Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TUKE

Citace od: tomaslambo kdy 16.12.2013, 06:11:32
Není to LEGO. Proto nekupovat. Ale pokud by TLC někomu prodalo licenci(zaručená kvalita, geometrie dílů...), tak by se o tom možná dalo i "uvažovat". To se ale snad nikdy nestane :)

Dúfajme  ;)

Villa Legina

#31
Citace od: otaznik kdy 15.12.2013, 21:42:00
Citace od: jerzeeg kdy 10.12.2013, 00:35:42
Mimochodem, proč jsou to zloději ?
Kopírují originální LEGO sety včetně návodů.

Áno. Aj to. Je to krádež duševného vlastníctva, ak tí výrobcovia kopírujú dizajn setov atď.

mesje

TLC by mohlo čiastočne zabojovať proti tymto napodobeninám, klonom a falzifikátom tým, že by poriadne zabralo na azijskych trhoch. Tym ze tam dava pomaly najvyssiu cenu na svete, nepriamo podporuje vznik tychto klonov - bezni ludia v Azii nemaju peniaze naviac, aby mohli platit predražené lego - je trápne, že v bohatých USA sú najnižšie ceny na svete, a v chudobnej Azii najvyššie. Práve v chudobnejších krajinách by malo ísť TLC na hranu marže, aby si podchytilo trh a mohlo konkurovať lacným klonom. A všetci vieme, že je ešte poriadny priestor na zníženie cien. V USA bežne kupujú set za 50 dolarov (38 eur v prepocte), ktory stoji v europe 50-55 eur, a v azii 60 eur - ved je to padnuté na hlavu a úplne naopak. Tým pádom im uteká celý ázijský trh. V tamojších obchodoch som bežne videl hračkárstva precpaté fejkami a vedla toho par škatúl lega za premrštené ceny ako nejaký luxusný tovar... úplne zbytočne to tým klonom a falzifikátom ulahčujú...

Villa Legina

Mesje, možno práve preto. Nechcú dopustiť aby klony a falzifikáty zaplavili aj Ameriku...tak morálku držia aspoň takto na nízkych cenách... Ich čas v Ázii ešte len príde, keď tam zbohatne širšia masa ľudí...

mesje

Citace od: Villa Legina kdy 17.12.2013, 18:22:22
Mesje, možno práve preto. Nechcú dopustiť aby klony a falzifikáty zaplavili aj Ameriku...tak morálku držia aspoň takto na nízkych cenách... Ich čas v Ázii ešte len príde, keď tam zbohatne širšia masa ľudí...

To by bolo potom logickejsie dať všade nizke ceny ako v amerike... Tento faktor asi nebude hrať rolu, najmä ked v amerike su možnosti klonov vyrazne limitované prísnou legislatívou chraniacou dusevne vlastnictvo. Ak si chcu podchytiť ázijský trh, treba začať hneď a to konkurencieschopnymi cenami. Staci si pozrieť počty BL shopov v ázii, kde európsky ministat tromfne veľké ázijské štáty ako india, to je taky nepriamy indikator rozvoja lego trhu.

papluh

Ono to nieje len u LEGA, čo sa týka rozdielov ceny USA vs Europa. Ale určite je aj v Európe miesto na zlacnenie, hlavne čo sa týka rôznej cenotvorby medzi jednotlivými krajinami.
Ale treba si uvedomiť, že:
- v USA sa ceny globálne uvádzajú bez sales tax (keďže tá je rôzna podľa štátu a tovaru), v EU máš ceny s DPH tj minimalne 19% a viac
- veľkosť a "komerčnosť" trhu, USA pokrýva cca. všetky západoeurópske krajiny a stačí na to jeden importér s jednou legislatívou vs. kopec lokálnych firiem a pravidiel per štát
- v prípade licencovaných setov je možné, že mimo USA majú vlyv aj lokálny distribútori viď filmy prípadný merchandize z nich
- pomer cien sa líši nielen USA vs. Európa ale aj vrámci európskych štátov a to aj medzi jednotlivými radami a aj medzi jednotlivými modelmi v nich
- netreba zabúdať na náklady skrz spotrebiteľskej ochrany (ok, nebavíme sa o krajinách kde v rámci reklamácie mobilu do neho "napľujú" len aby ju nemuseli uznať) .. aj keď reklamovať plastovú hračku ...

Čo sa týka Ázie a BL, ono to bude záležať aj od daného prostredia. Napríklad taká Malajzia či Filipíny, kde absolútny počet ľudí v (cenovej) cielovke pre LEGO bude menší ako vo veľkej Indii a majú viac BL shopov. Samozrejme bohatšie krajiny vedú. Ďalší zaujímavý údaj môže byť počet uživateľov/shopov.

jerzeeg

Citace od: Villa Legina kdy 16.12.2013, 09:45:23
Citace od: otaznik kdy 15.12.2013, 21:42:00
Citace od: jerzeeg kdy 10.12.2013, 00:35:42
Mimochodem, proč jsou to zloději ?
Kopírují originální LEGO sety včetně návodů.

