FACEBOOK - Kostky Na FB

Založil mirek, 06.09.2012, 09:45:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

Po mé konzultaci s některými AFOLy a následné intervenci byly na FACEBOOKu založeny stránky pro CZECH & SLOVAK AFOLy.

                            http://facebook.com/kostky.org

Navrhl jsem i obal a ikonku. Od včerejška stránky "lajklo" 14 návštěvníků. Já osobně "lajknu" stránky, až budou mít obal i ikonu vyjadřující sounáležitost českých a slovenských AFOLů při hrátkách s Legem.

Proč?  Po návštěvě Jana Beyera v Berouně jsem zaznamenal velký ohlas na mém FB.
          http://www.facebook.com/pages/LEGO-Attic-Trains/197041683666570 
          Proč neudělat KOSTKY.org SVĚTOVÉ.

Micho

Mirekov čim rozhodne podporujem, ako som sa mu už aj vyjadril. Je potrebné určiť účel tejto stránky na FB, na čo bude slúžiť. Určite nemá nahradiť fórum, diskusie, recenzie a pod. Je to vhodná platforma na pozvánky na Lego výstavy či už menšie alebo väčšie, súťaže a pod.  ;) 

TUKE

Ja osobne FB moc v láske nemám, tak by som ani nebol rád,keby sa fórum malo presťahovať tam. Mne to vyhovuje tu, kde fungujeme ako komunita mimo tých somarín z FB  ;)

peter

Citace od: TUKE kdy 06.09.2012, 10:40:38
Ja osobne FB moc v láske nemám, tak by som ani nebol rád,keby sa fórum malo presťahovať tam. Mne to vyhovuje tu, kde fungujeme ako komunita mimo tých somarín z FB  ;)

Naprostý souhlas! Ostatně internet je světový.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt

Tiež súhlasím s TUKEm a nevidím dôvod sa sťahovať na FB.

peki

Citace od: TUKE kdy 06.09.2012, 10:40:38
Ja osobne FB moc v láske nemám, tak by som ani nebol rád,keby sa fórum malo presťahovať tam. Mne to vyhovuje tu, kde fungujeme ako komunita mimo tých somarín z FB  ;)

Nikdo se nikam přece nestěhuje. Je to jedna z efektivních možností jak dát o sobě více vědět. Jak píše Micho

Citace od: Micho kdy 06.09.2012, 10:35:19

..... Je to vhodná platforma na pozvánky na Lego výstavy či už menšie alebo väčšie, súťaže a pod.  ;) 

Bral bych jí jako nástěnku, prezentace akcí, info o soutěžích, zajímavých stavbách, pozvánky na akce atd.

Drobuliatko

Tam sa ale potom rozbehne k tej akcii aj diskusia. A bude to zdvojene aj tu aj tam, nie?

Matošo

Dnes je to téměř jistě nutná běc, pokud o sobě chce dát vědět těm nebožákům na FB (a že jich tam je), s tím se asi nedá nic dělat.

Ale ve vší skromnosti (sám zrovna na tohle fakt buňky nemám) a bez urážky - to logo/ikonka je úplně strašný...

Icewalker

Ahoj Mirku,

prezentace Kostek na facebooku je rozhodně dobrý a aktuální nápad, byť nemůže ani zdaleka nahradit funkčnost tohoto fóra. Bude to chtít určit nějakou koncepci, kdo bude moci účet spravovat a co za zprávy tam umisťovat. Osobně bych to nejlépe viděl na prezentaci veřejnosti, a my stavitelé si zůstaneme hrát na našem písečku (rozuměj "fóru").

Proč ale hlavně píšu: Kdybys měl zájem, mohu zkusit dát dohromady nějaký kreslený nadhlavník. V nedávné době jsem kreslil například kamarádovi pozvánku na svatbu a dále osobní profilovku na facebook, takže bych mohl zkušenosti využít pro Kostky.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

TUKE

Citace od: Drobuliatko kdy 06.09.2012, 11:03:41
Tam sa ale potom rozbehne k tej akcii aj diskusia. A bude to zdvojene aj tu aj tam, nie?

