Soutěž - 100 let od založení Československa

Založil Igorus, 30.01.2018, 12:42:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bruno

Ahoj igorusi, ač nerad a doufal jsem, že se to nestane, tak se musím omluvit.
Nějak se valí práce a jiné starosti a momentálně se pověnuju jen společnému projektu. Pokud by si někdo vzal stavbu místo mě, budu rád.
Snad jsem nezpůsobil nějakou komplikaci :-(

Chairudo

#31
Rád bych po Sedlčanech rezervoval modely na výstavu do Olomouce :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

V poslední době mě chytly BrickHeadz a tak jsem si řekl, že je zkusím využít pro soutěž ke 100. výročí založení Československa. Můj model, nebo lépe řečeno čtveřici modelů, jsem nazval první prezidenti. Každý z následujících 4 prezidentů byl v něčem první a nesmazatelně se zapsal do české historie: Masaryk byl první prezident Československa, Gottwald byl první komunistický prezident, Havel byl první prezident ČR a konečně Zeman je první prezident, kterého si zvolil český lid. >:D

Postavené to mám zatím jen v LDD a dosud jsem se zcela nerozhodl, zda to postavím i z reálných kostek. Co si o tomto výtvoru myslíte? Myslíte, že by stál za realizaci? Jakékoliv komentáře nebo kritika jsou vítané.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Jako nápad super, ale pro blbé lidi jako já tam musí být jmenovky, jinak poznám jen Masaryka s plnovousem  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

#34
Za mě je to dost neotřelý a velmi zajímavý nápad, Masaryk topovej  :D Brickheadz jako takové se mně v rámci lega vůbec nelíbí, ale tohle má dobrou myšlenku a tématicky k výročí vzniku ČSR to suprově pasuje. Je to hezčí než mnohé originály. :)

Oceňuju hlavně ty malé detaily v podobě ikonických předmětů. Kladivo v rukou Gotwalda, lahvinka u Zemana a aktovka se scénářem divadelních her u Havla. Co chudák Tomáš, nedostane aspoň nějakou fajfku?
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Tomik

Citace od: Jezevec kdy 27.05.2018, 20:47:06
Oceňuju hlavně ty malé detaily v podobě ikonických předmětů. Kladivo v rukou Gotwalda, lahvinka u Zemana a aktovka se scénářem divadelních her u Havla. Co chudák Tomáš, nedostane aspoň nějakou fajfku?
Jsem rád, že sis toho všiml. Gottwaldovi jsem chtěl dát ještě do druhé ruky srp, ale bohužel jsem nenašel nic, co by ho připomínalo. U Masaryka mě žádný ikonický předmět nenapadá, tak jsem mu alespoň postavil klobouk. Lepší by byla snad jen ta vojenská čepka s kšiltem, ale nepodařilo se mi jí dost dobře postavit z kostek.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Jezevec

Citace od: Tomik kdy 27.05.2018, 21:44:01
Citace od: Jezevec kdy 27.05.2018, 20:47:06
Oceňuju hlavně ty malé detaily v podobě ikonických předmětů. Kladivo v rukou Gotwalda, lahvinka u Zemana a aktovka se scénářem divadelních her u Havla. Co chudák Tomáš, nedostane aspoň nějakou fajfku?
Jsem rád, že sis toho všiml. Gottwaldovi jsem chtěl dát ještě do druhé ruky srp, ale bohužel jsem nenašel nic, co by ho připomínalo. U Masaryka mě žádný ikonický předmět nenapadá, tak jsem mu alespoň postavil klobouk. Lepší by byla snad jen ta vojenská čepka s kšiltem, ale nepodařilo se mi jí dost dobře postavit z kostek.

Však to na tom výtvoru řadím mezi nejlepší nápady, ty maličkosti právě. Srpem bych si hlavu nelámal, kladivo samo o sobě ten symbol dělnictva zastupuje dostatečně jasně. Nad tím Masarykem jsem si lámal hlavu, ale taky mě nic nenapadá. Možná bys mu tam ale mohl dát cokoliv jiného, aby prostě neměl jako jediný oproti svým kolegům prázdnou ruku. Napadá mě nějaká fajfka, vycházková hůlka atd... To sice vyloženě nic ve spojení s ním nesymbolizuje, ale určitě to někdy využil. Ale to je na tobě samozřejmě :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

papluh


milanv

#38
Zajímavý nápad, určitě je to zase něco jiného než ostatní modely v tomto vlákně, takže to oživí celek.

Problém rozpoznatelnosti: připomíná mi to (stavitelsky) zobrazování svatých v historii naší kultury: podoba se moc neřešila (neznala), dotyčný se poznával podle tzv. atributů: klíč pro sv. Petra atp. Tady navíc i v té podobě jsou vystižené některé charakteristické rysy.

