(Vlastní) Spacerunners

Založil Togaran, 20.06.2012, 17:05:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Togaran

Po roce pasivity se opět vracím ke stavění a rozhodl jsem se založit si nové vlákno, do kterého budu dávat stavby, co se tématicky nebudou nikam jinam hodit. Tedy Spyrius zůstává jako "kolonie T.O.G." a prakticky všechna ostatní vesmírná lítadla/vozidla/stavby budu dávat sem. Je to po vzoru dalších lidí v Space sekci, kteří to tak už nějakou dobu vedou (FilipS, Luky1987, Mtron,...). Nebude to tak roztříštěné a zase trochu odlehčím od "malých témat". Jméno je po vzoru mého nicku na Flickeru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Rád bych hned představil první stavby, do kterých jsem se pustil po svém návratu.

První je letoun, co je barevně inspirovaný řadou Classic Space. Ještě čekám na pár zásadních dílů a taky některé části nejsou 100% hotové. Bude to celkem rozměrná stíhačka na to, že posádka jsou 1 - 2 figové.

Další bude obrněné vozidlo. Před dlouhým časem svoje šedé APC představil Robbed, ne před tak dlouhým časem prezentoval podobný stroj Luky1987 a teď je na mě abych si vzal to nejlepší z obou a taky něco zkusil :D . Hlavní důvod pro tuhle stavbu je vyzkoušení zatáčení na 10ti kolovém podvozku. Tvary jsou zatím jenom na papíře a jako u stíhačky, na podstatné díly čekám.

Tak zatím náhledy a snad to brzo doplním :)

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

FilipS

Super, že si se zase dal do stavění. Ten letoun se mi moc líbí. Hlavně ten prstenec před kokpitem začíná být tvoje značka. :)

Togaran

Citace od: FilipS kdy 20.06.2012, 18:37:33
Super, že si se zase dal do stavění. Ten letoun se mi moc líbí. Hlavně ten prstenec před kokpitem začíná být tvoje značka. :)
Jak to myslíš, moje značka? ;D použil jsem ho zatím jen jednou :) Je to z lodi, se kterou lítal lovec lidí Thoombs v Chronicles of Riddick.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Luky1987

Desetikolový podvozek vypadá dobře, jsem zvědav, jak to dopadne.
Každopádně dobře, že zase stavíš.

FilipS

No když sem viděl miniaturu na Flickru, bylo mi jasné, že je to od tebe.  ;)

Togaran

CORNELIA
ncs-12 fighter

Typ lodi: vesmírná stíhačka s krátkým doletem
Posádka: 1-2
Výzbroj: 3 standardní lasery, 1 zesílený

Představuji Vám můj první model inspirovaný řadou Classic Space. Použil jsem stejné barvy ale záměrně jsem vyměnil jejich úlohy --> modrá na křídlech a šedá na kabině. Disk v předu lodi si představuji jako prvek pro zlepšení pohyblivosti, za ním je dvoupilotní kabina, krátká křídla se zbraněmi a jeden podsvětelný motor.

Kompletní galerie na BS:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=511670
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Pěkně nabušená lodička ;), moc se mi líbí netradičně zasazené skla a mám rád tuhle klasickou barevnou kombinaci.

otaznik

Udělal bych větší křídla, ale jinak je to moc hezké!

FilipS

Výborná loď, moc se mi líbí barevné schéma.

Systematik

Citace od: FilipS kdy 04.09.2012, 21:22:03
Výborná loď, moc se mi líbí barevné schéma.
Citace od: Robbed kdy 04.09.2012, 13:30:58
Pěkně nabušená lodička ;), moc se mi líbí netradičně zasazené skla a mám rád tuhle klasickou barevnou kombinaci.

Obé výše citované podepisuju  :D palce hore

Togaran

Děkuji za ohlasy. Jsem rád, že jsou pozitivní :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Aki

Taky se mi to líbí, ale když jsem se na to díval již po čtvrté (při každém novém příspěvku), tak mne napadlo, že by se mi asi víc než ten prstenec líbily energo držáky. Něco jako v kluzácích z prvního filmu SW. Ty paprsky energie by taky uzavíraly prstenec. Zkrátka by stačilo dát pryč ten přední "nárazník" a místo něho tam dát nějaké paprsky, plameny, nebo i spojovací díl, ale pokrytý průsvitnými tile. Nebo tak něco.... :-\

Togaran

Zdravím,

Přidávám před časem představené modulové vojenské vozidlo.
Jedná se vlastně o podvozek s kabinou, na který se umísťují moduly. Podvozek má 5 náprav, z nichž 4 zatáčí. Moduly mám postavené 4 a dají se umístit na dvě místa na podvozku.
Vozidlo může sloužit jak pro transport po bezpečných cestách (prosklený modul) tak po nebezpečných cestách (opancéřovaný modul). Pro transport velkého nákladu (modul s nákladní plochou) nebo i v boji (modul s raketomety).

