C5%A1Ullrich
Staveni zdar!
Mejte se,
T

Petronel

Super!  :D Skvělé provedení.
Jako "netechnikář" - chápu dobře že to je nový dílek,který se zapojí do boku toho chainu (řetězu) a musí na to být i jiný ten chain než byl dříve? Díky

Foton

Moc pěkný modul. A uznávám, že ten dílek má velký potenciál.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

juggleman

Citace od: Petronel kdy 30.07.2023, 21:54:13Super!  :D Skvělé provedení.
Jako "netechnikář" - chápu dobře že to je nový dílek,který se zapojí do boku toho chainu (řetězu) a musí na to být i jiný ten chain než byl dříve? Díky

Dekuji! Ten chain link vypada takto:
https://brickset.com/parts/6422789/chain-link-w-shaft-no-1
a tedy zapoji se normalne mezi ostatni chain linky. Chova se jako ostatni chain linky, ale trci z nej pacicka 318 bar.

milanv

#4
Krásná ukázka použití tohoto nadějného dílku. Najednou i komplikovaná dráha kuliček je jednoduše proveditelná. Akorát zatížení může být jenom malinké, ne? Protože jednostranně zatížit řetěz nefunguje, co vím. Např. jsem kdysi zkoušel přes řetěz přepínat pákové mechanismy a na tomhle to zkolabovalo.
Taky řetězy fungují dobře zavěšené vertikálně, horizontálně se tváří, že fungují taky, ale po čase "záhadně" začnou drhnout, přeskakovat apod. My kvůli tomu museli vypnout pohon důlních vozíků v betlému.
Pán na Žlutém hradě

juggleman

Citace od: milanv kdy 31.07.2023, 12:45:59Krásná ukázka použití tohoto nadějného dílku. Najednou i komplikovaná dráha kuliček je jednoduše proveditelná. Akorát zatížení může být jenom malinké, ne? Protože jednostranně zatížit řetěz nefunguje, co vím. Např. jsem kdysi zkoušel přes řetěz přepínat pákové mechanismy a na tomhle to zkolabovalo.
Taky řetězy fungují dobře zavěšené vertikálně, horizontálně se tváří, že fungují taky, ale po čase "záhadně" začnou drhnout, přeskakovat apod. My kvůli tomu museli vypnout pohon důlních vozíků v betlému.

Dekuji za mila slova.
Moje domnenka je tato: jelikoz vzdy jeden vozicek je mezi dvema ozubenymi koly, pak si nedovedu predstavit, ze by v tomto setupu mel byt nejaky problem, pokud bych pribral X ozubenych kol a X vozicku na micky.
Ale pokud se ptate na to, kdybych mel treba 5 a vice vozicku mezi 2ma ozubenbymi koly, pak bych asi souhlasil.
Kazdopadne dekuji za Vasi reakci!

444martinhanak

Moc pěkné. Oceňuji ten nápad s vertikálním přesunováním míčků pomocí řetězu. Také zajímavé použití kolejnic. A opět originální princip a vyhotovení.

Jonas

Další skvělý a velmi originální GBC modul.
Sleduji tvoje videa na YouTube a myslím, že ses vypracoval na českého Akiyukiho :)
Díky za upozornění na nový díl.
Jonas - Můj Brickshelf

juggleman

Citace od: Jonas kdy 01.08.2023, 06:43:13Další skvělý a velmi originální GBC modul.
Sleduji tvoje videa na YouTube a myslím, že ses vypracoval na českého Akiyukiho :)
Díky za upozornění na nový díl.

Moc dekuji! Tohle pro me moc znamena, Akiyuki je muj buh :) Moc diky!
Velka prestyz pro me je, ze o me vyjde za mesic par stranek v teto knize:
https://dpunkt.de/produkt/das-lego-kugelbahn-handbuch/?ref=10006
Delal jsem pro autora interview, posilal obrazky a definice mych staveb.
Byl jsem vybran jako zastupce CR - stavitel GBC.
Tak se tesim.
Dekuji moc za podoporu.

milanv

Tak teď už jenom na které výstavě se potkáme a co tam všechno povezeš? :)
Pán na Žlutém hradě