Nominace dílků Lugbulk 2019

Založil peki, 08.10.2018, 10:02:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Máte k dispozici max. 10 dílků, které půjdou za sekci Technic do seznamu dílků. 
Diskutujme zde o dílcích které by se vám hodili. Kandidátem jsou dílky kterých vezmeme hodně za lepší cenu. Kandidovat se dají pouze tzv. aktivní lego dílky.

Diskuse o předchozích dílcích v Lugbulku zde

Zodpovědný za nominaci dílků je: Peter
Citace od: peter kdy 22.01.2019, 15:13:42


IDObrázekNázevBarvaBL IDElement IDpoznámka
2Technic, Link Tread Attachment, Single, RubberBlack243756139223
3Technic, Brick 1 x 16 with HolesDark Bluish Gray   37034256828

Citace od: HD kdy 11.02.2019, 14:37:44
Když bych zkusil podat ještě jeden návrh, prošly by tyto díly? Vím, že už kdysi byly, ale je to dlouho - oproti navrhovanému gumovému čudlíku do pásů.

X Damper 2L  Black; BLID: 45590 ; EID: 4198367

peter

Nevím zda-li je někde na tuto otázku již odpověď. Kdy je na nominaci deadline?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Pán na Žlutém hradě

Stimpi

Přiznám se, že si nedovedu dobře představit spojení Lugbulk a Technic ... u "normálních" témat v pohodě ... tady mi to přijde užitečné max na projekty typu kuličkodráhy. Na Technic modely je potřeba spíše rozmanitost dílů než kvantita jednoho (deseti) dílků.

peter

Citace od: Stimpi kdy 09.10.2018, 22:23:59Přiznám se, že si nedovedu dobře představit spojení Lugbulk a Technic ... u "normálních" témat v pohodě ... tady mi to přijde užitečné max na projekty typu kuličkodráhy. Na Technic modely je potřeba spíše rozmanitost dílů než kvantita jednoho (deseti) dílků.

Neboj, vždy jsme nám přidělené pozice rozumně využili a nevyužité rádi přenechali ostatním ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: peter kdy 08.10.2018, 12:27:01
Nevím zda-li je někde na tuto otázku již odpověď. Kdy je na nominaci deadline?

Zatím je to spíše naše "cvičení". Pokud půjde vše jako dříve (ale může se změnit). Tak jsme vždy koncem prosince začátkem ledna dělali vnitřní uzávěrku. Protože se muselo:
1) nahrát do aplikace
2) vše znovu proti databázi Lega odkontrolovat
3) nechat lidi "nakoupit"
4) uzavřít
5) vybrat peníze
6) nejpozději 1.2. v novém roce objednat

Takže jde tedy o to vědět o co bude v dané sekci zájem.
Já se bohužel dostanu k ověření dostupnosti letos až později, dříve jsem měl přístup díky projektovému supportu v předstihu.

pryb

Až budete dělat seznamy, důrazně doporučuji linkovat obrázky z BL a ne jako minule odjinud, ať o ně zas nepřijdem.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

milanv



IDObrázekNázevBarvaBL IDElement IDNominovalpoznámka
Bush For Cross AxleBlack65906210506MilanV
1/4 Circle Gear Rack 11X11Black241216224911MilanVpokud by se dal brát po menších množstvích
Pán na Žlutém hradě

Robbed

#8
Co tenhle ?


Technic, Brick 1 x 16 with HolesDark Bluish Gray   37034256828Robbed

Stimpi

#9
Existuje nějaký seznam aktuálně vyráběnách dílů? Pokusil jsem se odfiltrovat na BL, ale nepodařilo se. Nebo hledat inspiraci z aktuálních setů?

už jsem našel pomocí Bricksetu ... sorry za OT

Foton

Nemělo by tohle téma být "pinned" na začátku seznamu?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

#11

IDObrázekNázevBarvaBL IDElement IDNominovalpoznámka
Technic, Liftarm 5 x 7 Open Center Frame Thick
Black64179nevim kde najítFotonNebo v šedé. Je to takový díl na budování pevnosti celkového modelu. Navrhovaný byl i pro LB 2017.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

HD

Citace od: Foton kdy 12.12.2018, 09:06:55

IDObrázekNázevBarvaBL IDElement IDNominovalpoznámka
Technic, Liftarm 5 x 7 Open Center Frame Thick
Black64179nevim kde najítFotonNebo v šedé. Je to takový díl na budování pevnosti celkového modelu. Navrhovaný byl i pro LB 2017.