Ved toto,... nechce sa mi potom prihlasovať na FB a hľadať v tých ostatných sr***ách ,že čo je tam nové ohľadne Kostky.org aby mi nič neušlo.

Ako tu bolo spomenuté čo je viacej svetové ako internet a google, kde sa dá toto fórum nájsť?

Kto chcel,tak sa sem dostal aj bez toho aby to našiel na FB.

mirek

Můj příklad: Tady na webových stránkách si hrajeme na malém českém a slovenském písečku.

Kolik návštěvníků mimo tuto lokalitu přispělo, vzneslo dotaz, učilo se od nás a my od nich na těchto stránkách ?
Kolik o vás ví AFOLů v Kanadě v Chile, v Austrálii či na Tajwanu ?  
Víte něco o AFOLech z ostatních zemí ?

Nechci vás zkoušet, ale i já ve svých 70ti letech jsem byl zkoušen, když jsem FB stránky prosazoval. (Ve svých profilech to nikde
nemám, ale šéfoval jsem výpočetnímu středisku jedné významné české organizace, než jsem začal soukromě podnikat.)

Po zveřejnění fotek ze setkání AFOLů v Berouně na mých FB stránkách, jsem zaznamenal nebývalý nárůst zájmu AFOLů ze světa.
Proto jsem zahájil tuto aktivitu o vytvoření stránek.




TUKE

No keď by som chcel kecať s AFOLami z iných časti zemegule,tak by som si našiel nejaké zahraničné fórum. Mne osobne toto fórum, vyhovuje práve preto, lebo tu nemusím lúštiť a prekladať príspevky v iných jazykoch ako je môj rodný alebo susedný český.  :)

mirek

Icewalker - nadhlavník, jak říkáš jsem navrhl na začátku tohoto vlákna, ale nebráním se lepšímu.

Tuke - jednou mi dáš za pravdu a v tom marastu se budeš brodit i ty.

peki

Citace od: TUKE kdy 06.09.2012, 12:10:37
No keď by som chcel kecať s AFOLami z iných časti zemegule,tak by som si našiel nejaké zahraničné fórum. Mne osobne toto fórum, vyhovuje práve preto, lebo tu nemusím lúštiť a prekladať príspevky v iných jazykoch ako je môj rodný alebo susedný český.  :)

Fórum zůstane, čili kdo FB nemusí, nijak ho to nezasáhne. Mimochodem jedna z podmínek účasti v Lugbulku je provozováních vlastních WWW stánek MIMO sociální sítě.

Citace od: mirek kdy 06.09.2012, 12:04:59
Po zveřejnění fotek ze setkání AFOLů v Berouně na mých FB stránkách, jsem zaznamenal nebývalý nárůst zájmu AFOLů ze světa.
Proto jsem zahájil tuto aktivitu o vytvoření stránek.

To co chce Mirek rozjet je více méně nástěnka, která má pomoci s propagací. Mimochodem jsme se o ní dost dlouho bavili právě s Janem, který by chtěl akci na Lipně pojmout mezinárodně. Pozvat aktivní vystavovatele z Rakouska/Německa atd.



TUKE

Ak to bude na princípe " Nástenka" akože informácie ...tak sa to bude dať. Ak tie isté informácie budú aj tu. Lebo nerád  by som prišiel o nejaké informácie o budúcich akciách, zrazoch a tak.

Mirek - Aj majster Jedi sa sem tam sekne  ;)  Možno sa budem brodiť, ale iba ak si nebudem istý,že o niečo prichádzam  ;)

Ondra

Nechcete to spíš koncipovat jako stránku o legu pro neafoly, další kostky.org na facebooku jsou dle mého zbytečné.

mirek

Citace od: Ondra kdy 06.09.2012, 13:10:48
Nechcete to spíš koncipovat jako stránku o legu pro neafoly, další kostky.org na facebooku jsou dle mého zbytečné.
Moje otázka: Ti smrtelníci co milují LEGO a nejsou na Kostkách jsou AFOLOVé, nebo neAFOLové. Já se domnívám, že AFOLové.