Áno. Aj to. Je to krádež duševného vlastníctva, ak tí výrobcovia kopírujú dizajn setov atď.
Pro ty z nás, kteří uznáváme vlastnická práva, je 'duševní vlastnictví' oxymoron. Pěkně to je popsáno např. zde:
http://www.mises.cz/clanky/zamysleni-o-dusevnim-vlastnictvi-396.aspx

Villa Legina

Citace od: jerzeeg kdy 17.12.2013, 21:34:00
Citace od: Villa Legina kdy 16.12.2013, 09:45:23
Citace od: otaznik kdy 15.12.2013, 21:42:00
Citace od: jerzeeg kdy 10.12.2013, 00:35:42
Mimochodem, proč jsou to zloději ?
Kopírují originální LEGO sety včetně návodů.

Áno. Aj to. Je to krádež duševného vlastníctva, ak tí výrobcovia kopírujú dizajn setov atď.
Pro ty z nás, kteří uznáváme vlastnická práva, je 'duševní vlastnictví' oxymoron. Pěkně to je popsáno např. zde:
http://www.mises.cz/clanky/zamysleni-o-dusevnim-vlastnictvi-396.aspx

Ako vtip dobré, ale inak (po)chybná úvaha  ;)

holub

#38
Tak jak chodím po dárkách tak mě kupodivu ani tržnice vůbec nepřekvapili,ale Albert mě velmi zaskočil,sice ne kopie setů ale vlak+koleje+nadraží a na lego poměry veliká policejní stanice a nebo i domek pro holky za 700,- ? nebo 1000,-  prostě vcelku dost obsáhlé velké bedny co by od Lega stáli několikrát tolik,no mazec že už se to takhle bezostyšně prodává v supermarketech. ::)

jerzeeg

Citace od: Villa Legina kdy 18.12.2013, 12:12:21
Citace od: jerzeeg kdy 17.12.2013, 21:34:00
Citace od: Villa Legina kdy 16.12.2013, 09:45:23
Citace od: otaznik kdy 15.12.2013, 21:42:00
Citace od: jerzeeg kdy 10.12.2013, 00:35:42
Mimochodem, proč jsou to zloději ?
Kopírují originální LEGO sety včetně návodů.

Áno. Aj to. Je to krádež duševného vlastníctva, ak tí výrobcovia kopírujú dizajn setov atď.
Pro ty z nás, kteří uznáváme vlastnická práva, je 'duševní vlastnictví' oxymoron. Pěkně to je popsáno např. zde:
http://www.mises.cz/clanky/zamysleni-o-dusevnim-vlastnictvi-396.aspx

Ako vtip dobré, ale inak (po)chybná úvaha  ;)
Díky za hodnotný komentář plný brilantních argumentů..  ::)

Villa Legina

Citace od: jerzeeg kdy 19.12.2013, 14:36:39
Citace od: Villa Legina kdy 18.12.2013, 12:12:21
Citace od: jerzeeg kdy 17.12.2013, 21:34:00
Citace od: Villa Legina kdy 16.12.2013, 09:45:23
Citace od: otaznik kdy 15.12.2013, 21:42:00
Citace od: jerzeeg kdy 10.12.2013, 00:35:42
Mimochodem, proč jsou to zloději ?
Kopírují originální LEGO sety včetně návodů.

Áno. Aj to. Je to krádež duševného vlastníctva, ak tí výrobcovia kopírujú dizajn setov atď.
Pro ty z nás, kteří uznáváme vlastnická práva, je 'duševní vlastnictví' oxymoron. Pěkně to je popsáno např. zde:
http://www.mises.cz/clanky/zamysleni-o-dusevnim-vlastnictvi-396.aspx

Ako vtip dobré, ale inak (po)chybná úvaha  ;)
Díky za hodnotný komentář plný brilantních argumentů..  ::)
Ty chceš o tom vtipe diskutovať? :)

korn24


danyboy


bubutymmy

Citace od: korn24 kdy 21.12.2013, 20:35:06
http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350959608249

::)

Přijde mi vtipný, jak důsledně nikde nepíšou Lego, ale comicsový postavičky pojmenovaný mají... Přece na ty je taky copyright, no ne?

Anatyt

A čo ak na ne copyright majú?

Hacislav

Na vánoce dostal synovec od sestry Pirates:
http://ausini.en.alibaba.com/product/534692219-213319572/Pirate_plastic_diy_educational_product.html
Dnes jsem se na to koukl a fakt jsem valil bulvi jak moc je to skopirovane Lego.



