Soutěž ve stavbě alternativních modelů LP 2015

Založil Tomik, 03.03.2015, 22:30:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Tak už mám konečně také svůj set s papouškem a hned jsem si z něj postavil dva alternativní modely. Zveřejním je až po uzavření přihlášek do soutěže, abych náhodou někomu neukradl jeho nápad. Přiznám se, že stavění z tohoto setu není jednoduché, ale o větší radost máte, když se vám povede něco pěkného postavit. :D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Bude ještě někdo soutěžit? Potřebuji vědět kolik místa rezervovat ve vitrině (vitrinách).

Foton

Já přidám ještě pavouka. Takže za mě 2 modely.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

martinlx

Já chci taky soutěžit :) Set jsem si dal k narozeninám a hned mě o něj děti připravily. Ale snad jim ho na chvíli vyrvu zpátky a nebude nic chybět.

Martins

Citace od: peki kdy 27.04.2015, 14:46:47
Bude ještě někdo soutěžit? Potřebuji vědět kolik místa rezervovat ve vitrině (vitrinách).

Taky jsem si ten set pořídil a marně v něm hledám nějaké kostky, ze kterých bych mohl stavět... takže nic negarantuju, ale snažit se budu, ještě je čas.

Martins

Dnes jsem na zahradě chytil potvoru, je to Štír líšnický, alternativní druh Štíra kýlnatého, který se vyskytoval východně, v okolí Slap. Není ale jedovatý, je poměrně mírumilovný a nebyl problém ho nafotit.



Dopravázeli ho i 2 souputníci: mládě a malá sova... autory jsou mí synové



a nakonec, všechny kostky...



PS. Tomíku, doufám, že oceníš určité zlepšení od našeho setkání na tvém workshopu...  :)
PS1. zatraceně náročná disciplína...

Tomik

Citace od: Martins kdy 02.05.2015, 19:25:21
PS. Tomíku, doufám, že oceníš určité zlepšení od našeho setkání na tvém workshopu...  :)
Podle hesla "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se" oceňuji každý soutěžní model. ;) U tvého modelu stojí určitě za pochvalu originalita - podobnou příšerku tu ještě nemáme. Jestli můžu nabídnout drobná vylepšení, tak bych místo té sovy postavil spíš nějakého brouka nebo podobný hmyz, který může sloužit jako večeře. :D Potom ten ocas v poměru k tělu bych udělal tenčí a klepeta naopak klidně o fous větší.

Citace od: Martins kdy 02.05.2015, 19:25:21
PS1. zatraceně náročná disciplína...
Co se týká té náročnosti, tak s tebou do jisté míry souhlasím - stavění alternativních modelů je obtížné díky tomu, že máš dopředu vybrané díly. Na druhou stranu to stavbu i zjednodušuje, protože nemusíš přemýšlet nad tím, jaké díly a v jakých barvách použiješ - prostě stavíš z toho, co máš k dispozici.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Martins

Citace od: Tomik kdy 03.05.2015, 08:33:51
Citace od: Martins kdy 02.05.2015, 19:25:21
PS. Tomíku, doufám, že oceníš určité zlepšení od našeho setkání na tvém workshopu...  :)
Podle hesla "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se" oceňuji každý soutěžní model. ;) U tvého modelu stojí určitě za pochvalu originalita - podobnou příšerku tu ještě nemáme. Jestli můžu nabídnout drobná vylepšení, tak bych místo té sovy postavil spíš nějakého brouka nebo podobný hmyz, který může sloužit jako večeře. :D Potom ten ocas v poměru k tělu bych udělal tenčí a klepeta naopak klidně o fous větší.

No nevím, jestli tvojí reakci brát jako pozitivní, ale za tímto modelem si stojím a měnit ho už nebudu.  :)
Docela jsem se s tím potrápil. ;) Jako doplněk jsem postavil i hada, ale nebylo to ono. A ty dvě potvory stavěli moji kluci a jak jsem pochopil, jsou NUTNO ČÁSTÍ mého díla... jak dvojsmyslné. Bylo to zábava to s nima dělat a nechat jim volnou ruku. A o to jde, tedy mě určitě!