Můj návrh obálky byl právě to, aby AFOLové, tedy všichni smrtelníci co milují LEGO, i ti co o Kostkách "nemají ani páru" byli pod záštitou Kostek  informováni, co se děje a co umíme.

Ondra

Já jsem myslel spíš lidi co nemají o legu témeř žádnou páru a tímto způsobem je informovat o legu obecně.Dle mého to afolové nejsou a družit se taky nebudou chtít, na to stačí oficiální lego faceboková stránka.

To označené "pod záštitou kostek" nemám rád, každý by si měl rozhodnout sám jak a jakým způsobem bude o legu informován.Buď chodit zde na forum nebo třeba na eurobricks a nenutit jim jednu cestu.

Systematik

Citace od: TUKE kdy 06.09.2012, 12:53:11
Ak to bude na princípe " Nástenka" akože informácie ...tak sa to bude dať. Ak tie isté informácie budú aj tu. Lebo nerád  by som prišiel o nejaké informácie o budúcich akciách, zrazoch a tak.
IMHO to je podle mne jediná rozumná cesta,
na FB nechat jen co kde kdy a žádný diskuze,
od toho jsou tu kostky.org

Colonel32

Primárně užívejte FB k linkování vláken na kostkách a bude to ideální.... navíc když SBC výtvory mají i anglický popisek.

Jinak teda ale musím souhlasit s Matošem.

Ojík

Myslím, že to není vůbec zlý nápad, ale musí se o to pečovat, udržovat to a aktualizovat. A samozřejmě nějak nalákat návštěvníky. Řekl bych, že když o nás někdo projeví zájem, tady se toho moc nedozví, protože to je fórum. Tady se diskutuje mezi sebou, lidmi, kteří se znají, není to nic pro veřejnost. A i kdyby, v poslední době to zrovna reprezentativní dojem nedělá. Nedejbože, kdyby se někdo rozhodl připojit a zaregistrovat. A že se někdo obává přesunutí veškerého dění tam, to je vyloženě úsměvné. Od toho jsou fóra, zkuste udělat diskuzi na FB.

Přiznám se, že se mi logo moc nelíbí, chtělo by to něco záživnějšího. A když nic jiného, tak odstranit ten "apostrof" (on to ani apostrof není, je to ve skutečnosti háček) ze slova "AFOLs", to moc světově nepůsobí.

A o AFOLech ze světa něco vím. České fórum je sice české, ale to neznamená, že tady možnosti končí. A v tom je ta pointa, že je české - sdružuje Čechy a pochybuji, že bude mít někdo na Tchaj-wanu zájem, co se děje kdesi v srdci Evropy.
All work and no play make Jack a dull boy.

Petronel

Souhlasím s převážnou většinou co se zde projevila. Pokud tam chcete mít "nástěnku" jak zde uvádíte, nevidím v tom problém, lidé nás aspoň více uvidí. Ale jinak o FB absolutně nestojím a dlouho jsem se obával této chvíle, že jednou nastane. Snad zůstane jen u té nástěnky. I když teda jak čtu, tak to budou lidi používat i jako galerii pro fotky z akcí. Tak aby my na foru o ně taky nepřicházeli,
forum kostky.org je náš domov, FB bude jen náš bilboard!

Citace od: Ojík kdy 06.09.2012, 20:49:06
.... A že se někdo obává přesunutí veškerého dění tam, to je vyloženě úsměvné.
....
Toho se nikdo neobává. Píšou tu, že se bojí aby se diskuze, témata a obrázky staveb nerozjeli i tam a nepřicházeli o nějaké informace či postřehy lidé co jsou jen na foru. Například já nejsem na FB ani registrován a registrovat se ani nehodlám a tak vlastně k ničemu nemám ani přístup.