Kompletní galerie je na BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=514755

Těším se na koméntáře :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Luky1987

Tak to se mi tedy líbí :)
Hlavně řešení dveří je dobré.

linhi

Dobrý nápad,to že se dají moduly různě prohazovat je super,no  a ještě to dobře vypadá! Bude na Lipně?

Icewalker

Paráda jako obvykle (až na tu albínku). Nikde nic nepřebývá, nikde nic nechybí :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Robbed

Moc pěkné, trochu mi to připomíná vozítko, co jsem stavěl před pár lety ;D.
Možná bych nějak víc zamaskoval ty ozubené kolečka na zatáčení, ty mi tam přijdou rušivé. A závidím to přední velké sklo, to se špatně shání :).

Togaran

Díky za komentáře :)

Albínka no... bylo mi líto jí trhat ručičky (obecně to nerad dělám u figů), tak jsem jí radši dal tu světlou hlavičku.

Na lipně na 95% nebude a bude rozdělán během roku na díly. Ale pokud mi vyjde výlet do Plzně, tak to vemu ssebou (nebo byste radši viděli tu classic space loď?).
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Posílám nákres nové lodi.
Zatím se nebudu rozepisovat a nechám na Vaší fantasii a pozornosti, ať si doplní o co asi půjde :)

Inspirací pro tvar trupu mi byly lodě ze hry FTL, většinou jsou výrazně nesymetrické a zajímavě tvarované.
Motivací pro stavbu současná situace ve space na Kostkách, která je dost živá :)
A slovo na závěr - stavba už začala :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

William

To na obrázku vypadá jako prasátko.

Systematik

#21
Citace od: William kdy 31.01.2013, 17:49:24
To na obrázku vypadá jako prasátko.
který pojídá rajčata.

Ale hlavně je pecka to vozidlo, líbí se mi ta modularita!

Daniel

Jestli to bude SP1, tak se už moc těším ;).

Togaran

A jsem tady s novým příspěvkem :)
Poslední dobou mám hodně práce mimo Lego a když už se k Legu dostanu, věnuju se Space projektu na Lipno.

K dnešnímu příspěvku - Jedná se o 4 malá vozidla/létadla, která budou na silnici na Space projektu. Snažil jsem se o taková běžná vozidla ve stylu Lego City 90. let předělaná do Sci-fi vzhledu. Je tam i lehká narážka na známá Lego témata :)
Při focení jsem se snažíl docílit efektu rozmazaného pozadí zvolením malé hloubky ostrosti. Jak to dopadlo posuďte sami.

K nákresu co jsem před časem posílal - loď je hotová, ale bez interiérů a doplňků, proto jí nefotím. Bude na Lipně, pokud budou kostky a čas, dodělám i interiér a nafotím, pokud ne, tak až po výstavě.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Petronel

Sakra to je dilema, je to apríl nebo není to apríl  ;D

Ten třetí vůz by se bezvadně hodil Mtronovi, mohl by se používat k rychlejšímu přesunu mtronů po rozlehlé základně  >:D
Kolečka jsou perfektní.  8)

FilipS

Mtroni vyfasovali Prius!  ;D

Marty713

Co teprv ta šestikolová ilegální varna z doby prohibice! ;D >:D Nějak mi to připomělo (Neo)Ford model T :)

Je to parádní práce s těma podvozkama a moji oblíbení Aquanauts! SUPER!

Systematik

První a poslední jsou super, ten poslední veze puding do megaškolky?  ;D

Mtron

Těšíme se na Loď, pošli aspoň hrubé dílko lodi. Jinak k těm malým udělátkům, ten čtvrtý mě pobavil. Dobrá práce.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Po delší době přidávám nové fotky :)
Malá udělátka jsou na Lipně a s nimi i další dvě lodě, které ale nepatří do Space-dioramatu. Dnes je tady první z nich:



Hlídková loď č. 8 / Patrol Ship 8

Tvarem jsem se inspiroval u rodu Engi ze hry FTL a barvami u Space Police I, ale trochu jsem si to upravil, chtěl jsem tam šedou.
Loď vesmírné policie pro menší i větší zásahy. Je připravena hlavně na cesty vesmírem, v atmosféře je poněkud nemotorná.
V přední části jsou dva dvoumístné kokpity, oba se dají oddělit a mohou posloužit jako záchranné moduly. V pravé přední části je prostorná pracovna s výhledem. Na levoboku je hlavní světelný motor a na pravoboku chodba a tři vězeňské kóje. V zadní části pak výstupní dveře na obě strany, opět chodba a podsvětelné motory.

Ať se Vám líbí a těším se na komentáře :)
Obrázky ve větším rozlišení jsou na mém Flickru
Moje stavby: Brickshelf, Flickr