Tomik

Citace od: Martins kdy 04.05.2015, 21:17:30
No nevím, jestli tvojí reakci brát jako pozitivní, ale za tímto modelem si stojím a měnit ho už nebudu.  :)
Docela jsem se s tím potrápil. ;) Jako doplněk jsem postavil i hada, ale nebylo to ono. A ty dvě potvory stavěli moji kluci a jak jsem pochopil, jsou NUTNO ČÁSTÍ mého díla... jak dvojsmyslné. Bylo to zábava to s nima dělat a nechat jim volnou ruku. A o to jde, tedy mě určitě!
Cením si tvého modelu a předložená vylepšení byly míněny pouze jako návrhy, jak toho štíra udělat ještě lepšího. Je mi jasné, že za ním stojí spousta práce. Pokud ho chceš nechat takového, jaký je, nemám s tím žádný problém.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Bude ještě někdo soutěžit? Potřebuji rezervovat místo, díky.

Tomik

Citace od: peki kdy 06.05.2015, 10:19:21
Bude ještě někdo soutěžit? Potřebuji rezervovat místo, díky.
Já tam vystavím také jeden svůj alternativní model (samozřejmě nesoutěžní).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Citace od: Tomik kdy 06.05.2015, 12:56:42

Já tam vystavím také jeden svůj alternativní model (samozřejmě nesoutěžní).

Zkus tedy prosím nějak odhadnout potřebný prostor. Nejlepší bude když každý odhadne plošku, asi to dáme za dvou stran vitriny, případně doprostřed nějaký soklík.

Počítám že si dáme diváckou soutěž  (o cenu) na zahajovacím večeru, kde budou hlasovat diváci tam (pokud se tedy nebojíš  >:D ) se přihlásit pochopitelně můžeš.

Jen se mi zdálo že na začátku zde bylo více adeptů, set nestojí tolik peněz na Lipno jede dost lidí, tak se snad ještě něco objeví  ;) 

lukas.21

Vyššie sa hlásili ešte 2 súťažiaci, ktorí zatiaľ svoj model nepredstavili.

@Martins: vrtá mi hlavou, kde si vzal 6 malých očí  ???

Tomik

Citace od: peki kdy 06.05.2015, 13:59:04
Zkus tedy prosím nějak odhadnout potřebný prostor. Nejlepší bude když každý odhadne plošku, asi to dáme za dvou stran vitriny, případně doprostřed nějaký soklík.

Počítám že si dáme diváckou soutěž  (o cenu) na zahajovacím večeru, kde budou hlasovat diváci tam (pokud se tedy nebojíš  >:D ) se přihlásit pochopitelně můžeš.

Jen se mi zdálo že na začátku zde bylo více adeptů, set nestojí tolik peněz na Lipno jede dost lidí, tak se snad ještě něco objeví  ;) 
Potřebnou plochu pro stávající modely odhadnu dnes večer a hodím sem i návrh rozmístění.

Jak si představuješ to hlasování diváků? Chápu to dobře, že hlasující diváci budou pouze kostkaři? Jde mi o to, jestli k modelům dávat do vitríny i hlasovací čísla.

Citace od: lukas.21 kdy 06.05.2015, 14:06:00
@Martins: vrtá mi hlavou, kde si vzal 6 malých očí  ???
Správná poznámka - dle rebrickable je tam těch očí pouze 5 a tolik jich mám i ve svém setu... Prosím Martina o vysvětlení.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Martins

Citace od: lukas.21 kdy 06.05.2015, 14:06:00
@Martins: vrtá mi hlavou, kde si vzal 6 malých očí  ???