Ryxe

Já bych v tom, že jsou kostky na fb neviděl problém. To, že by to nějak ohrozilo nebo rozdvojilo dění tady na fóru se myslím bát nemusíme. Vždyť třeba flickr je taky sociální síť a pro příklad diskuzní forum Classic-castle tam má svou skupinu, kam členové vkládají své fotky a taky to chod fora co pozoruji neomezuje. Teď koukám, že mají stránku i na FB. Myslím, že nás to může jen zviditelnit, což je třeba co se našich akcí týče výhoda ;)

Micho

Citace od: Petronel kdy 06.09.2012, 21:18:48
Souhlasím s převážnou většinou co se zde projevila. Pokud tam chcete mít "nástěnku" jak zde uvádíte, nevidím v tom problém, lidé nás aspoň více uvidí. Ale jinak o FB absolutně nestojím a dlouho jsem se obával této chvíle, že jednou nastane. Snad zůstane jen u té nástěnky. I když teda jak čtu, tak to budou lidi používat i jako galerii pro fotky z akcí. Tak aby my na foru o ně taky nepřicházeli,
forum kostky.org je náš domov, FB bude jen náš bilboard!

Petronel, s tým bilbordom si to veľmi pekne vystihol. Tak chápem účel FB stránok pre firmy.  :D

Colonel32

Slovenské vlajce bych možná zkusil ubrat jednu řadu modré ve prospěch červené.

peki

#25
Tak jsem po více jak roce oprášil svůj FB účet a zkusil uložit fotku Lego věže. Dneska odpoledne přišla první reakce  na tento odvážný počin ;D

================
Dobrý den,Mé jméno je Destiny,viděl jsem váš profil dnes a stal se zájem o vás, budu rád věděl víc, a chci vám poslat e-mail na mou e-mailovou adresu, a to v místě, takže mohu dát můj obrázek, abyste věděli, na koho i am. Zde je můj e-mailovou adresu (destinyfofana@hotmail.com)Věřím, že můžeme přejít od tady. Čekám na váš mail na mou e-mailovou adresu výše.(Pamatujte, že vzdálenost nebo barva není záležitost, ale láska záležitostech přidělit v životě).Hello,My name is Destiny,i saw your profile today and became interested in you, i will  like to know you the more, and i want you to send an email to my email address, not in the site so that i can give you my picture for you to know whom i am. Here is my email address       (destinyfofana@hotmail.com)I believe we can move from here. I am waiting for your mail to my email address above.(Remember that distance or color does not matter but love matters allot in life).
=================

Systematik

Citace od: peki kdy 07.09.2012, 14:52:30
Tak jsem po více jak roce oprášil svůj FB účet a zkusil uložit fotku Lego věže. Dneska odpoledne přišla první reakce  na tento odvážný počin ;D
================
...
=================
To zní jako spam... napsal jsi mu?

Zoufalec

Citace od: peki kdy 07.09.2012, 14:52:30
(Remember that distance or color does not matter but love matters allot in life).

To zní jako hipísák... napsal si mu?

peki

Citace od: Systematik kdy 07.09.2012, 15:10:36
To zní jako spam... napsal jsi mu?

Ano je to SPAM, což byl jeden z důvod proč jsem na FB přestal" chodit". Ne nepsal jsem. Spíše mne zajímá jestli vložením fotky a kliknul jsem že ji chci sdílet (proto jí tam dávám) nesdílím více než to fotku. V oblasti FB jsem úplný začátečník, musím se doma zeptat dětí ty to mají zmáknuté.

Zoufalec

Citace od: peki kdy 07.09.2012, 15:30:57
Citace od: Systematik kdy 07.09.2012, 15:10:36
To zní jako spam... napsal jsi mu?
Ano je to SPAM, což byl jeden z důvod proč jsem na FB přestal" chodit". Ne nepsal jsem. Spíše mne zajímá jestli vložením fotky a kliknul jsem že ji chci sdílet (proto jí tam dávám) nesdílím více než to fotku. V oblasti FB jsem úplný začátečník, musím se doma zeptat dětí ty to mají zmáknuté.

V prvé řadě je třeba na FB nastavit "soukromí". Jestli se nepletu, tak při založení účtu je nastaveno tak, že vidí všichni všechno, což může být dost o hubu. Myslím, že nastavit soukromí tak, aby sdílené příspěvky, fotky či videa viděli jen přátelé je krok č. 1! U starého profilu to šlo raz dva, u typu Timeline to je dost o nervy.