Snížení počtu barev

Založil Jindroush, 09.12.2004, 01:03:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

V LEGO Life, což je tuším interní informační časopis firmy, vyšel v září tento článek: http://mysite.wanadoo-members.co.uk/material/lego/LegoColourNews.jpg

který zhruba říká, že 106 barev snížili na 56, změněj nějaký kovově vypadající a možná vymění některé materiály za levnější popř. standardní a možná také sníží kvalitu některých dílů.


Vzhledem k tomu, že u hraček jsou hrubé náklady pod 10% finální ceny výrobku, nechápu, kam tím směřují.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Já jsem z toho pochopil, že snížení kvality nemusí znamenat nic zásadního. LEGO díly jsou kvalitní a i (snad) nadále budou, jen ta kvalita nebude zbytečně vysoká, ale bude stále dostatečná. To znamená (a v to také doufám), že zákazník tuto změnu ani nemusí poznat.

Jindroush

Citace od: otaznik kdy 09.12.2004, 09:36:03
Já jsem z toho pochopil, že snížení kvality nemusí znamenat nic zásadního. LEGO díly jsou kvalitní a i (snad) nadále budou, jen ta kvalita nebude zbytečně vysoká, ale bude stále dostatečná. To znamená (a v to také doufám), že zákazník tuto změnu ani nemusí poznat.

Aha, tak jukni sem
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=12182

především pak sem
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=86700

Only the best is good enough  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

No chtěl jsem sem tyhle obrázky dát i já, ale vidím, že Jindroush byl opět rychlejší ;).

Je to tak, ono to s tou dnešní kvalitou kostek není zas až tak růžové, jak se na první pohled zdá. Já sám mám doma pár "zmetků". Naštěstí to není zas až tak hrozné, ale nějaké ty zbytky od lisovaní mám i já. Jinak sloupy z kostek jsem dělat nezkoušel, ale obávám se, že by to dopadlo velmi podobně. Ono stačí, když člověk něco staví, tak už při tom je vidět, jak skoro každá kostička tak trošku jiná :-\.

Připadá mi, že kvalita kostek se rok od roku zhoršuje, tak snad LEGO k tomu zmiňovanému dalšímu ubírání kvality nepřistoupí, ale to se bohužel asi nestane :'(.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

To ale přece nesouvisí s kvalitou materiálu, ale spíše forem a jejich obměn, ne? Tohle mi samozřejmě taky vadí.

Jindroush

Poslední věta toho článku říká:

...whether the quality of some of our parts is simply too high for their purpose.

což bych přeložil jako

...zda kvalita některých našich dílů není prostě příliš vysoká vzhledem k účelu.

Což ty linky dokazují, že už nějaký čas prostě není.

A heslo starýho Kristiansena: 'Only the best is good enough', což znamená zhruba 'Jen to nejlepší je dost dobré', už dostává nějakou dobu celkem na prdel.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Uvidíme, já bych to neviděl tak horký. Je sice více zmetků, než bývalo, ale snad nebude tak zle.
Docela mě štve kvalita samolepek, po poměrně krátké době se některé z nich (hlavně na kulatých částech) začnou odlepovat...

peter

Nojo, samolepky, to je kapitola sama pro sebe. Poslední dobou už je proto raději ani nenalepuji :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Já je nenalepuju už dlouho, akorát se odlepujou, trhaj a nechávaj za sebou čmouhy. Navíc jako programátor mám rád znovu-použitelnost, což nálepky kazej (a to ještě navíc ty blbý přes víc dílů). Po pravdě řečeno, někdy bych nejradši smazal i některý potisky  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mičánek

Aby se nestalo, že časem budou čínské napodobeniny kvalitnější, než originální Lego stavebnice.