Zdechl tady pes

Založil Slick7, 15.10.2014, 08:38:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Slick7


Nemohu si pomoct kamarádi, ale poslední dobou ( asi tak tří let) se mi zdá, že tady na fóru zdechl pes.
Dřív, se sem rozhodně více příspívalo, bylo zde k vidění více staveb a více moců a dnes, hrůza. Taky se vám to zdá, vám starším?  ::)
Hlavně blok Trains, kdy naposledy tam někdo přispěl svým mocem? Je mi smutno, to už stavitelé vymřeli, nebo to ti mladí neumí, nebo je to nechytlo, to fakt už umíme jen si koupit set a postavit podle návodu a šoupnout do vitríny, maximálně na to napsat recenzi? 

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

gearcs

Možná je to i tím, že hodně stavitelů staví celý rok ta obrovská díla na výstavu a jinak nic. Dříve tu bylo víc MOCů, menších.

Anatyt

Teraz to tu je len o výstavách a Lugbulku. Doslova.

Ondrej

Co takhle sleduji Lugpol a jejich MOC měsíce, tak mi přijde, že tam taky ubývá MOCů, (možná je to tím, že nejsem registrovaný a některé nevidím). Sice je toho tam míň, ale kvalita je velmi dobrá.

Taky jsem přemýšlel jestli by se dala tady na fóru udělat taková přehlídka MOCů, které se vytvoří během měsíce, ale mám obavu, že by MOCů bylo velice málo.  Možná by to ale byla pro některé motivace zveřejňovat stavby,

klubo

tady jsem sice chvíli, ale na to kolik lidí zde je tak příspěvků fakt málo, ale to sleduju i na jinejch fórech (jiné téma než lego), už lidi asi nebaví psát na fóra nebo nemají čas...

Slick7

 Tak jsem rád, že to není jen můj dojem. Možná by to chtělo zase pár soutěží z různou tématikou, jednou technic, jednou city, jednou vesmír, atd, to mě vždycky nakoplo se do něčeho pustit a myslím, že by to motivovalo i víc lidí. Nebo už fakt nemáme čas na stavění, ani na to se podělit o svou tvorbu?
Já vím, že toho času je málo, ale pokud jsme opravdoví stavitelé a afolové, tak by jsme si ho najít měli, co vy na to? 

Lego town

Jeto pravda uz neni nato cas ale mali by siho najit. Ani neni ziadna motivace od skusenich stavitelov.
Mozno by prospeli sutaze. Som tu cca dva tydne, ale zatial nikdy som nevidel ze by tu niekdo dal moc.

Petronel

Soutěžema to není, není  jich málo, Peki jich teď dělal spousta. Dle mého názoru je problém jinde. Mimo dalších vedlejších aspektů jako je v dnešní době stále více práce, méně volna, rodina atp. je podle mě hlavní problém ve stále vyšší a vyšší laťce co se týče kvality a náročnosti stavby. Když se podíváte na zdejší stará témata v sekci CaP a dalších, zjistíte dle fotek a komentářů že před těmi několika lety stačilo k úspěchu a úžasu ostatních daleko mín než dnes. Nyní lidi prezentují samá megalomanská díla, nebo i menší, ale s úžasnými stavebními technikami a zpracování do detailů. A těmto úrovním se přiblíží jen málokdo. Už se zkrátka dost vysoká úroveň očekává a jednodušší díla nikdo neocení a tak sem už spousty lidí ani nic nepostuje, nebo když ano, málokdy se setkají s kladnými reakcemi. Nejhorší je, když člověk se podívá na eurobricks nebo flickr a vidí jak neskutečný věci dokážou postavit lidi co tomu věnují statisíce korun, ale i spousty času. To i mě často odradí od stavění :) Podvědomě si pak říkám, že vlastně vůbec stavět neumím :D Tady už se také neočekávají ''prúměrné stavby'' a když už se objeví, střetnou se jen s kritikou a nebo ještě horší: s ničím, nikdo nic nenapíše a autor potom je ještě asi více odrazen od stavění. Znám už bohužel hodně lidí, kteří si staví jen pro sebe, nic sem nepostují a často už ani nepíší. Částečně je to asi kvůli konkrétním lidem, ale určitě i kvůli tomuto důvodu.