Nemám pro to vysvětlení, prostě jsem jich tam měl 6... Kostky si držím v extra krabici a pořád to tak mám... nevím, vypadá to divně, co?  ;)

Tomik

Citace od: Martins kdy 06.05.2015, 14:50:05
Nemám pro to vysvětlení, prostě jsem jich tam měl 6... Kostky si držím v extra krabici a pořád to tak mám... nevím, vypadá to divně, co?  ;)
Možné to je. Mně se to sice ještě nestalo, ale vím, že třeba grohl měl v jednom mini Creator setu jeden černý pin navíc... Takže bych to dál neřešil.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Zde je odhad potřebného prostoru pro vystavení soutěžních modelů a návrh rozmístění ve vitríně:

Aktuálně je přihlášených 10 modelů včetně mého. Do jednoho modulu vitríny se vejde 10 až 12 modelů, takže zatím nám stačí jeden modul (velikost je cca 100 x 75 cm). Pokud se přihlásí ještě více než dva modely, tak bych výstavku roztáhl do půlky přilehlého modulu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

mischidotcz

Citace od: Martins kdy 06.05.2015, 14:50:05
Citace od: lukas.21 kdy 06.05.2015, 14:06:00
@Martins: vrtá mi hlavou, kde si vzal 6 malých očí  ???

Nemám pro to vysvětlení, prostě jsem jich tam měl 6... Kostky si držím v extra krabici a pořád to tak mám... nevím, vypadá to divně, co?  ;)

Myslím, že kdyby s tím měl někdo problém, nebude až tak velký problém dát sově oči veliké  ;)

Tomik

Připomínám všem soutěžícím i těm, kteří mají v plánu si zasoutěžit, že do konce přihlašování modelů zbývá už jen jeden týden. Pokud jste provedli nějaké úpravy na již přihlášených modelech, tak sem, prosím, dejte aktuální fotky. Děkuji.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hacislav

#79
Radi bychom Vám představili nejnovější Kombajn z naší dílny.
Pro tento model jsme zvolili netradičně podvozek a obutí v bílé barvě.
Kombajn je především pracovním nástrojem a proto jsme se nejvíce zaměřili na funkční prvky. Takže u našeho modelu najdete vše co by jste u kombajnu očekávali a ještě něco navíc.
Povšiměte si stavitelných velkoformátových zpětných zrcátek, které zvýší bezpečnost a napomohou omezit ztrátám na obilí při vysypaní zásobníku, velkoobjemový zásobník vám umožní méně častou nutnost vyprazdňování. Což oceníte zejména na polích větších výměrů.
Samozřejmostí jsou u nás takové věci jako sklopné rameno, otočná malá zadní kola.
Naše žací lišta, je samozřejmě odpojitelná a může měnit náklon nebo se natočit pod uhlem vůdči kombajnu.






Této soutěže jsem se chtěl zúčastnit už jen s principu.
Ale po nějakou dobu mi chyběl nápad co stavět.
A pak jsem si vspoměl na letošní Lego Hospodu v Boskovicích, kde se stavělo s dílků které nám Legas vysypal na stůl.
Zatím co většina ostatních stavitelů byla teprve v polovině stavby svého modelu, tak já jsem měl už postavené dva kombajny a chystal jsem se na třetí.(ten mě krapet potrápil protože dílků na stole kvapem ubývalo.
Takže rozkaz zněl jasně, ze setu 31031 postavím kombajn!

Příjemě mě potěšilo, že výsledný model je relativně pevný (až na lištu), aspoň oproti raným fázím, kdy celé části drželi třeba jen na jednom studu. Nepočítám-li  "obilí", tak jsem využil všechny dílky včetně bonusových, krom 4 červených a 2 tmavě modrých (celkem tedy 6). Alespoň v to doufám, protože ranné fáze modelu byli opravdu hodně křehké, model se mi opakovaně rozpadl a neobešlo se to bez lovení dílků po zemi atd.
Návod nemám.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

martinlx

Vzal jsem to tryskem a stíhám! Teda jestli se mi zítra (vlastně už dnes) podaří nafotit a odeslat  ;)