Masaryk je díky vousům asi rozpoznatelný i bez atributu. Pokud bys chtěl něco mu do ruky dát, tak navrhuji ČS vlajku. Vždyť to byl jeho hlavní životní boj. Jinak to byl také známý filozof, takže kdybys Havlovi chtěl udělat něco jiného (např. koloběžku a krátké kalhoty :) ), mohl bys dát knihu Masarykovi.
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

Já osobně jsem poznal Masaryka a Gottwalda.

Jako srp mě ještě napadla tato zbraň:


Citace od: milanv kdy 27.05.2018, 22:38:11
krátké kalhoty :)
Dle mého názoru chybí Havlovy přesně tento atribut.

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Jezevec

#40
Citace od: Hacislav kdy 27.05.2018, 23:34:52
Já osobně jsem poznal Masaryka a Gottwalda.

Citace od: milanv kdy 27.05.2018, 22:38:11
krátké kalhoty :)
Dle mého názoru chybí Havlovy přesně tento atribut.

Já jsem teda Havla nikdy v životě v krátkých kalhotách neviděl (ani na nějaké retro fotce) a nemám potuchy jakou s ním mají spojitost. To že byl dramatik v tomto případě funguje líp. Minimálně ve škole se o tom pořád učí, že psal divadelní hry, ale o kalhotách se nic neříká.  :D

To jako že disidenti nosili jakožto rebelové kraťasy nebo to má spojitost s tou jeho prací v pivovaru? Podle krátkých kalhot ho dle mého názoru nikdo mladší nepozná...
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Citace od: Jezevec kdy 28.05.2018, 09:41:23

Já jsem teda Havla nikdy v životě v krátkých kalhotách neviděl (ani na nějaké retro fotce) a nemám potuchy jakou s ním mají spojitost.

odkaz

Jezevec

Díky za info, o tomhle jsem vážně jaktěživ neslyšel. Jako ano souhlasím s tím, že to je charakteristická věc, ale je silně dobově podmíněná. Ten kdo, to v té době nevnímal a nezažil, na to dneska nemá kde narazit, pokud si o tom teda nepřečte nějaký článek přímo. Řekl bych, že lidi kteří byli v době Havlovy trenkyády malé děti, kolíbkáři nebo ještě na houbách, to prostě nemají nárok poznat když to dneska uvidí někde jako symbol.

Dneska je z hlediska všeobecné vzdělanosti problém, aby děti/žáci, mladé generace vůbec věděli kdy vzniklo Československo, že byla nějaká invaze, kdo byli muži 28. října, co je to samizdat, disident - to jsou základní informace, které spousta lidí do 25 let dneska vůbec neví.

Z toho důvodu já osobně sázím na to divadlo, to má podle mě pořád o něco větší šanci u mladších, že jim to docvakne. Ve škole se to učí na základce i na střední, všude. Ale o kalhotách pochybuju v tomto případě.  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Robbed

#43
@Jezevec: @Tomik:
Tak mu jednoduše změň barvu těch plates 1x2 těsně nad botama na "tan" a je to, pokud to pár lidem navíc pomůže rozpoznat, tak jedině dobře. ;)

Tomik

Díky všem za komentáře a nápady. Dát Masarykovi do ruky českou vlajku mi příjde jako nejlepší varianta. Začal jsem shromažďovat díly a narazil na zlatý banán, tak z něj zkusím sestrojit srp. Vámi navržené náhrady srpu jsem objevil v LDD a moc mi tam nesedí... Držte mi palce,  ať naše prezidenty stihnu postavit do sedlčanské výstavy. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Mr. Cube

#45
Super nápad! Já poznal všechny i bez jmenovek, když si člověk uvědomí toho Masaryka, tak ti ostatní už poznat jdou, když ví, že půjde o prezidenty.

Akorát u toho Masaryka by podle mě byla lepší černá barva oblečení a pokrývky hlavy. A zmíněná vlajka by k němu určitě seděla.