Řešení ale žádné není, nebo ho tedy neznám. úroveň jde zkrátka nahoru a tím pádem se zvyšuje kvalita, ale snižuje kvantita (staveb i všeho dalšího...). A to je ten váš chcíplý pes.

peki

Citace od: Lego town kdy 15.10.2014, 13:12:04
Mozno by prospeli sutaze. Som tu cca dva tydne, ale zatial nikdy som nevidel ze by tu niekdo dal moc.

Podívej se sem  ;D :

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45077.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44796.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44328.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44229.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=43735.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44691.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=43905.new#new

O soutěžích na rok 2015 bude ještě řeč. Osobně se domnívám že úzce zaměřená soutěž (ani  v minulosti) nikam nevede. Cílem soutěží by mělo být vtáhnout začínající členy, kteří se mnohdy zdráhají publikovat svoje prvotiny.

Publikovaní staveb MOC
to je pravda mnozí stavitelé (bohužel) své stavby nepublikují, "pouze" (díky bohu) vystavují. Možná je to také dáno tím, že se přeci jenom více scházíme na různých akcích nebo tím že na kostkách dojde čas od času místo na disku, takže je doporučováno obrázky uložit na jiný server a sem vložit pouze odkaz na obr.


Slick7

No, tak o tom, že tady někdo vystaví svůj moc a je k tomu minimální odezva je pravda. Dnes jsem umístil svůj moc v sekci trains, od zveřejnění na něj kouklo přes sto lidí a komentář žádný.  ::)
Před x měsíci jsem tam měl taky článek, první odpověď snad po měsíci a druhá po půl roce!  ???
Jako myslím, že atmosféru fóra dělají právě tyto dískuze a příspěvky, stavitelé chtějí mít ke svému dílu ohlas, ať už negativní, nebo pozitivní.  Mám rád, když to na fóru žije, ale tady je to fakt poslední dobou mrtví.

VocucBat

A nebo staví ale nikomu se to nelíbí a nikdo to nehodnotí...

peki

Citace od: Slick7 kdy 15.10.2014, 15:36:52
No, tak o tom, že tady někdo vystaví svůj moc a je k tomu minimální odezva je pravda. Dnes jsem umístil svůj moc v sekci trains, od zveřejnění na něj kouklo přes sto lidí a komentář žádný.  ::)

Tak ho tam máš  ;D

peki

#13
Citace od: Lego town kdy 15.10.2014, 13:12:04
Ani neni ziadna motivace od skusenich stavitelov.

Motivace pro SKUTEČNÉ stavitele zde

Podle mne jsou jí právě ty výstavy/akce/závody/soutěže/hospody. Hodně lidí dneska navzájem komunikuje ne jiné bázi, protože se navzájem potkává. A to je dobře. Příkladem může být akce na model hobby 2014. Rychlovka, odvedený velký kus práce, věřím že i příjemná zábava pro ty kteří se aktivně nebo jako návštěvníci zúčastnily. Dokumentace na kostkách také nadstandartní.

Ale o čem diskutovat? Snad o tom že by bylo fajn to příští rok zopakovat  ;)

Anatyt

Citace od: Slick7 kdy 15.10.2014, 15:36:52
No, tak o tom, že tady někdo vystaví svůj moc a je k tomu minimální odezva je pravda. Dnes jsem umístil svůj moc v sekci trains, od zveřejnění na něj kouklo přes sto lidí a komentář žádný.  ::)

Tak k tomu tvojmu MOCu - niekedy je lepšie nereagovať, aby sa autor neurazil. A tak sme radšej boli ticho.

VocucBat

Mám chápat, že když se MOC nekomentuje, tak je natolik špatný, že nestojí ani za řeč?
Dík :P

pryb

#16
Citace od: Slick7 kdy 15.10.2014, 08:38:58
Nemohu si pomoct kamarádi, ale poslední dobou ( asi tak tří let) se mi zdá, že tady na fóru zdechl pes.

Neviděl bych to tak zle. Asi tak předloni jsem měl ten pocit taky. Od té doby myslím, že je to lepší.

Jak je zmíněno výše, bylo docela dost soutěží, tolik jich nebývalo. Účast mi přijde slušná.