Jsem pro, v černé.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Stimpi

Ahoj,
vrta mi hlavou co z technic by se hodilo na lugbulk. Tady jsem něco nastřelil pro rozjetí diskuze.
Sti

peter

Citace od: Stimpi kdy 21.12.2018, 11:13:02
Ahoj,
vrta mi hlavou co z technic by se hodilo na lugbulk. Tady jsem něco nastřelil pro rozjetí diskuze.
Sti

Já si spíš myslím, že nic a to co za to stálo, už se vypotřebovalo v minulých ročnících. Pro LB2019 bych tedy klidně celou várku volných pozic přepustil jiným kategoriím a pokud by byl opravdu zájem z více stran o nějaký Technic díl (což se v podstatě dosud nestalo, tak změnu neočekávám) tak by se navrhl v jiné kategorii.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Stimpi

Pokud to takto jde, tak asi nejlepší řešení.

yoshimaka

Citace od: Stimpi kdy 21.12.2018, 11:13:02
Ahoj,
vrta mi hlavou co z technic by se hodilo na lugbulk. Tady jsem něco nastřelil pro rozjetí diskuze.
Sti
Tak nějak nevím, jak ostatní, ale čudlíky do pásů (24375) jsou věc, která se opotřebovává (když se trochu jezdí), je drahá jak sviňa a já osobně bych pár stovek uživil.
Lust och fägring stor

Robkteryten

Citace od: yoshimaka kdy 21.12.2018, 14:35:34
Citace od: Stimpi kdy 21.12.2018, 11:13:02
Ahoj,
vrta mi hlavou co z technic by se hodilo na lugbulk. Tady jsem něco nastřelil pro rozjetí diskuze.
Sti
Tak nějak nevím, jak ostatní, ale čudlíky do pásů (24375) jsou věc, která se opotřebovává (když se trochu jezdí), je drahá jak sviňa a já osobně bych pár stovek uživil.

taky bych se pridal...

Lukas

#18
Jo to bych bral taky, na akce ideální.

MeNadruhou

Kdy je vlastně uzavírka?  Ty puntíky do pásů rozhodně dobrá věc.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

#21
Takže zatím mi za TECHNIC sekci přijdou relevantní tyto položky:




IDObrázekNázevBarvaBL IDElement IDpoznámka
1Bush For Cross AxleBlack65906210506nejspíše ale neprojdou, jelikož jde o neaktivní element
2Technic, Link Tread Attachment, Single, RubberBlack243756139223
3Technic, Brick 1 x 16 with HolesDark Bluish Gray   37034256828
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Robbed

A brick 1x16 ne :'( ? nebo byl teď někdy nedávno ?

peter

#23
Citace od: Robbed kdy 23.01.2019, 15:35:32A brick 1x16 ne :'( ? nebo byl teď někdy nedávno ?

Od října jsi zatím jediný, kdo by o něj měl možná zájem, navíc moc nevím k čemu by se hodily jeho stovky kusů, většinou je potřeba jen maximálně pár desítek a to se dá sehnat z BL. Napiš mi klidně SZ co stavíš a k čemu to potřebuješ a můžeme se o tom pobavit, zatím ale nechávám pozici pro jiné kostky/sekce.

Jinak zde navrhuje stejnou kostku (sice v hnědé barvě) milanv ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Robbed

Citace od: peter kdy 24.01.2019, 07:19:51
Citace od: Robbed kdy 23.01.2019, 15:35:32A brick 1x16 ne :'( ? nebo byl teď někdy nedávno ?

Od října jsi zatím jediný, kdo by o něj měl možná zájem, navíc moc nevím k čemu by se hodily jeho stovky kusů, většinou je potřeba jen maximálně pár desítek a to se dá sehnat z BL. Napiš mi klidně SZ co stavíš a k čemu to potřebuješ a můžeme se o tom pobavit, zatím ale nechávám pozici pro jiné kostky/sekce.

Jinak zde navrhuje stejnou kostku (sice v hnědé barvě) milanv ;)

Já bych jich bral 50-100. V budoucnu bych se rád pustil do jednoho projektu (Star Wars křizník), kde bych jich využil dost.
Není jich potřeba brát tisíce, i dřív se braly do LB nějaké dražší dílky, o kterých se vědělo, že jich lidi vezmou řádově desítky/stovky.

Tenhle je na BL hodně drahý, jelikož je v obou Falconech (což by se mohlo i hodit lidem, kteří by si rádi Falcona zkompletovali sami, neříkám, že takových bude moc, ale mohl by se někdo najít  :D)
Dobré využití je do základů budov/diorám/hradů, spolu s různými bricky s piny (6232, 6249) lze vytvořit velmi solidní konstrukce, takhle jsem třeba stavěl několik velkých modelů.

To, že se nikdo nevyjádřil, nemusí nutně znamenat, že by je nikdo nebral.
Obecně k nominaci dílků - nebylo by dobré udělat na konci nějakou anketu ohledně všech dílků ? sepsat všechny návrhy ze všech kategorií (90% dílků se dá samozřejmě využít i v jiných kategoriích), dát to do nějakého google documentu/ankety a každý by napsal/hlasoval pro dílky, o které má zájem. Pokud by se ukázalo, že o nějaký dílek má zájem jen jeden člověk, tak to nemá smysl dávat do finálního seznamu. Šlo by to mailem všem lidem, kteří se registrovali.