Celá řada dílků je téměř totožná a to nejen figurky, ale třeba taky prapory nebo třeba tento Norber.



Půjčil  jsem si pár dílků a zítra udělám nějaké porovnávací fotky.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hardegon

Dnes jsem Ghimu a Ninju zahlédl u vietnamců v Plzni. Maj to ve slevě, chcete to někdo?

Zoufalec

Nevěděl jsem kam s tím, tak to dám jako malou zajímavost sem. Zaráží mě, že zrovna gigant jako BP si nechá sety udělat u nějaké klon firmy.

blindmelon

Třeaba je to tím, že Lego od nich nechce brát ropu.  ;D
Hezký den, Blindmelon

Ondra

Ani bych se nedivil kdyby jim to lego odreklo na zaklade te ropne katastrofy.Media jsou schopna schopna rozjet masinerii proti legu, protoze je to znama firma a dovolila si neco takoveho.Proti nejakym cinanum nebudou nic delat protoze to nikoho nezajima a ani by neumeli spravne napsat do novin jmeno te firmy.

Mr. Cube

#50
Tak o tomhle jsem neměl ponětí...narazil jsem na aukru na podezřelé figy z LotRa a Hobbita, prezentované jako LEGO (http://aukro.cz/8ks-figurky-pan-prstenu-hracky-hobbit-b-l-lego-i4470949608.html), zagooglil jsem a našel tohle:







Už dříve jsem četl, že TLC nemůže postihovat napodobeniny kvůli vypršeným patentům na kostky, ale dílky v téhle sérii jsou natolik specifické a navíc provázané s filmovou licencí, že tohle snad legální být nemůže?!? U Hobbita se asi ještě "pojišťují" Hobpitem, ale Lord of the Rings včetně fontu a grafiky je jako v originále :-\ Každopádně cílí tam, kam TLC (asi na základě licence) nemůže, tzn. prodej samostatných figů. No připadá mi to zralé na žalobu.

STARHAWK

Zaujimala by ma kvalita prevedenia tych figov. Predava sa to niekde u nas na cinskych trzniciach obchodoch ? Pre test by som si jedneho figa aj kupil.

david.zeman

Tyhle napodobeniny jsou hodne kvalitni. Rozdil je v tom ze se pri staveni musi nasadit i paze a nohy zvlast.
Ve vysledku je nekdy tezke najit rozdil od originalu. Hodne lidi to prodava jako lego, ale je videt ze to ma jine logo, ackoliv zamenitelne z legem.

TUKE

#53
Citace od: STARHAWK kdy 31.07.2014, 11:55:32
Zaujimala by ma kvalita prevedenia tych figov. Predava sa to niekde u nas na cinskych trzniciach obchodoch ? Pre test by som si jedneho figa aj kupil.

Na bazoši sa dajú kúpiť... predávajúca ale upozorňuje,že je to kompatibilné s LEGO ale nie je to originál LEGO ... 2,20 € stojí jedna.


Mr. Cube

#54
Jasně, jdou koupit. Ale zajímalo by mě, jak se k tomu staví TLC a majitelé licence k LoTRovi a Hobbitovi (a jiných licencí) a jestli se tím TLC nějak zabývá? Tohle nemůže být legální. I když s Čínou bude asi těžké pořízení.

Futurion

Ztráta času honit někoho po Číně. Zvlášť, když takových jsou tisíce a právní vymahatelnost je takřka nulová. Je to boj s větrnými mlýny.

danyboy

Nejlevneji se daj koupit na serverech s cinskym zbozim. (Alibaba, tinydeal, aliexpres...)
Koupite od 1,5 az po 0.90 USD. Cena se odviji od mnozstvi ktere koupite.

Anatyt

A kvalita čím ďalej vyššia!

otaznik

Když neplatí nic za autorská práva, to se jim to prodává... Nechápu nikoho, kdo to koupí (s vědomím, že je to fake).

STARHAWK

#59
Dokial boli cinske sunty nekvalitne, tak som nad tym vobec neuvazoval.
Teraz ked sa kvalitou zacnu vyrovnavat originalu tak je nacase aby aj TLC a ich licencny partnery prehodnotili ci chcu aby kvapkalo do vrecka im alebo niekomu inemu.
V tych licenciach zacinam vidiet nenazranost korporacii. SW je snad najdlhsia licencia co je ak sa nemylim a este dlhe roky bude - nestacilo by Diznimu o nieco menej za licenciu aby mohli sety zlacniet ? Potom cinanci ukazu ze podobna a casom ta ista kvalita sa da  lahko vyrobit a clovek uvidi kolko ze to pytaju za licencie.
Dalej aj kvalita lega sa postupne znizuje.