Pořádná výstavba běží vždycky přes zimu a před zahájením výstavy. Logicky pak všichni sbíraj síly, řešej problémy z výstav. No a v létě je leckdo v čudu, venku je hezky... to se počítám se zimou zlepší. A je to tak jedině správně.

Citace od: klubo kdy 15.10.2014, 12:02:28
tady jsem sice chvíli, ale na to kolik lidí zde je tak příspěvků fakt málo, ale to sleduju i na jinejch fórech (jiné téma než lego), už lidi asi nebaví psát na fóra nebo nemají čas...
Inu, pořád tu platí pravidlo, že by se nemělo plkat úplně bezobsažně "jéje, to se mi mocinky líbí". "Jo, to taky lovískuju ;D  :-* ;D!!!!!!". Jedině dobře. Holt to pak vede k tomu, že je těch pozitivních reakcí míň. Asi by se hodilo dát k fotkám takový ty like/dislike tlačítka, ale to by musel někdo udělat.

Citace od: Lego town kdy 15.10.2014, 13:12:04
Som tu cca dva tydne, ale zatial nikdy som nevidel ze by tu niekdo dal moc.
To myslim taky neni tak zlý. Z poslední doby si vzpomínám:
Mirek pracuje na nový mašince.
Zahlíd jsem fotky z LEGO Technic Truck Trialu, což je přehlídka MOCů sama o sobě. (Považuju za výborný, že tahle ujetá akce pořád pokračuje, a rád si to prohlížim).
Dva výtečný Duplo MOC od MXL.
Já jsem s dovolením v neděli taky jeden MOC přidal (ne že by to někdo krom pekiho věřejně okomentoval, viz výše :) )
A mam takovou obavu, že jsem na někoho zapomněl...
Hobby veletrh od miho & spol., s perfektní prezentací!

Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

milanv

Jo jo, a přitom by se stačilo jen inspirovat a hned by to tu bylo veselejší!
Pán na Žlutém hradě

tomas.

Citace od: pryb kdy 15.10.2014, 22:09:02
Inu, pořád tu platí pravidlo, že by se nemělo plkat úplně bezobsažně "jéje, to se mi mocinky líbí". "Jo, to taky lovískuju ;D  :-* ;D!!!!!!". Jedině dobře. Holt to pak vede k tomu, že je těch pozitivních reakcí míň. Asi by se hodilo dát k fotkám takový ty like/dislike tlačítka, ale to by musel někdo udělat.
Když člověk nechce opakovat, co už napsali před ním (a současně další postřeh / slova chvály nemá), tak je podle mě tlačítko líbí / nelíbí ideální (přijde mi divný napsat k MOCu jen "Líbí", takže to pak nepíšu nic).

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Petronel kdy 15.10.2014, 13:42:34
...Nyní lidi prezentují samá megalomanská díla, nebo i menší, ale s úžasnými stavebními technikami a zpracování do detailů. A těmto úrovním se přiblíží jen málokdo. Už se zkrátka dost vysoká úroveň očekává a jednodušší díla nikdo neocení a tak sem už spousty lidí ani nic nepostuje, nebo když ano, málokdy se setkají s kladnými reakcemi....
...Znám už bohužel hodně lidí, kteří si staví jen pro sebe, nic sem nepostují a často už ani nepíší. Částečně je to asi kvůli konkrétním lidem, ale určitě i kvůli tomuto důvodu...

Veľmi dobre vystihnuté. Na bratislavských stretnutiach sme viac krát skonštatovali, že úroveň stavieb pre Lipno je nad naše aktuálne možnosti. To sa človeku fakt nechce ani len rozmýšľat nad nejakou stavbou...

Druhá vec je odliv členov zo Slovenska na konkurenčné fórum... koho by zaujímali dôvody mi môže napísť, nemám záujem spôsobiť flame war...

Kubos.cz

Je rok 2014 fora v dobe socialnich siti nejsou atraktivni a v mode. Taky mozna proto se nekterym zda ze je tu mrtvo, jsme moc zvykli na zaplavu komentu a okamzitou odezvu. Mozna kdybychom mohli kazdy prispevek hodnotit treba +,- tim by stavitele dostali svou odezvu a kazdy by se mohl vyjadrit. Ja taky mrknu na moc reknu si hm pekny ale na forum post to neni.