Foton

Co doplnit pětku o Beneše. Byl to zvláštní prezident, ale myslím, že z nich všech to měl nejtěžší prezidentování.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: Foton kdy 30.05.2018, 14:17:19
Co doplnit pětku o Beneše. Byl to zvláštní prezident, ale myslím, že z nich všech to měl nejtěžší prezidentování.
Jí jsem Tomikovi navrhoval jiného podle brýlí (a propisky- pera) identifikovatelného kandidáta z polistopadové doby.   >:D

Tomik

Citace od: peki kdy 30.05.2018, 14:51:19
Citace od: Foton kdy 30.05.2018, 14:17:19
Co doplnit pětku o Beneše. Byl to zvláštní prezident, ale myslím, že z nich všech to měl nejtěžší prezidentování.
Jí jsem Tomikovi navrhoval jiného podle brýlí (a propisky- pera) identifikovatelného kandidáta z polistopadové doby.   >:D
Dalšího prezidenta stavět nebudu, protože budu rád, když se mi podaří nashromáždit materiál na ty čtyři výše jěště před začátkem výstavy v Sedlčanech...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

MLT

Citace od: Tomik kdy 27.05.2018, 20:26:41
V poslední době mě chytly BrickHeadz a tak jsem si řekl, že je zkusím využít pro soutěž ke 100. výročí založení Československa. Můj model, nebo lépe řečeno čtveřici modelů, jsem nazval první prezidenti. Každý z následujících 4 prezidentů byl v něčem první a nesmazatelně se zapsal do české historie: Masaryk byl první prezident Československa, Gottwald byl první komunistický prezident, Havel byl první prezident ČR a konečně Zeman je první prezident, kterého si zvolil český lid. >:D

Postavené to mám zatím jen v LDD a dosud jsem se zcela nerozhodl, zda to postavím i z reálných kostek. Co si o tomto výtvoru myslíte? Myslíte, že by stál za realizaci? Jakékoliv komentáře nebo kritika jsou vítané.



No dopadl jsi o hodně lépe než já. Pokusil jsem se vytvořit všechny prezidenty jak české tak i československé.....
Bohužel asi ani popisky by tomu moc nepomohly, jen Masaryk, ten se mi celkem také povedl.
Pak jsem ale náhodou narazil na člověka, který staví snad jen BH a to kohokoliv, zcela realisticky. Obrátil jsem se na něj, zda by pro naši expozici nepostavil právě všechny prezidenty, zatím jsem viděl jen finální verzi v LDD a opravdu i když je vidíš samostatně, nepotřebuješ žádnou nápovědu. Zatím to dle smlouvy nemohu pustit ven, až to bude možné, mohu poslat foto. bohužel návod v LDD k dispozici mít nebudu, kupuji to od něj jako hotový a složený projekt, on si tak trošku chrání svoje výtvory :-)

Je to tento stavitel.... https://www.facebook.com/rednabricks/photos/pcb.1757936647561516/1757928410895673/?type=3&theater

yoshimaka

Z+H prezentováni zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51636.new#new

Uvítám krtiku (focení vím už teď - spravím) a rovnou se ptám, jestli existuje nějaká spojka z OL do Sedlčan. Případně pošlu (komu a kam?) poštou.
Lust och fägring stor

Kuba


Tomik

Nakonec jsem to také stihl a tímto přihlašuju do soutěže svou čtveřici "Prvních prezidentů". Více o nich naleznete v tomto vlákně, kam můžete psát i své komentáře.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Igorus

#53
Aktuální info a přehled stavu a dopravy na výstavu

Soutěžní stavby:
Šipka - Listopad 1989 na Václavském náměstí --- hotovo/doveze sám
Matthes_CS  - mobilizace v příhraničí --- téměř hotovo/doveze sám
Kuba - Pan prezident Zeman na dovolené na Vysočině --- hotovo/poštou
Yoshimaka - Hanzelka a Zikmund na cestách po Africe --- hotovo/poštou
Ryxe - Zem zrůd --- nebude
Hardegon - Chrám Cyrila a Metoděje v Praze --- téměř hotovo/poštou/u Igoruse
Numido - microbuild Československého opevnění z roku 1938 --- hotovo/?
Matka - Atentát na Heydricha --- hotovo/sama
Tomik - Čtveřice prvních prezidentů --- hotovo/sám

matka

Paní na Žlutém hradě

Matthes_CS


Hardegon


Vasyk


Igorus

Všem moc děkuji za nádherná díla, za instalaci a vše kolem toho.

Jelikož se modely přesunou následně do Olomouce, otevírá se znovu možnost vytvořit nějaké další dílo a rozšířit tím tuto zajímavou řadu MOCů.

Tím pádem i soutěž se odsouvá na termín kolem Olomoucké výstavy.


Igorus

Citace od: Igorus kdy 27.06.2018, 15:09:07
Všem moc děkuji za nádherná díla, za instalaci a vše kolem toho.

Jelikož se modely přesunou následně do Olomouce, otevírá se znovu možnost vytvořit nějaké další dílo a rozšířit tím tuto zajímavou řadu MOCů.

Tím pádem i soutěž se odsouvá na termín kolem Olomoucké výstavy.



Připomínám, že přihlášení do soutěže je stále možné  >:D ;)