MeNadruhou

Citace od: Robbed kdy 24.01.2019, 10:03:26
...
Obecně k nominaci dílků - nebylo by dobré udělat na konci nějakou anketu ohledně všech dílků ? sepsat všechny návrhy ze všech kategorií (90% dílků se dá samozřejmě využít i v jiných kategoriích), dát to do nějakého google documentu/ankety a každý by napsal/hlasoval pro dílky, o které má zájem. Pokud by se ukázalo, že o nějaký dílek má zájem jen jeden člověk, tak to nemá smysl dávat do finálního seznamu. Šlo by to mailem všem lidem, kteří se registrovali.
dřív jsme měli za technic hlasovací tabulku, která nám pomáhala určit prioritní díly (s výsledkem udělat nejvýhodnější nákup v poměru cena užitečnost zájem), která vznikla v reakci na přidělených 5 lotů a my měli v diskuzi 15 typů dílů...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Pool

Citace od: Robbed kdy 24.01.2019, 10:03:26
Dobré využití je do základů budov/diorám/hradů, spolu s různými bricky s piny (6232, 6249) lze vytvořit velmi solidní konstrukce, takhle jsem třeba stavěl několik velkých modelů.

Konstrukce vytvořená z těchto elementu je pevná, ale taky pružná a tedy do budov krajně nevhodná. Při přesunech by ta konstrukce vlastně zvětšovala mezery mezi plate a bricks.

Citace od: Robbed kdy 24.01.2019, 10:03:26
To, že se nikdo nevyjádřil, nemusí nutně znamenat, že by je nikdo nebral.
Obecně k nominaci dílků - nebylo by dobré udělat na konci nějakou anketu ohledně všech dílků ? sepsat všechny návrhy ze všech kategorií (90% dílků se dá samozřejmě využít i v jiných kategoriích), dát to do nějakého google documentu/ankety a každý by napsal/hlasoval pro dílky, o které má zájem. Pokud by se ukázalo, že o nějaký dílek má zájem jen jeden člověk, tak to nemá smysl dávat do finálního seznamu. Šlo by to mailem všem lidem, kteří se registrovali.

Tohle je časově nereálné, tady je většina lidí aktivních tak, že mají problém si v daném termínu v aplikaci dílky objednat, natož dělat ještě dříve nějaké kolečko s předběžným výběrem. Tohle by LB ještě více oddálilo a při tom by půlka vybraných dílků mohla vypadnout na nedostupnosti. Tohle je ovšem problém každého LB co jsem se měl zatím možnost účastnit. Na začátku se vyberou skvělé dílky a než se tady lidé na nominacích dohodnou, tak pak při konečném ověřování ty nejlepší dílky vypadnou na nedostupnosti, že je samozřejmě chtějí i jiné LUGy, které si LB stihli poslat do Lega dříve :-\. Naopak bych se tedy snažil tlačit na zkrácení doby výběru dílků nebo s nimi začít už v květnu a hned jak bude moct objednávat, tak ověřit dostupnost a v co nejkratším čase objednat  >:D.

papluh

#27
Citace od: Pool kdy 24.01.2019, 10:32:01
Citace od: Robbed kdy 24.01.2019, 10:03:26
Dobré využití je do základů budov/diorám/hradů, spolu s různými bricky s piny (6232, 6249) lze vytvořit velmi solidní konstrukce, takhle jsem třeba stavěl několik velkých modelů.

Konstrukce vytvořená z těchto elementu je pevná, ale taky pružná a tedy do budov krajně nevhodná. Při přesunech by ta konstrukce vlastně zvětšovala mezery mezi plate a bricks.


Riešenie s previazaných Technic brickov bude vždy pevnejšie ako s obyčajných pri danej hrúbke. Čož je logické lebo majú možnosť bočného spojenia, čo iné nemajú. Ani keď pospájaš 3 platy 2x16 na seba tak to nebude tak pevné ako pol na pol preložené 16L Technic bricky spojené pinmi.
Akurát neviem či je to vhodné do základov keď tam sa väčšinou dá dať viac Brickov na seba. Ale na rôzne strechy, mosty a pod to nemá konkurenciu.

Cavelon

Súhlasím s Robbed-om a som za ten dielik.

milanv

Mnou navržený brick je normální, Robbed chce Technic Brick, jestli tomu dobře rozumím. Ten byl v LB před několika lety, ale pokud je zájem, klidně ho navrhněme znovu. Popravdě, i moje zásoby pomalu docházejí a doma spočítám, jestli bych nepřibral nové. Je to užitečný konstrukční díl.

Jinak Poolova poznámka je samozřejmě k věci, i mne překvapilo na betlému, jak moc pruží 48s dlouhé "trámy" z těch 16s bricků, pokud jsou spojené _pouze_ piny. Musí se to spojit i plate shora a zdola. Což je právě výhoda oproti liftarmům, že to lze. A dalši triky jko kombinace s těmi rámečky atp.
Pán na Žlutém hradě