A neprijde mi ze je tu mrtvo,je tu ziva diskuze o tom ze je tu mrtvo :-D

(Pisi z mobilu)

peki

Citace od: Stalker kdy 15.10.2014, 23:20:21
...... úroveň stavieb pre Lipno je nad naše aktuálne možnosti. To sa človeku fakt nechce ani len rozmýšľat nad nejakou stavbou...

A co tohle? To už musí být naprosto pro každého  ;)

milanv

Citace od: Slick7 kdy 15.10.2014, 08:38:58

Nemohu si pomoct kamarádi, ale poslední dobou ( asi tak tří let) se mi zdá, že tady na fóru zdechl pes.

Jestli bylo tvým cílem to tady trochu rozproudit, tak gratuluju. Povedlo se ti to na jedničku s hvězdičkou - tolik lidí se baví, vznikla nová soutěž... Dobrý výkon! A hlavně výborné načasování :)
Pán na Žlutém hradě

blackrabbit

Je to pravda, těch MOCů je tu míň něž kdysi. Já třeba začnu stavět něco do CaP, pak zjistím že nemám takovej počet dílů aby to mělo nějakou úroveň a MOC rozeberu. S časem jsem na tom taky momentálně hůř. Doufám, že do Vánoc dorazí LB a budu se moct pustit do nějakého menšího hradu.  :)

milanv

Podle toho, co tu píšete, musí být sekce Vignettes narvaná k prasknutí. Tak proč není? To samé v soutěžích - v zimní, jarní i letní se umístila dílka, kterým je baseplate velká jak můj kabát miminu.

Tak vdechněte psovi nový život a pochlubte se :D
Pán na Žlutém hradě

VocucBat

#25
A v soutěžch vyhrávají mistři... Nic, co jsem kdy postavil, se snad až na kostel nesetkalo s obdivem, vždy to byl jen průměr. Tady se komentuje jen podprůměr a nadprůměr. :)

Kuba

Citace od: vocucbat kdy 21.10.2014, 20:15:59
A v soutěžch vyhrávají mistři... Nic, co jsem kdy postavil, se snad až na kostel nesetkalo s obdivem, vždy to byl jen průměr. Tady se komentuje jen podprůměr a nadprůměr. :)

Kdyby takové myšlení jako ty měli např. Šebrle nebo Sábliková, nikdy by nevýhrali zlatou olympijskou medajli.  ;)

Bez projevení snahy a trpělivosti je jasné, že se nic nepostaví. Ryxe, Linhi, Hardegon,... také nestavěli vždy na zakázku a předváděli tu úžasná díla...

Aki

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 21.10.2014, 20:33:51
Ryxe, Linhi, Hardegon,... také nestavěli vždy na zakázku a předváděli tu úžasná díla...
Taky ne vždycky, ale každou stavbou se člověk zdokonaluje, posunuje své hranice, učí se a tak je to i správně.  ;)

milanv

Citace od: vocucbat kdy 21.10.2014, 20:15:59
A v soutěžch vyhrávají mistři...

Hahaha, obzvlášť v té jarní, co? Víš kolik jsem měl v té době lega, jak dlouho jsem stavěl a kolik jsem měl za sebou čtyřmetrových staveb na zakázku? Úplnej mistr Tříska :D A co si pamatuju, bylo nás v té soutěži takových mnohem víc.

A ignoroval tě snad Jukuruku-Kuba, když jsi nabídl kostel? Nějak si "matně vybavuju", že jsem s kostelem dělal extra fotku do pamětní knihy Lipna, takže asi ne, co? :D Tak koukej stavět dál, dobré stavby se vždycky užijou. Máš taky málo kostek jako já? Tak se koukej po Netu, co se dělá za viněty a mikrostavby a inspiruj se. Nebo se připoj do Micropolis - pokud se nepletu, chtějí rozšířit do Lanškrouna. Vždycky jsou možnosti pro ty, kdo nefňukaj ;)
Pán na Žlutém hradě

Kuba

Citace od: milanv kdy 21.10.2014, 20:49:51


A ignoroval tě snad Jukuruku-Kuba

Hrady měl Danyboy  ;)