martinlx

Letadlo bez pilota, tady vážně straší!
Aerodynamický tvar, správné proporce, minimální váha a jako bonbónek záblesková světla na koncích křídel i směrovky. Představuji můj soutěžní model. Chvíli jsem si jen tak skládal a jako studovanému konstruktérovi letadel se mi asi nemohlo začít rýsovat pod rukama nic jiného. Příjemně mě překvapilo co vše se na sebe nechá napasovat. Model je dost pevný na to aby přežil i chvíli v dětských rukou. V setu sice minifig není, ale každý má nějakého doma. Při uvažování o tom, co se líbí mým dětem, byl prostor pro figa jasná volba. Zbylo mi docela dost dílů, ale na letadlo bych je neužil a na pokusy je vyplácat bokem už není síla ani čas. Příjemně překvapila možnost udělat krásný stojánek (bohužel zrovna na fotce nedobře secvaklý), žížala vznikla z toho že jedna černá hinge musí koukat ven aby mohl být okraj kolem dokola tmavo/světlo zeleno černý.

martinlx

Nedá mi to nepřidat mimo soutěž ještě foto včetně figa.

Foton

Mým druhým modelem je pavouk okáč (aranea oculum). Nestaví sítě, chytá svou kořist skokem.
TTD:
  - naklápěcí hlava
  - 1,2 a 4 pár nohu 3 stupně volnosti
  - 3 pár nohou 2 stupně volnosti

Jen mě mrzí, že jsem nepřišel na rozumný způsob jak nacpat na tu hlavu pět očí.




O trochu více fotek zde: https://plus.google.com/photos/114639699759279631157/albums/6149939673860421009
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Letadýlko je opravdu roztomilé. Krásně vystihnuté proporce a pěkné detaily. I když matně tuším, že letadla nemají volant - může to být třeba nějaký "budík" na desce...
A zvířátka tam určitě patří, nejen jako výplň pruhu na podstavci! Perfektně to obveselují a navíc dodávají dojem výšky toho letadla - letí nad někým.

Citace od: martinlx kdy 17.05.2015, 22:34:27
jako studovanému konstruktérovi letadel se mi asi nemohlo začít rýsovat pod rukama nic jiného.

Tohle mě zničilo. "Tím myslí jako že normálně staví ze studless Technic?" (chvíle přemýšlení) "Nebo Creator/Basic styl bez vyhlazování pomocí Tile?" (další přemýšlení, chvilka s čajem...) "A do Prčic, už jsem vážně deformovanej! :)"
Pán na Žlutém hradě

Tomik

A máme tu konec přihlašování modelů. Mile mě překvapilo, že se na poslední chvíli rozrostl počet soutěžních modelů o další tři.

Citace od: martinlx kdy 17.05.2015, 22:34:27
Letadlo bez pilota, tady vážně straší!
Už jsem se začal obávat, že nikoho nenapadne postavit letadlo... :D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Konečně vám můžu ukázat, co jsem z tohoto setu postavil já. :D Po shlédnutí barevné palety dílů mě nejdříve napadlo postavit kytku se čmelákem nebo včelou. Vylezl z toho takový nemastný-neslaný model, který by potřeboval dotáhnout. Možná se k němu v budoucnu ještě vrátím, ale prozatím mi nepřijde příliš atraktivní.



Všechno jsem tedy rozebral a pustil se do skládání zvířete. Vzhledem k tomu, že v setu převládají zelené díly, mi za předlohu posloužila kudlanka. Ze zbývajících dílků jsem jí ještě postavil jednu XL mouchu (je stejná jako ta originální, jen trochu prodloužená), takže jsem snížil počet nevyužitých dílků asi na padesát.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martinlx

Je tu krásná přehlídka modelů, jenom mi chybí finále Pekiho vlaku.
Díky za komentáře, milanv - dobrý, tenhle dvojsmysl mě fakt nenapadnul, zejména ne při prezentaci poměrně studless modelu :) Máš lego až v morku kostí!
Těším se až vše uvidím na živo na Lipně, snad se tam letos dostanu.

lukas.21

Akým spôsobom prebehne predanie modelov ... resp. ja sa na otvorenie nedostavím a potreboval by som niekoho ochotného z Brna.  :)